Jump to content

[S60 3rd Edition] Παιχνίδια


Porfyras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 916
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα αλλά πώς μπορώ να κάνω ένα παιχνίδι ανάλυσης 128*128 να το δείχνει σε όλη την οθόνη του Ν78;PLZ REPLY......................
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα αλλά πώς μπορώ να κάνω ένα παιχνίδι ανάλυσης 128*128 να το δείχνει σε όλη την οθόνη του Ν78;PLZ REPLY......................

 

Μέσα από το κινητό δεν μπορείς να κάνεις κάτι πάντως και σε κάθε περίπτωση αφού πρόκειται για java παιχνίδι θα πρότεινα να βρεις την αντίστοιχη έκδοση για 240 * 320 ανάλυση οθόνης.

Λοιπές λύσεις για editing των Manifest,class,...κλπ. αρχείων που εμπεριέχονται σε ένα jar archive συνήθως έχουν χειρότερα αποτελέσματα από τα αναμενόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Nokia Quake III gains on-phone server, Bluetooth keyboard and mouse support:http://www.engadget.com/2008/11/28/nokia-quake-iii-gains-on-phone-server-bluetooth-keyboard-and-mo/ http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/descriptions/games/quake_III_for_s60_phones.htm.Τωρα μαλιστα.Να και κατι ενδιαφερον.Βεβαια απο οτι φαινεται σε λιγες συσκευες τρεχει λογο επεξεργαστη και μνημης.Υπαρχει και στο <<μαγαζακι>> μαζι με οδηγιες,αποψεις και συνδεσμους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καμια λίστα με παιχνίδια σε ανάλυση 320*240 υπάρχει?

 

Για τα N-Gage παιχνίδια που είναι *****ed πρέπει να κάνω κάτι για να γίνει εγκατάσταση? Έριξα μια ματιά σε ένα απο τα γνωστά μαγαζάκια και είχε ολόκληρο κατεβατό! Μάλλον θα καθήσω αύριο να αρχίσω το διάβασμα αν βρω χρόνο :p

 

Επίσης μήπως μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω το GTA VCS Δεν το βρίσκω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια! Εχω εδω και λιγες μερες το Ν-81 με τη 2 γιγα μνημη..ψαχνομαι για free games...επειδη εχω μπλεξει λιγο,μπορει καποιος να βοηθησει? απο που κατεβαζουμε και πως τα περναμε μεσα στη μνημη του?..

ευχαριστω προκαταβολικα..

όλα καλά και το μέλι...γλυκό.!.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνεται κανένα καλό παιχνίδι που να χρησιμοποιείται η κάμερα? Γενικώς δεν έχω βρει κανένα τέτοιο.. ούτε το κλασσικό με τα κουνούπια! (το έχω βρει αλλά είναι για παλιότερα μοντέλα)
Link to comment
Share on other sites

ούτε το κλασσικό με τα κουνούπια! (το έχω βρει αλλά είναι για παλιότερα μοντέλα)

 

Yπαρχει σε demo..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2301052#post2301052

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε χαιρετε... εχω να ασχοληθω καιρο με το κινητο μου (Ν91), οσο αναφορα τα παιχνιδια κυριως...

Θυμαμαι παλια που ειχα βαλει πολλα και διαφορα οπως και κατι εξομοιωτες...

αυτες τις μερες λοιπον ξαναμπηκα στον χωρο βαζοντας αρκετα java παιχνιδια...αλλα και κατι .sis απο το μαγαζακι...

μπηκα και ειδα το assassins kai to price of persia σε 3d και καλη ποιοτητα (για κινητο παντα...) οκ φαση εχουνε...

τωρα θελω να ρωτησω καποια πραγματα...

πως γινεται να παιξουν τα .gba & .rom παιχνιδια? δοκιμασα το vbagx και δεν τα βλεπει (θυμαμαι οτι κατι εκανα με κατι φακελους και μετα εβαζα εκει τα παιχνιδια τα οποια επαιζαν, δεν θυμαμαι τι τυπος αρχειου ηταν ακριβως...) μηπως μπορειτε να με βοηθησετε λιγακι? ποιος emulation ειναι για τι???

και κατι αλλο, βλεπω οτι εχουν βγει και κατι αλλα παιχνιδια οπως το quake και ετσι... αυτα θα παιζουν στο δικο μου ή λογο ραμ και επεξεργαστη δεν θα ξεκινανε καθολου??

Αυτες τις αποριες εχω προς το παρον...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω εγκαταστησει στο κινητο μ...Νοκια Ε90 το Quake 3,ομως δεν τρεχει. Τι πρεπει ν κανω?? ευχαριστω:blink:
Link to comment
Share on other sites

βγηκε στα γνωστα μαγαζακια το zeus quest

Θα περιμενω μεχρι να βγει στα μαγαζακια :O Τα 19 ευρω ειναι αρκετα αλλα πιστευω πως τα παιχνιδια αυτου του ιδους χρειαζονται πολυ κοπο για να γινουν για αυτο ειναι τοσο η τιμη του :)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ!Όποιος το έχει και έχει βρεί πάνω από 48 στοιχεία ας μου απαντήσει γιατί έχω κολλήσει!
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω εγκαταστησει στο κινητο μ...Νοκια Ε90 το Quake 3,ομως δεν τρεχει. Τι πρεπει ν κανω?? ευχαριστω:blink:

 

μονο σε ν82 και σε ν95 8gb παιζει το Quake 3

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε χαιρετε... εχω να ασχοληθω καιρο με το κινητο μου (Ν91), οσο αναφορα τα παιχνιδια κυριως...

Θυμαμαι παλια που ειχα βαλει πολλα και διαφορα οπως και κατι εξομοιωτες...

αυτες τις μερες λοιπον ξαναμπηκα στον χωρο βαζοντας αρκετα java παιχνιδια...αλλα και κατι .sis απο το μαγαζακι...

μπηκα και ειδα το assassins kai to price of persia σε 3d και καλη ποιοτητα (για κινητο παντα...) οκ φαση εχουνε...

τωρα θελω να ρωτησω καποια πραγματα...

πως γινεται να παιξουν τα .gba & .rom παιχνιδια? δοκιμασα το vbagx και δεν τα βλεπει (θυμαμαι οτι κατι εκανα με κατι φακελους και μετα εβαζα εκει τα παιχνιδια τα οποια επαιζαν, δεν θυμαμαι τι τυπος αρχειου ηταν ακριβως...) μηπως μπορειτε να με βοηθησετε λιγακι? ποιος emulation ειναι για τι???

και κατι αλλο, βλεπω οτι εχουν βγει και κατι αλλα παιχνιδια οπως το quake και ετσι... αυτα θα παιζουν στο δικο μου ή λογο ραμ και επεξεργαστη δεν θα ξεκινανε καθολου??

Αυτες τις αποριες εχω προς το παρον...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Εγώ για παιχνίδια gba χρησιμοποιώ το vBag. Για να τα δει τα παιχνίδια θα πρέπει να τα περάσεις στον φάκελο vBag ο οποίος φαίνεται αν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή ή αν χρησιμοποιήσεις κάποιον explorer.

Υπάρχει και το vGba αλλά δεν με εντυπωσίασε.. προτιμώ το vBag.

Παιχνίδια μπορείς να κατεβάσεις από εδώ http://www.emu-land.net/portable/gba/roms/

Link to comment
Share on other sites

βγηκε στα γνωστα μαγαζακια το zeus quest

Σε ευχαριστω παρα πολυ :)

 

Δυστυχως περιμενω να ερθει η συσκευη μου απο τα κεντρικα για να το δοκιμασω.

Χρόνια πολλά! Μήπως έχει κανείς το Trivial Pursuit?

Yπαρχει για τις συσκευες μας αλλα δεν εχει καλη αναλυση. Με μια αναζητηση στο xxxxxxxxxxx θα το βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παιχνίδια gba χρησιμοποιώ το vBag. Για να τα δει τα παιχνίδια θα πρέπει να τα περάσεις στον φάκελο vBag ο οποίος φαίνεται αν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή ή αν χρησιμοποιήσεις κάποιον explorer.

Υπάρχει και το vGba αλλά δεν με εντυπωσίασε.. προτιμώ το vBag vBag.

Παιχνίδια μπορείς να κατεβάσεις από εδώ http://www.emu-land.net/portable/gba/roms/

 

 

Δυστυχως περιμενω να ερθει η συσκευη μου απο τα κεντρικα για να το δοκιμασω

 

3 ερωτήσεις!1 Από πού να κατεβάσω το vBag;Προσπάθησα στο xxxxxxxxxxxxx αλλά δεν κάνει για το Ν78 μου που δεν το έχω χακάρει...:worry:

2 Αφού το κατεβάσω,πρέπει να ακολουθήσω κάποια διαδικασία ή απλά να την εγκαταστήσω;;:O

3 Το πήρε κανείς το Zeus Quest;Εγώ το πήρα και πραγματικά κόλλησα και μεταφορικά και κυριολεκτικά,αφού είναι πολύ ωραίο και έχω βρεί μόνο 48 στοιχεία.....:lol:;Όποιος βρεί περισσότερα ας με βοηθήσει γιατί το παιδεύω μέρες.......................

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

1) Εγώ στο xxxxxxxxxxxx το βρήκα. Δεν χρειάζεται να χακάρεις την συσκευή σου για να κάνεις εγκατάσταση το vBag. Απλά κοίτα να το βρεις μαζί με το keyγeν :p ωστε να μην είναι demo. Λογικά θα παίζει στο κινητό σου.

2) Απλά το κάνεις εγκατάσταση και μετά περνάς όποια παιχνίδια θέλεις στον φάκελο vBag.

3) Δεν το έχω κατεβάσει... :p

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν σε κουράζω,αλλά επειδή κυριολεκτικά έχω αλωνίσει το xxxxxxxxxxxx και δεν το έχω βρει θα μπορούσες να μου το στείλεις,ή να μου στείλεις το λινκ με pm;;;plz...........:worry::help::secret:
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ!Όποιος το έχει και έχει βρεί πάνω από 48 στοιχεία ας μου απαντήσει γιατί έχω κολλήσει!

Πού έχεις κολλήσει για να σε βοηθήσω?Το έχω τερματίσει!Ίσως το καλύτερο παιχνίσι που έχω παίξει σε κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ρε guys ξερετε κανενα bluetooth παιχνιδακι που να παιζεται με 3 ατομα +++ γιατι εγω δεν εχω βρει τιποτα... :/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...