Jump to content

Σε ποιο νησί να πάω διακοπές;


haris2121
 Κοινοποίηση

Ποιο νησί προτείνετε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιο νησί προτείνετε;

    • Αμοργός
      11
    • Νάξος
      12
    • Ρόδος
      46
    • Αλλόνησος
      6
    • Ζάκυνθος
      32
    • Κέρκυρα
      28
    • Σαντορίνη
      14
    • Μήλος
      14
    • Χίος
      8
    • Σύρος
      3
    • Μύκονος
      1
    • Ιος
      11
    • Πάρος
      11


Recommended Posts

Απλό, κοντινό και με νυχτερινή ζωή είναι και το Ξυλόκαστρο. Πάντως τα νησιά του Αργοσαρονικού αξίζει να τα επισκευτείς. Αλλά είσαι 16 (σχεδόν 17). Απορώ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να παω το επομενο ΠΣΚ Υδρα..Καμια ιδεα για καποιο φτηνο ξενοδοχειο?

 

Ελα Σπετσες για μπανακι.Πιο ωραιο μερος απο Υδρα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ζακυνθο θα παω, εχω ακουσει οτι ειναι φανταστικα...

 

Οντως ειναι φανταστικα.

Φετος για μενα εχει μετα τις Σπετσες,Κεφαλλονια για δευτερη φορα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

γυρισα τη δευτερα απο τις σπετσες,εμεινα π-σ-κ.

ομορφα ηταν!ωραια νυχτερινη ζωη,πολλη νεολαια το βραδυ,ησυχια και φασαρια στο ιδιο νησι!

οι σπετσες ειναι για ολες τις ηλικιες.

παραλιες δεν ειδαμε,κολυμπησαμε σε αυτες πολυ κοντα στο λιμανι,που δεν ειναι τπτ ιδιαιτερο,καθως ξυπνουσαμε αργα,ενω καικακι ειχε μεχρι τη μια περιπου:lol:

το φαγητο επισης πολυ καλης ποιοτητας στις ταβερνες.ωραια κ η καφετερια-ζαχαροπλαστειο διπλα στο λιμανι,η μεγαλη,με τις βαφφλες.

το brassera(κλαμπακι)τιμησαμε 2 συνεχομενες βραδιες,εχει καλο προγραμμα,ξενα κ ελληνικα,βρισκεται στο παλιο λιμανακι.διπλα υπαρχει το 24ωρο,για ανεφοδιασμο:food: ;)

αν καποιος μεινει στις σπετσες αρκετες μερες και βαρεθει καποια στιγμη,μπορει να παει απεναντι στην κοστα και απο εκει να κανει μια βολτα σε πορτο χελι,αγιο αιμιλιανο κλπ:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δυστυχώς δε μπόρεσα να πάρω άδεια όλο αυτό το διάστημα μήπως έχει κανείς να προτείνει κάτι για διακοπές σεπτέμβρη μήνα(πιο βολικό βόρεια ελλάδα)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

:cry:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παω το επομενο ΠΣΚ Υδρα..Καμια ιδεα για καποιο φτηνο ξενοδοχειο?

 

Ξεκίνα απο τώρα να ψάχνεις πάντως γιατί δεν πρόκειται να βρεις δωμάτιο με τίποτα,ειδικά το επόμενο Σαββ/κο που θα λείπει όλος ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παω το επομενο ΠΣΚ Υδρα..Καμια ιδεα για καποιο φτηνο ξενοδοχειο?

Επειδή θα πάω και εγώ Ύδρα από τις 7 Αυγούστου, προσπάθησε να βρεις κάτι από Ίντερνετ γιατί γίνεται πανικός. Εγώ πριν κανένα μήνα έκλεισα και πάλι δυσκολεύτηκα.

Μπορεί να τα πούμε κιόλας! :lol:

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φεύγω από την Κω το σάββατο (5 αυγούστου) και έρχομαι στι 26 αυγούστου. Θα πάω στην Άρτα και ενδιάμεσα θα πάω μάλλον στην Κέρκυρα, στις νεροτσουλήθρες!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυριο φευγω για Σπετσες,την Τριτη παω Κεφαλλονια,και μετα καμια δυο μερες Σπαρτη,για το πανηγυρι στο Μιστρα.
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο πρωί φέυγω για Μύκονο.Λόγω ατυχίας θα είμαι μόνος.Οπότε άμα είναι κανείς άλλος εκεί να κάνουμε myphone meeting @ Μύκονος:lol: θα με χαροποιούσε πολύ :p

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να επισκεφτείς το Καταφύγιο [10 χλμ μετά την Καρδαμύλη] και το Πολυλίμνιο [15 χλμ πριν την Πύλο] . Είναι από τα καλύτερα μέρη που έχω επισκεφτεί στην Ελλάδα... Και βέβεια καφέ Αμάν, έτσι;

 

 

Καφέ Αμάν ήταν άπαιχτο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καφέ Αμάν ήταν άπαιχτο! ;)

 

Κάποια στοιχεία παραπάνω????:O

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τριημερο , 13,14,15 Αυγουστου , κατα πασα πιθανοτητα εχω αποφασισει για καποια περιοχη στο νομο Μαγνησιας.Το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν θα παω Πηλιο ή καπου αλλου.Μου ειπαν οτι στην Αφυσσο , Τσαγκαραδα , ειναι καλα.Χρειαζομαι τη βοηθεια σας για να αποφασισω.Θα ημουν υποχρεος να μου πειτε γενικα περιοχες πουν να ειναι κοντα στη θαλασσα.Επειδη δε θα ειμαι μονος , και το ταξιδι ειναι πολυ σημαντικο για μενα ,θελω να μου προτεινετε κατι καλο.

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω Σκιαθο φθηνα, φουλ διασκεδαση και πολλες μονες ομορφες υπαρξεις..:cool:
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι φανταστικα.

Φετος για μενα εχει μετα τις Σπετσες,Κεφαλλονια για δευτερη φορα.

 

βασικά ουτε Σπετσες εχω παει ούτε Κεφαλλονια, πηγαινε εσυ και να μας πεις εντυπωσεις να ξερουμε για τον επομενο χρονο:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στοιχεία παραπάνω????:O

 

Ακριβώς πάνω από τη θάλασσα, πάνω σ΄ένα βράχο και είχες πιάτο τη θέα. Πολύ καλά ποτά το βράδυ, αλλά και φοβερά σάντουιτς για πρωϊνό :rolleyes:

Προτιμήστε αυτό με το "παστό" (τοπικό).;)

Link to comment
Share on other sites

Sound really niiiiice!!Thanx!!!!:)

Ετοιμάζομαι για γύρο Πελοποννήσου οπότε συλλέγω στοιχεία όπως καταλαβαίνεις....:cool:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Sound really niiiiice!!Thanx!!!!:)

Ετοιμάζομαι για γύρο Πελοποννήσου οπότε συλλέγω στοιχεία όπως καταλαβαίνεις....:cool:

A και δίπλα ακριβώς η ταβέρνα της "Κας Λέλας"...

μμμ με θαυμάσια φαγητά! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

A και δίπλα ακριβώς η ταβέρνα της "Κας Λέλας"...

μμμ με θαυμάσια φαγητά! :wacko:

Τέλεια! Καφεδάκι πάνω από τη θάλασσα και μετά μάσα στης Κυρα-Λέλας!

Άντε.....λίγες μερούλες έμειναν ακόμη...!!!

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 βδομαδα που γυρισα ολη την "Β.ελλαδα" και καναμε τα μπανακια μας....

αυριο φευγω για πρεβεζα-παργα και λευκαδα να ολοκληρωσω τις φετινες διακοπες :happy:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

στη λευκαδα σε περιμενει η καταπληκτικη παραλια καθισμα στον αγιο νικητα,με τα μπαρακια της,το μοναδικο πορτο κατσικι(η καθαροτερη παραλια της ευρωπης),η βασιλικη που ενδεικνυται για Windsurf...εισαι πολυ τυχερος:) να περασεις super:wink:
Link to comment
Share on other sites

στη λευκαδα σε περιμενει η καταπληκτικη παραλια καθισμα στον αγιο νικητα,με τα μπαρακια της,το μοναδικο πορτο κατσικι(η καθαροτερη παραλια της ευρωπης),η βασιλικη που ενδεικνυται για Windsurf...εισαι πολυ τυχερος:) να περασεις super:wink:

Πραγματικά θα περάσεις τέλεια.;) :p Και το βραδάκι περατζάδα στο Νυδρί. Πάρε όπωσδήποτε το καραβάκι που πάει από Νυδρί σε:Κεφαλλονιά, Ιθάκη, Σκορπιό, κ.λ.π. μέρη που είναι ημερήσια εκδρομή. Την έχω γυρίσει τρείς φορές τη Λευκάδα. Πήγαινε και στους καταράκτες να τους δείς (το νερό είναι παγωμένο). Πραγματικά θα περάσεις αξέχαστες διακοπές. Υγεία και καλή καρδιά, όρεξη και κέφι να υπάρχει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

στη λευκαδα σε περιμενει η καταπληκτικη παραλια καθισμα στον αγιο νικητα,με τα μπαρακια της,το μοναδικο πορτο κατσικι(η καθαροτερη παραλια της ευρωπης),η βασιλικη που ενδεικνυται για Windsurf...εισαι πολυ τυχερος:) να περασεις super:wink:

Καλό το Κάθισμα, αλλά μαζεύει πάαααρα πολύ κόσμο....:wacko:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...