Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις μου ηρθε το ν91 8 γιγα!πρωτη εντυπωση:πανεμορφο!

εχει αρκετες αλλαγες με το 4 γιγα.

θα επανελθω...!

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το ν91 8 γιγα!πρωτη εντυπωση:πανεμορφο!

εχει αρκετες αλλαγες με το 4 γιγα.

θα επανελθω...!

 

Μεγεια! Περιμενουμε μια πληρη κατατοπιση με το τι παραπανω εχει στο μενου σε σχεση με το παλιο!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το ν91 8 γιγα!πρωτη εντυπωση:πανεμορφο!

εχει αρκετες αλλαγες με το 4 γιγα.

θα επανελθω...!

 

me geia ;)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το ν91 8 γιγα!πρωτη εντυπωση:πανεμορφο!

εχει αρκετες αλλαγες με το 4 γιγα.

θα επανελθω...!

 

Με πρόλαβες "τσακάλι".

Με γειά σου !!!!:)

P.S.= Πόσα έδωσες ?

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο στις ρυθμίσεις μηνυμάτων > σύντομο μήνυμα > Κωδικοπ.χαρακτήρων = περορισμένη υποστήριξη.

Και πάλι καλορίζικο.... καλή χρονιά !!!!

 

Μου λες σε παρακαλω που ειναι οι ρυθμισεις μηνυματων?:confused: :X

Link to comment
Share on other sites

Μου λες σε παρακαλω που ειναι οι ρυθμισεις μηνυματων?:confused: :X

 

Manual δεν ειχε η συσκευασια ?:rtfm:

 

Διαβασε το

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N91-2_8GB_UG_el.pdf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Manual δεν ειχε η συσκευασια ?:rtfm:

 

Διαβασε το

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N91-2_8GB_UG_el.pdf

 

Ανοιξα το manual και το βρηκα!:cool:

 

Edit:Και κατι αλλο!.. Απο που μπορω να αγορασω τα ιδια ακουστικα που ειχε η συσκευασια?

Ισως τα καλυτερα ακουστικα που ειχα ποτε αλλα κρατησαν λιγο!

Link to comment
Share on other sites

ανεβαστε και καμια φωτο του 8GB βρε παιδια :happy:

μεγεια σας :)

Edit:Και κατι αλλο!.. Απο που μπορω να αγορασω τα ιδια ακουστικα που ειχε η συσκευασια?

Ισως τα καλυτερα ακουστικα που ειχα ποτε αλλα κρατησαν λιγο!

ειναι τα καλυτερα της νοκια αλλα σιγουρα οχι οτι καλυτερο υπαρχει. παντως στη νοκια λογικα θα υπαρχουν :)

 

@IRONMAIDEN, ο ηχος εχει διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

ειναι τα καλυτερα της νοκια αλλα σιγουρα οχι οτι καλυτερο υπαρχει. παντως στη νοκια λογικα θα υπαρχουν :)

 

Καλα εννοειται, μιλαω για ακουστικα αυτου του ειδους(ψιρες)!!:D

Πηγα στη Voda αλλα δεν ειχαν(Δεν εδινα και πολλες πιθανοτητες στο να ειχε βεβαια)!

Link to comment
Share on other sites

@nikoskat μου φαίνεται πως "οι δικοί μας" δεν μας καταδέχονται :p

Γι' αυτό λοιπόν ας περιοριστούμε στα σχόλια απο ξένα sites :

http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=29758&start=30

 

Ok here are some more points after a few days of usage.

Boot time is reallllll long. It seems like it takes between 30 to 45 seconds to boot up.

Gallery loading time is in minutes

Opening folders/apps is very slow too but bearable

Wifi is not very reliable, occasionally it cannot find the AP

Browser runs out of memory on heavy pages, especially if you have any other app running

Memory management could be better, yesterday it refused to play a video due to lack of memory, there were no other apps running on the phone.

If I'm not mistaken phone essentials are not good, voice breaks up and sometimes calls drop. Could be due to network congestion though.

Despite all this, if you want a phone for music there is nothing even close to it. I love it.

That's it for now, I'll post some more if I find anything worth reporting.

Link to comment
Share on other sites

Despite all this, if you want a phone for music there is nothing even close to it. I love it.

That's it for now, I'll post some more if I find anything worth reporting.

πραγματι, αν κρινω απο το απλο Ν91, ειναι οτι καλυτερο απο καθε αποψη για μουσικη :music:

Καλα εννοειται, μιλαω για ακουστικα αυτου του ειδους(ψιρες)!!
κι εγω για ψειρες μιλαω :p

υπαρχουν πολυ καλυτερα, αλλα και ακριβοτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Despite all this, if you want a phone for music there is nothing even close to it. I love it.

 

 

Εγώ στέκομαι σε αυτό και μόνο. Και προσθέτω τα εξής. Να δώσω τα χρήματα για να αγοράσω το iPod ενώ:

 

1) Δεν χρησιμοποιεί έξοδο miniUSB γεγονός που σημαίνει ότι όπου πας πρέπει να έχεις μαζί σου και το αντίστοιχο καλώδιο του iPod - σε αντίθεση με το Ν91 με το miniUSB που το βρίσκεις συχνότερα και από τα μανιτάρια στα δάση.

2) Κουβαλάς μαζί σου δεύτερη συσκευή (για μένα τρίτη), δεύτερο φορτιστή, δεύτερη θήκη, δεύτερη...

3) Η ποιότητα του ήχου δεν είναι καλύτερη - με τα ακουστικά Sennheiser που χρησιμοποιώ, ο ήχος του N91 σκοτώνει.

4) Μου βγάζει την πίστη να μεταφέρω τραγούδια σε αυτό με το iTunes και με συγκεκριμένα φορμά και... τρεχά γύρευε και Νικολό καρτέρα

 

και 5 και πιο σημαντικό το N91 είναι και τηλέφωνο, έχει 2MP κάμερα, Wi-Fi, υποστήριξη 3G κοκ. Και όλα αυτά με €450. Λοιπόν ποιός θέλει συγκρίσεις, πέρα από τον μεγαλύτερο σκληρό του iPod και την καλύτερη οθόνη (μιλάμε για το video πάντα);

:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στον music player πως βαζετε μια εικονα αλμπουμ απο το pc και να φαινεται κατευθειαν στο κινητο, χωρις να κανετε την προσθηκη απο το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

στον music player πως βαζετε μια εικονα αλμπουμ απο το pc και να φαινεται κατευθειαν στο κινητο, χωρις να κανετε την προσθηκη απο το κινητο;

 

Δυστυχώς δεν γίνεται (με τα μέσα που έχουμε στα χέρια μας ΤΩΡΑ)

Όταν θα καταφέρουμε να δούμε (και να γράψουμε) σε προστατευμένα σημεία του C:\ , τότε ίσως :rolleyes:

Πάντως απ' ότι φαίνεται η μέρα αυτή δεν αργεί

http://www.gosymbian.com/FE_beta_download_3ed.html

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, καταλαβα..:(

και στο C: τι θα κανουμε και θα αλλαξει αυτο;

εχω τις αμφιβολιες μου παντως για τον Fexplorer και αν θα μπορει να δει ολα τα κρυφα αρχεια..

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, καταλαβα..:(

και στο C: τι θα κανουμε και θα αλλαξει αυτο;

εχω τις αμφιβολιες μου παντως για τον Fexplorer και αν θα μπορει να δει ολα τα κρυφα αρχεια..

 

Έκανα ένα πείραμα:

Εισάγω ως ''εικόνα άλμπουμ" στο Ν73 ΜΕ μια τυχαία εικόνα,σ' ένα άλμπουμ μουσικής.

Κατόπιν σβήνω την εικόνα απ' το κινητό και κάνω search μήπως και έχει αφήσει κάπου ίχνη. Αποτέλεσμα της εύρεσης "καθαρό".Η εικόνα δεν υπάρχει πουθενά.

Ξαναμπαίνω στο μενού της μουσικής, επιλέγω το επίμαχο άλμπουμ και ιδού, ως δια μαγείας, η εικόνα είναι εκεί !!!!

Συμπέρασμα:Κάπου έχει κρατηθεί αντίγραφό της στον C:\ και δεν μπορώ να βρω με τίποτα.Ο μόνος τρόπος να απομακρυνθεί είναι πάλι απ' το μενού της μουσικής.

P.S=Και γω έτσι πιστεύω για τον Fexplorer. Θα τον φάνε απ'τη nokia :lol:

Link to comment
Share on other sites

ki omws an to psakseis kalitera to C: mesa se kapoio fakelo einai auti i foto k alles pithanon fotos!vriskontai mesa sto system kapou(den thimamai na sou pw akrivws pou)!ekeinos o fakelos einai kati san ta cookies tou pc!opws px to background pou pithanws exeis sto kinito!an valeis mia eikona k meta ti diagrapseis auti tha sinexisei na fainetai sto background! ;) to fexplorer einai poli kalo programma apla tha prepei na ksereis pou psaxneis!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ki omws an to psakseis kalitera to C: mesa se kapoio fakelo einai auti i foto k alles pithanon fotos!vriskontai mesa sto system kapou(den thimamai na sou pw akrivws pou)!ekeinos o fakelos einai kati san ta cookies tou pc!opws px to background pou pithanws exeis sto kinito!an valeis mia eikona k meta ti diagrapseis auti tha sinexisei na fainetai sto background! ;) to fexplorer einai poli kalo programma apla tha prepei na ksereis pou psaxneis!

 

Που θα πάει ....

Θα μεγαλώσω και θα μάθω κι εγώ !!!!

Αυτά που λές αφορούν προηγούμενες εκδόσεις symbian κινητών.

Τώρα πλέον δεν βλέπεις system.

A kai δεν υπάρχει Fexplorer

Link to comment
Share on other sites

finally βρηκα λιγο χρονο να γραψω τις διαφορες N91 4 gb με Ν91 8 gb.

 

Αρχικα στον music player υπαρχουν περισσοτερες επιλογες στο 8 γιγα.υπαρχουν απεικονησεις,φασμα-παλμογραφος-εικονα δισκου οπου στο 4 γιγα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

Στο Μενου-Φακελος δικα μου εχει 2 επιλογες εξτρα.

οικιακο δικτυο και download.

στο οικειο δικτυο,μπορεις να κανεις δικτυο με pc απο οτι κοιταξα.

στο download συνδεεσε με νετ και μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες.σαν πρωτη σελιδα σου ανοιγει μια με τις εξης εφαρμογες:adobe reader,podcasting,quick office και καταλογοι.απο εκει κ περα μποεις να κατεβασεις οτι θελεις.

Στο Μενου-Φακελος πολυμεσα-εκθεση υπαρχει μια επιλογη (Εικονες/Βιντεο) που σου ανοιγει κ τα βιντεο και τις εικονες μαζι,ενω στο 4 γιγα υπαρχουν 2 επιλογες ξεχωριστα.Επισης η εμφανιση τους ειναι διαφορετικη.στο 8 γιγα η εμφανιση γινετε οπως στο ν90 ενω στο 4 γιγα ειναι κανονικα οι εικονες η μια κατω απο την αλλη.

Ακομη στην εκθεση υπαρχει αλλη μια επιλογη που λεγετε οικειο δικτυο(το οποιο δεν το εψαξα) κ μαλλον σχετιζετε με το οικειο δικτυο απο τα <<δικα μου>> που προφανως εμφανιζει αρχεια που μοιραζοντε στο δικτυο.

 

Ξεχασα να αναφερω κ 2 πολυ ασημαντες και καθολου γνωστες διαφορες.

το ενα εχει 4 γιγα σκληρο κ ειναι ασημι και το αλλο ειναι 8 γιγα κ εινα μαυρο(yeaaah) :p

 

Αυτα,νομιζω δεν εχει κατι αλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

ολα τα υπολοιπα που δεν ανεφερα ειναι ιδια.

εχω την εντυπωση πως κ ο ηχος ειναι το ιδιο.εκτος αν ειναι λιγο πιο δυνατος στο 8 γιγα.αλλα δεν βαζω κ το χερι μ στη φωτια.

οπως κ να εχει κ τα 2 εχουν φοβερο ηχο. :)

Link to comment
Share on other sites

ολα τα υπολοιπα που δεν ανεφερα ειναι ιδια.

εχω την εντυπωση πως κ ο ηχος ειναι το ιδιο.εκτος αν ειναι λιγο πιο δυνατος στο 8 γιγα.αλλα δεν βαζω κ το χερι μ στη φωτια.

οπως κ να εχει κ τα 2 εχουν φοβερο ηχο. :)

ok, thanks, δε νιωθω μειονεκτικα τοτε. :)

 

ασχετο, χθες εκει που επινα καφε και επαιζα με το κινητο, ερχεται ενας και μου λεει "το Ν91 ειναι αυτο; να το δω λιγο;" :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις γιατί σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω το κινητό:

1) Αυτό που λέτε με τα 8 GB πόση διαφορά έχει στην τιμή με το άλλο των 4 GB και δεν έχει διαφορά στην ονομασία; Εγώ θα το πάρω με επιδότηση, θα ζητήσω απλά το κινητό των 8GB;

2) Η μπαταρία πόσο περίπου κρατάει;Ας πούμε με μίση ώρα κλήσεις την ημέρα, καμιά 10αριά μηνύματα και καμιά ώρα mp3s; (Υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία; )

3) Ο ήχος του χωρίς ακουστικά όταν ακούς ένα mp3 είναι αρκετά δυνατός και καθαρός;

4) Το πορτάκι με το άνοιξε - κλείσε δεν έχει φόβο να αρχίζει να παίζει ή τίποτα τέτοιο τέλος πάντων; Ή κι αυτό είναι αρκετά στοιβαρό όπως έχω διαβάσει για το υπόλοιπο κινητό; Επίσης όταν σε παίρνουν είναι εύκολο να ανοίγει το πορτάκι με το ένα χέρι;

5) Αυτό με τις γρατζουνίες που διαβάζω φαίνεται τόσο χάλια και γρατζουνίζεται με το παραμικρό; Έτσι γίνεται και στο μαύρο κινητό;

Αν μου απαντήσετε σε όλες τις ερωτήσεις θα με βοηθήσετε πάρα πολύ μιας και δεν έχω τη δυνατότητα να δω από κοντά το κινητό και το myphone είναι ίσως το μοναδικό κριτήριο επιλογής κινητού που έχω πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...