Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πηρα πισω.

Δεν ξερω τι εκαναν και τι δεν εκαναν.

Αυτο που πηρα πισω ηταν ενα φορμαρισμενο κινητο, ο σκληρος οπως το ειχα παραδωσει, δλδ non-formatted.

 

Την ιδια μερα απλα περασα εφαρμογες και ενα θεμα, ολα στην μνημη του κινητου. Η συμπεριφορα του ηταν ΟΚ. Κανενα προβλημα.

 

Χθες αρχισα να περναω τραγουδια. Ολα καλα μεχρι την στιγμη που καθως το αποσυνδεσα ο υπολογιστης μου ειπε "delayed file writing failed" ή κατι τετοιο. Την ιδια στιγμη ο φωτισμος στο ν91 πεφτει και τσουπ! ρεσταρτ. Εικαζω οτι γενικα τα ρεσταρτ ηταν προβληματα απο τον σκληρο. Το συνδεω παλι, σβηνω τον φακελο που εβαλα πριν, συνεχιζω, ακομα μια φορα ΔΕΝ με αφηνε να το αποσυνδεσω, τελικα το αποσυνδεσα ολα ωραια, κανενα ρεσταρτ εκτος απο εκεινο.

 

Σημερα λοιπον, ενω το καθαριζα, βλεπω restart. Wtf? Ετσι στα καλα καθουμενα. Αφου καθησα το σκεφτηκα λιγο και βρηκα πως να το αναπαραγω. Λοιπον

Κλειδωνω το κινητο απο τον διακοπτη.

Αρχιζω παταω οτι ναναι κουμπια (σαν να το καθαριζω)

και καποια στιγμη ανοιγω το πορτακι (ξεκλειδωνει <- αλλες φορες αναβει και αλλες οχι ο φωτισμος)

ισως μπαινω στην εκθεση, στην μουσικη, βγαινω (ολα αυτα ενω παταω γρηγορα αρλουμπες κτλ, ειπαμε σαν να το καθαριζω)

καποια στιγμη πεφτει ο φωτισμος, το αναβει το εικονιδιο απο το κλειδακι (ενω εχω το πορτακι κατεβασμενο δλδ ξεκλειδωτο)

ακομα και να κλεισω το πορτακι, το εικονιδιο μενει, το κινητο αποκρινεται (ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ) (ΧΩΡΙΣ να αναβει ο φωτισμος)

αποκρινεται για καμια 10αρια δευτερολεπτα, κολλαει, restart.

 

Αυτος ηταν ο πρωτος τροπος.

 

Ο δευτερος τροπος που δεν προσπαθησα να τον αναπαραγω ακομα. Τι εκανα. Μπηκα καταλαθος στην εκθεση, στα καπακια βγηκα, μενου, κουμπι μουσικης μουσικη ή κατι τετοιο ξαφνικα ο φωτισμος πεφτει, ρεσταρτ.

Δηλδη το κινητο κολλαει βασικα οταν πατας πολλα κουμπια μαζι ή οταν προσπαθεις να κανεις πολλα πραγματα μαζι που αφορουν ΚΑΙ τον σκληρο δισκο.

 

Την τριτη φορα ειχα πατησει *#0000#, και ελεγχα κατι, οταν βλεπω το κινητο χωρις να εχω πατησει εγω κατι να ειναι απο μονο του στην οθονη αναμονης. Κουναω λιγο το τζουστικ, ο φωτισμος δεν αναβει, ε καταλαβα πλεον, και ρεσταρτ.

Αυτη ηταν η μονη φορα που ΔΕΝ εκανα κατι εγω, αλλα εκανε ρεσταρτ μονο του.

 

Ευτυχως μεχρι στιγμης ΔΕΝ μου εχει κανει ρεσταρτ πανω σε κληση.

More to come.

Εχω και βιντεο απο τον πρωτο τροπο που το αναγκαζω σε restart αλλα το βιντεο ειναι τεραστιο απλα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nα κανω μια ερωτηση, το remote του n91, εχει μικροφωνο?

Περα απο play/pause κτλ, εχει και ρυθμιστικο εντασης ή lock?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

A ναι? Πολυ καλα νεα. Νομιζα οτι δεν εχει μικροφωνο ουτε λοκ ουτε ενταση γιατι δεν μπορεσα να βρω και κανα review. Οποτε λεω να προχωρησω μαλλον στην αγορα. Ευχαριστω :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ηρθε η προσοψη για το Ν91 μου :D Αυθεντικη, μονο 4ς λιρες απο το ebay!

Και επειδη ξερω οτι θα πεταχτει ο kid και θα πει 'ασε μας ρε ενεμα με τις μουφιαρικες που αγοραζεις για αυθεντικες, αφου δεν υπαρχουν πλεον καινουριες' θα απαντησω:

 

Επειδη ειχα και κινεζικη και αυθεντικη, μπορω να τις ξεχωρισω

Η προσοψη του Ν91 εχει χρωμιο, που η νοκια ονομαζει light blue chrome.

http://img27.imageshack.us/img27/5272/dsc05095b.th.jpg

Aπο τα αριστερα προς τα δεξια: original, κινεζικη, ebay. Το χρωμα ειναι ιδιο... Η κινεζικη ειναι πιο ροζ, ενω το χρωμιο της νοκια ειναι αυτο που θα λεγαμε, του παγου. Η αντιθεση ειναι εμφανης πιστευω.

Αλλο ενα χαρακτηριστικο ειναι οτι οι κινεζικες δεν ερχονται ποτε μα ποτε με τιποτα πανω τους. Αυτη ηρθε με κοννεκτορες για το slide, κουμπι μενου, και το ελασμα για το πορτακι.

Επισης αλλος ενας σημαντικος παραγοντας, το φινιρισμα, ειναι 100% match σε αντιθεση με την κινεζικη

http://img638.imageshack.us/img638/9672/dsc05096e.th.jpg

Η κινεζικη (πανω στο κινητο) ειναι πιο ματ, και εχει αλλη υφη.

Μενει μονο το bezel, και το καπακι της καμερας για να τελειωσει :D:cool:

 

Απο θηκες εσεις τι ειχατε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πωω... και εδω ζητανε 41 ευρω 2 μαγαζια που εχω ρωτησει....!!

 

Καλοριζικη!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω :happy: Και στο γερμανικο ebay (το μονο που εχει προσοψεις Ν91) εχουν 23-30 ευρω. Ημουν τυχερος που πετυχα ενα κομματι στο αγγλικο ebay τοσο λιγο.

Εφυγε και παραγγελια για το bezel.:D

Το καπακι της καμερας εμεινε μονο, αλλα ειναι λιγο ακριβο.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@ Enema (η οποιος αλλος χρηστης μπορει να κανει τον κοπο):

 

Για δες ρε φιλε.. μπες στο m.opera.com απο τον browser του Ν91 και πες μου αν μπορεις να εγκαταστησεις τον Opera Mini 6.

 

Toν βγαζει σαν επιλογη, τον κατεβαζω αλλα δεν... ειμαι με τον Mini 5. Δεν παει παραπερα για το Ν91 φαινεται :)

 

Ξερω πως δεν φταιει το κινητο μου.. αλλα ετσι... για να χουμε να λεμε. αν μπορεις τσεκαρε το!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ok, ηθελα να το διασταυρωσω.

 

Αρα μεχρι mini 5 παει το Ν91. Ως εδω ηταν:)

 

anyway, thanks duder!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, το ν91 δεν εχει ιδιο λειτουργικο με το 3250?

ο οπερα μινι 6, εγκαθισταται μια χαρα. φορτωνει στην αρχη αλλα μενει εκει. δε πιστευω να ειναι θεμα του κινητου(συσκευη+λειτουργικο) αλλα του παροχου ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Απο το σπιτι μου με wifi μπαινω. και το εχω βαλει και στο Ν93 και στο 5800 και στο Ν900 (στο Ν900 τον mobile 11)

 

 

Το 3250 παντως πρεπει να ειναι μια φαση μετα απο πλευρας λογισμικου.

 

edit: κι ομως ειναι ακριβως το ιδιο. S60 v9.1 , 3rd edition

τι να πω..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

απο δω δοκιμασε να το κατεβασεις?

 

:):rolleyes::D

 

Οχι δεν δοκιμασα και παλι καλα που μου το ειπες γιατι λειτουργει!!!

 

ευχαριστω πολυ ρε συ!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

για τα βασικα και μονο... αλλα με τον Οπερα γινεται καπως πιο ανεκτο και σβελτο.

 

κοιτα... για τοτε που βγηκε (2005-2006) ηταν απιστευτο τετοιο κινητο να εχει wifi.

 

σημερα πια... καταλαβαινεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε κατασταση αναγκης μονο.

 

Αλλιως εχουμε παντα το πιστο Ν900.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...