Jump to content

Aξίζει να γίνω αστυνομικός;


Barimagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόση σύνταξη έβγαλε; Αν είχε κάτσει παραπάνω δε θα έιχε βγάλει μεγαλύτερη αφού θα είχε πάρει και άλλο βαθμό; Το ίδιο δε θα ήταν και με το εφάπαξ; Μπορεί να έχει γίνει ενιαίο πάντως ο πατέρας μου για φάρμακα δεν έχει πληρώσει.

Βασικη συνταξη 1130€, ανα δυο μηνες στη συνταξη προσθεσε το επικουρικο 193€ και ανα τρεις μηνες το μετοχικο 515€.

 

Βασικος μισθος πριν απο τρια χρονια κοντα στα 1000€

 

Και βγηκε με βαθμο αστυνομου Β'

 

Και εφαπαξ 35000€. Το οποιο αν εμενε παραπανω θα ειχε αισθητη διαφορα σε αυξηση στο εφαπαξ,οχι ομως και στη συνταξη...

 

Οσο για τα φαρμακα, οσοι γιατροι ηταν με συμβαση στο δημοσιο δεν πληρωνε , αλλα τωρα πληρωνει το 25% και σε εξωνοσοκομειακη περιθαλψη 50%.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα βγήκε με βαθμό αντιστράτηγου. Μισθός περίπου 2000Ε. Σύνταξη πάνω από 1500Ε. Εφάπαξ πάνω από 100000Ε. Οπότε νομίζω παίζει σημαντικό ρόλο πόσο θα κάτσεις.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγήκε με βαθμό αντιστράτηγου. Μισθός περίπου 2000Ε. Σύνταξη πάνω από 1500Ε. Εφάπαξ πάνω από 100000Ε. Οπότε νομίζω παίζει σημαντικό ρόλο πόσο θα κάτσεις.

Εχμ....Νομιζω οτι ο βαθμος του πατερα σου κανει τη διαφορα και οχι τα χρονια...

 

Η συνταξη του πατερα σου ειναι η καθαρη? Χωρις τα ταμεια? Γιατι ετσι πως τα λες, ερχεσαι στα δικα μου λογια: δεν παιζουν μεγαλο ρολο τα χρονια στη συνταξη αλλα στο εφαπαξ. 3x απο του πατερα μου...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μα αν είχε κάτσει παραπάνω θα είχε πάρει και βαθμό; Αν είναι καθαρή δε το θυμάμαι θα πρέπει να ρωτήσω. Πάντως όντως η μεγάλη διαφορά είναι στο εφάπαξ.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Μα αν είχε κάτσει παραπάνω θα είχε πάρει και βαθμό; Αν είναι καθαρή δε το θυμάμαι θα πρέπει να ρωτήσω. Πάντως όντως η μεγάλη διαφορά είναι στο εφάπαξ.

Αστυνομος Β' ειναι ο βαθμος που πηρε για τα 2 χρονια παραπανω...

 

Ο πατερας σου να υποθεσω βγηκε πανω απο 30 χρονια υπηρεσιας.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έκατσε 35 χρόνια. Όσα επιτρέπει η υπηρεσία δηλαδή.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Έκατσε 35 χρόνια. Όσα επιτρέπει η υπηρεσία δηλαδή.

Ε ενταξει...Σε συναρτηση και με τον βαθμο δικαιολογειται το εφαπαξ, αλλα δες ποσο μικρη ειναι η διαφορα στη συνταξη...

Αν και νομιζς οτι ειναι χωρις ταμεια του πατερα σου :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να γίνω αστυνομικός... Μα γιατί όλοι να τα χώνουν σε αυτό το επάγγελμα ?(και μιλάω γενικά είτε αστυφύλακας είτε αξιωματικός)

 

Όπως κάθε επάγγελμα έχει τα θετίκά και τα αρνητικά του.

+++Θετικά+++

1.Στάνταρ μισθός(Μπορεί να είναι χαμήλός στην περίπτωση του Αστυφύλακα αλλα δν παύει να είναι στάνταρ)

2.Σύνταξη, ιατρική περίθαλψη κ.α...

3.Free στα αστικά λεωφορεία, θέατρα κ τέτοια(Αν δεν κάνω λάθος)

4.Επαγγελματική αποκατάσταση

5.Δεν πρόκειται να φάς ποτέ πόρτα σε club ή οπουδήποτε αλλού, αφού οι αστυνομικοί είναι ΠΑΝΤΟΥ "ΜΕΛΟΣ"!

(Ίσως και άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό)

 

---Αρνητικά---

1.Μεταθέσεις*

2.Διαταγές απο ανωτέρους εάν είσαι αστυφύλακας...(Αυτό αλλάζει εάν γίνεις αξιωματικός νομίζω...)

3.Κίνδυνος

(Ίσως και άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό)

 

* Όσο για τις μεταθέσεις νομίζω πως μετά απο κάποια χρόνια ή εάν βγείς στην σχολή μέσα στους 50 ή 100 καλύτερους διαλέγεις που θές να πάς. Εκτός εάν είσαι πολύτεκνος τότε τσάκ μπάμ.:O

 

Η γνώμη μου είναι πως ο κόσμος είναι λίγο προκατηλλημένος γύρω απο αυτό το επάγγελμα... Εάν συνεχιστεί αυτό πιστεύω πως μετά απο κάποια χρόνια θα υπάρχει έλλειψη προσωπικού ή θα καταντήσουμε να κάνουμε εισαγωγή απο Ιαπωνία τα new Police Robots ( με εκδόσεις ΜΑΤ, Ζ, Ασφάλεια, Δ.Η.Ε κ.α).;)

Αυτό με το κόμπλεξ(όσοι βάζουν στολή αλλάζουν κ έτσι), τα τζάμπα τσιγάρα, τυρόπιτες κ.α ΔΕΝ το κάνουν ΟΛΟΙ. Και όμως υπάρχει κόσμος που δουλεύει για να βγάλει το ψωμί του χωρίς να το επιδυκνυεί.

 

Φανταστείτε τι θα γινόταν εάν δεν υπήρχε η αστυνομία... Ακόμη πιο πολύ ΧΑΟΣ θα επικρατούσε...

 

Όσο για τα βερεσέ(π.χ τζάμπα τσιγάρα) για να το κάνει ο περιπτεράς αυτό σημαίνει ότι κάνει "αίτηση" ώστε εάν κάνει λαδιά ο περιπτεράς να έχει τα conne με τον αστυνομικό και να τον απαλλάξει απο την λαδιά... ;)

 

Ελπιζω barimagkas να σου έδωσα τα φώτα μου...

 

:!: Μάλλον οι βάσεις θα ανέβουν φέτους γιατί μείωσαν τις θέσεις κατα 600 άτομα(2005--> 1600 άτομα, 2006-->1100 άτομα... οπότε καταλαβαίνεις... )

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προκατάλληψη αλλά υπάρχουν και κομπλεξικοί που έχουν μπει και νομίζουν ότι πιάσαν τον παπά από τ'@ρχιδι@. Ακόμα υπάρχουν και τα ΜΜΕ που κατηγορούν παντού και πάντα.

Διαταγές από ανώτερους έχεις σε όλες σχεδόν τις εργασίες. Όσο και να ανέβεις πάντα θα υπάρχει ανώτερος.

Όσο για τις μεταθέσεις για να πάρεις δυσμενή θα πρέπει να κάνεις κάτι ή να είσαι γκαντέμης...

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να γίνω αστυνομικός... Μα γιατί όλοι να τα χώνουν σε αυτό το επάγγελμα ?(και μιλάω γενικά είτε αστυφύλακας είτε αξιωματικός)

 

Όπως κάθε επάγγελμα έχει τα θετίκά και τα αρνητικά του.

+++Θετικά+++

1.Στάνταρ μισθός(Μπορεί να είναι χαμήλός στην περίπτωση του Αστυφύλακα αλλα δν παύει να είναι στάνταρ)

2.Σύνταξη, ιατρική περίθαλψη κ.α...

3.Free στα αστικά λεωφορεία, θέατρα κ τέτοια(Αν δεν κάνω λάθος)

4.Επαγγελματική αποκατάσταση

5.Δεν πρόκειται να φάς ποτέ πόρτα σε club ή οπουδήποτε αλλού, αφού οι αστυνομικοί είναι ΠΑΝΤΟΥ "ΜΕΛΟΣ"!

(Ίσως και άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό)

 

---Αρνητικά---

1.Μεταθέσεις*

2.Διαταγές απο ανωτέρους εάν είσαι αστυφύλακας...(Αυτό αλλάζει εάν γίνεις αξιωματικός νομίζω...)

3.Κίνδυνος

(Ίσως και άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό)

 

* Όσο για τις μεταθέσεις νομίζω πως μετά απο κάποια χρόνια ή εάν βγείς στην σχολή μέσα στους 50 ή 100 καλύτερους διαλέγεις που θές να πάς. Εκτός εάν είσαι πολύτεκνος τότε τσάκ μπάμ.:O

 

Η γνώμη μου είναι πως ο κόσμος είναι λίγο προκατηλλημένος γύρω απο αυτό το επάγγελμα... Εάν συνεχιστεί αυτό πιστεύω πως μετά απο κάποια χρόνια θα υπάρχει έλλειψη προσωπικού ή θα καταντήσουμε να κάνουμε εισαγωγή απο Ιαπωνία τα new Police Robots ( με εκδόσεις ΜΑΤ, Ζ, Ασφάλεια, Δ.Η.Ε κ.α).;)

Αυτό με το κόμπλεξ(όσοι βάζουν στολή αλλάζουν κ έτσι), τα τζάμπα τσιγάρα, τυρόπιτες κ.α ΔΕΝ το κάνουν ΟΛΟΙ. Και όμως υπάρχει κόσμος που δουλεύει για να βγάλει το ψωμί του χωρίς να το επιδυκνυεί.

 

Φανταστείτε τι θα γινόταν εάν δεν υπήρχε η αστυνομία... Ακόμη πιο πολύ ΧΑΟΣ θα επικρατούσε...

 

Όσο για τα βερεσέ(π.χ τζάμπα τσιγάρα) για να το κάνει ο περιπτεράς αυτό σημαίνει ότι κάνει "αίτηση" ώστε εάν κάνει λαδιά ο περιπτεράς να έχει τα conne με τον αστυνομικό και να τον απαλλάξει απο την λαδιά... ;)

 

Ελπιζω barimagkas να σου έδωσα τα φώτα μου...

 

:!: Μάλλον οι βάσεις θα ανέβουν φέτους γιατί μείωσαν τις θέσεις κατα 600 άτομα(2005--> 1600 άτομα, 2006-->1100 άτομα... οπότε καταλαβαίνεις... )

Φιλε μου πως να μην ειναι προκατειλλημενος ο κοσμος οταν σαν πλεονεκτημα αυτου του επαγγελματος θεωρεις το γεγονος οτι ''ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΠΟΡΤΑ ΣΤΑ CLUBS'' ;;;

 

:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι τα χωνουν-χωνουμε(γιατι κι εγω το κανω συχνα πυκνα ετσι που την εχουν δει πολλοι οτυς ή μαλλον οι περισσοτεροι τους!) σε αυτο το επαγγελμα καποιος λογος υπαρχει.Δεν νομιζω να ξυπνησαμε μια μερα και να ειπαμε "σε ποιον να τα χωνω και με ποιον να ειμαι προκατειλλημενος;;;....;;;χμ...με τους ατυνομικους!Καλη ιδεα!"

Φυσικα και υπαρχουν και πολλοι καλοι αλλα προσωπικα τους θεωρω μειονοτητα...:(

Και οχι δεν εχω μπλεξηματα ουτε ειχα ποτε με την αστυνομια.:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε μη χαραμισεις τα νιατα σου...το χειροτερο ειναι οτι αν πας μετα απο λιγα χρονια και με την πλυση εγκεφαλου που θα εχεις υποστει, θα γινεις αλλος ανθρωπος (χειροτερος εννοω)...

ψηφιζω οχι για τα μειον στην προσωπικη σου ζωη και οχι στην επαγγελματικη (αφου κατα καποιο τροπο το ονειρο καθε γονεα για το παιδι του θα γινει παραγματικοτητα...θεση στο δημοσιο)

+1

Για να μη τα ξαναγράφω συμφωνώ με το παραπάνω post.Λέγοντας μειον στην προσωπική ζωή νομίζω οτι ο φίλος εννοεί την αλλαγή μετά την πλύση εγκεφάλου. Έχω 2 φίλους αστυνομικούς που τους ξέρω απο μικρά παιδιά που αλλάξανε αρκετά σε νοοτροπία (προς το χειρότερο δλδ) από τότε που μπήκανε αστυνομία.

 

Επίσης θεωρώ τουλάχιστον γυφτιά για να μην πω τπτ άλλο να παραπονιέται ενας αστυνομικός για τα λεφτά που παίρνει ( το κάνουν πολλοί και αναφέρθηκε και απο τον kolabru νομίζω) Δλδ τι περίμενε να παίρνει ξέροντας ουσιαστικά μόνο να κρατάει ένα ροπαλάκι?? 3000 ευρώ τον μήνα???

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι περίμενε να παίρνει ξέροντας ουσιαστικά μόνο να κρατάει ένα ροπαλάκι?? 3000 ευρώ τον μήνα???

 

Και οι βουλευτές ξέρουν μόνο να κρατάνε ένα πουλάκι αλλά...........

Πιο σοβαρά τώρα. Δε νομίζω να είπε κανείς για 3000 αλλά κάτι παραπάνω για τους κινδύνους που έχει θα μπορούσαν να παίρνουν.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Και οι βουλευτές ξέρουν μόνο να κρατάνε ένα πουλάκι αλλά...........

.

 

Δεν έχεις κ άδικο αλλά είναι άλλο θέμα...........

 

Τα ΜΑΤ ( ΥΑΤ για να είμαστε και σωστοί) και κάποιοι άλλοι παίρνουν κάποια παραπάνω.Όλοι οι άλλοι δλδ με τα πτυχία κλπ που βγαίνουν έξω και παίρνουν 800 ευρω τι έπρεπε να πούν?

Απλά εγώ πιστευω οτι η γκρίνια και το τζαμπατζιλίκι είναι μέρος της νοοτροπίας που είπα και παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Mα αυτό είναι το πρόβλημα. Οι χαμηλοί μισθοί. Δεν είναι μόνο στην αστυνομία. Και οι άλλοι φυσικά θα πρέπει να φωνάζουν. Το θέμα είναι ποιος ακούει.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 90% ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΗΘΕΛΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ-ΚΙΝΑ, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ[LIKE KOTZAK MAIAMI VICE etc]TO KAKO EINAI H ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ[ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ]ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΡΟΜΑ [ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΑΙΤΙΑ ΚΑΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ]ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΑΞΗ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΘΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
Link to comment
Share on other sites

To οτι κανεις οτι γουσταρεις και δεν σου την λεει κανενας ειναι πολυ σημαντικο.

Αφου δεν μπορεις να εισαι εναντιον τους θα πας μαζι τους.

Οπως επισης σημαντικο ειναι οτι παιρνεις συνταξη απο τα 45.

Ακομα εχεις ενα xara που το ξεσκιζεις ολη μερα.

Βεβαια μενει λιγος χρονος για την προσωπικη σου ζωη που ειναι εξισου σημαντικο

 

Θαυμαστε ενα μελλοντικο αστυνομικο :!:

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω? :worry:

εγω γιατι δεν εχω ακουσει ποτε καμια να γουσταρει ειδικα αυτους τους ενστολους?

εγω προσωπικα δεν τους παω μια.. μακρια απο μας !!

τετοιο επαγγελμα πας να διαλεξεις και συ?

δεν υπαρχει χειροτερο κατα την γνωμη μου, χαθηκαν αλλα επαγγελματα? :cool:

PowerZ σωστη!!:up:

 

Μη χαραμιζεσαι...νεο παιδι..Καποιος ειπε πριν ''καλυτερα να γινεις παπας''!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 90% ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΗΘΕΛΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ-ΚΙΝΑ, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ[LIKE KOTZAK MAIAMI VICE etc]

 

Μηπως μιλας για αλλη χωρα??:confused::blink: Διοτι στην Ελλαδα που ζω, δεν ισχυει αυτο ουτε στα ανεκδοτα!:X

Μερικοι, αραγε, τα διαβαζουν αυτα που γραφουν??:shifty::help:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Αφού κανείς δε θέλει να πάει αστυνομία και στρατό πως είναι στα ύψη οι βάσεις;;;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Αφού κανείς δε θέλει να πάει αστυνομία και στρατό πως είναι στα ύψη οι βάσεις;;;

 

Και η Ιατρικη ειναι στα υψη!;) Τι σημαινει? Οτι ολοι θελουμε να γινουμε γιατροι?:confused:

Λετε το forum να ειναι γεματο γιατρους και αστυνομικους?:D

Απλα, επειδη οι θεσεις ειναι συγκεκριμενες και η ζητηση πολυ παραπανω, εχει ανεβει ο ανταγωνισμος, δηλαδη οι βασεις!:)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο καθένας σε αυτό το υπέροχο thread λέει τον καημό του για την αστυνομία, να ζητήσω απλά όταν ανακαλύψετε την κοινωνία η οποία δεν χρειάζεται τσέους, στρουμφάκια και τα λοιπά, να το ποστάρετε στο forum μην τυχόν και ξεμείνουμε εδώ και δεν μετακομίσουμε στον επίγειο παράδεισο.

 

Μην ξεχαστείτε,εεε.:rolleyes:

 

Οσο για τον βαρύμαγκα, γίνε οτι θέλεις και άσε τους άλλους να χτυπιούνται.Οχι όμως απλά και μόνο για τα λεφτά και την σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση.

.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου πει κανείς τι σημαίνει τσέος; Η ιατρική ήταν πάντα ψηλά. Αστυνομία κάποτε τους παρακάλαγαν να μπουν και δεν έμπαιναν.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου πει κανείς τι σημαίνει τσέος; Η ιατρική ήταν πάντα ψηλά. Αστυνομία κάποτε τους παρακάλαγαν να μπουν και δεν έμπαιναν.

Εγώ ως τσάτσος το ξέρω.Προφανώς αυτό σημαίνει, με λίγο διαφορετική ορολογία.:rolleyes:

.
Link to comment
Share on other sites

Aλλοι το υποστηριζουνε , αλλοι το κατακρινουνε και αλλοι δεν ξερουν τι λενε.

Ασε που με παρεξηγησατε απλα προσπαθω απο καπου να πιαστω.

Θα συμφωνησω με αυτο που ειπαι ο snooper(Όλοι οι άλλοι δλδ με τα πτυχία κλπ που βγαίνουν έξω και παίρνουν 800 ευρω τι έπρεπε να πούν?)

 

Oπως επισης προβληματιστηκα με την ενδεχομενη ανοδο των βασεων.

Και ρωτω τον my_highness (Οχι όμως απλά και μόνο για τα λεφτά και την σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση) και γιατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...