Jump to content

Aξίζει να γίνω αστυνομικός;


Barimagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν αξιζει.

εγω ξερω εναν μπατσο που τον περιπτερα τον εχει φεσωσει! :lol: :lol:

 

ασε που θα σου κλεισει το θεμα η αστυνομια! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει.

εγω ξερω εναν μπατσο που τον περιπτερα τον εχει φεσωσει! :lol: :lol:

 

ασε που θα σου κλεισει το θεμα η αστυνομια! :p

 

 

Tι εννοεις τον εχει φεσωσει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απορω με το τι περιμενεις να ακουσεις ανοιγωντας ενα τετοιο thread...

Αν γινοσουν λιγο πιο συγκεκριμενος τουλαχιστον θα 'παιρνες καμια σοβαρη απαντηση. π.χ "θα ειμαι μια ζωη μεσα σε κινδυνους; (λεμε τωρα..)" ή "δεν θα κανω φοιτητικη ζωη;".. Αλλα με τιτλο "αξιζει να γινω μπατσος" και χωρις ουτε καν ειδικες ερωτησεις προδιαθετεις τον αλλο να το παρει στη πλακα.

 

Τεσπα, εγω 'θα σου λεγα οτι αν στα 18 σου, η φιλοδοξια σου ειναι να γινεις τσεος για το μισθο...καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

οτι ακομα και τα τσιγαρα που παιρνει...τα παιρνει βερεσε!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις τον εχει φεσωσει?

 

μαλλον εννοεί πως τον έχει ταράξει στο βερεσέ!:lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Για αστυφυλακας αστο φιλε.... Για αστυνομια αξιζει αμα πας για της υψιλες θεσεις(αρχιγος στην περιοχη σου, περιφεριαρχης κλπ). Νομιζω θελει γυρο στα 16000μορια.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρεσει να εισαι ενστολος....κανε το

Επισης πρεπει να ξερεις οτι θα πρεπει να βρεις χοντρο μεσο στην Αστυνομια για να σε βαζει σε ησυχα μερη μην γινει κανα περιστατικο κια ψαχνεις να δεις απο που σου ηρθε.....Πχ βλεπεις αυτους εξω απο την βουλη???(τους αστυνομικους )ολοι τους με τα μεγαλυτερα δυνατα μεσα ειναι εκει...μιλανε, τρωνε ,''κοβουν ''τον κοσμο που περναει...αυτο ειναι ζωη!!!!

Αν εχεις μεσο για να μπεις σε τετοια θεση ....δωστου αλλιως θα ημουν επιφυλακτικος.....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει, ξέρεις πόσες γκόμενες γουστάρουν

τους ένστολους;

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/5.0609.2.0.1; 6366) Opera 8.01 [en])

 

Αν δεν έχεις κάτι άλλο να κανείς τότε τι να πούμε. Σίγουρα από ότι εχω ακούσει από φίλους που είναι στο επάγγελμα δεν είναι και ότι καλύτερο. Παίζει βέβαια μεγάλη σημασία και που είσαι. Θέλει πολύ ψάξιμο από τη μεριά σου. Καλή δύναμη σε ότι αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη δυνατότητα (και εφόσον επιλέξεις το επάγγελμα) προφανώς θα δηλώσεις αξιωματικός, έτσι;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/5.0609.2.0.1; 6366) Opera 8.01 [en])

 

Φυσικά και αξίζει, ξέρεις πόσες γκόμενες γουστάρουν

τους ένστολους;

;)

 

Γειά σου Μάνο πατριώτη με τα ωραία σου.χα χα χα :)

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου,δεν αξιζει να γινεις αστυφυλακας!

Χαμηλος μισθος,πολλοι κινδυνοι,μεταθεσεις...

 

Τωρα αυτα για τις γκομενες ελπιζω να τα λετε για αστεια...

Link to comment
Share on other sites

Προς Stephen: Τι σημαίνει τσέος;

Τα καλά είναι ότι θα πλωρώνεσαι με το που περάσεις στη σχολή( αν θυμάμαι καλά 250Ε το μήνα) και δε θα έχεις άλλα έξοδα αφού θα ζεις στη σχολή και θα τρως στη σχολή.

Είναι μόνο 2 χρόνια(αστυφυλάκων) και με το που βγεις θα παίρνεις πάνω από 800Ε με πιθανότητα να αυξηθεί στα επόμενα χρόνια αν το επάγγελμα περάσει στα βαρέα και ανθυγειηνά.

Επίσης μετά αν βγάλεις ένα οποιοδήποτε πανεπιστήμιο θα γίνεις αξιωματικός. Ακόμα βρέξει χιονίσει θα παίρνεις το μισθό σου.

Τέλος αν μείνεις όλα τα χρόνια και βγεις με καλό βαθμό(π.χ. ταξίαρχος) θα πάρεις καλή σύνταξη. Ο πατέρας μου παίρνει κοντά 2000Ε.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

απορω που δεν εχει κραξιμο ακομη...ειναι νωρις ακομη.

@nickTG εχεις μια α σχεση με την αστυνομια κ δεν ξερεις τι παει να πει τσεος?

στρουμφακι σου λεει κατι? κ τα γνωστα επιθετα χαρακτηριζουν τους αστυνομικους(ωραια το εθεσα :P)

τεσπα μιας κ ξερεις πες μ κατι αν γινεις αστυνομικος πως θα βγαλεις πανεπιστημιο,δινουν ελευθερο να σπουδασουν οπου θελεις χωρις εξετασεις?1η φορα το ακουω..

για να γινεις αξιωματικος δεν πας μονο μεσω σχολης π θελει κοντα 19?

πως παει η ιεραρχια?

τεσπα,πλυση εγκεφαλου...οχι στρατος...κ ολες τις γνωστες συνεπειες του επαγγελματος αποφασισε μονος σ για τους περισσοτερους θα εισαι αλλος ενας ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο πατέρας μου και τώρα είναι και ο αδερφός μου. Στρουμφάκι μου λέει κάτι και ξέρω και από που βγαίνει. Εσύ που ξέρεις τι θα πει τσέος θα μου πεις;

Για να περάσεις σε κάποιο πανεπιστήμιο ή βάζεις με το 10% ή ξαναδίνεις εξετάσεις και ρυθμίζουν έτσι τις βάρδιες ώστε να μπορείς να παρακολουθείς και τα μαθήματα. Αξιωματικός μέσω σχολής οι 5 πρώτοι ή μεσω πανελληνίων.

Ιεραρχία δε θυμάμαι όλους του βαθμούς. Αν σε εδιαφέρει πολύ μπορω να στα πω λεπτομερώς αύριο. Χονδρικά: αστυφύλακας, υπαστυνός, αστυνόμος, υποδιευθυντής, αστυνομικός διευθυντής, ταξίαρχος και τέλος αντιστράτηγος.

Σημ.:Ο Στρατηγός είναι ο αξίωμα και όχι βαθμός

 

Και μάλλον δεν είναι ο μόνος γιατί οι βάσεις συνεχώς ανεβαίνουν.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

φιλε μη χαραμισεις τα νιατα σου...το χειροτερο ειναι οτι αν πας μετα απο λιγα χρονια και με την πλυση εγκεφαλου που θα εχεις υποστει, θα γινεις αλλος ανθρωπος (χειροτερος εννοω)...

ψηφιζω οχι για τα μειον στην προσωπικη σου ζωη και οχι στην επαγγελματικη (αφου κατα καποιο τροπο το ονειρο καθε γονεα για το παιδι του θα γινει παραγματικοτητα...θεση στο δημοσιο)

Link to comment
Share on other sites

kalitera na pas na gineis papas...

tha zeis mia zoi mesa stis ginekes, de tha kaneis pote kai tipota, exeis kratiko mistho, vgazeis apo keria trela lefta giati ta anakikloneis, voutas apo to pagari opote thes kana xartziliki, vgazeis trela mavra lefta se gamous, kidies kai vaftisia, sti douleia pas aksiristos, trela vismata pantou, mporeis na pineis en ora ergasias, mporeis na tragoudas en ora ergasias... kai stin teliki de tha se fonazoun kai gourouni oute exeis fovo na fas ksilo!

 

kali tixi!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά αρνητικά:

Ο μισθός είναι fix και πάει ανάλογα με το βαθμό και τα χρόνια. Δεν ανεβαίνει αλλά ούτε και κατεβαίνει.

Δουλεύεις πρωί, απόγευμα, βράδυ.

Δεν έχεις αργίες.

Καμιά φορά γίνεται επικύνδινη.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τα μείον στην προσωπική ζωή ποια είναι;

Πολύ καλή η ιδέα του eNeRGy αν δε σε ενοχλεί το μούσι. Σε μεγάλη εκκλησία πολύ χρήμα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη του συμφορουμιτη εΝερΓΥ ειναι υιοθετησιμη 100% !!!

 

εχω κολλητο αστυφυλακα στην Αθηνα που εμενε Λαρισα...

 

και καθε φορα που βρισκομαστε μου παραπονιεται συνεχως για τα φραγκα...που ποτε δεν του φτανουν...!

 

ασε που ερχεται και η μεταθεση και δεν ξερει που στο δι@ολο θα τον στειλουν.....

 

ειναι γεκινως πικραμενος με την αποφαση αυτη ...αλλα δεν ειχε και αλλη επιλογη λογω οικονομικων προβληματων

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι τόσο λίγα τα λεφτά. Πιστεύω πως 800+Ε φτάνουν για ένα άτομο.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...