Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως μπορω να ανταλλαξω φωτο και γενικα αρχεια με το msn?? εχω το 8.5 αλλά στο "ενεργειες->αποστολη ενος μονο αρχειου" η επιλογη ειναι ανενεργη.. δεν θελω κοινοχρηστους φακελους και τετοια κολπα!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια πως μπορω να ανταλλαξω φωτο και γενικα αρχεια με το msn?? εχω το 8.5 αλλά στο "ενεργειες->αποστολη ενος μονο αρχειου" η επιλογη ειναι ανενεργη.. δεν θελω κοινοχρηστους φακελους και τετοια κολπα!

παίρνεις το αρχείο και κάνεις drag&drop στο πεδίο πληκτρολόγησης...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βρείς στο C: όλα τα αρχεία που έχουν σαν ονομασία Live, Messenger, MSN και αν σχετίζονται με το Windows Live Messenger, σβήσε τα :)

 

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα.... οτι ναναι αυτο το μσν τελικα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όσο απίθανο και αν φένεται, σε πρόβλημα που είχα στο παρελθόν στο msn (ήμουν online αλλά οι επαφές με βλέπαν offline) έστειλα e-mail στην ΤΥ της Microsoft, πήρα απάντηση που ζητούσαν εκτενέστερη αναφορά του προβλήματος και connectivity log, τους τα έστειλα και μετά με έφεραν σε επικοινωνία με υπάλληλο από το τμήμα του messenger της MS ο οποίος μου ζήτησε να αλλάξω τον κωδικό μου και να τους δώσω τον καινούργιο ωστέ να μπουν με τον λογαριασμό μου και να διαγνώσουν το πρόβλημα όπως και έγινε. Στο 4ο mail και σε διάστημα 3 ημερών το πρόβλημα μου είχε λυθεί. Και να φανταστείτε τα windows είναι κόπια. Ποτέ δεν περίμενα τέτοια άμεση και διαδραστική εξυπηρέτηση από την Microsoft.

 

αυτη ηταν η διαδικασια που ακολουθησες οταν εμφανιστηκε το προβλημα?δλδ αν ποτε τυχει σε καποιον τα παραπανω βηματα θα ακολουθησει?γτ σε μενα εγινε για λιγα λεπτα,και εμεινα λιγο *&(#@ας και μετα θυμηθηκα το ποστ σου(να ναι καλα το mp) ..

Link to comment
Share on other sites

αυτη ηταν η διαδικασια που ακολουθησες οταν εμφανιστηκε το προβλημα?δλδ αν ποτε τυχει σε καποιον τα παραπανω βηματα θα ακολουθησει?γτ σε μενα εγινε για λιγα λεπτα,και εμεινα λιγο *&(#@ας και μετα θυμηθηκα το ποστ σου(να ναι καλα το mp) ..

 

Αυτό που έκανα ήταν να ψάξω στο help & support και αφού δεν βρήκα τίποτα πήγα στην φόρμα επικοινωνίας για υποστήριξη.. Αυτοί με καθοδήγησαν ύστερα..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον αλλον το εξης:εχω τον WLM 8.5 και περιπου καθε τεταρτο της ωρας,το προγραμμα παγωνει και μετα απο λιγα δευτερολεπτα ξεκολλαει.οταν ομως προσπαθω να κανω video κληση,ειτε καλω εγω ειτε με καλουν,τοτε τελειωνουν ολα.(the program is not responding).το ιδιο συμβαινει και στον 7,5 και στον 8,1.δεν ξερω τι φταιει.plz help:cry:
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό επεξεργαστή,ram,ταχύτητα internet.

Τί έχεις?

 

 

εχω win xp sp2,με 2 gigabyte μνημη,core2duo στα 1,86 ghz,kai 768 internet.Αυτα.....:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδια, γνωριζει κανενας πως μπορω να βαλω προσαρμοσμενο emotion διπλα στο nickname μου στο msn??? βαζω την συντομογραφια αλλα δε μου το εμφανιζει, οπως κανει με αυτα που εχει το msn απο μονο του.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, γνωριζει κανενας πως μπορω να βαλω προσαρμοσμενο emotion διπλα στο nickname μου στο msn??? βαζω την συντομογραφια αλλα δε μου το εμφανιζει, οπως κανει με αυτα που εχει το msn απο μονο του.

 

Αν δε κανω λαθος, νομιζω οτι μονο τα default emoticons του msn Μπορεις να βαλεις στο πεδιο του μηνυματος διπλα στο nickname.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, γνωριζει κανενας πως μπορω να βαλω προσαρμοσμενο emotion διπλα στο nickname μου στο msn??? βαζω την συντομογραφια αλλα δε μου το εμφανιζει, οπως κανει με αυτα που εχει το msn απο μονο του.

Δεν γίνεται.

Και να το βάλεις εσύ (που δεν γίνεται) πως θα το βλέπουν οι άλλοι; ;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...από που μπορώ να κατεβάσω το msn ολόκληρο????

να μην χρειάζεται να βάλω το install αρχείο για να κατεβάσει την βασική εφαρμογή????

 

να έχω και το αγγλικό και το ελληνικό ολόκληρο.

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...από που μπορώ να κατεβάσω το msn ολόκληρο????

να μην χρειάζεται να βάλω το install αρχείο για να κατεβάσει την βασική εφαρμογή????

 

να έχω και το αγγλικό και το ελληνικό ολόκληρο.

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Windows Live Messenger 2008 Standalone :)

Link to comment
Share on other sites

οχι..

 

thx! κ επισης εχω ενα προβλημα.ειναι λογικο να εχει μεσο ορο καταναλωσης cpu 70-80% οταν χρησιμοποιω το msn?? γτ συμβαινει αυτο ?:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κατι που ισως να εχει απαντηθεί: Πρίν κανω φορματ και χασω τα εικονιδάκια, μπορώ να τα αποθηκεύσω κάπως ωστε να τα ξαναπεράσω? Υπάρχει τρόπος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 στο ερωτημα του valeriou και επιπλεον αν χανονται οι εικονες που εχεις αποθηκευμενες (display pictures) οταν κανεις εγκατασταση νεοτερης εκδοσης msn
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν δυνατή η παράδοση του ακόλουθου μηνύματος σε όλους τους παραλήπτες. μου το βγαζει συνεχεια ρε παιδια...τι γινεται...;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν δυνατή η παράδοση του ακόλουθου μηνύματος σε όλους τους παραλήπτες. μου το βγαζει συνεχεια ρε παιδια...τι γινεται...;

 

Τι συνδεση εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia 8elw na rwtisw kati otan kapoios sou stelnei mia foto gia na mpei san koinoxristo fonto apo8ikevete kapou ston msn mesa sto pc?? alla kai pali an den apo8ikevete alla me kapoio tropo mpainei kserei kaneis kapoio programma opou 8a mporw na tin pairnw olokliri( exw dokimasei ton stealer alla avtos den tis klevei sto kanoniko mege8os mono mia fora to ekane alla h foto pou eklepse mou itan axristi)ennow oti enw tin stelnei gia na mpei fonto egw na tin pernw kai kryfa sto pc mou??Kai mia televtaia alla kali aporia kapote mou eipe enas filos oti einai dynato na mpeis mesa sto skliro kapoiou pio evkola mesw msn otan tou steileis ena arxeio anoigeis p2p(peer to peer)diktyo kai mporeis na ton psakseis...alla 8elw na ma8w pws mporei na ginei mesw ip...perimenw epeigontws apantisi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...