Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το n91 4gb και το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να στειλω μηνυμα

συγκεκριμεν μου εφανιζει το εξης μηνυμα: αποστολη μηνυματος αδυνατη:694χχχχχ(το τηλ μου στελνω μην.) και με μεταφερει το μην. στα εξερχωμενα

 

 

εχω μπει στο site της vodafone και εβαλα να μου ξανα στειλουν τις ρυθμισεις ελεξα και το κεντρο μην.(ηταν σωστο το τηλ) εκανα format στο τηλ. και στο σκληρο

αλλα παλυ τπτ ξερετε μηπως τι να κανω μηπως να ελεξω τπτ αλλο στις ρυθμισεις

 

Υ.Γ μπορουν οι αλλοι να μου στειλουν μην.!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλεσες στη βονταφον μηπως εχει κολλησει καποια φραγη; εχεις καρτοκινητο; βαλε τις ρυθμισεις και με το settings wizard.
Link to comment
Share on other sites

εχω το n91 4gb και το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να στειλω μηνυμα

συγκεκριμεν μου εφανιζει το εξης μηνυμα: αποστολη μηνυματος αδυνατη:694χχχχχ(το τηλ μου στελνω μην.) και με μεταφερει το μην. στα εξερχωμενα

 

 

εχω μπει στο site της vodafone και εβαλα να μου ξανα στειλουν τις ρυθμισεις ελεξα και το κεντρο μην.(ηταν σωστο το τηλ) εκανα format στο τηλ. και στο σκληρο

αλλα παλυ τπτ ξερετε μηπως τι να κανω μηπως να ελεξω τπτ αλλο στις ρυθμισεις

 

Υ.Γ μπορουν οι αλλοι να μου στειλουν μην.!!!!!!

 

Τσεκαρε εαν το κεντρο μηνυματων ειναι το σωστο

+306942190000

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε εαν το κεντρο μηνυματων ειναι το σωστο

+306942190000

 

δεν το πιστευω:X μου ελειπε ενα μηδεν :blink:

μ αρεσει που το ειχα ελεξει:O

ευχαριστω nervous:)

 

εχω ομως ενα ακομα προβλημα

καθε φορα που κλεινω το τηλ. και το ξανα ανοιγω μου ζηταει να δωσω ωρα και ημ\νια:worry:

Link to comment
Share on other sites

χεχε!το πηγα χθες στο γερμανο!κ αυτοι μαλλον θα το στειλουν στη νοκια!επιστροφη στο ΝΟΚΙΑ ΝGAGE! παντως βλεπω τη διαφορα ποιοτητας στο mp3 κ θεωρουσα τελειο το ngage!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω ομως ενα ακομα προβλημα

καθε φορα που κλεινω το τηλ. και το ξανα ανοιγω μου ζηταει να δωσω ωρα και ημ\νια:worry:

 

Το ειχες παει ποτε για service ?

Κατι "παιζει" με την εσωτερικη μπαταρια

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω Install to pc suite απο το cd που είχε μέσα στο κουτί του το ν91 και μου βγάζει το εξής error αμέσως μόλις διαλέξω κάποια γλώσσα :
Link to comment
Share on other sites

για να μην παιδευεσαι κατεβασε την καινουρια εκδοση του pc suite απο την νοκια,ουτος η αλλος θα το κανεις καποια στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

για να μην παιδευεσαι κατεβασε την καινουρια εκδοση του pc suite απο την νοκια,ουτος η αλλος θα το κανεις καποια στιγμη.

 

μακάρι να φταίει το cd και να ληθεί έτσι.Την κατεβάζω τώρα.. Απο εφαρμογές τι χρησιμοποιείτε στο ν91? δοκίμασα να περάσω αρκετές αφαρμογές κ παιχνίδια αλλα στα περισσότερα μου έβγαζε μύνημα σφάλματος..

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να φταίει το cd και να ληθεί έτσι.Την κατεβάζω τώρα.. Απο εφαρμογές τι χρησιμοποιείτε στο ν91? δοκίμασα να περάσω αρκετές αφαρμογές κ παιχνίδια αλλα στα περισσότερα μου έβγαζε μύνημα σφάλματος..

Αυτά που προσπαθείς να περάσεις:

  • είναι για S60 3rd edition, Symbian 9.1/9.2;
  • είναι υπογεγραμμένα;

Καλό θα ήταν να αλλάξεις και κάποιες επιλογές. Πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

 

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

ή

αλλιώς στείλε μου το imei σου να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τρώει απίστευτα κολλήματα, έχω την

V 2.20.008

07-02-07

RM-43

ακόμα και όταν πάω απλά να μπω στο μενού.

Για να ανοίξει εφαρμογή δεν το συζητώ, πρέπει να κάνω τάμα.

Συνήθως μου βγάζει το μήνυμα ViewSrv 11

Έχω δοκιμάσει τα πάντα: format, reset και σε Nokia Shop μόνο αναβάθμιση μου έκαναν αλλά μάταια, έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα στη Νοκια γιατί κρέμασε το πορτάκι και ο μοχλός τον έχει ψιλοπάρει και μου είπαν ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί έχει πέσει. Το κινητό δεν έχει πέσει και όποια σημάδια έχει είναι από τα πράγματα της τσάντας (κλειδιά κλπ). Τι να κάνω με τους απατεώνες που έμπλεξα;
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα στη Νοκια γιατί κρέμασε το πορτάκι και ο μοχλός τον έχει ψιλοπάρει και μου είπαν ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί έχει πέσει. Το κινητό δεν έχει πέσει και όποια σημάδια έχει είναι από τα πράγματα της τσάντας (κλειδιά κλπ). Τι να κάνω με τους απατεώνες που έμπλεξα;

Εξήγησε τους πως δεν έχει πέσει ποτέ και απαίτησε να το καλύψει η εγγύηση.

Σήκωσε και λίγο τη φωνή σου...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

X8ες παρελαβα ταχυδρομικα τη νεα μπαταρια μου. Αυτη που ειχα ηταν μια απο τις προβληματικες bl-5c.

Συμπληρωσα μια απλη φορμα (στο nokia.com) και 2 βδομαδες μετα (δηλαδη χθες) μου ηρθε η καινουργια.. Απο το εξωτερικο βεβαια

 

 

Τα καλα να λεγονται

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

X8ες παρελαβα ταχυδρομικα τη νεα μπαταρια μου. Αυτη που ειχα ηταν μια απο τις προβληματικες bl-5c.

Συμπληρωσα μια απλη φορμα (στο nokia.com) και 2 βδομαδες μετα (δηλαδη χθες) μου ηρθε η καινουργια.. Απο το εξωτερικο βεβαια

 

 

Τα καλα να λεγονται

 

εγώ έκανα αίτηση από τις 19/12 για 2 κομμάται και ακόμα να έρθουν.αν είναι δυνατόν.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αίτηση από τις 19/12 για 2 κομμάται και ακόμα να έρθουν.αν είναι δυνατόν.

 

Λογικα οπου να ναι ερχονται. Συμπληρωσες ολα τα πεδια? Εβαλες ταχυδρομικο κωδικα κλπ κλπ??

 

Για να ειμαι ειλικρινης, δεν περιμενα να την φερουν. Πιο πολυ για πλακα το εκανα. Περιμενω και δευτερο γραμμα τωρα για να δω πως θα στειλω την παλια μπαταρια πισω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@pathfinderakias, κλειδια+Ν91 μαζι; :(

παντως απαιτησε την εγγυηση.

 

@thePRODIGY, εχω συμπληρωσει τη φορμα εδω και 2 μηνες, απο τοτε που ανεβηκε το σχετικο θεμα στο myphone, πρεπει να ειναι 2 μηνες δηλαδη...ακομα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

@pathfinderakias, κλειδια+Ν91 μαζι; :(

παντως απαιτησε την εγγυηση.

 

Δε με νοιάζει για τις αμυχές που έχει (μη φανταστείς δεν είναι και πολλές. Το κινητό είναι 8 μηνών και έχει φυσιολογική φθορά από χρήση, αλλά όχι και να μου λέει ο καθένας ότι έπεσε για να τη σκαπουλάρει με την εγγύηση και να μου τα πάρει. Αρχίζω να αναθεωρώ σιγά σιγά τις απόψεις μου για τη Νοκια. Τες παν περιμένω τηλέφωνό τους και θα δούμε.

 

Λογικα οπου να ναι ερχονται. Συμπληρωσες ολα τα πεδια? Εβαλες ταχυδρομικο κωδικα κλπ κλπ??

 

Για να ειμαι ειλικρινης, δεν περιμενα να την φερουν. Πιο πολυ για πλακα το εκανα. Περιμενω και δευτερο γραμμα τωρα για να δω πως θα στειλω την παλια μπαταρια πισω.

 

Τα έβαλα σωστά και πήρα και confirm ότι θα μου σταλεί. Από κει και πέρα βάζοντας ξανά τα νούμερα της μπαταρίας μου λέει ότι έχει αποσταλλεί.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

prwti fora akouw kati tetoio...exeis kanei format sigoura? o skliros leitourgei kanonika?

 

Μια χαρά λειτουργεί ο σκληρός, και format δεν έχω κάνει μόνο μια φορά...Μήπως φταίει που έχω βάλει πολλές εφαρμογές και παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λογικα οπου να ναι ερχονται. Συμπληρωσες ολα τα πεδια? Εβαλες ταχυδρομικο κωδικα κλπ κλπ??

 

Για να ειμαι ειλικρινης, δεν περιμενα να την φερουν. Πιο πολυ για πλακα το εκανα. Περιμενω και δευτερο γραμμα τωρα για να δω πως θα στειλω την παλια μπαταρια πισω.

 

που το εκανες αυτο?πως?εχεις κανενα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

που το εκανες αυτο?πως?εχεις κανενα λινκ?

Βάλε εδώ τον identification number και δες αν η μπαταρία σου χρειάζεται αντικατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αργούν λίγο αλλά τελικά τις στέλνουν τις μπαταρίες. Παιδιά τη τιμή παίζει το N91 8gb σε μεταχειρισμένο;Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το δώσω.
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα

Έχω ένα Ν 91 (4 gb) εδώ και 1,5 χρόνο. Ως κινητό και mp3 player είναι άψογο, αλλά δεν μπόρεσα να συμβιώσω με symbian (δεν μπόρεσα να εκμεταλλετώ τις δυνατότητές του καθόλου πέρα από την μουσική)... γιαυτό και περιμένω (μέσω της μαζικής παραγγελίας του myphone) το HTC touch cruise.

Λέω να το πουλήσω (φυσικά υπάρχουν τα πάντα από την συσκευασία, υπάρχει ακόμα εγγύηση και υπάρχει και 2η μπαταρία στο κουτί της - την ζήτησα και μου την άλλαξαν όπως και τα παιδιά παραπάνω). Τι λέτε ; πόσο μπορώ να την πουλήσω και από που ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...