Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εδώ και λίγο καιρό μου γράφουν διάφοροι στο MSN (φαντάζομαι εν αγνοία τους) κάποια links που λογικά οδηγούν σε διαφημίσεις ή ιούς. Όλα τα links τελιώνουν σε .info και έχουν τη μορφή <το email του contact πριν το @hotmail.com κλπ>.imagecroco/imagecrisp/t0nez/bl1ng/κλπ.info.

 

Π.χ.

christos_**@hotmail.com says:

hxxp://christos_**.imagecroco.info

christos_**@hotmail.com says:

hxxp://christos_**.imagecrisp.info

christos_**@hotmail.com says:

hxxp://christos_**.imageswitch.info

 

Έχει κανείς ιδέα τι κόλλησαν αυτοί που μου τα γράφουν αυτα και κανένα τρόπο να ληθεί;

 

Thx!

 

 

Το υπερτατο εργαλειο για οποιονδηποτε ιο του μσν

 

http://www.msnvirusremoval.com/download.php

 

Ακολουθησε τις οδηγιες και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tσεκαρε τη θερμοκρασια του pc .Μηπως παραζεστενεται; Τσεκαρε τα ανεμιστηρακια

 

4 ανεμιστήρες έχει και δουλεύουν όλοι κανονικά. Δε μου το έχει ξανακάνει όμως.

Link to comment
Share on other sites

4 ανεμιστήρες έχει και δουλεύουν όλοι κανονικά. Δε μου το έχει ξανακάνει όμως.

 

Eπειδη μπορει να παιζουν παρα πολλοι λογοι που σου κανει ρισταρτ απο μονο του,κανε το εξης :

 

start-> δεξι κλικ my computer-> properties-> advanced-> startup and recovery-> και "ξετικαρε" το automatic restart.

 

Οταν απενεργοποιησεις το automatic restart θα εμφανιστει μια μπλε οθονη με συγκεκριμενο κωδικο σφαλματος που απο κει μπορεις να καταλαβεις τι παιζει ακριβως;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ενα ulity για να ανοιγω τα mail μου με τον mozilla. μεχρι προτινος ειχα ενα που ειχε προταθει εδω στο φορουμ, αλλα τωρα που εβαλα vista δεν δουλευει.

 

ακομη θελω να μαθω αν υπαρχει εργαλειο, να δειχνει στην υπογραφη μου ποια τραγουδια ακουω στο winamp. ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να φαίνονται τα τραγούδια που ακούω από το winamp κατέβασα μια εφαρμογή που λέγεται "MSN_Messenger7_Current_Playing_Song".

Βασικά με μια αναζήτηση στο google θα το βρεις..

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο οποτε ανοιγα την καμερα για να μιλησω με καποιον στο μσν,εβγαινε ενα παραθυρακι με διαφορα εφε για την εικονα της καμερας...τοτε το ειχα ρυθμισει να μην βγαινει..

 

τωρα το θελω πισω...καποιος ξερει που μπορω να διορθωσω την ρυθμιση αυτη?

 

 

επισης καθε φορα που κανω καποια βιντεο-κληση,στο τελος αυτης το στοιχειο windows live messenger σταματα να λειτουργει...καμια ιδεα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει για nickname στο msn ένα σπιτάκι. Όχι όμως με παρενθέσεις κλπ.. είναι κανονικό σπιτάκι! Μου είπε οτι του το είχε βρει ένας φίλος του ο οποίος πλέον σπάνια μπαίνει στο msn.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω πολλά τέτοια σχέδια ή πώς λέγονται για να κάνω αναζήτηση?

 

Επίσης το plus το απεγκατέστησα γιατί είχε ιο, και έχω ακούσει και άλλους να λένε οτι το Plus κατεβάζει ιους. Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να συνηθίσω να έχω "500" παράθυρα ανοιχτά με τα άτομα που μιλάω. Υπάρχει κάτι καλύτερο από το plus?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το plus το απεγκατέστησα γιατί είχε ιο, και έχω ακούσει και άλλους να λένε οτι το Plus κατεβάζει ιους. Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να συνηθίσω να έχω "500" παράθυρα ανοιχτά με τα άτομα που μιλάω. Υπάρχει κάτι καλύτερο από το plus?

 

Το plus σε καμία περίπτωση ούτε έχει ούτε κατεβάζει ιούς. :)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το plus και μου άνοιγαν σελίδες απο μόνες τους οι οποίες έγραφαν πάνω CID. Τελικά έκανα format και μόλις το έκανα πάλι εγκατάσταση μου εντόπισε το antivirus ιο με το όνομα CID. Το ίδιο πρόβλημα είχαν άλλα 3 άτομα που γνωρίζω! :O
Link to comment
Share on other sites

Το είχα το plus και μου άνοιγαν σελίδες απο μόνες τους οι οποίες έγραφαν πάνω CID. Τελικά έκανα format και μόλις το έκανα πάλι εγκατάσταση μου εντόπισε το antivirus ιο με το όνομα CID. Το ίδιο πρόβλημα είχαν άλλα 3 άτομα που γνωρίζω! :O

 

Είναι γιατί κατά την εγκατάσταση άφησες τσεκαρισμένο το κουτάκι που σου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσεις και το sponsor program το οποίο και ευθύνεται για το πρόβλημά σου.

Οπότε κάνε απεγκατάσταση το πρόγραμμα και το sponsor, καθάρισε το pc με ένα antispyware και εγκατέστησε πάλι το πρόγραμμα χωρις να επιλέξεις να εγκατασταθεί το sponsor program.

 

Επίσης για μεγαλύτερη ασφάλεια στο web μην χρησημοποιείς Internet Explorer αλλά Firefox

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν υπάρχει.. Κατά την εγκατάσταση οι μόνες επιλογές που υπάρχουν είναι να επιλέξεις που να γίνει η εγκατάσταση και οτι αποδέχεσαι τους όρους...

Επίσης το πρόβλημα που ανέφερα δεν έχει να κάνει με τον browser που χρησιμοποιώ..

Τσπ.. κατέβασα πάλι το plus και αυτή τη φορά το έκανα εγκατάσταση χωρίς να βρει κάτι το antivirus.

 

Edit: Λίγα λεπτά μετά την εγκατάσταση μου πετάχτηκε πάλι αυτό το παράθυρο. Πήγα να το κάνω απεγκατάσταση και μου είχε 3 επιλογές μαζί και με την επιλογή uninstal sponsor και απεγκατέστησα μόνο αυτό. Ευχαριστώ! ;)

 

Αν ξέρει κάποιος/α να μου απαντήσει σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω για το nickname με το σπιτάκι.. που μπορώ να βρω παρόμοια nicks?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν υπάρχει.. Κατά την εγκατάσταση οι μόνες επιλογές που υπάρχουν είναι να επιλέξεις που να γίνει η εγκατάσταση και οτι αποδέχεσαι τους όρους...

 

Πάντως κατά την εγκατάσταση υπάρχει η επιλογή να μην εγκατασταθεί ο sponsor...

http://img504.imageshack.us/img504/5091/msnpluslivemh6.th.png

 

Επίσης το πρόβλημα που ανέφερα δεν έχει να κάνει με τον browser που χρησιμοποιώ..

 

O Firefox έχει ενσωματωμένο popup blocker που εμποδίζει τα αναδυόμενα παράθυρα να εμφανίζονται

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατά την εγκατάσταση υπάρχει η επιλογή να μην εγκατασταθεί ο sponsor...

http://img504.imageshack.us/img504/5091/msnpluslivemh6.th.png

 

Όντως.. το είχα κάνει βιαστηκά και μου ξέφυγε.

 

O Firefox έχει ενσωματωμένο popup blocker που εμποδίζει τα αναδυόμενα παράθυρα να εμφανίζονται

 

Οι σελίδες άνοιγαν ακόμα και χωρίς να είχα κάποιο browser ανοιχτό.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!

 

Επειδή σε βλέπω γνωρίζεις αρκετά πράγματα για το msn μήπως μπορείς να μου λύσεις και ένα άλλο προβληματάκι που έχω! Έχω κατεβάσει το messpatch αλλά και το A-patch και προσπάθησα να διώξω τις διαφημίσεις.. αλλά δεν γίνεται ότι και αν δοκίμασα! Έχω msn 8,5. Με μια προηγούμενη έκδοση που είχα (την 8,2.. αν δεν κάνω λάθος) είχα βγάλει τις διαφημίσεις με τον ίδιο τρόπο χωρίς πρόβλημα.

Επίσης χρησιμοποιούσα ένα skin το οποίο είχε πρόσθετα κουμπιά, για παράδειγμα στο παράθυρο που συνομιλούσα είχε κάτω απο την φωτογραφία του άλλου κουμπιά για να αλλάζω κατευθείαν την κατάσταση μου. Με το default skin υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό? :rolleyes:

 

Ουφ.. πολλά έγραψα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Την σωστή έκδοση εχω αλλά δεν κάνει τίποτα; Μήπως φταίει που το μσν δεν το κατέβασα από την επίσημη σελίδα; Το είχα βρει με αναζήτηση σε μια σελίδα και το κατέβασα ολόκληρο για να το κάνω εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το έχουν δοκιμάσει πειτε μας εντυπώσεις και αν τα καταφέρνει σε σχέση με παλιότερες εκδόσεις..
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το έχουν δοκιμάσει πειτε μας εντυπώσεις και αν τα καταφέρνει σε σχέση με παλιότερες εκδόσεις..

Για τον 9 μιλάς ή για τον 8?

Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα βγάζει?

 

Συνήθως έχει νούμερα πχ 800402κτλ

 

κωδικος σφαλματος 80048820

εκτεταμενος κωδικος σφαλματος 80048439

 

sorry δεν ειχα δει οτι μ ειχες απαντησει...αν εχεις την καλοσυνη κ ξερεις,πες ,ου τι πρεπει να κανω...προφανως δεν εντοπιζει το conection με νετ

 

λυθηκε.:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα κάθε φορά που κάνω login αλλάζει το nick (στη θέση του μπαίνει το mail μου), αλλάζει η εικόνα και βάζει μια τυχαία και το status μου διαγράφεται....ξέρετε τι παίζει;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω εδώ και 2 μέρεσ πρόβλημα με το msn μου. Δεν μπορώ να μπω και συνεχώς μου βγάζει error 81000306 και μου εμφανίζει πρόβλημα στις βασικές θύρες. Εψαξα στο google το error αυτο αλλά τιποτα... Χρησιμοποιώ φορητό υπολογιστή και ''κλέβω'' από ένα γείτονα. Μήπως φταίει το router του? Αλλά και να συμβαίνει αυτό γιατί μπορω να μπαινω στις περισσοτερες σελίδες και μεσα σ'αυτές δεν είναι οι σελίδες τις microsoft και το myspace...

 

HELP ME!!!

 

 

thanks

aytoi pou lene pws ta xeroun ola ekneyrizoun emas pou pragmatika ta xeroume
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω κατεβάσει το Windows Messenger Έκδοση 2008!Όταν ανοίγω ένα παράθυρο για on-line chatting κάτω απο το παράθυρο που γράφω έχει 2 σήματα!Το 1ο είναι το γράμμα <<Α>> και 2ο είναι ένα σύμβολο με μία πένα και απο κάτω έχει μια γραμμή (για όσους έχουν στα αγγλικά το Messenger 2008 το λεγόμενο ''Handwriting''.Το Handwriting στα Windows Vista που έχουν προεγκατεστημένο απο τη Microsoft το Messenger 8 έχουν την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσουν ενώ σε μένα που έχω Windows XP Media Center Edition 2005 όταν το πατάω μου βγάζει μύνημα ότι πρέπει να κάνω update στον Messenger(:blink:)ενώ έχω την τελευταία έκδοση!!:D!.

Τι συμβαίνει;;;;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω κατεβάσει το Windows Messenger Έκδοση 2008!Όταν ανοίγω ένα παράθυρο για on-line chatting κάτω απο το παράθυρο που γράφω έχει 2 σήματα!Το 1ο είναι το γράμμα <<Α>> και 2ο είναι ένα σύμβολο με μία πένα και απο κάτω έχει μια γραμμή (για όσους έχουν στα αγγλικά το Messenger 2008 το λεγόμενο ''Handwriting''.Το Handwriting στα Windows Vista που έχουν προεγκατεστημένο απο τη Microsoft το Messenger 8 έχουν την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσουν ενώ σε μένα που έχω Windows XP Media Center Edition 2005 όταν το πατάω μου βγάζει μύνημα ότι πρέπει να κάνω update στον Messenger(:blink:)ενώ έχω την τελευταία έκδοση!!:D!.

Τι συμβαίνει;;;;:worry::worry:

Poia ekdosh exeis. Den yparxei ekdosh 2008

Link to comment
Share on other sites

Poia ekdosh exeis. Den yparxei ekdosh 2008

Υπάρχει και μάλιστα την είχα ανεβάσει παλιότερα ως Standalone για να μην βάζει μαζί και την υπόλοιπη σαβούρα της Microsoft...

 

Την ξανά ανεβάζω για οποιον ενδιαφέρεται, είναι Αγγλική Standalone και μετά την εκτέλεση των 2 αρχείων που έχει μέσα, θα δημιουργηθεί ένας νέος φάκελος στο Start->Programs με τίτλο Windows Live :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...