Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε οτιδήποτε γράφει windows live,w live, live messenger . Σβήστο. Αν δεν κάνεις δουλειά έτσι πήγαινε,έναρξη> εκτέλεση και γράψε regedit το παράθυρο που θα σου βγάλει είναι η registry.Εκεί θα κάνεις αναζήτηση γράφοντας live και ότι αποτελέσματα σχετίζονται με αυτά που έγραψα πιο πάνω μπορείς να τα σβήσεις. Πρόσεξε όμως.Να έχουν σχέση με τον "windows live messenger" Μην σβήσεις τίποτα άλλο και τρέχεις!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια υπαρχει περιπτωση να δω μια συνομιλια που εγινε πριν 10 λεπτα?????? Δεν ειχα ενεργοποιησει να αποθηκευει τις συνομιλιες.... Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να τις δω??????
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω και εγω μια ερωτηση.Εχω τον τελευταιο καιρο την τελευταια εκδοση του wlm αλλα μερικες φορες ουτε μπορω να στειλω ουτε μπορω να λαβω μηνυματα.Συγκεκριμενα συμβαινει μονο με ενα φιλο μου και οχι παντα.Ειναι θεμα ασυμβατοτητας παλιας και νεας εκδοσης msn (λογικα εχει πιο παλια εκδοση)??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τίποτα!!!έκανα αυτό που μου είπε ο Totos και δεν έχω βρει λύση!μπορώ να κάνω κάτι άλλο?
:D
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω και εγω μια ερωτηση.Εχω τον τελευταιο καιρο την τελευταια εκδοση του wlm αλλα μερικες φορες ουτε μπορω να στειλω ουτε μπορω να λαβω μηνυματα.Συγκεκριμενα συμβαινει μονο με ενα φιλο μου και οχι παντα.Ειναι θεμα ασυμβατοτητας παλιας και νεας εκδοσης msn (λογικα εχει πιο παλια εκδοση)??

Δεν θα πρέπει να είναι θέμα συμβατότητας γιατί όλες οι επαφές μου δεν έχουν WLM 9 ενώ εγώ έχω τον 9 και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρόμοιο με το δικό σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δε μπορώ να μπω στο WLM.Κωδικός σφάλματος 80004005.Το βαλα να κάνει επιδιόρθωση αλλά λεει οτι το μηχανημα μου δν εχει έγκυρη IP.Κατέβασα ακόμη και το πρόγραμμα πάλι,αλλά τίποτα.Να σημειώσω έχω την έκδοση 2009...Κανένας από τους φίλους μου δεν έχει αυτό το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δε μπορώ να μπω στο WLM.Κωδικός σφάλματος 80004005.Το βαλα να κάνει επιδιόρθωση αλλά λεει οτι το μηχανημα μου δν εχει έγκυρη IP.Κατέβασα ακόμη και το πρόγραμμα πάλι,αλλά τίποτα.Να σημειώσω έχω την έκδοση 2009...Κανένας από τους φίλους μου δεν έχει αυτό το πρόβλημα

Google is your friend...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρέπει να είναι θέμα συμβατότητας γιατί όλες οι επαφές μου δεν έχουν WLM 9 ενώ εγώ έχω τον 9 και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρόμοιο με το δικό σου.:)

 

Nαι αλλα τι μπορει να ειναι?Αρχισε να συμβαινει απο τοτε που εβαλα τον 9.

Link to comment
Share on other sites

Google is your friend...

 

Ευχαριστώ,τελικά είχε τεθει ο IE σε εργασία εκτός σύνδεσης και το 2009 δε το λέει σε αντίθεση με το 8.5,που έπρεπε να το κατεβάσω για να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γράψω ένα προσωπικό μνμ στο msn και θέλω να το βλέπει μόνο ένας χρήστης.Σκέφτηκα πως αν γράψω το μήνυμα και τον κάνω block,γιατί στην ουσία αυτό θέλω,μετά δε θα "ανανεωθεί" το PM μου,και μέχρι να τον ξεμπλοκάρω θα βλέπει αυτο που έβαλα πριν τον μπλοκάρω
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μπήκα στο Messenger μου είπαν φίλοι μου από τις επαφές ότι μπήκα και τους έγραφα με λατινικούς χαρακτήρες τα λεγόμενα και ως greeklish.Εγώ όμως είχα να μπω στο Messenger από την Πέμπτη ενώ αυτό έγινε χθές.Φυσικά μόλις με ειδοποίησαν άλλαξα κωδικό πρόσβασης και φυσικά ντρέπομαι να μιλήσω στους φίλους μου και ειδικά σε κορίτσια γιατί ο τύπος που μπήκε στο Messenger με το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης μου έλεγε όλα τα κορίτσια που ήταν online ''moro mou'' :O.Όμως το παρατράγουδο δεν σταμάτησε εδώ.Και μετά την αλλαγή του κωδικού πρόσβασης μου ο τύπος συνεχίζει να μπαίνει κανονικά στο Messenger με τα στοιχεία μου.Πήρα αμέσως την Microsoft Hellas τηλέφωνο αλλά μου είπαν να μπω σε μια ιστοσελίδα του Msn για να με εξυπηρετήσουν και μάλιστα μου είπαν αντί για ''Ελλάδα'' που θα γράφει πάνω στο site να πατήσω ''Uk'' για να εξυπηρετηθώ.Μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί τίποτα.Μόνο πως αλλάζουμε κωδικό και άλλα που ξέρω ήδη.Για το πρόβλημα μου δεν γίνεται συζήτηση.Τι μπορώ να κάνω;Έχω αλλάξει πολλές φορές τον κωδικό πρόσβασης μου.Έχω φτάσει σε σημείο να λήγω τον κωδικό μου κάθε 72 ώρες και να βάζω καινούργιο:knife:.Τι να κάνω;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κατάλαβα πως το κάνει αυτό....η λύση η σίγουρη είναι απλή. Φτιάχνεις καινούργιο msn και το στέλνεις με mail σε όλους τους φίλους σου εξηγώντας την κατάσταση για να αποφύγεις τυχόν παρεξηγήσεις. Και ούτε θα παιδευτείς...ούτε τίποτα :P
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κατάλαβα πως το κάνει αυτό....η λύση η σίγουρη είναι απλή. Φτιάχνεις καινούργιο msn και το στέλνεις με mail σε όλους τους φίλους σου εξηγώντας την κατάσταση για να αποφύγεις τυχόν παρεξηγήσεις. Και ούτε θα παιδευτείς...ούτε τίποτα :P

Αυτό είναι λίγο δύσκολο γιατί έχω ένα πανεύκολο email και το θυμάμαι και εγώ αλλά και οι φίλοι μου που θα με κάνουν add.:)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρες μήπως έχεις ιό ή μήπως έχεις ξεχάσει ανοιχτό το msn σε κάποιον κοινόχρηστο υπολογιστή;

Το Avast! με ένα scan που έκανα δεν βρίκε κάποιον ιό.Όχι το Messenger τον χρησιμοποιώ μόνο στο δικό μου υπολογιστή και πουθενά αλλού :worry:.Τέσπα.Άλλαξα κώδικο πάλι και όταν κάποια επαφή μου είναι online θα ρωτήσω αν ξαναέλαβε μηνύματα.Πάντως από τον δικό μου υπολογιστή δεν γράφτηκαν γιατί κρατάω ιστορικό για όλες τις επαφές μου και από την Πέμπτη μέχρι και χθές δεν είδα κάτι καινούργιο γραμμένο.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του μσν δείχνει τί εικόνα βάζει ο άλλος χωρίς να είναι στο μσν? 'Η να είναι πχ offline και να φαίνεται στον άλλον η εικόνα που έχει βάλει? Ρωτάω γιατί είμαι σε ίντερνετ καφέ αυτή τη στιγμή και βλέπω δείχνει "τί νεο υπάρχει" με τις εικόνες και τα μηνύματα που έχουν βάλει χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.

 

Αν εγώ μπω στο μσν και κάποιες επαφές δεν είναι μέσα εκείνη τη στιγμή.. πώς μπορώ να βάλω εικόνες και μετά να μην ενημερωθούν στους άλλους που έχουν την τελευταία έκδοση παρα μόνο αν είμαστε και οι 2.. συνδεδεμένοι?

 

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσε ο 9. Ειδικά οι νέες υπηρεσίες που ενημερώνουν τους άλλους για κάποια καινούργια εικόνα που εχω βάλει ή κάποιο προσωπικό μήνυμα. Μπορεί πχ να μπω στο μσν και να εχω μια επαφή εκείνη την ώρα συνδεδεμένη.. και να γράψω ένα προσωπικό μήνυμα για λίγο. Πρέπει δηλαδή να ενημερωθούν και οι άλλες επαφές;!
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάλι μου αρέσει πολύ ο 9.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που μου έγινε χθές το απόγευμα ήταν ότι ενώ ήμουν συνδεμένος ξαφνικά μου έβγαλε μήνυμα ότι αποσυνδέθηκα και ότι θα συνδεθεί από μόνο του.Μόλις πάτησα ''Άμεση σύνδεση'' με έβαλε αλλά μου είχε αλλάξει φωτογραφία,μου είχε σβήσει το κείμενο που είχα βάλει,μου έσβησε τις φωτογραφίες από τις επαφές μου και αντί για τα nicknames των επαφών μου τώρα μου δείχνει μόνο το mail τους.Λένε να έχω κανέναν ιό και να μου τα κάνει όλα αυτά;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με την συνομιλια μεσω καμερας, μου κολλαει με το καινουργιο mesenger, ξερει κανεισ πως μπορω να το κανω απεγκατάσταση???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...