Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ερώτηση απευθύνεται και στους 2 σας: Όταν λέτε 2 μέρες εννοείτε ότι τη νύχτα το κλείνετε ή το αφήνετε ανοιχτό;

 

Και αν το κλείνετε τη νύχτα, από πότε μέχρι πότε;

 

Ευχαριστώ

 

Εγώ δεν το κλείνω ποτέ το κινητό. 2 μέρες με δίκτυο GSM και φωτεινότητα στο τέρμα, αφού είχα καλομάθει με το 6280 με την οθονάρα του. Αλλά δεν το σκαλίζω όλη μέρα.

 

Η κάμερα έχουμε χιλιοαναφέρει ότι έχει περιθόρια διορθώσεων σε επόμενα firmware! Τι περιμένατε?? Ν90 κάμερα????

Ο φακός είναι καλός και ποιοτικός απλά πρέπει να τον εκμεταλευτεί το firmware και εσείς από τις ρυθμίσεις που υπάρχουν.

 

Στο Κ750 χωρίς να ρυθμίσω τίποτα και με 2 Mp έβγαζε κλάσεις ανώτερες φωτογραφίες. Ήδη ξέχασα το θέμα φωτό, αν και όπως έχω πει στην εκτύπωση είναι πολύ καλές, αλλά όχι αυτό που περιμέναμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα έκανα και εγώ τα βήματα αυτά αλλά έχω πρόβλημα με το Κλειδί WEP. Με το Wireless ADSL Modem Router της Netgear που έχω το Κλειδί WEP είναι 10 ενώ οι επιλογές που έχει είναι μόνο 16....τί κάνω λάθος?....Βαρέθηκα να καταχωρώ κάθε φορά το Κλειδί WEP !!!:protest:

Βοήθεια!!!:(

δοκιμασε να αλλαξεις την ασφαλεια σε WPA, νομιζω θα λυθει :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κωστα εμεις ολοι δεν ειναι δυνατον να κανουμε ολοι λαθος και να τα βλεπουμε ολα αρνητικα ενω δεν ειναι.

Το Ν80 ηταν ενα απο τα πιο πολυαναμενομενα κινητα και οπως εχω ξαναπει ηταν και στη δικη μου λιστα, αλλα απο αυτα που ελεγε η νοκια οτι θα κανει το κινητο δεν κανει ουτε τα μισα. Φυσικα και δεν περιμεναμε καμερα σαν του Ν90 αλλα πολυ καλυτερη εφοσον μιλαμε για το πρωτο κινητο της νοκια με 3 megapixel και η νοκια σε αυτον τον τομεα παντα μας εξεπληττε ευχαριστα (π.χ 7610 που ηταν το πρωτο με 1 megapixel).

Eπειδη ομως τεχνικοι ή προγραμματιστες δεν ειμαστε, αν υπαρχει καποιος στο φορουμ να μας πει κατα ποσο ειναι εφικτο να βελτιωθει μια καμερα μεσω αναβαθμισης και αν κατι τετοιο εχει πετυχει η νοκια και στο παρελθον (δηλ. να κανει μια καμερα που μοιαζει με 1 megapixel να γινει σαν να ηταν 3 megapixel).

Aπο τα δυο βιντεο της Αναστασης που ειδα παντως η διαφορα ηταν τεραστια και αμφιβαλω αν μπορει να γεφυρωθει με αναβαθμιση.

συμφωνω απολυτα σε ολα λες. το κινητο το περιμεναν παρα πολλοι και σιγουρα πολλοι απογοητευτηκαν. ευτυχως δεν το περιμενα και εγω.. λεγανε για πρωτο τριμηνο, οποτε ειχα περιμενει μεχρι τελη ιανουαριου, αλλα δεν αντεξα και αγορασα το N70, ευτυχως δλδ. απο αυτα που γραφεις το πιο σημαντικο ειναι οτι κατα ποσο γινεται με μια αναβαθμιση λογισμικου, να βελτιωθει το hardware :confused: εκτος και αν φταιει το προγραμμα; δεν ξερω τι να πω.. ας μας πει ενας ειδικος απο αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής:

εάν πάρεις κάποιον στο τηλέφωνο με "ανοιχτό" το πληκτρολόγιο και ο άλλος δεν το σηκώσει και το σύρεις προς τα πάνω το πληκτρολόγιο η γραμμή δεν θα κλείσει αλλά θα συνεχίσει ... ακόμα και αν κλειδώσεις το πληκτρολόγιο :blink:

Επίσης εάν μιλάς με κάποιον με "ανοιχτό" το πληκτρολόγιο και θες να κλείσεις και σύρεις προς τα πάνω το πληκτρολόγιο η γραμμή θα κλήσει αλλά δεν θα σου ζητήσει εαν θες να κλειδωθεί το πληκτρολόγιο.

Λεπτομέρεια αλλά τουλάχιστον για μένα κάπως σημαντικό και λίγο εκνευριστικό:protest:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας αυτό που στέλνει sms όταν απορρίψεις μια κλήση?Δεν τα κατάφερα...
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πέντε μέρες χρήσης, οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

 

Τα Καλά...

Η ακουστική και το μικρόφωνο είναι άψογα. Η Nokia ξέρει, αν μη τι άλλο, να κατασκευάζει κινητά, σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που φτιάχνουν gadgets με δυνατότητες τηλεφώνου.

Η οθόνη είναι κορυφή, δε μπορείς να ξεχωρίσεις pixel.

Η αίσθηση που σου δίνει και η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική.

Το μεγάφωνο έχει υψηλή ένταση και καθαρότητα ήχου.

Το μέγεθός του είναι ικανοποιητικό και βολικό.

Το σήμα είναι πάρα πολύ καλό, από τα καλύτερα που είχα ποτέ σε κινητό.

Η συνδεσιμότητά του. GPRS, 3G, Bluetooth (και modem), υπέρυθρες και κυρίως ασύρματο δίκτυο όλα δοκιμασμένα και με απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Τα Κακά...

Μου έκανε τρία-τέσσερα ξαφνικά και αδικαιολόγητα restart, σε στιγμές μάλιστα που δε δούλευε 'υπό πίεση'. Στην επανεκκίνηση έκανε αρκετή ώρα να βρει το δίκτυο επίσης.

Η κάμερα... αφήνει κάποια ερωτηματικά. Έβγαλα κάποιες από τις καλύτερες φωτογραφίες που έχω βγάλει ποτέ από κάμερα κινητού, και κάποιες όχι τόσο καλές -εώς άθλιες για να είμαι ειλικρινής για 3ΜΡ. Το macro mode πάντως δείχνει να δουλεύει σωστά. Το φλας είναι επίσης σχετικά μικρής εμβέλειας, και δεν του φαίνεται.

Ο μηχανισμός ολίσθησης του μπροστινού μέρους θα μπορούσε να είναι καλύτερος (και αυτόματος), τρίζει λίγο αλλά αυτό δεν το βρίσκω ιδιαίτερα σημαντικό για την ώρα (ελπίζω να μην διαλυθεί μόνο με κανένα πέσιμο).

Δεν δοκίμασα να παίξω με java ούτε πέρασα ακόμα καμμία εφαρμογή τρίτων, γιατί απ'όσο ξέρω και διαβάζω στο forum αυτό, δεν είναι ακόμα συμβατές με την έκδοση του λογισμικού του.

Γενικά το τηλέφωνο σου δίνει την εντύπωση ότι έχει υψηλές προδιαγραφές και δυνατότητες, οι οποίες όμως δεν έχουν αξιοποιηθεί όπως πρέπει, γι'αυτό και πιστεύω ένα firmware upgrade θα διορθώσει πολλά σφάλματα. Έχει σίγουρα τα φόντα κατασκευής (hardware), ίσως λοιπόν να φταίνε οι οδηγοί προγραμμάτων ή και το ίδιο το λογισμικό (software).

 

...Τα Άσχημα.

Το μεγαλύτερο σφάλμα όλων όμως, το οποίο δεν γνωρίζω αν μπορεί να διορθωθεί εύκολα είναι η αυτονομία. Η μπαταρία του είναι σίγουρα ανεπαρκής, και ούτε το sleep mode τη σώζει. Το φόρτισα τρεις φορές (μαζί και η αρχική), τα βράδια το έκλεινα πάντα, και αν την πρώτη φορά δεν άντεξε πολύ λόγω των πολλαπλών δοκιμών, για την δέυτερη δεν υπήρχε καμμία δικαιολογία μιας και η χρήση του περιορίστηκε σε μερικά τηλεφωνήματα, μηνύματα κυρίως, καθώς και κάποια σύντομη χρήση του Bluetooth.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, από τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χέρια μου. Δε μπορείς παρά να εντυπωσιαστείς και να εκτιμήσεις την πληρότητά του. Το έχω πάρει σε μαύρο, που χάνει λίγο στο χαρακτήρα αλλά είναι πιο ομοιόμορφο και ελκυστικό κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βγει καποια μεγαλυθτερη μπαταρια μελλοντικα,ωστοσο μου επιασε τις 2 ημερες αναμονης χτες.για να δουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση απευθύνεται και στους 2 σας: Όταν λέτε 2 μέρες εννοείτε ότι τη νύχτα το κλείνετε ή το αφήνετε ανοιχτό;

 

Και αν το κλείνετε τη νύχτα, από πότε μέχρι πότε;

 

Ευχαριστώ

Εγώ από 00:00 περίπου έως 07:20 (εκείνη την ώρα χτυπάει το ξυπνητήρι!). ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το νεο firmware ξερουμε ποτε αναμενεται να βγει; Επισης δοκιμασε κανεις να βαλει παιχνιδια ngage στο N80 για να δουμε εαν υπαρχει καποια συμβατοτητα με αυτα;

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το νεο firmware ξερουμε ποτε αναμενεται να βγει; Επισης δοκιμασε κανεις να βαλει παιχνιδια ngage στο N80 για να δουμε εαν υπαρχει καποια συμβατοτητα με αυτα;

ειναι πολυ νωρις ακομα για νεα αναβαθμιση,παιχνιδια ngage δεν πρεπει να παιζει σιγουρα.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι(και δεν απάντησε κάποιος σχετικός) πόσο μπορεί να βοηθήσει ένα νεο firmware την βελτίωση στο θέμα της κάμερας και των φωτο.(και αν υπάρχει προηγούμενο σχετικό παράδειγμα με άλλο μοντέλλο)
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι(και δεν απάντησε κάποιος σχετικός) πόσο μπορεί να βοηθήσει ένα νεο firmware την βελτίωση στο θέμα της κάμερας και των φωτο.(και αν υπάρχει προηγούμενο σχετικό παράδειγμα με άλλο μοντέλλο)

 

Στο mobile-review που ειχα διαβασει λεγανε οτι και το Ν70 ειχε στην αρχη το ιδιο προβλημα και μετα απο αναβαθμιση διορθωθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ισχυει με τιποτα, εγω το πηρα το Ν70 την πρωτη βδομαδα κυκλοφοριας και εβγαζε τελεια και φωτο και βιντεο, μαλιστα λειτουργουσαν ολα τοσο τελεια που μεχρι και σημερα δεν του εχω κανει καμια αναβαθμιση ουτε καν εχω ασχοληθει με το ποιες αναβαθμισεις εχουν βγει κτλ.

Γι αυτο δεν πρεπει να εμπιστευομαστε τα οποια review γιατι λει ο καθενας οτι θελει και να κρινουμε μονοι μας οτι βλεπουμε με τα ματια μας, εξαλλου πολλα μαγαζια τα εχουν ανοικτα πλεον για να τα δοκιμαζουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πάντα από το ποιο site κάνει review.Μερικά όντως γράφουν ότι θέλουν.Για το mobile-review δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο.Ας το κρίνουν αυτοί που το παρακολουθούν καιρό αν ισχύουν στην πράξη αυτά που γράφουν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Όσον αφορά γενικές παρατηρήσεις από την μία εβδομάδα μαζί του...:

Θα συμφωνήσω με τους προλαλίσαντες σχετικά με το θέμα της μπαταρίας. Με κλείσιμο 6-7 ωρών το βράδυ, χωρίς χρήση video-call, με λίγο ραδιόφωνο και κάποιο WiFi web-browsing έφτασα τις 3 σκάρτες μέρες. Αν αφαιρέσεις τα "νυχτερινά διαλλείματα" θα αποκτήσετε μία χονδρική ένδειξη αυτονομίας με μέση χρήση. Πραγματικά, η Nokia θα μπορούσε για €600+ να προσφέρει μία μεγαλύτερη πηγή ενέργειας στο bundle. Anyway, άγνωσται αι βουλαί του marketing (σας μιλάω εκ πείρας :))...

Ο μηχανισμός sliding θα μπορούσε να είναι καλύτερος. Δεν εμπνέει την εμπιστοσύνη των Samsung, αλλά δεν είναι και αυτό που θα έλεγα αντικειμενικά "κακός". Σχετικά με τις πρώτες εφαρμογές που άρχισαν δειλά-δειλά να εμφανίζονται σαν μανιτάρια, να σας πω ότι εγκατέστησα το WorldMate Pro που κατέβασα από το αγγλικό site της Nokia, έκανα registration μέσω web και παίζει μία χαρά!

Και τώρα να μοιραστώ μαζί σας κάτι το οποίο - προσωπικά - δεν είχα δει πουθενά να αναφέρεται στα web reviews, όπως επίσης δεν έχω δει και κανένα άλλο χρήστη/ιδιοκτήτη να το αναφέρει: το κινητό "προφέρει" το όνομα του ανθρώπου που σε καλεί, αν αυτός είναι περασμένος στις επαφές!!! Η φωνή έχει μία robotized χροιά και αναφέρει το όνομα μόλις ο ήχος κλήσης κάνει το πρώτο "loop" του. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς παιδιά? Συγχωρέστε την έκλπληξή μου, αλλά δεν είδα να έχει αναφερθεί πουθενά και προσωπικά μου φάνηκε τουλάχιστον "εντυπωσιακό", όσο άχρηστο και αν είναι.

Η ποιότητα οθόνηε, ακουστικής και αναπαραγωγής ήχου είναι υπεράνω κριτικής. Σχετικά με τη σύγκριση με το Ν90, είναι νοιμίζω άστοχη παιδιά. Το Ν90 φοράει state-of-the-art φακό για κινητό (Karl Zeiss) και ακόμα και με 1,3ΜΡ αυτός ο φακός νομίζω θα τραβούσε καλύτερες photos από έναν απλό CMOS των 3ΜΡ. Επίσης, όσο και αν "ξενερώνω" αρκετούς που το ακούνε, κανένα κινητό δεν θα γίνει ψηφιακή μηχανή, για τον ίδιο λόγο που καμία compact digital camera στα 7.0 ΜΡ δεν μπορεί να έχει την ποιότητα λήψεων μίας SLR των 5.0 ΜΡ. Ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές σε αυτά που αναμένουμε από μία συσκευή, από μία αγορά. Νομίζω ότι μέχρι στιγμής κανένας κατασκευαστής κινητών δεν έχει επικαλεσθεί ότι το κινητό που λανσάρει θα αντικαταστήσει την ψηφιακή σας μηχανή (άλλο αν ο Γερμανός στο νέο του spot λέει διάφορες τέτοιες βλακείες για να πείσει τους πιτσιρικάδες να αγοράσουν κινητά). Ελπίζω η εποχή που κάποια εταιρία θα το πει αυτό να μην είναι μακριά. Το έχω πει και σε άλλα threads του myphone, μακάρι να έρθει η εποχή που το κινητό θα κάνει τα πάντα και μάλιστα, όλα εξίσου καλά: και αναπαραγωγή ΜΡ3, και video-calls, και λήψη photos/videos σε ποιότητα SLR με σωστό zoom, και θα είναι compact σε μέγεθος, και θα είναι ελαφρύ και θα έχει 10GB δίσκο και 16εκ χρώματα οθόνη και θα επεξεργάζεται αρχεία Office...και, και, και...και γενικά θα έχουμε μία portable συσκευή για όλες μας τις "ανάγκες".

Υπομονή, τα καλύτερα έρχονται!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ SORTWARE ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΑΚΟΣ ΤΟΤΕ ΜΕ 1ο Η' ΚΑΙ Ο 2ο UPGRADE FIRMWARE ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΘΑ ΛΕΙΘΟΥΝ.ΤΕΧΝΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΑ.ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΛΟΓΟ ΜΗ ΣΩΣΤΗ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ(ΣΥΜΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ,ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΦΑΚΟΣ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ.ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠEΙΡΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ VODAFONE 165Ε ΟΠΟΤΕ Η ΣΥΣΚΕΥΗ 8Α ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ 482Ε:p ,ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ,ΜΑΥΡΟ Η ΑΣΗΜΙ,ΕΓΩ ΛΕΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΣΗΜΙ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΦAIΝΕΤΑΙ ΑΣΧΗΜΑ(ΕΙΔΗ ΚΑΤΕΧΩ SMARTPHONE 6260 AΣΗΜΙ KAI ΓΙΝΕΙ ΧΑΛΙΑ!ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΑΝ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΕΙ ΘΑ ΦAIΝΕΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΕΙ ΕΥΚΟΛΑ...(ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ)ΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΙ ΝΑ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ COSTASP,OTI TO ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΑΝ ΨΗΦΙΑΚΗ,ΠΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΠΤΙΚΟ ΖΟΟΜ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΑΚΟ ΚΑΛΟ(CARL ZEINS H ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ)Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΙΓΑ,ΣΙΓΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΟΤ.......LOL :) .ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΑΡΙΟΣ.

 

Υ.Γ:ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΑΝ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΑΥΤΟ,ΟΠΟΤΕ...ΥΠΟΜΟΝΗ!

 

Υ.Γ.2:ΟΣΟ ΓΙΑ ΔΙΑ8ΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΕΜΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΚΟΜΑΤΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ 1 ΑΣΗΜΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ,ΠΡΟΛΑΒΕ!ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΓΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ VODAFONE ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ:wacko:

 

Υ.Γ.3:ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ.:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Επίσης, όσο και αν "ξενερώνω" αρκετούς που το ακούνε, κανένα κινητό δεν θα γίνει ψηφιακή μηχανή, για τον ίδιο λόγο που καμία compact digital camera στα 7.0 ΜΡ δεν μπορεί να έχει την ποιότητα λήψεων μίας SLR των 5.0 ΜΡ. Ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές σε αυτά που αναμένουμε από μία συσκευή, από μία αγορά. Νομίζω ότι μέχρι στιγμής κανένας κατασκευαστής κινητών δεν έχει επικαλεσθεί ότι το κινητό που λανσάρει θα αντικαταστήσει την ψηφιακή σας μηχανή (άλλο αν ο Γερμανός στο νέο του spot λέει διάφορες τέτοιες βλακείες για να πείσει τους πιτσιρικάδες να αγοράσουν κινητά).

Δεν περιμένουμε να αντικαταστήσει το κινητό την ψηφιακή μας μηχανή.Αυτό που

περιμένουμε είναι για τα 3MP CMOS απλού φακού που έχει να βγάζει τις ανάλογες(για κινητό πάντα) φωτογραφίες.Τίποτε λίγότερο και τίποτε περισσότερο !

Link to comment
Share on other sites

Στο mobile-review που ειχα διαβασει λεγανε οτι και το Ν70 ειχε στην αρχη το ιδιο προβλημα και μετα απο αναβαθμιση διορθωθηκε.

οταν ειχανε παρει το Ν70 λεγανε οτι ειναι αργο, βγαζει κακες φωτο και διαφορα :wacko:, καμια σχεση με την πραγματικοτητα.

φιλικα, απλα το αναφερω :)

Και τώρα να μοιραστώ μαζί σας κάτι το οποίο - προσωπικά - δεν είχα δει πουθενά να αναφέρεται στα web reviews, όπως επίσης δεν έχω δει και κανένα άλλο χρήστη/ιδιοκτήτη να το αναφέρει: το κινητό "προφέρει" το όνομα του ανθρώπου που σε καλεί, αν αυτός είναι περασμένος στις επαφές!!! Η φωνή έχει μία robotized χροιά και αναφέρει το όνομα μόλις ο ήχος κλήσης κάνει το πρώτο "loop" του.
το ειχε αναφερει ο nervous νομιζω πριν καιρο και με screenshots. το εχω δοκιμασει στο 3250 και ειναι οντως πολυ πλακατζιδικο :p
Υ.Γ.3:ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ.
δεν κουρασες καθολου φιλε μου, απλα αν γινεται να μη γραφεις με κεφαλαια γιατι κουραζει λιγακι ;)

καλως ηρθες.

Link to comment
Share on other sites

Τα Κακά...

Μου έκανε τρία-τέσσερα ξαφνικά και αδικαιολόγητα restart, σε στιγμές μάλιστα που δε δούλευε 'υπό πίεση'. Στην επανεκκίνηση έκανε αρκετή ώρα να βρει το δίκτυο επίσης.

δεν ξερω αν ετσι γινεται παντα, αλλα και εμενα το N70 μολις το ειχα αγορασει ειχε κανει 3 restart μεσα σε 2 ημερες. μετα απο τοτε και μεχρι σημερα ( δηλαδη σε διαστημα περιπου 2 μηνων ) δεν εκανε κανενα restart. οποτε μπορει να γινονται αυτα τα restarts μονο στην αρχη..

 

εγω δεν μπορω να καταλαβω το αλλο. το αργησανε που το αργησανε να το φερουν, γιατι δεν διορθωσαν τα προβληματα που εχει; ( και κυριως αυτο της καμερας ) γιατι να περιμενουμε να διορθωθουν ολα με τις αναβαθμισεις; περισσοτερη ταλαιπωρια και για αυτους και για τους κατοχους του κινητου..

 

το ειχε αναφερει ο nervous νομιζω πριν καιρο και με screenshots. το εχω δοκιμασει στο 3250 και ειναι οντως πολυ πλακατζιδικο
γινεται αυτο και στα δικα μας κινητα με καποια εφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

γινεται αυτο και στα δικα μας κινητα με καποια εφαρμογη;

δε γνωριζω καποια εφαρμογη και μαλλον αδυνατο, θα πρεπει να αναγνωρισει και τις επαφες για να δημιουργησει τα ηχητικα κλιπακια :O

Link to comment
Share on other sites

πολυ παντως θα ηθελα να μπορω να αλλαξω τη φωνητικη κληση στις επαφες του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω καποια εφαρμογη και μαλλον αδυνατο, θα πρεπει να αναγνωρισει και τις επαφες για να δημιουργησει τα ηχητικα κλιπακια :O

Μάλλον έχεις δίκιο Νίκο...

Πάντως, δεν σας κρύβω, ότι την πρώτη φορά που το έκανε, νόμιζα ότι το... "robotic voice-over" αποτελούσε μέρος του ringtone! Το κουλό, και άξιο του όποιου θαυμασμού, είναι το γεγονός ότι οι επαφές μου είναι περασμένες στα ελληνικά και παρόλα αυτά τις "διαβάζει", άσχετα αν ο Θανάσης ακούγεται... Τανάσης... :lol: :lol: :lol:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πιστευω οτι δεν εχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση αν το εχεις μονιμα 3G.1,5 ΜΕ 2 μερες,εκτος αν του βαλω το screensaver του weather που κραταει 1 μερα με το ζορι.Αλλη μικρη λεπτομερεια περα των γνωστων προβληματων ειναι οτι στις επαφες διαχωριζει τους κοινους χαρακτηρες των γραμματων εαν ειναι γραμμενοι σε αλλο πληκτρολογιο λχ το ' Κ ΄ που ειναι το ιδιο ελληνκα και αγγλικα,θα το βαλει αναλογα και οχι με τη σωστη αλφαβητικη σειρα.Στο Ν 70 δεν υπηρχε αυτο το προβλημα:O
Johny
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πιστευω οτι δεν εχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση αν το εχεις μονιμα 3G.1,5 ΜΕ 2 μερες,εκτος αν του βαλω το screensaver του weather που κραταει 1 μερα με το ζορι.Αλλη μικρη λεπτομερεια περα των γνωστων προβληματων ειναι οτι στις επαφες διαχωριζει τους κοινους χαρακτηρες των γραμματων εαν ειναι γραμμενοι σε αλλο πληκτρολογιο λχ το ' Κ ΄ που ειναι το ιδιο ελληνκα και αγγλικα,θα το βαλει αναλογα και οχι με τη σωστη αλφαβητικη σειρα.Στο Ν 70 δεν υπηρχε αυτο το προβλημα:O

Φυσικό είναι! Ή ελληνικά ή αγγλικά γράφουμε...

 

Όχι αγγλικά με ελληνικούς χαρακτήρες (ακόμα και να είναι ίδιοι), ούτε ελληνικά με αγγλικούς χαρακτήρες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όσο και αν "ξενερώνω" αρκετούς που το ακούνε, κανένα κινητό δεν θα γίνει ψηφιακή μηχανή, για τον ίδιο λόγο που καμία compact digital camera στα 7.0 ΜΡ δεν μπορεί να έχει την ποιότητα λήψεων μίας SLR των 5.0 ΜΡ. Ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές σε αυτά που αναμένουμε από μία συσκευή, από μία αγορά. Νομίζω ότι μέχρι στιγμής κανένας κατασκευαστής κινητών δεν έχει επικαλεσθεί ότι το κινητό που λανσάρει θα αντικαταστήσει την ψηφιακή σας μηχανή (άλλο αν ο Γερμανός στο νέο του spot λέει διάφορες τέτοιες βλακείες για να πείσει τους πιτσιρικάδες να αγοράσουν κινητά). Ελπίζω η εποχή που κάποια εταιρία θα το πει αυτό να μην είναι μακριά.Υπομονή, τα καλύτερα έρχονται!

 

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/mperdousis/44483

Εντελώς φιλικά:)

(το ρολόι της ψηφιακής πάει λάθος , οι φώτο τραβήχτηκαν την ίδια στιγμή)

Έμεινα κάγκελο όταν τις είδα στο pc:blink: :blink:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...