Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει αρχισει να τα φτυνει ο σκληρος!ημουν 9 μερες στο μαντσεστερ κ τραβηξα πανω απο 500φωτογραφιες κ αρκετα βιντεο. τη τελευταια μερα που συνδεσα το κινητο στο λαπτοπ κολησε ο σκληρος κ δεν εβλεπε με τπτ το κινητο. εκανα φορματ 2-3 φορες(απο το προγραμμα που εχει το ν91 για τον σκληρο) χθες εδειχνε οτι εστρωσε αλλα σημερα που εβαλα καμια 20αρια τραγουδακια εκει που τα επαιζε σταματουσαν κ ελεγε corrupted file. unable to play this file. σκεφτομαι να το παω στη νοκια. η εγγυηση ισχυει σωστα??

Εφόσον είσαι μέσα στα 2 χρόνια, και φυσικά ισχύει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, ξερετε ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθισεις (equalizer) για μεταλ/ροκ μουσικη??

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Το πήρα χθες, εγκατέστησα μερικά παιχνίδια και αφού τρέξω ένα-δυο μετά μου βγάζει μήνυμα για ανεπαρκή μνήμη...

Επίσης το final Battle δεν ανοίγει καθόλου...

Μπορεί να βοηθήσει κανείς????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερετε ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθισεις (equalizer) για μεταλ/ροκ μουσικη??

το ροκ που εχει στο εκουαλαιζερ δε σε καλυπτει; τι σου λειπει ακριβως; :O

Παιδιά καλησπέρα!

Το πήρα χθες, εγκατέστησα μερικά παιχνίδια και αφού τρέξω ένα-δυο μετά μου βγάζει μήνυμα για ανεπαρκή μνήμη...

Επίσης το final Battle δεν ανοίγει καθόλου...

Μπορεί να βοηθήσει κανείς????

μηπως τα ετρεχες και τα δυο ταυτοχρονα; μηπως ειχες ανοιχτες εφαρμογες στο background;

γενικα το os9.1 εχει ενα προβλημα με τη μνημη ram και ως εκ τουτου και το Ν91 που εχει σχετικα λιγη ram. μηπως ηταν java τα παιχνιδια που εγκατεστησες; δεν εχω συναντησει προβλημα σε παιχνιδια, καποιες φορες σε java αλλα κλεινω οτι εχω ανοιχτο και ειναι οκ. σε sis καθολου. οι εφαρμογες που θελουν πολλη μνημη ειναι συγκεκριμενες.

βαλε το handy taskman να βλεπεις ποση ram εχεις διαθεσιμη ανα πασα στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν91 που εχω ειναι ολα καλα θα μπορουσε να πει κανεις...εκτος οτι τωρα δεν μου ανοιγει την απεικονιση παλμογραφος στην μουσικη και την πληρη οθονη στα βιντεο...

αυτο θα φτιαξει μονο με αναβαθμιση ή υπαρχει και αλλος τροπος???????

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν91 που εχω ειναι ολα καλα θα μπορουσε να πει κανεις...εκτος οτι τωρα δεν μου ανοιγει την απεικονιση παλμογραφος στην μουσικη και την πληρη οθονη στα βιντεο...

αυτο θα φτιαξει μονο με αναβαθμιση ή υπαρχει και αλλος τροπος???????

Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού καλό θα ήταν να προχωρήσεις σε αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΡE ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΛΜΟΓΡΑΓΟΣ??????????????

το visualization που υπαρχει μονο στο 8Gb.

Link to comment
Share on other sites

το visualization που υπαρχει μονο στο 8Gb.

 

εμ.. για αυτο δεν το ξερω... :p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερετε ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθισεις (equalizer) για μεταλ/ροκ μουσικη??

Λοιπόν θα στο πώ με νούμερο για την κάθε μπάντα από τις 8 (1 η αριστερή, μπάσα δηλαδή) και 1-20 για κάθε μπάντα (τόσα κλικ είναι από κάτω μέχρι πάνω):

 

1. 19

2. 15

3. 10

4. 8

5. 7

6. 8

7. 11

8. 14

 

Αγόρασε κατευθείαν φίλε μου τα senheiser cx-300 (ο Νάκας τα έχει ας πούμε - γύρω στα 45 ευρώ), έχουν απίστευτο όγκο και νομίζω πως είναι τα μοναδικά ακουστικά που έχω δοκιμάσει με τέτοια μπάσα.

Σημειωτέον ακούω SymphonyX, Shadow Gallery, Dream Theater κλπ

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

εγω τα αφηνω σχεδον παντα στην προεπιλογη, ολα στη μεση δηλαδη. αν το τραγουδι εχει ριππαριστει καλα, ακουγεται υπερβολικα δυνατα, τοσο που σε καποια επιλογη του εκουαλαιζερ να αρχιζει να με ενοχλει...καλα τις πρωτες φορες που ακουγα μουσικη απο το Ν91 πριν ενα χρονο με επιανε ναυτια απο την ενταση...δεν κανω πλακα :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως δεν το ενισχύω μέσω του eq αλλά αποδυναμώνω κάποις συχνότητες και ενισχύω κάποιες άλλες, τα μπάσα σίγουρα ας πούμε. Έτσι μαζί με τη δύναμη του Ν91 το αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον εκρηκτικό.

 

Παιδιά εξομολογούμαι: μετά την πατάτα με το Ν81 ξαναγύρισα πιστός στο Ν91 μου. Αλήθεια είναι δυνατόν να μην μπορούν να ενσωματώσουν τις μουσικές ικανότητες ενός τηλεφώνου διετίας, σχεδόν τριετίας σε ένα μουσικό τηλ. του σήμερα?

 

EDIT - ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΩ!! ΤΕΛΟΣ.. ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΧΩ!!

(edit: άσε ξαναπόσταρα.. είχα 91..)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα στο πώ με νούμερο για την κάθε μπάντα από τις 8 (1 η αριστερή, μπάσα δηλαδή) και 1-20 για κάθε μπάντα (τόσα κλικ είναι από κάτω μέχρι πάνω):

 

1. 19

2. 15

3. 10

4. 8

5. 7

6. 8

7. 11

8. 14

 

Αγόρασε κατευθείαν φίλε μου τα senheiser cx-300 (ο Νάκας τα έχει ας πούμε - γύρω στα 45 ευρώ), έχουν απίστευτο όγκο και νομίζω πως είναι τα μοναδικά ακουστικά που έχω δοκιμάσει με τέτοια μπάσα.

Σημειωτέον ακούω SymphonyX, Shadow Gallery, Dream Theater κλπ

 

Ευχαριστω πολυ bro!;)

 

Metallica, Maiden, Iced Earth, Mastodon, Slayer, Pantera, System, Napalm Death, Testament etc etc \m/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Θέλω τη γνώμη σας σχετικά με την ποιότητα ήχου στα ακουστικά (όχι στο ηχείο) του Nokia N91 8GB. Βασικά θέλω ένα αξιόπιστο κινητό, που να είναι και πολύ καλό MP3 player. Δεν με ενδιαφέρει να είναι το καλύτερο κινητό με πολλές λειτουργίες κ.τ.λ., απλά να είναι αξιόπιστο σαν κινητό και (το βασικότερο) να έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου στα ακουστικά (εφάμιλλο με καλά stand-alone MP3 players όπως τα αυτόνομα Sony Walkman, τα iPod κ.τ.λ.).

 

Πώς το βλέπετε; Αξίζει το N91 8GB γιαυτό που θέλω; Ξέρω ότι είναι λίγο παλιό αλλά δεν με πειράζει. Πώς πάει από σταθερότητα/αξιοπιστία; Κολλάει συχνά; Το κυριότερο: Η ποιότητα ήχου στα ακουστικά είναι όντος κορυφαία, ή να κοιτάξω αλλού; Σκεφτόμουν το N95 8GB αλλά διάβασα αρνητικά σχόλια για τον ήχο του. Υπάρχει κάτι άλλο που αξίζει να δω; Τι προτείνετε;

 

Σκέφτομαι και για το νέο Sony Ericsson W910i, αλλά διάβασα κάποια πολύ αρνητικά σχόλια για την ποιότητα ήχου και τρόμαξα! Δείτε το post μου και τις απαντήσεις σ' αυτό το thread.

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Καλές γιορτές! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα ηχου ειναι απλα κορυφαια, δεν εχω να σου πω κατι αλλο...θα σε καλυψει στο μεγιστο! :)
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος απο το ηχειο ειναι ΣΚΑΤΑ!!!

Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι ΑΨΟΓΟΣ!!! κουφαινεσαι μιλαμε...!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα ηχου ειναι απλα κορυφαια, δεν εχω να σου πω κατι αλλο...θα σε καλυψει στο μεγιστο! :)

Ο ηχος απο το ηχειο ειναι ΣΚΑΤΑ!!!

Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι ΑΨΟΓΟΣ!!! κουφαινεσαι μιλαμε...!!!

ΟΚ παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το θέμα τώρα είναι πού το βρίσκουμε... Νόμιζα πως το' χει ένα μαγαζί αλλά τελικά είναι εξαντλημένο... Θα δούμε...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμενο το βρισκεις ευκολα στα περιξ της ομονοιας (buy&sell, kaizer κλπ) αλλα δεν ειναι φτηνο. 240-280 (το ασημι 4gb).

ΤΣΕΚΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟ FORUM ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ. εγω το πηρα πριν 2 μηνες απο τις αγγελιες του myphone με ... €150 :D

 

κατι αλλο!! αν το παρεις τελικα, βαλε στη ακρη τα μαμισια ακουστικα και παρε ενα ζευγαρι sony ή philips απο τον γερμανο πχ.

Θα δεις μεγαλη διαφορα! Τωρα αν παρεις επαγγελματικα δεν συζηταμε καν...;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το θέμα τώρα είναι πού το βρίσκουμε... Νόμιζα πως το' χει ένα μαγαζί αλλά τελικά είναι εξαντλημένο... Θα δούμε...

http://www.targetsales.gr/mobiles_details.aspx?PiD=711

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://www.targetsales.gr/mobiles_details.aspx?PiD=711

 

€488 ειναι παρα πολλα... :wacko:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

€488 ειναι παρα πολλα... :wacko:

 

Βασικά μόνο μεταχειρισμένο συμφέρει να το πάρεις. Παίζουν κάπου στα 280-300.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόνο μεταχειρισμένο συμφέρει να το πάρεις. Παίζουν κάπου στα 280-300.

 

Tσεκαρε τα post μου στην προηγουμενη σελιδα... :rolleyes:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tσεκαρε τα post μου στην προηγουμενη σελιδα... :rolleyes:

 

Μιλούσες για το 4άρι. Εγώ έκανα λόγο για το 8άρι(αν και πιο εύκολα βρίσκεις το 4άρι από ότι είδα σε δημοπρασίες).

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν91 που εχω ειναι ολα καλα θα μπορουσε να πει κανεις...εκτος οτι τωρα δεν μου ανοιγει την απεικονιση παλμογραφος στην μουσικη και την πληρη οθονη στα βιντεο...

αυτο θα φτιαξει μονο με αναβαθμιση ή υπαρχει και αλλος τροπος???????

 

Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού καλό θα ήταν να προχωρήσεις σε αναβάθμιση.

 

τιν τελεθταια εκδοση εχω!... εδω ειναι το περιεργο!...

 

 

 

 

Uparxei telika kapoia lisi??????????????????????????

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...