Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΕΛΕΙΑ!!Εχω βρει και κατι φοβερα ακουστικα στο e - bay!!!!

Τωρα μενει να..παρω το κινητο!!!:lol::lol::lol:

Αν εχει κανενας τιποτα υπ οψιν του ας μου πει(σε μεταχειρισμενο)

Και επισης πειτε μου τι να προσεξω μην παρω καμια φολα και την πατησω...:confused:

 

Μη προσπαθείς να ανακαλύψεις τη Αμερική φίλε μου..

Sennheisers CX-300, 35 ευρώ και καθάρισες.. Θα ακούσεις το Ν91 και θα πεθάνεις..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μονο κινητο που δεν 8α δωσω ποτε

 

αντε το πολυ να το δωσω για την 8gb εκδοση

 

οσο για μτχ φιλε , κατεβα ομονοια , τσεκαρε αρχικα τα 2-3 μαγαζα buy&sell και τα kaizer

σιγουρα 8α το εχουν εκει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sennheisers CX-300, 35 ευρώ και καθάρισες.. Θα ακούσεις το Ν91 και θα πεθάνεις..

 

με τρελανες!!!!:wacko::wacko::wacko:

 

οσο για μτχ φιλε , κατεβα ομονοια , τσεκαρε αρχικα τα 2-3 μαγαζα buy&sell και τα kaizer

σιγουρα 8α το εχουν εκει

 

σημερα κιολας εκανα μια βολτα ομονοια αλλα δεν το ειχε κανενας..Ειναι λιγο δυσκολο να βρεις, δεν πολυ κυκλοφορει..Εβαλα μια αγγελια εδω, θα παρω αυριο και μια χρυση ευκαιρια και βλεπουμε!Παω τωρα να τσκαρω τα ακουστικακια!!

 

 

Φοβερα τα ακουστικα θα τα παρω σιγουρα!!και σχετικα φθηνα στο e-bay Αν και εκει λεει υπαρχουν αρκετες "μαιμουδες" Sennheisers οποτε πρεπει να ειμαι προσεκτικος...

Α και κατι αλλο..Υπαρχει καμια μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας να τσεκαρω?

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε δες και αυτα τα 2:

 

http://www.skroutz.gr/c/40/cell_phones.html?keyphrase=nokia+n91

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε δες και αυτα τα 2:

 

http://www.skroutz.gr/c/40/cell_phones.html?keyphrase=nokia+n91

 

Καλη φαση prodigy αλλα ειναι η εσχατη λυση αν δεν βρω μεταχειρισμενο..Ζοριζομαι να δωσω αυτη τη στιγμη 450 ευρακια!!Συν οτι 400ευρω βρηκα στον καιζερ ενα ν95 8Gb μιας βδομαδας!!!!!Που θα μου παει ,καποιος θα θελει να το πουλησει!!Και μακαρι για μενα να θελει να το ..."σκοτωσει"!:X:X:lol::lol::lol:

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, απο περιεργεια πηρα τηλεφωνο στο καιζερ στην πανεπιστημιου σημερα και ειχανε το ασημι 4GB στα 170 ευρω αν θυμαμαι καλα

 

http://kaizer.gr/new/

 

μερικα τηλεφωνα δεν ισχυουν πια. αλλα στο καταστημα της παν/μιου 2 τηλεφωνα ισχυουν ακομα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, απο περιεργεια πηρα τηλεφωνο στο καιζερ στην πανεπιστημιου σημερα και ειχανε το ασημι 4GB στα 170 ευρω αν θυμαμαι καλα

 

http://kaizer.gr/new/

 

μερικα τηλεφωνα δεν ισχυουν πια. αλλα στο καταστημα της παν/μιου 2 τηλεφωνα ισχυουν ακομα

 

Σοβαρα?Εγω ειχα παει την παρασκευη και δεν ειχαν τιποτα!!:blink: Αν και νομιζω οτι δεν πηγα σε ενα στην 3ης Σεπτεμβριου..Anyway θα χτυπησω τηλ αυριο να τσεκαρω αν και βασικα ενδιαφερομαι για το 8ρι...Παντως η τιμη που μου λες,

(για καιζερ ) ειναι σχετικα καλη...Nα σε ρωτησω και κατι αλλο..

1)Θεωρεις την build-in μνημη που εχει πλεονεκτημα η μειονεκτημα?

2)Και σε σχεση με ενα n81 εχει μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα / ενταση απο ακουστικα?(αληθεια το ν81 παιρνει και αυτο κανονικα ακουστικα η μονο νοκια?)

thanx

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?Εγω ειχα παει την παρασκευη και δεν ειχαν τιποτα!!:blink: Αν και νομιζω οτι δεν πηγα σε ενα στην 3ης Σεπτεμβριου..Anyway θα χτυπησω τηλ αυριο να τσεκαρω αν και βασικα ενδιαφερομαι για το 8ρι...Παντως η τιμη που μου λες,

(για καιζερ ) ειναι σχετικα καλη...Nα σε ρωτησω και κατι αλλο..

1)Θεωρεις την build-in μνημη που εχει πλεονεκτημα η μειονεκτημα?

2)Και σε σχεση με ενα n81 εχει μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα / ενταση απο ακουστικα?(αληθεια το ν81 παιρνει και αυτο κανονικα ακουστικα η μονο νοκια?)

thanx

 

1)Εγω την θεωρω πλεονεκτημα αφου το δικο μου δεν εχει παρουσιασει ποτε

προβλημα εδω και ενα χρονο που το εχω (και το πηρα και μτχ απο το myphone.gr)

Πολλοι ομως εχουν αντιθετη αποψη.

 

2) Το n81 θεωρειται και καλα ο "διαδοχος" του n91. Απο ο,τι εχω δει στο forum του n81, η ποιοτητα ειναι εξισου καλη, αλλα η ενταση ειναι σαφως καλυτερη στο n91.

Το n91 πρεπει να ειναι η μονη συσκευη αναπ/γης μουσικης που δεν τηρει τα maximum ορια εντασης που εχει θεσει η ευρωπαικη ενωση. Οπως ειχε πει και ενας φιλος μερικες σελιδες πιο πισω.. αυτο οφειλεται μαλλον σε "λαθος" της noκia αφου κανενα αλλο δεν κινειται σε τετοια επιπεδα εντασης.

 

Καi το N81 παιρνει κανονικα ακουστικα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1)1)Εγω την θεωρω πλεονεκτημα αφου το δικο μου δεν εχει παρουσιασει ποτε

προβλημα εδω και ενα χρονο που το εχω (και το πηρα και μτχ απο το myphone.gr)

Πολλοι ομως εχουν αντιθετη αποψη.

 

2) Το n81 θεωρειται και καλα ο "διαδοχος" του n91. Απο ο,τι εχω δει στο forum του n81, η ποιοτητα ειναι εξισου καλη, αλλα η ενταση ειναι σαφως καλυτερη στο n91.

Το n91 πρεπει να ειναι η μονη συσκευη αναπ/γης μουσικης που δεν τηρει τα maximum ορια εντασης που εχει θεσει η ευρωπαικη ενωση. Οπως ειχε πει και ενας φιλος μερικες σελιδες πιο πισω.. αυτο οφειλεται μαλλον σε "λαθος" της noκia αφου κανενα αλλο δεν κινειται σε τετοια επιπεδα εντασης.

 

Καi το N81 παιρνει κανονικα ακουστικα

 

:lol: ..και να προσθέσει ο φίλος πως το iphone είναι το έτερο εξίσου δυνατό αλλά υπολείπεται σε eq και μπάσα τούμπανο αλά Ν91.

Κι αυτό γιατί η apple κινείται με τελείως διαφορετική πολιτική και δεν ακολουθεί τα ευρωπαικά standard και ευτυχώς η ευρώπη το δέχτηκε..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

αμαν , ρομπα με εκανες. πανω που διορθωσα καποια τραγικα ορθ/κα λαθη μου με προλαβες και εκανες quote το original μου post :O:O

 

:lol:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αμαν , ρομπα με εκανες. πανω που διορθωσα καποια τραγικα ορθ/κα λαθη μου με προλαβες και εκανες quote το original μου post :O:O

 

:lol:

 

OK Στα διόρθωσα..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

hahahah.. :D

 

thanks

 

τωρα 8α πω εγω το δικο μου προβλημα. εχει παρει λιγα νερα το δικο μου και η μπαταρια βραχυκυλωνει.

πως το καταλαβα? ειναι μπαταρια 6 μηνων και τον τελευταιο καιρο μου αδειζει σε λιγοτερο απο μια μερα. . . .

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά,όσο και αν σας φανεί περίεργο τσίμπησα ένα καινούριο Ν91 4GB!!Με την ταινία ασφαλείας κτλ 130 ευρώπουλα!!!!!!

Μερικά σχόλια που έχω να κάνω είναι

Μεγάλο σε όγκο ρε παιδί μου

Πολύ καλά υλικά

Το συρόμενο τμήμα κάτω από την οθόνη δεν είναι και ότι καλύτερο

Η οθόνη μέτρια

Το ηχείο πολύ καλό με μπάσα αλλά η ένταση θα μπορούσε να είναι καλύτερη...Σε μια σύγκριση με το Ν73 ME που έκανα το Ν73 ακουγόταν πολύ περισσότερο σε ένταση,αλλά από ποιότητα το Ν91 είναι πολύ καλό...Από ακουστικά απλά κορυφή!

Για κάμερα δεν θα κάνω τον κόπο να αναφερθώ καν...Έχω και το Ν82 οπότε ας μην σχολιάσω αυτό το θέμα καλύτερα...

Μπαταρία χάλια όσο πρόλαβα να δω...

Γενικά,για τον σκοπό που το πήρα και την τιμή είναι πολύ καλό και έχω μείνει ικανοποιημένος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ συμφωνουμε ^

το κινητακι ειναι τελειο για μουσικη. Ακομα ειναι το μετρο συγκρισης για ολα τα νεα μουσικα κινητα.

 

με γεια σου

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το Nokia 5800 θα φοράει το audiochip του Ν91?

Δεν το θεωρώ αντικαταστάτη αλλά δε θα ήτανε παράξενο να είναι τόσο καλό μουσικά.. έτσι θάπρεπε άλλωστε με τον ανταγωνισμό που επικρατεί και τα χρόνια που περνάνε η ΝΟΚΙΑ κάποια στιγμή θάπρεπε να αρχίζει να βελτιώνει ακόμα κα τα τέλεια..

το Ν91 ας πούμε..:p:D

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πιάσει στα χέρια τους και τα 2 λένε οτι δεν φτάνει την ποιότητα του Ν91. Είναι όμως στα ίδια επίπεδα με το Ν81 που είναι το δεύτερο καλύτερο Nokia σε ποιότητα αναπαραγωγής απο τα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πιάσει στα χέρια τους και τα 2 λένε οτι δεν φτάνει την ποιότητα του Ν91. Είναι όμως στα ίδια επίπεδα με το Ν81 που είναι το δεύτερο καλύτερο Nokia σε ποιότητα αναπαραγωγής απο τα ακουστικά.

 

Γιατί?... γιατί, γιατί Θεέ μου,.... μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος αυτό..??:mad::(

Μπήκανε εξωγήινοι στα εργατήρια της ΝΟΚΙΑ όταν φτιάχνανε το Ν91 και δεν μπορούνε να το αναπαράγουνε?..

Τι στο διάλο.. :cry:ψυχανάλυση μας κάνει ρε παιδί μου, γιατί δεν το μεταφέρει στα μουσικά κινητά της επιτέλους? Εντάξει τα έβγαλε τα λεφτά της από το R&D δωστο στο λαό τώρα.. επιτέλους.. δεν μπορώ άλλο..:mad:

κάνω logout..:ninja:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολλές θεωρίες σχετικά με την μη χρησιμοποίηση του ίδιου τσιπ σε κάποιο N series ή έστω xpressmusic. Πιστεύω οτι εσκεμμένα δεν το κάνει. Όπως εσκεμμένα βάζει μέτριες κάμερες σε οριμένα μοντέλα, χρησιμοποιεί απαράδεκτα υλικά κατασκευής σε άλλα ή αφήνει δυνατότητες απ'έξω.

 

Και σε πολλά καινούρια μοντέλα μοντέλα μας υποσχέθηκαν αναπαραγωγή ισάξια του Ν91 (βλέπε Ν78 και Ν96) αλλά η απόδοσή τους απείχε σημαντικά. Όλα είναι θέμα marketing. Ίσως καποια στιγμή να δούμε ξανά nokia με εφάμιλλη απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν πρεπει να βαζει και περιοριστη εντασης λογω ΕΕ; στο Ν91 παντως κατι τετοιο δε μπηκε..φοβαμαι οτι δε θα ξαναδουμε κινητο σαν αυτο...

ακομα και τωρα που το σκεφτομαι, η ποιοτητα του ειναι απιστευτη...

 

συγκινηθηκα :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολλές θεωρίες σχετικά με την μη χρησιμοποίηση του ίδιου τσιπ σε κάποιο N series ή έστω xpressmusic. Πιστεύω οτι εσκεμμένα δεν το κάνει. Όπως εσκεμμένα βάζει μέτριες κάμερες σε οριμένα μοντέλα, χρησιμοποιεί απαράδεκτα υλικά κατασκευής σε άλλα ή αφήνει δυνατότητες απ'έξω.

 

Και σε πολλά καινούρια μοντέλα μοντέλα μας υποσχέθηκαν αναπαραγωγή ισάξια του Ν91 (βλέπε Ν78 και Ν96) αλλά η απόδοσή τους απείχε σημαντικά. Όλα είναι θέμα marketing. Ίσως καποια στιγμή να δούμε ξανά nokia με εφάμιλλη απόδοση.

 

 

To δέχομαι αλλά το έχει παρατραβήξει μου φαίνεται.. Το κάνεις λίγο όσο το καρότο είναι αρκετά κοντά στη μύτη για να το μυρίζεις και να τρέχεις απο πίσω αλλά τώρα το καρότο απομακρύνθηκε και ο σκύλος έστριψε γωνία..

Το Ν91 δεν είναι και το gadgetικότερο των gadgets σήμερα και είναι αρκετοί, αν όχι όλοι, όχι 100% κολλημένοι με την ηχητική απόδοση που λάκισαν για να παίξουν με κάτι σημερινότερο..

Εγώ ας πούμε που είμαι άρρωστος με portable audio πήρα κι ένα iphone γιατί θέλω να ζήσω την εποχή μου ρε παιδί μου.. Τι να κάνουμε, άνθρωποι είμαστε..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Nokia N91 και μου χαλασετο πληκρο με το οποιο ανεβαζω τον ηχο και τον κατεβαζω οταν ακου μουσικι. εβγαλα το καλυμα και ξεκολισε απο τιν πλακετα ενα μικροσκοπικο κουμπι θα ηθελανα ρωτησω αν φιαχνεται να μην το παω στη νοκια και μετα μου δεν φιαχνεται και να πληρω τον ελενχο οπως στην sonny και εχω κολιση τη προσοψη ελπιζω να μην με που τιποτα γιατι δεν ειχα λεφτα να αγορασο προσοψη και απο το να βγαινει συνεχια την κολισα :help::help:
Link to comment
Share on other sites

Με την πλακέτα δεν παίζουν. Καλύτερα να το πας σε ένα nokia shop να στο δουν. Δεν πληρώνεις διάγνωση. Μόνο αν στο επισκευάσουν θα πληρώσεις.

 

Πάντως το Ν91 το έχουμε θεοποιήσει, αλλά μάλλον άδικα. Μπορεί, όντως, να έβγαζε καταπληκτικό ήχο απο τα ακουστικά αλλά σε 100 άλλους τομείς υστερούσε. Πολύ καλό κινητό για μουσική, αλλά ολοκληρωμένη συσκευή δεν μπορεί να θεωρηθεί με τίποτα.

 

Όταν το είχα, όντας και γω τρελαμένος με την μουσική, ξετρελάθηκα με την ποιότητα και την έντασά του και, πραγματικά, το έλιωσα. Όμως το βαρέθηκα πάρα πολύ γρήγορα.

 

Εξάλλου, και τα τελευταία Ν series (όπως το Ν78) αποδίδουν πάρα πολύ καλά, και, ειδικά αν πάρεις κάποιες καλές ψείρες, ικανοποιούν τόσο στο τομέα μουσικής όσο και σε πολλούς ακόμα παράγοντες, καθιστώντας το Ν91 κάθε άλλο παρά αναντικατάστατη συσκευή.

 

Άποψή μου βέβαια. :) Ξέρω πως μερικοί θα πέσετε να με φάτε. :D

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ η Nokia να μην έχει αξιωθεί μετά από τόσα χρόνια να βγάλει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα ΙΣΑΞΙΟ ΚΙΝΗΤΟ σε αυτό τον τομέα!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!Εδώ στα φωτικινητά από τότε που ήταν 2mp το πολύ τώρα έχουν φτάσει στα 8!!!Σίγουρα το Ν91 δεν είναι σύγχρονο ούτε από δυνατότητες,ούτε από μέγεθος...Αλλά φανταστείτε τι θα γινόταν αν έβγαζε η Nokia ένα αντίστοιχο κινητό με τις δνατότητες του Ν91 τότε!Και εγώ πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα μια χαρά κινητό είναι από δυνατότητες..Δεν λέω ότι δεν έχουν βγεί ΠΟΛΥ καλύτερα κινητά...Για αυτό κράτησα άλλοστε και το Ν82!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα δεν πρεπει να βαζει και περιοριστη εντασης λογω ΕΕ; στο Ν91 παντως κατι τετοιο δε μπηκε..

 

Ετσι πρεπει να εχουν τα πραγματα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...