Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και καλή χρονιά!

Πριν από μερικές μέρες πήρα και εγώ το Κ800.

Στο μικρό χρονικό διάστημα παρατήρησα τα εξής:

α. Όχι μεγάλη διάρκεια μπαταρίας (με μέτρια χρήση, περίπου 02 ημέρες).

β. Κουνιέται αρκετά τό κάλυμα της κάμερας. Συμβαίνει και σε άλλους; Ενός φίλου που είδα ήταν πιο σφιχτό.

γ. Ο μετρητής συνολικών κλήσεων στο ''κρυφό μενού (>*<<*<* δοκ. συσκευής)'' δεν συμβαδίζει με το μετρητή συνολικών κλήσεων που υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεων, σε αντίθεση με το προηγούμενο κινητό μου (Κ700) που οι δύο αυτοί μετρητές έδειχναν ακριβώς τον ίδιο χρόνο. π.χ. μέχρι τώρα ο πραγματικός χρόνος κλήσεων που έχω κάνει είναι περίπου 3 ώρες, ενώ στο μετρητή του ''κρυφού μενού'' γράφει 13+ ώρες. Ψάχνοντας είδα ότι (ελπίζω να μη σας μπερδέψω) καλώντας έναν αριθμό και ακυρώνοντας στιγμιαία την κλήση, πριν αυτή γίνει, προσθέτει στο μετρητή του ''κρυφού μενού'' το χρόνο διάρκειας της τελευταίας πραγματικής κλήσης, όποτε και αν είχε γίνει αυτή, χρόνος που φυσικά δεν αναγράφεται στο κανονικό μετρητή κλήσεων. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

 

α.Περίνε και θα δείς.

Γενικά έχει καλή αυτονομία.

Μετά από 4-5 φορτίσεις θα φανεί η πραγματική του δύναμη.

 

β.Οκ.συμβαίνει σε μερικά και είναι λίγο πιο χαλαρό.

Είναι τόοοοσο σπουδαίο?:worry:

γ.Απλά, μην δίνεις σημασία σε αυτό τον μετρητή.

Δεν απευθύνεται στον χρήστη.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορει να παρει κι αξεσουαρ με την επιδοτηση?

 

Ναί.

 

Σαν δεύτερη επιλογή είναι το nokia N73 αλλά με προβληματίζει το υψηλό sar.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενοχλούνται από τη φόρτιση του κινητού όταν αυτό συνδέεται με το pc, στο κρυφό μενού υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης της φόρτισης με usb:

 

για το κρυφό μενού:

>*<<*<*

 

(όπου < και > joystick αριστερα και δεξια)

 

πάτε στο υπομενού "ρυθμίσεις υπηρεσίας"

Εμένα πάντως συνεχίζει να δείχνει ότι φορτίζει ακόμη και αν επιλέξεις ''όχι".
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως συνεχίζει να δείχνει ότι φορτίζει ακόμη και αν επιλέξεις ''όχι".

Και σε μένα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

R1GB001

- Released in SE Service Centres around 15/12/06

- Released on Wotan on 30/12/06

- Released on SEUS (APAC) 3/1/07

 

Improvements

- Updated Video folder - video thumbnails now play when they are hovered over.

 

Bug fixes

- Thick black line flashes on screen at the start and end of video playback when playing video in Vertical mode through the File Manager now fixed.

- Selecting More / Information on the Applications and Games folders no longer returns 0KB used and 0 files.

 

New Bugs

User Interface

- Video preview can crash the phone if the video is encoded as high quality MP4. Note that video preview cannot be turned off, although you can view the folder as a list to avoid the issue.

- Video preview can introduce a lag if the video is encoded in excessively high quality.

 

Software versions:

EROM: R2A016 / R3A016

LCD: 200610121

Camera: 2.5

Videocall camera: 2.3

Content: PA24

Java: 7.2

Text: BJ

Link to comment
Share on other sites

Ναί.

 

Σαν δεύτερη επιλογή είναι το nokia N73 αλλά με προβληματίζει το υψηλό sar.

 

τοτε παρε το k-800 φιλε μου,θα σε αφησει αρκετα ικανοποιημενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

R1GB001

- Released in SE Service Centres around 15/12/06

- Released on Wotan on 30/12/06

- Released on SEUS (APAC) 3/1/07

 

Improvements

- Updated Video folder - video thumbnails now play when they are hovered over.

 

Bug fixes

- Thick black line flashes on screen at the start and end of video playback when playing video in Vertical mode through the File Manager now fixed.

- Selecting More / Information on the Applications and Games folders no longer returns 0KB used and 0 files.

 

New Bugs

User Interface

- Video preview can crash the phone if the video is encoded as high quality MP4. Note that video preview cannot be turned off, although you can view the folder as a list to avoid the issue.

- Video preview can introduce a lag if the video is encoded in excessively high quality.

 

Software versions:

EROM: R2A016 / R3A016

LCD: 200610121

Camera: 2.5

Videocall camera: 2.3

Content: PA24

Java: 7.2

Text: BJ

 

Κατάφερες να αναβαθμίσεις; ..γιατί εμένα αναφέρει ότι δεν υπάρχει νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

evala to kinito na psaxi gia updates ala tpt..

 

ti itan to pio pano??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να αναβαθμίσεις; ..γιατί εμένα αναφέρει ότι δεν υπάρχει νέα έκδοση.

 

Auth h anaba8misei einai gia thn Asia..den einai akoma dia8esimi gia europi.. eipomoni :) ! mas eprikse h ericsson

Link to comment
Share on other sites

Για Ασία? Αφού στο Wotan λέει ότι έχει Ελληνικά. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τα νέα bugs! Αντί να τα διορθώνουν βάζουν οι ίδιοι καινούργια! Δεν πάνε καλά μου φαίνεται!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. είδα στο site της se μια καινούργια αναβάθμιση. εγώ έχω την r1ed001. 1ον) πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση και 2ον) ότι έχω στο κινητό μου θα χαθεί? ευχαριστώ
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Moλις αναβαθμισα το Κ800 σε R1GB μεσω του SEUS!

 

Ορματε! ;)

 

Παρατηρησες καμια αλλαγη στην ταχυτητα?? Κατι καινουριο???

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Στην ταχυτητα...μπαααα! Τα βιντεακια που τραβας τα βγαζει σαν animated thumbnails μαζι με τις φωτο.

 

Τι εννοεις??? Σαν τα Σ60?? Φωτος και βιντεο μαζι???:confused: :worry:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση. Έκανε κανεις άλλος αναβάθμιση μέσο seus;

 

Με καθαρό SE (όχι vf live) αναβάθμιση μόλις πριν λίγο σε R1GB001. Εντυπώσεις μόλις ασχοληθώ λίγο περισσότερο μαζί του. Με μια πρώτη ματιά δεν είδα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά... Φυσικά είναι πάντα ευπρόσδεκτη μια νέα έκδοση, όλο και κάτι θα διορθώνει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Moλις αναβαθμισα το Κ800 σε R1GB μεσω του SEUS!

 

Ορματε! ;)

 

Tα αποθηκευει στο "Αλμπουμ Καμερας". Δε θυμαμαι αν ηταν ετσι και πριν την αναβαθμιση. Μετα μπορεις να τα μεταφερεις στους αναλογους φακελους.

 

αυτη τη λειτουργια που ανεφερες την εχει και η r1ed001 εκδοση, η νεα αναβαθμιση μαλλον προσφερει αλλες διευκολυνσεις(αν τις γνωριζει καποιος ας μας τις πει...;) )

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μετά την αναβάθμιση στη νέα έκδοση, έκανα το λάθος να βάλω άλλη sim. Αποτέλεσμα; Τηλέφωνο νεκρό, όπως στην αρχική έκδοση. Μπορεί απλά να έτυχε, αλλά προσέξτε!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσεις αυτα τα λεφτα αν εχεις ενα k750i?

Το σκεφτομαι γαμωτο... Ενας φιλος μου το εχει και δεν ειδα μεγαλες διαφορες εκτος απο τις φωτογραφιες...

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΠΑ: Tα βιντεο τα δειχνει σαν animated thumbnails!

Οντως! Εκανα κι εγώ την αναβάθμιση και μόνο αυτή την διαφορά διακρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα το video streaming (mobile tv) σου δουλεύει κανονικά όταν είσαι σε 3g κάλυψη? Εγώ είναι το μόνο πρόβλημα που εχω με την ED version λειτουργικού.

Ναι, δουλεύει! Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την έκδοση ED, αλλά λύθηκε μετά το update... :-)

Link to comment
Share on other sites

Το Κ800 μου μετά τη νέα έκδοση και την 1η αλλαγή sim παραμένει νεκρό... Κατέβασα το wotan client μήπως το διορθώσω στο σπίτι, αλλά δεν το αναγνωρίζει όταν το συνδέω με πατημένο το C. Δοκιμάζω να το συνδέσω με πατημένο 2,5 μαζί και ενώ πάει να κάνει EROM upgrade, μου βγάζει upgrading header failed. Καμμία ιδέα; Δεν βλέπω να το γλυτώνω το service...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσεις αυτα τα λεφτα αν εχεις ενα k750i?

Το σκεφτομαι γαμωτο... Ενας φιλος μου το εχει και δεν ειδα μεγαλες διαφορες εκτος απο τις φωτογραφιες...

 

 

kai egw k750 ixa.. to k800 exi xirotero video ala apistefti fotografia.. sta sin tou i megali kai tromeri se apodosi othoni tou.. kata t'alla den iparxoun treles diafores me mia epipolei skepsi.. ine kai 3g kinito to k800 tora pou to thimithika..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...