Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω κάνει το εξής: Μενού, Πλοηγός WAP, Ρυθμίσεις και Τρέχον προφίλ βάζω διαφορετικά απο το δίκτυο που είμαι συσδεδεμένος. Έτσι όταν πατιέται το ΟΚ μου βγάζει σφάλμα δικτίου.

:wink: Παλιό και καλό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως κάτι δεν κάνω καλά με την απενεργοποίηση του GPRS??? Συνέχεια μου ξαναβγαίνει...Δε μπορώ να καταλάβω γιατί...

Σήμερα επίσης αγόρασα ένα ΒΤ στικάκι για το φορητό μου να κάνω μεταφορά αρχείων και διαπίστωσα ότι τα media αρχεία τα φυλάει σε κλειδωμένους φακέλους (δεν μπορείς να τους πειράξεις) εκτός από αυτά που αφορούν όσα δέχομαι εγώ. Επίσης στις φωτογραφίες που δέχομαι δε μπορώ να επιλέξω (δεν υπάρχει) προβολή σε όλη την οθόνη...αν και έχουν την ανάλυση γιαυτό...

Μήπως και σε αυτό κάποιος ξέρει κάτι?

Όσο για τις κουνημένες φωτογραφίες σε μη στατικά αντικείμενα-πρόσωπα σήμερα στη Vodafone μου έλυσαν την απορία, οφείλεται στην έλλειψη auto-focus που είχαν πχ τα τηλέφωνα της SONY όπως μου είπαν...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις κουνημένες φωτογραφίες σε μη στατικά αντικείμενα-πρόσωπα σήμερα στη Vodafone μου έλυσαν την απορία, οφείλεται στην έλλειψη auto-focus που είχαν πχ τα τηλέφωνα της SONY όπως μου είπαν...

 

Έχω τη γνώμη ότι οφείλεται κυρίως στην αργή ταχύτητα του διαφράγματος.

Anyway...

Έιχα se χωρίς autofocus και δεν αντιμετώπιζα τέτοιο πρόβλημα.

Άλλα se, παρότι έχουν autofocus έχουν τέτοιο πρόβλημα(πχ κ750 ,κυρίως με τα πρώτα λογισμικά).

Άρα μάλλον δεν είναι θέμα autofocus.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

exw se ena onoma 3 kinita noumera!

 

logiko opos kserete sta ikonidiakia ekei pou kataxwreis ta til. se mia epafi den mporeis na kataxoriseis 3 i 2 noumera kai na exoun to idio eikonidiaki (stin periptosi mou 3 eikonidia me to kinitaki eikonidiaki)

 

opote to proto noumero pou kataxwrw na einai kinito eikonidio , to deytero sta8ero kai to 3o doulia eikonidio

 

otan 8elw na steilw ena sms omws se ena noumero pou den einai kataxorimeno me eikonidio kinitou , tote oti kai na kanw, to kinito 8a stilei to sms sto noumero pou briskete stin 8esi kinitou

 

prospa8isa na allaksw protereotita ari8mou alla papala...

 

kamia lisi?!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι δεν κάνω καλά με την απενεργοποίηση του GPRS??? Συνέχεια μου ξαναβγαίνει...Δε μπορώ να καταλάβω γιατί...

Σήμερα επίσης αγόρασα ένα ΒΤ στικάκι για το φορητό μου να κάνω μεταφορά αρχείων και διαπίστωσα ότι τα media αρχεία τα φυλάει σε κλειδωμένους φακέλους (δεν μπορείς να τους πειράξεις) εκτός από αυτά που αφορούν όσα δέχομαι εγώ. Επίσης στις φωτογραφίες που δέχομαι δε μπορώ να επιλέξω (δεν υπάρχει) προβολή σε όλη την οθόνη...αν και έχουν την ανάλυση γιαυτό...

Μήπως και σε αυτό κάποιος ξέρει κάτι?

Όσο για τις κουνημένες φωτογραφίες σε μη στατικά αντικείμενα-πρόσωπα σήμερα στη Vodafone μου έλυσαν την απορία, οφείλεται στην έλλειψη auto-focus που είχαν πχ τα τηλέφωνα της SONY όπως μου είπαν...

 

 

FILE MOU den ksero ti akrivos exeis kanei :worry: an thes mas les vima vima ti exeis kanei. ego pantos apo tote pou to diavasa sto forum gia tin apenergopoiisi tou kai energopoiisi OTAN auto xreiazetai den exo kanena provlima,,,

exo TIM kai otan lamvano i stelno mms kai email ( google account) tote kai kai mono tote energopoite kai apenergopoiite otan xreiastei. episis otan imoun pano sto vouno pilio ( skier tis kakias oras) prospathousa na steilo ena mms den eixa kalipsi gia na steilei mms prospathouse kathe lepto kai anoige kai ekleine mono tou. :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει το εξής: Μενού, Πλοηγός WAP, Ρυθμίσεις και Τρέχον προφίλ βάζω διαφορετικά απο το δίκτυο που είμαι συσδεδεμένος. Έτσι όταν πατιέται το ΟΚ μου βγάζει σφάλμα δικτίου.

 

den to iksera kai den to eixa skeftei kan

 

euxaristo polu giati kai emena mou tin espage arketa :ninja:

 

 

evale kaneis bros ta emails /??

 

ego me TIM settara google account sto kinito kai etsi lamvano kai stelno email kanonika meso google...

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια.Διαβαζοντας τα ερωτηματα και τις απαντησεις για το D-900 μπορει να συμπερανει κανεις οτι αυτο το κινητο αγοραζεται για την ποιοτητα των υλικων του τη σχεδιαση του την αξιοπιστια του και πολλα αλλα.Εχει ομως ρωτησει κανεις τον συνομιλητη του πως τον ακουει;Γιατι εγω εχω το τηλεφωνο 2 ημερες και οσους εχω καλεσει ολοι μου λενε οτι με ακουνε χαμηλοτερα απο πριν και θολα.Το αλλο τηλεφωνο που εχω και κανουν συγκριση ειναι το V3X που και αυτο κατα την γνωμη μου δεν εχει την διαυγεια που ειχε το D-500 που ειχα παλιοτερα η του Ε-700 ακομα πιο παλια.

Δεν ξερω τι συμβαινει αλλα δεν περιμενα τετοια αποδοση απο το μικροφωνο ενος κινητου οπως του D-900.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι,

Λοιπόν για το GPRS έκανα ότι περιέγραψε ένας φίλος 2-3 σελίδες πιο πριν με τους κωδικούς κτλ...Εσείς που λέτε ότι δεν ξαναεμφανίζετε το κλείνετε το τηλέφωνο? Γιατί εγώ το βράδυ το κλείνω και μετά το ξανανοίγω...Φυσικά σε κάθε κλείσιμο (ότι ώρα της ημέρας και να είναι) γίνεται και πάλι η εμφάνιση του GPRS...:p

Τώρα όσο αφορά τη μπαταρία 2,5 μέρες με το ζόρι κρατάει...και μάλιστα μιλαμε για την εξής χρήση καθημερινή: 3-4 sms, 5-10' ομιλία και 2-3' περιήγηση στο μενού...Εχω φτάσει στις 17 ημέρες και έχω κάνει 5 φορτίσεις καθώς ακούγεται και το χαρακτηριστικό ηχητικό και αναβοσβήνει η μπαταρία...!

Για τη φωτογραφική μηχανή που απάντησε ένας φίλος πιο πάνω, σου άγραψα τι μου είπαν στο κατάστημα, δε ξέρω και πολλά από φωτογραφία αλλά σίγουρα το αποτέλεσμα δε με ικανοποιεί. Εντάξει βίντεο με αφήνει αδιάφορο δεν το χρησιμοποιώ...

Να πω κάτι που ανακάλυψα (σόρυ αν το ξέρετε) προσπαθώ να συνεισφέρω και εγώ κάτι μην αρχίσετε να με βρίζετε...:(

Εστελνα sms και έπερναν 60 χαρακτήρες νομίζοντας ότι απλά είναι άσχετο έφευγαν με ένα μήνυμα 2,3 και 4 sms..μου γύρισε ο πάτος ανάποδα όταν πήρα κάποια στιγμή να δω το υπόλοιπο της vod ala carte που έχω...τελικά ανακάλυψα ότι πρέπει να γυρίσω στις ρυθμίσεις την επιλογή μηνυμάτων στο GSM οπότε παίρνει κανονικά 160 χαρακτήρες (και ελληνικά) όπως όλα τα φυσιολογικά τηλέφωνα. Επίσης αν κρατήσετε πατημένο στην πληκτρολόγηση ένα κουμπί πχ 3 βγαίνει ο αριθμός απ' ευθείας και όχι τα γράμματα στη σειρά, κτλ...

Επίσης σε ένα πρόβλημα θα σταθώ: έστειλα ομαδικά ένα μήνυμα (καλές γιορτές κτλ) κάθε 2-3 ονόματα έγβαζε σφάλμα, του έλεγα ξανά και μερικά πήγαν "σπασμένα". Μπορεί να φταίει το δίκτυο και όχι το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 εβδομαδες περιπου και σημερα παρατηρησα οτι το τζαμακι της οθονης εχει αρχισει να ξεκολαει απο τις δυο πανω γωνιες.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ειμαι κατοχος τα τελευταια 2 χρονια σχεδον κινητων τηλεφωνων της sony ericsson.ειχα ξατα σειρα τα k700,k750,w810.πλεον ομως τα εχω βαρεθει και λεω να αλλαξω εταιρεια και να παρω για πρωτη φορα το σαμσουνγκ 900.

μπορει καποιος σε παρακαλω που εχει κανει αναλογη μεταπηδηση να μου απαντηση στα εξης...

1)σαν μενου τι διαφορες εχει απο το 810 που εχω τωρα???

2)ο τροπος γραφης των μηνυματων ειναι ιδιος με τα ΣΕ???αναφορα μηνυματος υπαρχει???

3)το ημερολογιο του ειναι καλο???(εχει επαναλαμβανομενες υπενθυμισεις γενεθλια κτλ)

4)ο τηλ.καταλογος πωε ειναι???μπορεις να κανεις αναζητηση με γραμματα???πχ.αν γραψεις χρ να σε παει κατευθειαν στα ονοματα που αρχιζουν απο χρ???

5)τι απο τα παρακατω υπαρχουν στο κουτι οταν αγοραζεις το κινητο???(επειδη υπαρχει περιπτωση να το παρω μεταχειρισμενο και δε ξερω τι περιεχει μεσα η ελληνικη εκδοση)Handset

Charger

Wire stereo-headset

Bluetooth-headset Samsung WEP200 and charger (depends on region)

User’s Guide

Disk with software

TV Out cable (depends on region)

USB-cable (depends on region)

microSD 256 Mb memory card (storage size and availability depend on region)

6)αξιζει τον κοπο η αλλαγη συσκευης???

ευχαριστω πολυ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Φίλε laios23 δεν μπορώ να σε βοηθήσω στη σύγκριση με τα SE, το μόνο που μπορώ να σου πώ ότι στην ελληνική συσκευασία πριν δυο μήνες που τ΄αγόρασα δεν περιλάμβανε: Bluetooth-headset Samsung WEP200, TV Out cable, microSD 256 Mb memory card.

Τώρα αν αξίζει η αλλαγή της συσκευής, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι εγώ την προτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

η αλλαγη συσκευης αξιζει μονο αν(κατα τη γνωμη μου)χρειαζεσαι μια μεγαλυθτερη σε φυσικο μεγεθος και αναλυση οθονης(δηλ.κανεις ιντερνετ browsing,αν δεν θες να στραβωθεις κλπ).Σε φορητοτητα τα δυο μοντελα ειναι κοντα και το ιδιο ισχυει και για τα χαρακτηριστικα τους.Δλδ το se προσφερει και ραδιοφωνο kai to samsung καμερα με περισσοτερα mpx.το λειτουργικο συστημα του 900 ειναι πολυ ευχαριστο κ ευκολο,οπως συμβαινει και με τα σονυ.τωρα αντε να πουλησεις κανα 200 το 910 κ να παρεις στην καλυτερη ενα τριακοσαρι 900.για μενα δεν αξιζει.το 810 ειναι πολυ αξιολογο και συγχρονο τηλεφωνο.κρατησε το

υ.γ. :ο τηλεφωνικος του καταλογος ειναι σαφως υποδεεστερος του σονυ(για πχ.δεν μπορεις να πας στη συνταξη ενος νεου μηνυματος και να το στειλεις στο δευτερο αριθμο της επαγης που θες),εχει και αυτο κλειστο λειτουργικο οποτε δεν θα προβληματιστεις και το ημερολογιο του ειναι ικανοποιητικοτατο(τουλαχιστον για τη χρηση που το προοριζω εγω,δλδ.ελαφρα)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.

Σχετικα με το προβλημα του χαμηλου μικροφωνου θελω να προσθεσω οτι εχω δοκιμασει και τις δυο ρυθμισεις που δινει το μενου (Με ανοιχτο slide).Το αποτελεσμα ηταν το ιδιο δυστυχως.Στο φορουμ παντως εχει αναφερθεi και απο αλλους κατοχους D-900 και δεν ξερω αν εκαναν κατι γι αυτο.Εγω προσωπικα θα ξεκινησω απο το καταστημα που το πηρα ζητωντας επιστροφη.Πιστευω πως μια μεγαλη παρτιδα εχει βγει στην αγορα οποτε θα τα βρισκουμε για αρκετο καιρο μπροστα μας.Ειναι και κατι συνηθισμενο στις μεγαλες εταιρειες να διορθωνουν συσκευες στα service με διαφορα modifications ειτε hardware ειτε software ειναι αυτα.

Δυστυχως η ιστορια επαναλαμβανεται και με την SAMSUNG.Τα χρηματα ομως ειναι πολλα για να τα αφηνουμε ολα αυτα να περνανε ετσι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς ξέρει αν απενεργοποιείται με κάποιο τρόπο αυτή η απαίσια ηχητική συνοδεία όταν αυξομειώνεις το ΖΟΟΜ στη φωτογραφική μηχανή που μοιάζει λες και σέρνεις δε ξέρω και εγώ τι?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς ξέρει αν απενεργοποιείται με κάποιο τρόπο αυτή η απαίσια ηχητική συνοδεία όταν αυξομειώνεις το ΖΟΟΜ στη φωτογραφική μηχανή που μοιάζει λες και σέρνεις δε ξέρω και εγώ τι?

 

στο μενού επιλογών της κάμερας διαλέγεις: 8.ρυθμίσεις κάμερας->2.προτιμήσεις: ήχος ζουμ: ανενεργό

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα, εχω τραβηξει καποια βιντεο μεσω φωτογραφικης μηχανης σε φορματ .mpg τα οποια και δεν παιζει το κινητουλι μας.

 

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω ενα καταλληλο προγραμμα ετσι ωστε να τα μετατρεψω απο .mpg σε φορματ που υποστηριζει το κινητο μας??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα, εχω τραβηξει καποια βιντεο μεσω φωτογραφικης μηχανης σε φορματ .mpg τα οποια και δεν παιζει το κινητουλι μας.

 

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω ενα καταλληλο προγραμμα ετσι ωστε να τα μετατρεψω απο .mpg σε φορματ που υποστηριζει το κινητο μας??

 

το NERO έχει κάτι που λέγεται ΝΕRO DECODER .

Είναι απλό και εύκολο για να κάνεις μετατροπή αρχείων.

Εγώ αυτό έχω δοκιμάσει. Υπάρχουν πάντως και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

fotis για το θέμα το ψαξίματος έχεις δίκιο και εσύ αλλά και εγώ. Τι εννοώ? αν είναι δύσχρηστο ή πολύ μπερδεμένο κάτι δύσκολα το βρίσκεις...Όπως πχ το θέμα του ΒΤ είναι πατέντα της Samsung να το βάλει στο μενού ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ...προς θεού όλοι το έχουν στη συνδεσιμότητα ή στα εργαλεία...Εφαρμογή από που προέκυψε δε ξέρω...Νομίζω εφαρμογή λένε ένα πρόγραμμα, λογισμικό κάτι τέτοιο...Τέλος πάντων...Κορεάτικη νοοτροπία...Να ήταν μόνο αυτό τουλάχιστον...!
Link to comment
Share on other sites

paidia sas euxaristo tha to psakso tha dokimaso nero kai ta alla kai tha sas po apotelesmata , kai pali euxaristo

 

 

 

.... distixos to link file zerow den douleuei :-(

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την διακοπη 2-3'' απο τον εκαστοτε ΜΡ3 ηχο κλησης υπαρχει ακομα η εχει διορθωθει με καποια αναβαθμιση??η ενταση του ηχειου και του ακουστικου ειναι ικανοποιητικη??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

τελικα ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορω να μετατρεψω τα βιντεακια απο mpeg mpg σε mp4 με το νερο ::::-----((((

 

μηπως γνωριζει κανεις αλλος κανενα προγραμματακι για μετατροπη ετσι ωστε να τα βαλω στο κινητο μου και να τα βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 εβδομαδες περιπου και σημερα παρατηρησα οτι το τζαμακι της οθονης εχει αρχισει να ξεκολαει απο τις δυο πανω γωνιες.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;επισης δεν εχει πολυ καλο σημα σε σχεση με αλλα κινητα (nokia 6230i).το λεω γιατι στο γραφειο μου εχω δυο αριθμους της ιδιας εταιριας τον ενα στο d-900 και τον αλλο στο 6230i,με το 6230ι δεν εχω προβλημα ενω το d-900 κανει μικροδιακοπες..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...