Jump to content

Aξίζει να γίνω αστυνομικός;


Barimagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι να προτείνω στον βαρύμαγκα, αλλά έχω να πω το εξής: πείτε με κακιά αλλά βρίσκω λυπηρό το να ακούω συνομηλίκους μου να έχουν όνειρο/στόχο να μπουν στην αστυνομία/στο στρατό μόνο και μόνο για τον περιβόητο σίγουρο μισθό. Είναι όνειρό μας και στόχος μας μόνο το στάνταρ μηνιαίο εισόδημα ρε παιδιά;

 

Το είπα και κάπου αλλού, ίσως απλά να τα βλέπω πολύ ιδεαλιστικά. Κι εγώ πάντως έκανα μηχανογραφικό πέρσι αλλά μπατσικό/στρατό δε δήλωσα. Και όχι, δεν έχω πλούσιο μπαμπά. Τεσπα, ας μην ακούγομαι επιθετική, τη γνώμη μου είπα μόνο:)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή ο καθένας σε αυτό το υπέροχο thread λέει τον καημό του για την αστυνομία, να ζητήσω απλά όταν ανακαλύψετε την κοινωνία η οποία δεν χρειάζεται τσέους, στρουμφάκια και τα λοιπά, να το ποστάρετε στο forum μην τυχόν και ξεμείνουμε εδώ και δεν μετακομίσουμε στον επίγειο παράδεισο.

 

Μην ξεχαστείτε,εεε.:rolleyes:

 

H κοινωνια στην οποια ζω εγω τουλαχιστον χρειαζεται αστυνομικους.Και αυτους δεν τουςς λεω ουτε τσεους, ουτε στρουμφακια ουτε οπως μπορει να τους αποκαλουν.

Δεν χρειαζεται ενστολους ομως οι οποιοι οχι μονο δεν ειναι ικανοι να κανουν αυτη την ΔΥΣΚΟΛΗ δουλεια, αλλα νομιζουν οτι ειναι "απαυτωνω και δερνω"!:!:

Ειναι απλα τα πραγματα!Εαν εσυ π.χ. δεν εχεις προβλημα με το αν κανουν σωστα την δουλεια τους, ε πρωσοπικα με ενοχλει πως να το κανουμε...

Γι' αυτο μην μπερδευεσαι...δεν ειπε κανεις να καταργηθει το σωμα κτλ κτλ!Ειναι εντελως ασχετο!

Εδω μιλαμε για το αν καποιος παει να γινει αστυνομικος για να μην "του την λεει κανεις" π.χ. και τα αλλα που αναφερθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

βρίσκω λυπηρό το να ακούω συνομηλίκους μου να έχουν όνειρο/στόχο να μπουν στην αστυνομία/στο στρατό μόνο και μόνο για τον περιβόητο σίγουρο μισθό. Είναι όνειρό μας και στόχος μας μόνο το στάνταρ μηνιαίο εισόδημα ρε παιδιά;

 

Να αγιασει το στοματακι σου!!:happy:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

H κοινωνια στην οποια ζω εγω τουλαχιστον χρειαζεται αστυνομικους.Και αυτους δεν τουςς λεω ουτε τσεους, ουτε στρουμφακια ουτε οπως μπορει να τους αποκαλουν.

Δεν χρειαζεται ενστολους ομως οι οποιοι οχι μονο δεν ειναι ικανοι να κανουν αυτη την ΔΥΣΚΟΛΗ δουλεια, αλλα νομιζουν οτι ειναι "απαυτωνω και δερνω"!:!: ....

Γι' αυτο μην μπερδευεσαι...δεν ειπε κανεις να καταργηθει το σωμα κτλ κτλ!Ειναι εντελως ασχετο!

Εδω μιλαμε για το αν καποιος παει να γινει αστυνομικος για να μην "του την λεει κανεις" π.χ. και τα αλλα που αναφερθηκαν.

 

Δεν είμαι ενάντια στους αστυνομικούς, καλά να είναι αν δε με ενοχλούν, αλλά είμαι ενάντια στη νοοτροπία "θα γίνω αστυνόμος για να είμαι αραχτός σε ένα γραφείο/να κάνω το μάγκα σε 17χρονα που δεν έχουν κράνος και να έχω κι ένα βασικό μισθό".

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο να κοβεις κλησεις και να ψαχνεσαι συνεχως να γραψεις καποιον.

αλλα δειτε το και λιγο αντικειμενικα,οτι λιγοι ειναι αυτοι που θελουν τα λεφτα να τα βγαζουν οπως πρεπει να τα βγαζουν και δεν μιλαω για αστυνομια αλλα και για τους δημοσιους γενικοτερα.

αν εισαι μαγκας κοπιασε να πιασεις τα πολλα λεφτα και μετα κοψε 1000 κλησεις την μερα ή πινε και τον καφε σου στο γραφειο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία κάθεστε ολοι και λέτε το μακρυ και το κοντό σας επειδη στον καθένα εχει τυχει μια περίπτωση.

 

Το ρωτήσατε το παιδί εαν εχει την οικονομική ανεση[ να σπουδασει στο πανεπίστημιο??Ποσοι απο εσας εχετε τους γονείς σας να πληρώνουν το αμάξι σας και τις σπουδές σας??Ποσοι απο εσας εχετε μια δουλεια να σας περιμένει μετα το κολέγιο??Ποσοι απο εσας τρέχετε με το αμαξι σας και γλυφετε μετα τον αστυνόμο για να μην σας γράψει?

 

 

Για μένα φίλε ΔΕΝ υπάρχει επάγγελμα που να είναι ντροπη!!

Αν γουσταρεις να μπορείς να τα βγάζεις πέρα ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ και να εχεις τον μισθό σου τότε πηγαινε.

 

 

Ανωτεροι και διαταγές ΠΑΝΤΟΥ υπάρχουν. Σε οποια δουλεια και να πας ΠΑΝΤΟΥ θα υπάρχουν οι γλυφτες και οι τσάτσοι. Ολες οι δουλειες ειναι μια μικρογραφια της ελληνικης κοινωνιας που στηριζεται στο γλυψιμο και στο μέσο...

 

Μακάρι να ειχαν ολοι την ευκαιρια να σπουδασουν αυτο που θέλουν και να ειναι σε μια δουλεια που πας μπροστά ΜΟΝΟ με την αξία σου!αλλα αυτο δεν υπάρχει......

 

Χωρις να ξέρω περι αστυνομιας παρα μονο οτι παιρνουν περίπου 1000 ευρώ και οτι εχουν ασφάλιση δημοσίου δεν μπορω να σου προτείνω κατι.

 

Την επιλογη θα την κάνεις με βάση την βοηθεια που μπορείς να εχεις απο την οικογένεια σου.

τωρα αν πας στην αστυνομια μονο και μονο για να πηγαινεις με ενα αμαξι περα δωθε και για να εχεις στολη...τοτε καλυτερα αστο ;)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα μιλας εμενα ο πατερας μου δεν μου εχει ετοιμη δουλεια εκτος βεβαια απο τα χωραφια στην κωπα'ι'δα τα οποια πανε κατα διαολου. Ενταξει εχω την οικονομικη ανεση να σπουδασω. Το κοστος βεβαια μιας τετοιας επιλογης ειναι μεγαλο και αν σκεφτεις οτι στο τελος δεν βρισκω δουλεια τι θα κανω? Θα ανοιξω σουβλαντζιδικο. Η ανεργια και η ακριβεια μαστιζει σημερα και τα πραγματα ειναι αξαιρετικα δυσκολα.

Εκτος και αν εχετε να μου προτινεται εσεις κατι αλλωστε πολυ απο σας σπουδαζεται ή μολις τωρα ξεκινησατε την επαγγελματικη σας σταδιοδρομια προτινεται κατι...

 

Και τελος μην κολλαται ολοι στο αμαξι που θα κανω βολτες ουτε προκειται ποτε να κυνηγαω 17χρονα που δεν εχουν διπλωμα ουτε και εχω σκοπο σκοπο να κοβω 1000 κλησεις.

ξεκοληστε απο αυτα ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θεωρώ πως η πραγματική ερώτηση δεν είναι αν "αξίζει να γίνεις αστυνομικός" (ή μπάτσος όπως είχες γράψει αρχικά στον τίτλο:rolleyes:) αλλά αν "ΑΞΙΖΕΙΣ να γίνεις αστυνομικός"...

 

Φυσικά δεν απευθύνομαι μονάχα σε σένα...και εννοείται πως αυτό που θα πω δεν είναι ούτε κατα διάνοια προσωπικό, αλλά αλήθεια, πόσα προβληματικά άτομα έχουν καταταγεί στην αστυνομία και έχουν απωθημένα και ψυχολογικά προβλήματα που τελικά τα βγάζουν στον απλό κόσμο;;:worry: :worry:

 

Ξέρω πως ο κόσμος δεν είναι "αγγελικά πλασμένος" και πως πολλοί αστυνομικοί έχουν κατηγορηθεί κατα καιρούς άδικα,πολύ απλά γιατί έκαναν το καθήκον τους, αλλά σαφώς υπάρχουν και οι άλλοι...Εκείνοι που έχουν κολλήσει στο μυαλό 17χρονου και τώρα που βρήκανε "εξουσία" είναι διατεθειμένοι να την χρησιμοποιήσουν απλά και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους!

 

Έτσι λοιπόν, νομίζω Βαρύμαγκα, πως αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς δεν είναι αν αξίζει να καταταγείς στο σώμα, αλλά αν εσύ αυτό το θέλεις για τον σταθερό μισθό,την αίσθηση εξουσίας,το Xsara κτλ. ή γιατί το "αγαπάς"...

 

Πού πήγαν αλήθεια εκείνοι οι "ηλίθια ρομαντικοί" άνθρωποι που έβαζαν πρώτα την αγάπη τους και το μεράκι τους και την διάθεσή τους να κάνουν τον κόσμο "ένα καλύτερο μέρος για όλους" (χαζό αλλά τουλάχιστον ειλικρινές!) και μετά τα ένσημα και τις γκόμενες που θα γουστάρουν τη στολή;;;

 

Εγώ λοιπόν σου προτείνω να μην πας...Αν ήταν να πας, δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις πουθενά...Θα το ένοιωθες...έτσι το βλέπω εγώ! ;)

 

και πάλι να σου επαναλάβω πως δεν αναφερόμουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε σένα...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Νομίζω πως τα είπες όλα. Το θέμα πιστεύω αυτή τη στιγμή μπορεί άνετα να κλείσει. Κρίμα που δε σκέφτονται όλοι έτσι.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Νομίζω πως τα είπες όλα. Το θέμα πιστεύω αυτή τη στιγμή μπορεί άνετα να κλείσει. Κρίμα που δε σκέφτονται όλοι έτσι.

 

Thanks NickTG;) ...Εγώ απλά ελπίζω να το διαβάσει και ο Βαρύμαγκας και να πάρει μια σωστή απόφαση, πρώτα απ'όλα για εκείνον!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν σου προτείνω να μην πας...Αν ήταν να πας, δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις πουθενά...Θα το ένοιωθες...έτσι το βλέπω εγώ! ;)

 

Αν κάνανε όλοι αυτό που αγαπούσαμε πόσο διαφορετικός θα ήταν ο κόσμος μας ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θεωρώ πως η πραγματική ερώτηση δεν είναι αν "αξίζει να γίνεις αστυνομικός" (ή μπάτσος όπως είχες γράψει αρχικά στον τίτλο:rolleyes:) αλλά αν "ΑΞΙΖΕΙΣ να γίνεις αστυνομικός"...

 

Φυσικά δεν απευθύνομαι μονάχα σε σένα...και εννοείται πως αυτό που θα πω δεν είναι ούτε κατα διάνοια προσωπικό, αλλά αλήθεια, πόσα προβληματικά άτομα έχουν καταταγεί στην αστυνομία και έχουν απωθημένα και ψυχολογικά προβλήματα που τελικά τα βγάζουν στον απλό κόσμο;;:worry: :worry:

 

Ξέρω πως ο κόσμος δεν είναι "αγγελικά πλασμένος" και πως πολλοί αστυνομικοί έχουν κατηγορηθεί κατα καιρούς άδικα,πολύ απλά γιατί έκαναν το καθήκον τους, αλλά σαφώς υπάρχουν και οι άλλοι...Εκείνοι που έχουν κολλήσει στο μυαλό 17χρονου και τώρα που βρήκανε "εξουσία" είναι διατεθειμένοι να την χρησιμοποιήσουν απλά και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους!

 

Έτσι λοιπόν, νομίζω Βαρύμαγκα, πως αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς δεν είναι αν αξίζει να καταταγείς στο σώμα, αλλά αν εσύ αυτό το θέλεις για τον σταθερό μισθό,την αίσθηση εξουσίας,το Xsara κτλ. ή γιατί το "αγαπάς"...

 

Πού πήγαν αλήθεια εκείνοι οι "ηλίθια ρομαντικοί" άνθρωποι που έβαζαν πρώτα την αγάπη τους και το μεράκι τους και την διάθεσή τους να κάνουν τον κόσμο "ένα καλύτερο μέρος για όλους" (χαζό αλλά τουλάχιστον ειλικρινές!) και μετά τα ένσημα και τις γκόμενες που θα γουστάρουν τη στολή;;;

 

Εγώ λοιπόν σου προτείνω να μην πας...Αν ήταν να πας, δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις πουθενά...Θα το ένοιωθες...έτσι το βλέπω εγώ! ;)

 

και πάλι να σου επαναλάβω πως δεν αναφερόμουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε σένα...

 

Aκριβως ετσι...Προσυπογραφω!:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θεωρώ πως η πραγματική ερώτηση δεν είναι αν "αξίζει να γίνεις αστυνομικός" (ή μπάτσος όπως είχες γράψει αρχικά στον τίτλο:rolleyes:) αλλά αν "ΑΞΙΖΕΙΣ να γίνεις αστυνομικός"...

 

Φυσικά δεν απευθύνομαι μονάχα σε σένα...και εννοείται πως αυτό που θα πω δεν είναι ούτε κατα διάνοια προσωπικό, αλλά αλήθεια, πόσα προβληματικά άτομα έχουν καταταγεί στην αστυνομία και έχουν απωθημένα και ψυχολογικά προβλήματα που τελικά τα βγάζουν στον απλό κόσμο;;:worry: :worry:

 

Ξέρω πως ο κόσμος δεν είναι "αγγελικά πλασμένος" και πως πολλοί αστυνομικοί έχουν κατηγορηθεί κατα καιρούς άδικα,πολύ απλά γιατί έκαναν το καθήκον τους, αλλά σαφώς υπάρχουν και οι άλλοι...Εκείνοι που έχουν κολλήσει στο μυαλό 17χρονου και τώρα που βρήκανε "εξουσία" είναι διατεθειμένοι να την χρησιμοποιήσουν απλά και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους!

 

Έτσι λοιπόν, νομίζω Βαρύμαγκα, πως αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς δεν είναι αν αξίζει να καταταγείς στο σώμα, αλλά αν εσύ αυτό το θέλεις για τον σταθερό μισθό,την αίσθηση εξουσίας,το Xsara κτλ. ή γιατί το "αγαπάς"...

 

Πού πήγαν αλήθεια εκείνοι οι "ηλίθια ρομαντικοί" άνθρωποι που έβαζαν πρώτα την αγάπη τους και το μεράκι τους και την διάθεσή τους να κάνουν τον κόσμο "ένα καλύτερο μέρος για όλους" (χαζό αλλά τουλάχιστον ειλικρινές!) και μετά τα ένσημα και τις γκόμενες που θα γουστάρουν τη στολή;;;

 

Εγώ λοιπόν σου προτείνω να μην πας...Αν ήταν να πας, δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις πουθενά...Θα το ένοιωθες...έτσι το βλέπω εγώ! ;)

 

και πάλι να σου επαναλάβω πως δεν αναφερόμουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σε σένα...

 

+1, well said.

 

Όσο για κάτι που διάβασα παραπάνω, για το ότι κάποιοι "τα χώνουμε" επειδή έχουμε έτοιμα φράγκα, έτοιμη δουλειά κτλ από τον μπαμπά και τη μαμά, πρέπει να πω ότι εγώ τουλάχιστον δεν τα έχω αυτά τα κομφορ.

 

Και, ως ρομαντική όπως λέει το post του DesertSMisSRaiN, θέλω να κάνω κάτι (επαγγελματικά) που αγαπάω. Όχι κάτι που απλά θα μου εξασφαλίσει ένα μισθό. Θα τα καταφέρω; Δεν ξέρω. Αλλά θα το προσπαθήσω. Και χωρίς να έχω το δίχτυ ασφαλείας μιας σίγουρης δουλειάς ή των χρημάτων του μπαμπά. Δε θέλω να μου πείτε μπράβο, απλά... my two cents :)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία κάθεστε ολοι και λέτε το μακρυ και το κοντό σας επειδη στον καθένα εχει τυχει μια περίπτωση.

 

Το ρωτήσατε το παιδί εαν εχει την οικονομική ανεση[ να σπουδασει στο πανεπίστημιο??Ποσοι απο εσας εχετε τους γονείς σας να πληρώνουν το αμάξι σας και τις σπουδές σας??Ποσοι απο εσας εχετε μια δουλεια να σας περιμένει μετα το κολέγιο??Ποσοι απο εσας τρέχετε με το αμαξι σας και γλυφετε μετα τον αστυνόμο για να μην σας γράψει?

 

 

Για μένα φίλε ΔΕΝ υπάρχει επάγγελμα που να είναι ντροπη!!

Αν γουσταρεις να μπορείς να τα βγάζεις πέρα ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ και να εχεις τον μισθό σου τότε πηγαινε.

 

 

Ανωτεροι και διαταγές ΠΑΝΤΟΥ υπάρχουν. Σε οποια δουλεια και να πας ΠΑΝΤΟΥ θα υπάρχουν οι γλυφτες και οι τσάτσοι. Ολες οι δουλειες ειναι μια μικρογραφια της ελληνικης κοινωνιας που στηριζεται στο γλυψιμο και στο μέσο...

 

Μακάρι να ειχαν ολοι την ευκαιρια να σπουδασουν αυτο που θέλουν και να ειναι σε μια δουλεια που πας μπροστά ΜΟΝΟ με την αξία σου!αλλα αυτο δεν υπάρχει......

 

Χωρις να ξέρω περι αστυνομιας παρα μονο οτι παιρνουν περίπου 1000 ευρώ και οτι εχουν ασφάλιση δημοσίου δεν μπορω να σου προτείνω κατι.

 

Την επιλογη θα την κάνεις με βάση την βοηθεια που μπορείς να εχεις απο την οικογένεια σου.

τωρα αν πας στην αστυνομια μονο και μονο για να πηγαινεις με ενα αμαξι περα δωθε και για να εχεις στολη...τοτε καλυτερα αστο ;)

 

Συμφωνώ with karaLRS...

 

Εγώ που θέλω να γίνω αστυνομικός, το διαλέγω επειδή μου αρέσει...

Και όχι δεν μ' αρέσει να το παίζω μάγκας και να με γλείφουν...

Συγκεκριμένα είναι πως θέλω να πάω στην Διωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος επειδή ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ.:O

 

Μπορεί να φύγω απο τον Βόλο που είμαι τώρα και να εγκατασταθώ Αθήνα(Αν καταφέρω και μπώ στην Δ.Η.Ε καθώς η Δ.Η.Ε είναι μόνο στην Αθήνα) αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου γτ θα έχω περάσει εκεί που θέλω...;)

 

Αν κάποιος αγαπά την δουλεία που κάνει τότε δουλεύει με μεράκι, ζήλο και αφοσοίωση...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες cloud εσυ ειναι διαφορετικο με οσα εχουν ακουστει πιο πριν...;)

Και καλα θα κανεις να πας εκει.

Αλλο αυτο που λες και αλλο το να πας για να οδηγεις xsara,να εισαι ανετος και μαγκας μεσα στην στολη κτλ κτλ.

Και σε αυτα που γραφει ο karaLRS, για ποιον λογο να γλειψω τον αστυνομικο να μην με γραψει οταν παρανομησα;Απο την στιγμη που ξερω οτι ειναι σωστος δτην δουλεια του και ουτε θα λαδωθει, ουτε θα δεχτει το γλυψιμο;(ασχετα αν γενικα δεν θα το εκανα ποτε)

Οχι δεν εχω ετοιμη δουλεια και δεν ξερεις κι εσυ ποσοι απο μας σπουδαζουμε και δουλευουμε ταυτοχρονα(φυσικα δεν εχω την ιδια απαιτηση απο αλλους) ωστε να παμε αργοτερα σε μια δουλεια που θα την αγαπαμε και δεν θα την κανουμε απο αγκαρεια και μονο, ωστε σαν αποτελεσμα: και να μην την κανουμε σωστα και να την πληρωνουν αλλοι!:)

Τοσο απλα τα πραγματα και δεν γραφουμε ουτε το μακρυ ουτε το κοντο μας.Ο καθενας εκφερει μια αποψη.

Εν κατακλειδι το να εισαι αστυνομικος ΔΕΝ ειναι παιξε γελασε.Εχει και κινδυνους και πολλα αλλα!

Γι' αυτο για να πας εκει πρεπει να εχεις κατασταλλαξει αστο μυαλο σου για ποιους σοβαρους λογους θελεις να το κανεις!Οχι για να παιρνεις τσαμπα τσιγαρα απο τον περιπτερα και να πεφτουν οι κοπελες επειδη φορας στολη.

Οποτε μην νομιζεις οτι -προσωπικα τουλαχιστον- λεω οτι δεν αξιζει σαν επαγγελμα!Αλλα οπως σωστοτα παρεθεσε ο DesertSMisSRaiN το θεμα ειναι αν αξιζει καποιος να ειναι σε αυτη την δυσκολη ομολογουμενος δουλεια.

Και επισης ειναι λιγο ακυρο να σκεφτεσαι να γινεις αστυνομικος και να λες να γινω μπατσος.(Εκτος και αν αστειευοταν.)

Ειναι σαν να σπουδαζει ιατρικη ο αδερφος μου και να λεει θα γινω "χασαπης", ή ο φαρμακοποιος-"φαρμακοτριφτης" κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι σε Σχολη αστυφυλακων αυτο τον καιρο!!!

αυτο που εχω να πω ειναι πως μεχρι τωρα εχω δει την τεμπελια την αδικια και τη ρουφιανια!!!αυτα τωρα που ειμαι στην σχολη εξω δεν ξερω ακομα πως θα ειναι!!!!!παντως αυτη η χωρα χρειαζεται ενα αλλον τυπο ανθρωπου με ζηλο και αγαπη για αυτο που θα κανει γιατι ειναι δυσκολο!!!εγω ακομα το σκεφτομαι αν αξιζει να ειμαι εδω μεσα για 1000 ευρω τον μηνα και να βλεπω αντι να μαθαινουν κατι να φοναζουν μονο και να πινουν ουισκια

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...
Και εγω προσπαθησα να περασω στην αστυνομία και εγραψα και 15.500 μορια και δεν τα καταφερα και περασα στο παιδαγωγικο...αλλαξαν οι εποχες. Η αστυνομία πλεον ειναι πανω απο 16 500 μόρια και οι αξιωματικοι πανω απο 18
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου στις Πανελλήνιες.

 

Απλά σαν σημείωση...

Παίζει να πήγαινες νηπιαγωγείο τη τελευταία φορά που κινήθηκε το συγκεκριμένο topic :)

Edited by sangelos
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου στις Πανελλήνιες.

 

 

 

Απλά σαν σημείωση...

 

Παίζει να πήγαινες νηπιαγωγείο τη τελευταία φορά που κινήθηκε το συγκεκριμένο topic :)

Χαχ, ο tayri λες να πίνει ουίσκια;
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια εργασία αλλά αμοιβεται σταθερά και έχεις και σίγουρη την συνταξη...

 

Σωστός.. Έχει δυσκολίες απο πλευράς βαρδιών αλλα δεν είναι οι μόνοι που το κάνουν

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σαν τελευταία λύση, ένα σκαλοπάτι πριν του να γίνεις παπάς, ίσως....

 

Για μένα δεν αξίζει.

Πολλά αρνητικά, κανένα θετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο ...

Όπως υπάρχουν οι καλοι σε αυτόν το κόσμο (εντός εισαγωγικών)

έτσι πρέπει να υπάρχουν και οι κακοί.

 

Θέμα ισορροπίας ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...