Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοίγεις τα παράθυρα τους ρε αδερφέ

για να τους μιλήσεις :p

 

 

αν είναι να ανοίξω τα παράθυρα καλύτερα να κάνω copy-paste!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Έχω κάποιες απορίες και ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει :) Η δυνατότητα του κοινόχρηστου φακέλου πως λειτουργεί ακριβώς? Πρέπει να είμαι ταυτόχρονα οnline με το άλλο άτομο? Ή μπορώ απλά να δημιουργήσω έναν κοινόχρηστο φάκελο και να βάλω εκεί μέσα τα αρχεία που θέλω? Υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος του αρχείου που μπορώ να έχω στον κοινόχρηστο φάκελο? Ή μπορώ να βάλω εκεί και αρχείο 2gb πχ?

Και κάτι άσχετο με το προηγούμενο: αρκετές φορές όταν είμαι στο msn μου βγαίνει ειδοποίηση ότι ο χ χρήστης μόλις συνδέθηκε αλλά όταν κοιτάω στις online επαφές, την ίδια ακριβώς στιγμή, δεν τον δείχνει online. Είναι κάποιο bug ή κάποιος ιός που κυκλοφορεί και κάνει αυτό το πράγμα? Μου έχει συμβεί με πάνω από ένα άτομα, που ξέρω οτί δεν μπορεί να είναι στο msn τη στιγμή που μου βγάζει το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω κάποιες απορίες και ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει :) Η δυνατότητα του κοινόχρηστου φακέλου πως λειτουργεί ακριβώς? Πρέπει να είμαι ταυτόχρονα οnline με το άλλο άτομο? Ή μπορώ απλά να δημιουργήσω έναν κοινόχρηστο φάκελο και να βάλω εκεί μέσα τα αρχεία που θέλω? Υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος του αρχείου που μπορώ να έχω στον κοινόχρηστο φάκελο? Ή μπορώ να βάλω εκεί και αρχείο 2gb πχ?

 

Μπορεις να βαλεις μεσα στον κοινοχρηστο φακελο αρχεια ακομα και οταν η αλλη επαφη ειναι offline αλλα για να τα λαβει θα πρεπει να συνδεθει και να ειστε ταυτοχρονα online.

 

Δεν υπαρχει περιορισμος βαλε οσα Gb θελεις. Απλως μεχρι να τα λαβει το messenger της αλλης επαφης θα περασει αρκετη ωρα!! Απο κει και περα ειναι θεμα υπομονης.

 

Και κάτι άσχετο με το προηγούμενο: αρκετές φορές όταν είμαι στο msn μου βγαίνει ειδοποίηση ότι ο χ χρήστης μόλις συνδέθηκε αλλά όταν κοιτάω στις online επαφές, την ίδια ακριβώς στιγμή, δεν τον δείχνει online. Είναι κάποιο bug ή κάποιος ιός που κυκλοφορεί και κάνει αυτό το πράγμα? Μου έχει συμβεί με πάνω από ένα άτομα, που ξέρω οτί δεν μπορεί να είναι στο msn τη στιγμή που μου βγάζει το μήνυμα.

 

Ειναι καποιος "ψευτο-ιος" που μολυνει τους κακους users!!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι καποιος "ψευτο-ιος" που μολυνει τους κακους users!!! :)

Εγώ θα έλεγα ότι μολύνει τους αδαείς users ;)

 

Για να λυθεί, απλά πες στους χ χρήστες να αλλάξουν κωδικό πρόσβασης και να εγκαταστήσουν κάποιο antivirus με antispyware (πχ antivir).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις μεσα στον κοινοχρηστο φακελο αρχεια ακομα και οταν η αλλη επαφη ειναι offline αλλα για να τα λαβει θα πρεπει να συνδεθει και να ειστε ταυτοχρονα online.

 

Δεν υπαρχει περιορισμος βαλε οσα Gb θελεις. Απλως μεχρι να τα λαβει το messenger της αλλης επαφης θα περασει αρκετη ωρα!! Απο κει και περα ειναι θεμα υπομονης.

 

 

 

Ειναι καποιος "ψευτο-ιος" που μολυνει τους κακους users!!! :)

 

Εγώ θα έλεγα ότι μολύνει τους αδαείς users ;)

 

Για να λυθεί, απλά πες στους χ χρήστες να αλλάξουν κωδικό πρόσβασης και να εγκαταστήσουν κάποιο antivirus με antispyware (πχ antivir).

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας, με καλύψατε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλες επαφες μου βλεπω στο ονομα καποιον κωδικα(πχ c=4 για το χρωμα) και οχι χρωματισμενο το ονομα.Αυτο γιατι συμβαινει????Επισης βλεπω και διαφορες εικονιτσες,αυτες πως τις βαζω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις εγκατεστημένο το Plus?

 

Ποιές εικονίτσες εννοείς? Είναι πάνω στο όνομα τους?

Αν ναι, μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο όπως θα τα έγραφες μέσα στην συνομιλία, δηλαδή εκεί που γράφεις το όνομα σου, κοτσάρεις δίπλα και το emoticon που θες. Πχ. "zyp3r :@ :M" κτλ..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχω το plus,απο που το βαζω????

Εικονιτσες εννοω κατι φατσουλες,κατι αστερακια,κατι κινουμενα συννεφακια κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις εγκατεστημένο το Plus?

 

Ποιές εικονίτσες εννοείς? Είναι πάνω στο όνομα τους?

Αν ναι, μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο όπως θα τα έγραφες μέσα στην συνομιλία, δηλαδή εκεί που γράφεις το όνομα σου, κοτσάρεις δίπλα και το emoticon που θες. Πχ. "zyp3r :@ :M" κτλ..

 

Δεν ξερω αν εχω το plus,απο που το βαζω????

Εικονιτσες εννοω κατι φατσουλες,κατι αστερακια,κατι κινουμενα συννεφακια κλπ.

 

Οπως ειπε ο PCMan! Κατεβασε και περασε το Plus! Ειναι ενα πολυ καλο patch. Τα αστερακια, συννεφακια κλπ ειναι κ αυτα emoticons οποτε εχουν κ αυτα καποια συντομευση! Ανοιξε τα emoticons του messenger δεν ποιο θες και βαλτο διπλα απο το ονομα σου!!Π.χ fantomas_ ktm(bah) θα εχω ενα προβατακι διπλα απο το ονομα μου!! :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα patch η προγραμμα για να βλεπω τους κοινους φιλους(στο μσν) με μια επαφη μου ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια στελνει κατι σπαμ απο το μσν μου..πως μπορω να τα βγαλω??

Μήπως εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα για emoticons ή τίποτα άλλο;Γιατί και εγώ όταν είχα ένα γνωστό πρόγραμμα emoticons έστελνε στις επαφές μου links για να "κατεβάσουν" το πρόγραμμα που είχα και εγώ.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω παιζει πολυ spam τωρα τελευται στο msn.. Αρκετες απο τις επαφες μου εμφανιζονται online στιγμιαια, στελνουν ενα link και αποσυνδεονται.. Ειδικα μερικες απο αυτες το κανουν ανα καποια δευτερολεπτα!!!:mad: Να τους πω να αλλαξουν το pass του liveID τους???
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω παιζει πολυ spam τωρα τελευται στο msn.. Αρκετες απο τις επαφες μου εμφανιζονται online στιγμιαια, στελνουν ενα link και αποσυνδεονται.. Ειδικα μερικες απο αυτες το κανουν ανα καποια δευτερολεπτα!!!:mad: Να τους πω να αλλαξουν το pass του liveID τους???

Σίγουρα κάποιος έχει βρει το pass τους,μπένει στο msn,αφήνει διάφορα links και "βγαίνει".Έτσι γινόταν και με το λογαριασμό μιας φίλης μου και όταν της το είπα θυμήθηκε πως είχε αφήσει το pass της αποθηκευμένο σε pc σε internet καφέ και μόλις τον άλλαξε σταμάτησαν όλα.:)

 

Edit:Εγκατέστησα πριν από λίγο ένα VTP (Vista Transformation Pack) αλλά επειδή δεν μου άρεσε το απεγκατέστησα.Όμως στο επόμενο restart που έκανα στον υπολογιστή μου είδα ότι έχει αλλάξει τη γραμματοσειρά στο messenger από "Calibri" σε "Arial" και επίσης στο παράθυρο συνομιλιών μου έχει αφαιρέσει την επιλογή να διαλέξω γραμματοσειρές.Πως μπορώ να τα επαναφέρω όπως πρίν; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα για emoticons ή τίποτα άλλο;Γιατί και εγώ όταν είχα ένα γνωστό πρόγραμμα emoticons έστελνε στις επαφές μου links για να "κατεβάσουν" το πρόγραμμα που είχα και εγώ.:mad:

 

ψιλοπροσεχω και δε κατεβαζω αυθαιρετα!υπαρχει κανα removal να βγαλουμε αυτα τα 'αχρηστα' προγραμματακια?

Link to comment
Share on other sites

ψιλοπροσεχω και δε κατεβαζω αυθαιρετα!υπαρχει κανα removal να βγαλουμε αυτα τα 'αχρηστα' προγραμματακια?

Δοκίμασε το "Kill Disk (DOS)".Δυστυχώς δεν έχω χρειαστεί ποτέ μου τέτοια προγράμματα και δεν ξέρω πως λειτουργούν.:(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το "Kill Disk (DOS)".Δυστυχώς δεν έχω χρειαστεί ποτέ μου τέτοια προγράμματα και δεν ξέρω πως λειτουργούν.:(

 

DOS killdisk ( ORISTIKI DIAGRAFI ARXEION - EPANAFORA DEN YPARXEI ) :p:p:p

δε το βαζω αυτο το πραγμα.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ρε. kill disk με τη μία; Αυτό είναι για διαγραφή αρχείων γενικά, χωρίς δινατότητα επαναφοράς. Καμία σχέση με αυτό που ζητάει ο kostakiss.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , προσφατα κολλησα ιο απο κεκτημενη ταχυτητα στο μσν μ , εκεινα τα λινκς π στελνουν οι επαφες μ , δυστιχως χωρις να το καταλαβω εκανα κλικ πανω στο λινκ κ την πατησα. το προβλημα ομως το αντιμετωπιζω στο unistall του μσν , καθως ειναι αδυνατο να το διαγραψω :X:X οτι και να προσπαθησα (προσθαιφερεση προγραμματων , διαγραφη φακελων μσν ) δεν μπορεσα να το διαγραψω για να το περασω παλι απο την αρχη. εψαξα φακελους , υποφακελους δεν μπορεσα να βρω κατι που το κραταει μεσα στο pc μ ακομα . για να το εγκαταστησω ξανα μ λεει οτι πρεπει να το διαγραψω :wacko: παιδια λιγη βοηθεια για το πως θα το διαγραψω κατι που να ψαξω το οποιο μου διαφευγει , α χρησιμοποιω windows xp και ειχα το msn 9

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι ήξερες πιο πρόγραμμα από την "Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων" έπρεπε να απεγκαταστήσεις για να βγάλεις το messenger,ε;:worry:Για να σιγουρευτείς πάντως στην Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων πρέπει να απεγκαταστήσεις το "Windows Live Essentials".Αν δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις ούτε από'κει ψάξε για κανένα πρόγραμμα που να κάνει οριστική διαγραφή αρχείων.Άν δεν μπορείς κάτσε με το messenger 2009 ή κάνε φορμάτ.:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με το που βαζω την 9 εκδοση οι επαφες δεν εμφανιζονται στο messenger υπαρχει καποιος τροπος αποθηκευσης των επαφων ωστε οταν βαλω το 9 να τις επαναφερω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...