Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Οδύσσεια με το Κ800 μου συνεχίζεται. Παραδόθηκε κλινικά νεκρό στις 5 Ιανουαρίου στο ταχύτατο service της SE στη Τζωρτζ 26 (Omnitech)... Έχουμε 9 Φεβρουαρίου και μόλις μέσα στην εβδομάδα μου τηλεφώνησαν για να μου πουν... ότι θα κάνουν αντικατάσταση !!! Δηλ. 1 μήνα εκεί τί έκαναν, το κοίταζαν ;;; Μετά φταίω εγώ αν λέω ότι η εταιρεία αυτή βγάζει άθλια κινητά (όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, διότι δεν μπορεί να καίγονται πλακέτες τόσο εύκολα και σε τέτοια ποσοστά), και έχει και απαράδεκτο service ;;; Υπάρχει περίπτωση μετά από αυτό να αγοράσω ξανά κινητό της και να μην πληροφορήσω κάθε γνωστό για το επίπεδο των υπηρεσιών της SE;

Μάλλον θέλουν και μερικές επιστολές διαμαρτυρίας σε περιοδικά/εφημερίδες...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η Οδύσσεια με το Κ800 μου συνεχίζεται. Παραδόθηκε κλινικά νεκρό στις 5 Ιανουαρίου στο ταχύτατο service της SE στη Τζωρτζ 26 (Omnitech)... Έχουμε 9 Φεβρουαρίου και μόλις μέσα στην εβδομάδα μου τηλεφώνησαν για να μου πουν... ότι θα κάνουν αντικατάσταση !!! Δηλ. 1 μήνα εκεί τί έκαναν, το κοίταζαν ;;; Μετά φταίω εγώ αν λέω ότι η εταιρεία αυτή βγάζει άθλια κινητά (όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, διότι δεν μπορεί να καίγονται πλακέτες τόσο εύκολα και σε τέτοια ποσοστά), και έχει και απαράδεκτο service ;;; Υπάρχει περίπτωση μετά από αυτό να αγοράσω ξανά κινητό της και να μην πληροφορήσω κάθε γνωστό για το επίπεδο των υπηρεσιών της SE;

Μάλλον θέλουν και μερικές επιστολές διαμαρτυρίας σε περιοδικά/εφημερίδες...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

 

Τυχερακια καινουριο κινητο θα εχεις

κοιτα να το κοιτας σαν τα ματια σου

hi...
Link to comment
Share on other sites

... Υπάρχει περίπτωση μετά από αυτό να αγοράσω ξανά κινητό της και να μην πληροφορήσω κάθε γνωστό για το επίπεδο των υπηρεσιών της SE;...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

 

Αυτό το έχουμε εμπεδώσει όλοι μας εδώ μέσα πλέον...:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά φταίω εγώ αν λέω ότι η εταιρεία αυτή βγάζει άθλια κινητά (όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, διότι δεν μπορεί να καίγονται πλακέτες τόσο εύκολα και σε τέτοια ποσοστά), και έχει και απαράδεκτο service ;;

Το Κ800 είναι έτσι.. Η SE έχει και πολύ γερά κινητά (K750i, Z520, Ζ530, W300, K310 γενικά όλα τα 2G). για δες στα forum αυτών, δεν χαλάνε όπως το Κ800 που από ότι καταλαβαίνω είναι προβληματικό σαν σχεδίαση μάλλον:( . Αν είχες πάρει Κ750 και 2πλάσια μπαταρία θα είχες και πιο μικρό κινητό και πιο φθηνό (κάτω 150€) και πιο ευχαριστημένος θα ήσουν με εξαίρεση την ελαφρώς χειρότερη κάμερα 2MP αντί 3 με φακό αντί φλας.. ε και άσχημα τα 2mp :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχουμε εμπεδώσει όλοι μας εδώ μέσα πλέον...:p

 

Είναι απίστευτο να διαμαρτύρεται δικαιολογημένα ένας καταναλωτής και να πετάγονται μετά διάφοροι με τέτοιου τύπου σχολιάκια .... Δεν ξύπνησα ένα πρωϊνό να βρίσω τη SE. Έδωσα περί τα 450 ευρώ μαζί με την κάρτα μνήμης το καλοκαίρι και από τότε 2 φορές έχει πεθάνει... Τη 2η το έχω στο service πάνω από 1 μήνα. Αντί λοιπόν να συμπεριφερόμαστε σαν οπαδοί, καλό είναι να είμαστε ενημερωμένοι για το ποιόν της SE και του συγκεκριμένου κινητού, γιατί αύριο μπορεί να συμβεί και σε μας...

Είχα πριν 1 χρόνο το Κ750. Ποτέ δεν είχε τέτοια προβλήματα. Όταν όμως βιάζεται να ρίξει ένα Κ800 στην παραγωγή με ποιοτικό έλεγχο για τα μπάζα, λογικό να πεθαίνουν σαν κοτόπουλα. Αυτό που δεν είναι λογικό είναι να εμπαίζουν τον καταναλωτή με αναμονή 1μήνα για μια αντικατάσταση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακουστικα δοκιμασες και με ποιο κινητο?

 

Τα SE DS970 με το Κ800 παλιότερα και τώρα με το Χ500 της ETEN.

Ο ήχος δεν έχει καμμία σχέση όπως με τα ενσύρματα ακουστικά.

Είναι φτωχός χωρίς καθόλου μπάσο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Sthn a8ina sto se point kallirois 22 einai kalo???gt 8a paw athens simera kai 8a to afisw na to paei enas filos mou pou menei ekei dipla!!!
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Τα SE DS970 με το Κ800 παλιότερα και τώρα με το Χ500 της ETEN.

Ο ήχος δεν έχει καμμία σχέση όπως με τα ενσύρματα ακουστικά.

Είναι φτωχός χωρίς καθόλου μπάσο.

 

Λογικό είναι αυτό ρε παιδιά.

Δεν μπορεί η ποιότητα να είναι ίδια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Sthn a8ina sto se point kallirois 22 einai kalo???gt 8a paw athens simera kai 8a to afisw na to paei enas filos mou pou menei ekei dipla!!!

Αμα λες αυτο στην Καλλιθεα..ειναι πολυ καλο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα λες αυτο στην Καλλιθεα..ειναι πολυ καλο ;)

 

Όχι, όχι, δεν λέει αυτό...Αυτό είναι στη Θησέως.

Στο σέρβις της Καλλιρόης δεν έχω πάει ποτέ(ούτε είχα προσέξει ότι υπάρχει).

Δεν μπορώ να βοηθήσω δυστυχώς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην θησεως εννοω! απλα εχω πολυ καιρο να το επισκεφτω και δεν το θυμαμαι ακριβως που ειναι.παντως ειναι σχετικα κοντα και τα 2 service μεταξυ τους απ'οτι νομιζω..:cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν 1 χρόνο το Κ750. Ποτέ δεν είχε τέτοια προβλήματα. Όταν όμως βιάζεται να ρίξει ένα Κ800 στην παραγωγή με ποιοτικό έλεγχο για τα μπάζα, λογικό να πεθαίνουν σαν κοτόπουλα. Αυτό που δεν είναι λογικό είναι να εμπαίζουν τον καταναλωτή με αναμονή 1μήνα για μια αντικατάσταση !!!

Ατυχία να μην το κρατίσεις. Το κ750 εξακολουθεί να είναι καλό ακόμα και σήμερα.. Γιατί άλλαξες? για το 3G (χρησιμοποιεί κανείς 3G?? εκτος για data) ή για τα 3mp? :( Δεν λέω 3mp είναι 33% περισσότερα από τα 2mp και εχει και εκείνο το ζιον flash αλλά... να που χαλάνε που και που (2 φορές το 6-μην :) )

 

Πεθαίνουν σαν κοτόπουλα τα Κ800.. αλλά με γρηπη των πτηνών θα πρόσθετα :lol:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κατι δεν παει καλα με την μπαταρια του κ800 μου...Ενω ειναι αδεια εντελως το βαζω για φορτιση και μεσα σε 1 λεπτο εχει φτασει το 57%.Εκανα αναβαθμιση αλλα δεν εγινε κατι.Τι να κανω?Σε service point?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως αποδείχτηκε αν κράταγα το Κ750 θα είχα πολύ λιγότερα προβλήματα. Συνεχίζει όμως να είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός ότι έχω 1 μήνα το κινητό για service και μάλιστα... αντικατάσταση...

Προφανώς η SE διαθέτει κινητά για πούλημα αλλά όχι συσκευές αντικατάστασης για τους λακαμάδες που αγόρασαν το φιλάσθενο κινητό τους... Και το service της Omnitech όποτε πάρεις τηλ. σου λέει μέσα στη βδομάδα (ποιά εβδομάδα του έτους δεν λένε). Η SE σε απευθείας επικοινωνία προ 10ημέρου είπε ότι θα κάνει ό,τι μπορεί (εδώ γελάμε) για να έχω άμεσα το κινητό μου (στο άμεσα γελάμε ακόμα περισσότερο)...

Αν και ο κόσμος συμπεριφερόταν ανάλογα και σταματούσε να αγοράσει τα SE κινητά λόγω της απαράδεκτης ποιότητας κατασκευής και ακόμα περισσότερο του απαράδεκτου service, θα μάθαινε τρόπους η SE... Αλλιώς θα συνεχίσει να εμπαίζει τους αγοραστές των πανάκριβων συσκευών της !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ....

Προφανώς η SE διαθέτει κινητά για πούλημα αλλά όχι συσκευές αντικατάστασης.... λακαμάδες .....και σταματούσε να αγοράσει τα SE κινητά λόγω της απαράδεκτης ποιότητας κατασκευής ... τους αγοραστές των πανάκριβων συσκευών της !!!

 

FILE TO EIPES MIA -DYO-TREIS.....EKATODEKATREIS......ELEOS POIA, MAS TA EPRIXES ....(ta autia) :(

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως αποδείχτηκε αν κράταγα το Κ750 θα είχα πολύ λιγότερα προβλήματα. Συνεχίζει όμως να είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός ότι έχω 1 μήνα το κινητό για service και μάλιστα... αντικατάσταση...

Προφανώς η SE διαθέτει κινητά για πούλημα αλλά όχι συσκευές αντικατάστασης για τους λακαμάδες που αγόρασαν το φιλάσθενο κινητό τους... Και το service της Omnitech όποτε πάρεις τηλ. σου λέει μέσα στη βδομάδα (ποιά εβδομάδα του έτους δεν λένε). Η SE σε απευθείας επικοινωνία προ 10ημέρου είπε ότι θα κάνει ό,τι μπορεί (εδώ γελάμε) για να έχω άμεσα το κινητό μου (στο άμεσα γελάμε ακόμα περισσότερο)...

Αν και ο κόσμος συμπεριφερόταν ανάλογα και σταματούσε να αγοράσει τα SE κινητά λόγω της απαράδεκτης ποιότητας κατασκευής και ακόμα περισσότερο του απαράδεκτου service, θα μάθαινε τρόπους η SE... Αλλιώς θα συνεχίσει να εμπαίζει τους αγοραστές των πανάκριβων συσκευών της !!!

 

πες τα χρυσοστομε!!κι εγω ενας πονεμενος ειμαι,θυμα της omnitech εδω και 25 μερες με το απαραδεκτο service τους!!Ο Θεος να το κανει service...:mad: :mad: κι οσο για εσας που διαμαρτυρεστε,ευχομαι να μην παθει τιποτα το κινητο σας,γιατι μετα τοτε,θα ερθετε στα λογια μας,και μακαρι να τραβηξετε τα ιδια κ χειροτερα απο αυτα που τραβαμε εμεις τωρα,προσωπικα που ειμαι 25 ημερες χωρις κινητο,ετσι για να δειτε τη γλυκα!!!!!!καταλαβες "unique"??

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κτ,το μενού της βοντα στο k800i είναι πολύ καλύτερο κ πιο ωραίο κ όπως έχει φτιάξει το κινητό.Μια φίλη που το πήρε στην απλή έκδοση απίραχτο,δν μ άρεσε καθόλου!

 

Ααα ξαφνικά όλοι/ες φίλοι/ες πήραν SE κινητό(επιδιμεία έπεσε;; ),έτσι έχουμε βρεθεί μέσα στην ίδια παρέα να έχουμε 5 το k800i χεχε,συνέχεια τα μπερδεύουμε!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν η SE ανακοίνωσε το K810i που λογικά αντικαθιστά το Κ800 καθώς είναι ολόιδιο αν και πιο λεπτό. Ασφαλώς θα συνυπάρξουν ένα διάστημα μαζί, αλλά λογικά γιατί κάποιος να μην πάρει το νεότερο (μόνο για την τιμή!). Εξού και το αντικαθιστά, αν και το έχει ξανακάνει η SE να κικλοφορέι κινητά με ίδια χαρακτηριστικά αλλά ΝΑ μην αντικαθιστά το ένα το άλλο (K750 vs W800, vs W810). Οπως αναφέρεται και στο preview δεν είναι σαφές γιατί η SE βγάζει ένα τεχνολογικά ολοιδιο κινητό.. με απλά αισθητικές βελτιώσεις. :confused: Ισως, λέω ίσως γιατί τώρα θα παρουσιάσει ένα πιο όριμο Κ800 με λιγότερα προβλήματα (hardware) πιο καλή σχεδίαση.

Λέτε.. :grin: Ο χρόνος θα δείξει :zzz:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κατι δεν παει καλα με την μπαταρια του κ800 μου...Ενω ειναι αδεια εντελως το βαζω για φορτιση και μεσα σε 1 λεπτο εχει φτασει το 57%.Εκανα αναβαθμιση αλλα δεν εγινε κατι.Τι να κανω?Σε service point?

 

ξερει κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις?

 

 

Είναι πρόβλημα αυτό??

Η μπαταρία πόση ώρα κάνει για να φορτίσει πλήρως?

Και πόσο σου κρατάει??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις?

 

Αφησέ την να αποφορτιστή πλήρως,τελείως πλήρως όμως και μετά ξαναπροσπάθησε να την φορτίσεις.

Ότι και να συμβεί άφησε την κάνα 3ωρο με κλειστό το κινητό να φορτίζει και εύχομαι πως θα σου φτιάξει.

Αν όχι τότε μάλλον θα πρέπει να το στείλεις βόλτα σε SE Point:( :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αφησέ την να αποφορτιστή πλήρως,τελείως πλήρως όμως και μετά ξαναπροσπάθησε να την φορτίσεις.

Ότι και να συμβεί άφησε την κάνα 3ωρο με κλειστό το κινητό να φορτίζει και εύχομαι πως θα σου φτιάξει.

Αν όχι τότε μάλλον θα πρέπει να το στείλεις βόλτα σε SE Point:( :cry:

 

και καλα ξεμπερδεματα!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

και καλα ξεμπερδεματα!!!:cry:

 

Ρε παιδιά, δεν είναι πρόβλημα αυτό που περιγράφει ο φίλος

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφησέ την να αποφορτιστή πλήρως,τελείως πλήρως όμως και μετά ξαναπροσπάθησε να την φορτίσεις.

Ότι και να συμβεί άφησε την κάνα 3ωρο με κλειστό το κινητό να φορτίζει και εύχομαι πως θα σου φτιάξει.

Αν όχι τότε μάλλον θα πρέπει να το στείλεις βόλτα σε SE Point:( :cry:

 

Το εχω κανει αυτο που λες αλλα δεν εγινε τιποτα...μια απο τα ιδια και την επομενη φορα.Οσο για το αν ειναι προβλημα οπως λεει ο φιλος ddr , μαλλον ειναι αφου ο χρονος αναμονης και ομιλιας εχει μειωθει αρκετα...Παντως ευχαριστω παιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...