Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να αργούν λίγο αλλά τελικά τις στέλνουν τις μπαταρίες. Παιδιά τη τιμή παίζει το N91 8gb σε μεταχειρισμένο;Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το δώσω.

 

Tα μαγαζια με μεταχειρισμενα το πουλανε γυρω στα €300. (290-330)

 

Μη το δωσεις σε αυτους γιατι θα στο "σκοτωσουνε".

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα

Έχω ένα Ν 91 (4 gb) εδώ και 1,5 χρόνο. Ως κινητό και mp3 player είναι άψογο, αλλά δεν μπόρεσα να συμβιώσω με symbian (δεν μπόρεσα να εκμεταλλετώ τις δυνατότητές του καθόλου πέρα από την μουσική)... γιαυτό και περιμένω (μέσω της μαζικής παραγγελίας του myphone) το HTC touch cruise.

Λέω να το πουλήσω (φυσικά υπάρχουν τα πάντα από την συσκευασία, υπάρχει ακόμα εγγύηση και υπάρχει και 2η μπαταρία στο κουτί της - την ζήτησα και μου την άλλαξαν όπως και τα παιδιά παραπάνω). Τι λέτε ; πόσο μπορώ να την πουλήσω και από που ;

 

Εγω αδερφε, εχω βγαλει την καρτα sim και το χρησιμοποιω σαν mp3 player και μονο !:) (αντε και κανα wifi σπανιως). Για τηλεφωνο εχω ενα ericsson t39m.

 

Το n91 βαλτο γυρω στα €200, μπορει και λιγο παραπανω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tα μαγαζια με μεταχειρισμενα το πουλανε γυρω στα €300. (290-330)

 

Μη το δωσεις σε αυτους γιατι θα στο "σκοτωσουνε".

 

Το έχω βάλει σε δημοπρασίες σε αγγελίες και δεν ενδιαφέρεται κανένας. Δεν έχω και πρόσβαση στο buy&sell. Πώς να το πουλήσω; Αν θέλω να το διώξω (γιατί έχω ανάγκη τα χρήματα) αναγκαστικά θα το σκοτώσω.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στο buy&sell θες ακομη 20 μηνυματα. Δεν ειναι πολλα.. Ποσταρε!!

Βαλε το και στην χρυση ευκαιρια (2109596600).

Στο φιναλε κατεβα στα μαγαζια στην ομονοια και ρωτα ποσο στο παιρνουνε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι 300? γιεν? καινουριο κανει 239 στο you.gr

 

Tο μαυρο (8gb) κανει τοσο, μεταχειρισμενο στα καταστηματα.

Το ασημι το media markt φαληρου το ειχε 400+ καινουργιο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι 300? γιεν? καινουριο κανει 239 στο you.gr

 

Καινούριο το 8gb κάνει 471 από skroutz. Μεταχειρισμένο που ρώτησα πολλούς παίζει στα 300. Τώρα το 4gb δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει γιατί θεωρείται παλαιότερο μοντέλο.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο εορτολόγιο που να περάσω τις γιορτές στο ημερολόγιο του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

πω!εφαγα φρικη σημερα το πρωι!πηρα το γερμανο τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι το n91 το εστειλε η νοκια εξωτερικο κ θα κανει κανα μηνα!!!!ελεος!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πω!εφαγα φρικη σημερα το πρωι!πηρα το γερμανο τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι το n91 το εστειλε η νοκια εξωτερικο κ θα κανει κανα μηνα!!!!ελεος!

 

Φίλε τι να σου πώ, λίγο παραμύθι μου φαίνεται η φάση. Είναι δυνατόν να πάει εξωτερικό.Δλδ τι πρόβλημα είναι αυτό που το στείλανε Φινλανδία για να φτιαχτεί; Να περιμένουν ένα ανταλλακτικό το καταλαβαίνω αλλά να το στείλουν όπως είναι;

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο εορτολόγιο που να περάσω τις γιορτές στο ημερολόγιο του κινητού?

 

Ένα πολύ απλό αλλά αξιόλογο εορτολόγιο θα βρείς εδώ.

 

Υπάρχει και ένας τρόπος να βάλεις τις κινητές γιορτές μέσω συγχρονισμού με το outlook αλλά δεν το έχω περάσει και δεν έχω πρόχειρο κάποιο λίνκ να σου δώσω.

 

Ρώτα καλύτερα στο θέμα των εφαρμογών και όλα και κάποιος θα σου δώσει το κατάλληλο λίνκ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο εορτολόγιο που να περάσω τις γιορτές στο ημερολόγιο του κινητού?

 

αυτο το τροπο ειχα χρησιμοποιησει εγω ,συγχρονισμο μεσω outlook

και απο τοτε ειμαι ΟΚ! :)

 

Εορτολόγιο με κινητές, μέχρι το 2050!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1323923#post1323923

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1624340#post1624340

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πω!εφαγα φρικη σημερα το πρωι!πηρα το γερμανο τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι το n91 το εστειλε η νοκια εξωτερικο κ θα κανει κανα μηνα!!!!ελεος!

 

Για τι πρόβλημα το πήγες στο Γερμανό. Είχα πάει το δικό μου στο Club Nokia στο Ζωγράφου και το περίμενα 2 μήνες Όταν το πήρα πίσω πάνω στο χαρτί έγραφε επισκευή στο εξωτερικό. Περιττό να σου πω ότι το πήγα με ένα πρόβλημα και μου το γύρισαν με τρία. Πριν κάποιο πρόβλημα είχε το πορτάκι και έκανε ένα θόρυβο σαν φύσημα και αυτοί που μίλαγα δεν με άκουγαν καθόλου. Όταν το παρέλαβα το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει αλλα επιπλέον χάνει το σήμα και επιπλέον τώρα το φως της οθόνης δεν ανάβει. Ωραία πράγματα. Αύριο θα ξαναπάει στο Club Nokia. Νομίζω πρέπει να ξαναπάει ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό. To Ν91 έχει καταργηθεί; Υπάρχει καμιά περίπτωση να το αντικαταστήσουν με κανένα καινούριο γιατί δεν βλέπω να διορθώνεται το πρόβλημα. Το έχουν αντικαταστήσει σε κανένα λόγω προβλήματος;

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου εμενα ηταν ο σκληρος δισκος φιλε!εκανα φορματ απο windows κ εγινε corrupted!βσκ πριν το κανω αυτο ειχε αρχισει να τρωει κατι κολληματα κ να χανει data κ γιαυτο ειπα μηπως εστρωνε με format απο windows!αλλα αντι να στρωσει, χειροτερεψε!το fat32 ειναι μη συμβατο με τετοιες συσκευες!αλλα μετα που το εκανα format απο το κινητο ενω ολα πηγαν καλα αυτο συνεχισε να ειναι corrupted!παντως σημερα ακουσα μια εκδοχη οτι μπορεις να απαιτησεις την αμεση αντικατασταση του μετα το περας καποιου χρονικου διαστηματος! δλδ σκεφτειτε αν δε ειχα αλλη συσκευη κ επρεπε να εχω ενα κινητο τι θα γινοταν?δε μπορει να παει 2-3 μηνες αυτη η ιστορια! αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω σ αυτο ας μας πει!

 

edit : το πηγα στο γερμανο επειδη δουλευει ενα φιλαρακι μου εκει(απο εκει το ειχα παρει αλλωστε) κ αφου ηταν κοντα στο σπιτι μου τι να ετρεχα στη νοκια!το ιδιο πραγμα ειναι!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δυνατον!σημερα το πρωι μου τηλεφωνησαν απο το γερμανο κ με ενημερωσαν πως το κινητο εχει επιστρεψει απο το σερβις κ να ερθω να το παρω!παω σημερα το απογευμα υπογραφω οτι το παραλαμβανω κ παω να βαλω sim κ μπαταρια!κ τι να δω!ακριβως το ιδιο προβλημα!δεν εκανε boot!!!επαθα γερη ζημια εκεινη την ωρα!τους λεω οσο πιο ψυχραιμα μπορουσα τι σκ@τ@ ελεγχο κανατε κ μου αρχισαν οτι φταιει η νοκια κ να θα το ξαναπαμε για σερβις κλπ!θα εκανα φασαρια αλλα 1)δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος

2)ο διευθυντης ειναι φιλος μου κ ηταν παρων εκεινη την ωρα κ ειπε θα το τακτοποιησει αυτος το θεμα!

3)ηταν λαθος της νοκια κ οχι των παιδιων εκει

και 4)εκεινη την ωρα ηταν μια πωλητρια κ προσπαθουσε να εξηγησει στον sergio conceicao πως δουλευει η καρτοκινητη(ελεος!αυτος πληρωσε τη καρτα του κινητου!!!!!!παοκτσακια φραγκοφονιαδες :D:D:D)

τεσπα!τωρα το ξανα αφησα εκει κ βλεπουμε!απαιτησα την αμεση αντικατασταση του κ αν δε το κανουν θα εχει κ συνεχεια!αλιμονο τους αμα καθυστερησουν παλι 1μηνα!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για τι πρόβλημα το πήγες στο Γερμανό. Είχα πάει το δικό μου στο Club Nokia στο Ζωγράφου και το περίμενα 2 μήνες Όταν το πήρα πίσω πάνω στο χαρτί έγραφε επισκευή στο εξωτερικό. Περιττό να σου πω ότι το πήγα με ένα πρόβλημα και μου το γύρισαν με τρία. Πριν κάποιο πρόβλημα είχε το πορτάκι και έκανε ένα θόρυβο σαν φύσημα και αυτοί που μίλαγα δεν με άκουγαν καθόλου. Όταν το παρέλαβα το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει αλλα επιπλέον χάνει το σήμα και επιπλέον τώρα το φως της οθόνης δεν ανάβει. Ωραία πράγματα. Αύριο θα ξαναπάει στο Club Nokia. Νομίζω πρέπει να ξαναπάει ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό. To Ν91 έχει καταργηθεί; Υπάρχει καμιά περίπτωση να το αντικαταστήσουν με κανένα καινούριο γιατί δεν βλέπω να διορθώνεται το πρόβλημα. Το έχουν αντικαταστήσει σε κανένα λόγω προβλήματος;

 

nai...eixa ena otan eixe protobgei (631 euro metrita:( )kai meta apo merikous mines ithela na to poulisw.ekana to eksis : kapou eixa brei kati sxetika me to pws mporeis na to <kapseis>. Pas na to kaneis online update kai se kapoia fasi (afou perasei kapoia arxei me to kainourgio logismiko) apla bgazeis ta kalwdia!!kai meta fisika to kinito einai nekro...paw sti nokia kai tous lew oti ksafnika den anoigei...mou leei tha to kanoume mia anabathmisi.meta mou leei oti exei idi tin teleutaia anabathmisi ;) kai oti den mporei na kanei kati...to stelnei germania kai se 40 meres eixa ena kainourgio!!!mono i mpataria kai to kapaki to idio...

fisika den exw ksanakanei kati tetoio giati pisteuw oti i tixi itan me to meros mou!!pantws mou ekanan antikatastasi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα με καλεσαν απο γερμανο κ μου ειπαν ετοιμο το κινητο σας!λεω τι διωρθωση εκαναν(για να ειμαι προετοιμασμενος αν θα κανω φασαρια ή οχι). μου λεει αλλαξαν ολη τη πλακετα μεσα. λεω αρα δεν αλλαξαν τη συσκευη με καινουργια(τα νευρα μου αρχισαν εκεινη τη στιγμη). μου λεει αυτος οχι!καλα ρε κ τη πλακετα αλλαξαν αμα δεν αλλαξαν το σκληρο. τεσπα το παιδι δεν ηξερε που με πηρε τηλεφωνο. παω σημερα στο γερμανο κ μου ανοιγει το κουτι κ βγαινει απο μεσα ενα ολοκαινουργιο n91 8gb!!!αγρατζουνιστο!δουλευει μια χαρα οποτε κ δημοσια να πω οτι αν κ μου καθυστερησαν τη συσκευη 1.5μηνα μπραβο στη ΝΟΚΙΑ! ουτε φασαριες ουτε τπτ!κ ο γερμανος αψογη εξυπηρετηση πρεπει να πω!

 

λοιπον επειδη τωρα εβαλα μυαλο κ το προσεχω...καμια καλη θηκουλα να βαλω το κινητο εχετε υποψην?αλλα οχι μεταφορας!θελω να μπορω να το χρησημοποιω για Mp3 Player τα κουμπια δλδ!ζητησα κ απο το γερμανο να ψαξει αλλα θα ηθελα κ τη γνωμη των ειδικων του myphone :)

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε! Χαιρομαι που τελειωσαν ολα με καλο τροπο.

Ξερω ποσο σπαστικα ειναι αυτα τα πραγματα...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι πρακτική της Nokia με το N91 να τα αντικαθιστά. Μίλησα με την ALPHACOPY που είναι το κινητό για δεύτερη φορά για επισκευή και μου είπαν ότι θα το αντικαταστήσουν.Οπότε όλα καλά και εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι πρακτική της Nokia με το N91 να τα αντικαθιστά. Μίλησα με την ALPHACOPY που είναι το κινητό για δεύτερη φορά για επισκευή και μου είπαν ότι θα το αντικαταστήσουν.Οπότε όλα καλά και εδώ...

 

Ισως εχει να κανει με την υπαρξη σκληρου δισκου?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το λογικο ειναι οτι αν χαλασει ο σκληρος δισκος (corrupted data κλπ) οτι κ να κανουν θελει αλλαγη ο σκληρος!αλλα δεν ξερω πως ειναι μεσα το κυκλωμα για να πω οτι ειναι πιο ευκολο να αλλαξουν το σκληρο ή ολο το κινητο!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2 πραγματα που μου τη δινουν με το αγαπημενο μου n91:

 

1. Δε μπορω να γραψω μεγαλα sms με ελληνικους χαρακτηρες. Μονο 60 γραμματα....

(ξερει κανεις αν "φτιαχνεται" αυτο?)

 

2. Ενω η συσκευη ειναι ΦΟΒΕΡΗ στην αναπαραγωγη μουσικης μεσω των ακουστικων, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η αποδοση του loudspeaker. Αθλεια πραγματικα...

Α ρε w900i...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα που μου τη δινουν με το αγαπημενο μου n91:

 

1. Δε μπορω να γραψω μεγαλα sms με ελληνικους χαρακτηρες. Μονο 60 γραμματα....

(ξερει κανεις αν "φτιαχνεται" αυτο?)

 

Νομίζω πρέπει να πας στις ρυθμίσεις των μημυνάτων και ν' αλλάξεις την επιλογή κωδικοποίηση χαρακτήρων και να βάλεις περιορισμένη υποστήριξη. Έτσι είναι στο δικό μου Ν95 και νομίζω έτσι ήταν και στο 7610 που είχα παλιά. Ελπίζω να μην κάνω λάθος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να πας στις ρυθμίσεις των μημυνάτων και ν' αλλάξεις την επιλογή κωδικοποίηση χαρακτήρων και να βάλεις περιορισμένη υποστήριξη. Έτσι είναι στο δικό μου Ν95 και νομίζω έτσι ήταν και στο 7610 που είχα παλιά. Ελπίζω να μην κάνω λάθος.

 

Ρε φιλε... ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!:blink: αυτο ηταν. εβαλα "περιορισμενη υποστηριξη" και εφτιαξε.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ:)

 

υγ: Τωρα πια ενα πραγμα μου τη δινει στο n91. To ηχειο του:lol:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nεκρα εχει πεσει μου φαινεται... :(

 

Τι εγινε? Το δωσατε ολοι?? :worry:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nεκρα εχει πεσει μου φαινεται... :(

 

Τι εγινε? Το δωσατε ολοι?? :worry:

Δεν παλευόταν ρε φίλε η μπακατέλα...

Ευτυχώς επιασε 150 ευρώπουλα και πήρα πάλι Sony Ericsson. Ίσως ξαναδοκιμάσω στο μέλλον κάποιο N-series (δε με χάλασε η ίδια η πλατφόρμα), αλλά θα φροντίσω να μην ζυγίζει 1.5 κιλό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...