Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να βρούμε πουθενά mini sd 2gb από ελλάδα σε λογική τιμή και ξέρουμε αν παίζουν οι των 2gb στο Ν80;

 

δες εδω ενας φιλος το ειχε postαρει απο πριν h**p://www.expansys.com.gr/product.asp?code=127830

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε να βρούμε πουθενά mini sd 2gb από ελλάδα σε λογική τιμή και ξέρουμε αν παίζουν οι των 2gb στο Ν80;

Από Ελλάδα όχι... Εγώ πήρα από eBay! Μου βγήκε συνολικά 62ευρώ και την έλαβα σε μία εβδομάδα. Δουλέυει γρήγορα και απροβλημάτιστα στο Ν80 μου ;)

Είναι SanDisk!

 

---

 

@mpampis81, οι πρώτες αναβαθμήσεις θα είναι πολύ αναζωογονητικές για το Ν80 όπως ήταν και για το Ν70 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ασημι γιατι εχω ιδιαιτερες αδυναμιες σε αυτο το χρωμα γενικοτερα.:) :) :)

θα σε εμπιστευτω,ακομα περιμενω απο καταστημα της vodafone(με συνδεση):cry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα όχι... Εγώ πήρα από eBay! Μου βγήκε συνολικά 62ευρώ και την έλαβα σε μία εβδομάδα. Δουλέυει γρήγορα και απροβλημάτιστα στο Ν80 μου ;)

Είναι SanDisk!

 

Και εγω απο Ebay χτυπησα μια Sandisk αλλα με 59+10 μεταφορα. Στην Ελλαδα που κοιταξα εκτος του οτι δεν υπαρχει πουθενα ειναι και πολυ πιο ακριβες

 

Ebay : pc2buy4u

 

Και μετα χτυπησα και αυτα

http://cgi.ebay.com/2x-Nokia-N80-TOP-PREMIUM-Screen-Protector-Film-N-80_W0QQitemZ9714252906QQcategoryZ50332QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

eBay: 2x Nokia N80 TOP PREMIUM Screen Protector Film N 80 (item 9714252906 end time Apr-24-06 11:41:21 PDT)

 

μπας και την γλυτωσει αυτο το κινητο και δεν γινει η οθονη του σαν γυαλοχαρτο

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανέστη και χρόνια πολλα σε όλους!

 

Μιας και εγώ νέος κάτοχος n80 σε μάυρο είμαι απογοητευμένος πάρα πολύ με την ποιότητα των φωτογραφιών....Ειδικά στις εξωτερικές λήψεις υπάρχει μια ασπρίλα όπου υπάρχει περισσότερο φώς.....Δεν μπορώ να το ρυθμίσω καθόλου με manual ρύθμιση. Στο 6270 που έχω δεν έχει τέτοια κακή λήψη εικόνας.

Συμφωνείτε ή είναι η ιδέα μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

pantos eho sykrinei photos to N80 me to Sharp 903 kai mporo na po oti to sharp einai makran kalytero se photo..krima re paidia!! emena to fako toy N80 thymizei perisotero 2MP!!..ELAVA KAI ALLES FOTO APO TON FILO MOY APO TO N80 TOY ,ME DIAFORETIKES RYTHMISEIS, PO PO HALIA,APOGEOITEFTIKA
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους. Εγώ θα ήθελα να έχω την άποψη σας σχετικά με τα τρία παρακάτω θέματα:

1. Νόμίζω ότι διαβάζοντας κανείς το forum, δεν έχει λάβει απάντηση σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας. Όποιος έχει αγοράσει το κινητό ας μας δώσει μία εικόνα.

2. Επίσης, θα ήθελα να μάθω σχετικά με την ποιότητα του slide. Ποιά είναι η γνώμη σας;

3. Τρίτο και τελευταίο με ενδιαφέρει η άποψη σας όσο αφορά το 'δεσιμο' του κινητού (καπάκια, τριξίματα κλπ).

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

pantos eho sykrinei photos to N80 me to Sharp 903 kai mporo na po oti to sharp einai makran kalytero se photo..krima re paidia!! emena to fako toy N80 thymizei perisotero 2MP!!

 

Αυτή τη χρονική στιγμή τα τηλέφωνα της Sharp έχουν τις καλύτερες κάμερες, κατάσταση που κατά τη γνώμη μου θα αργήσει να ανατραπεί, τουλάχιστο στο κοντινό μέλλον.

Πριν καν έρθει το Ν80 στην αγορά ξέραμε τι περίπου να περιμένουμε από την ποιότητα φωτογραφίας.

Για μένα το μόνο αρνητικό στο Ν80 είναι η έλλειψη εφαρμογών (τουλάχιστο προς το παρόν).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους. Εγώ θα ήθελα να έχω την άποψη σας σχετικά με τα τρία παρακάτω θέματα:

1. Νόμίζω ότι διαβάζοντας κανείς το forum, δεν έχει λάβει απάντηση σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας. Όποιος έχει αγοράσει το κινητό ας μας δώσει μία εικόνα.

2. Επίσης, θα ήθελα να μάθω σχετικά με την ποιότητα του slide. Ποιά είναι η γνώμη σας;

3. Τρίτο και τελευταίο με ενδιαφέρει η άποψη σας όσο αφορά το 'δεσιμο' του κινητού (καπάκια, τριξίματα κλπ).

 

 

1. Μου κρατάει 2 μέρες χωρίς να κλείσω κύκλο φορτίσεων και με χαλαρή χρήση.

2. Μέτρια ποιότητα και φυσικά δεν συγκρίνεται με το D600 που είχα και πρέπει να μάθουν οι τεχνικοί της ΝΟΚΙΑ επιτέλους πώς να φτιάξουν ένα καλό slide mechanism.

3. Αρκετά καλό, χωρίς ιδιαίτερα τριξίματα και καμία σχέση με το 6280 που είχα και κουνιόταν όλο το σύστημα. Ένα ελαφρύ παίξιμο του καπακιού της μπαταρίας κι ένα ασήμαντο τζογάρισμα στα 2 μέρη της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδια, αλλα ποιος μας λεει οτι με αναβαθμιση λυνεται το προβλημα της καμερας? Μια συσκευη ειτε εχει καλο φακο ειτε δεν εχει και το παιρνουμε αποφαση και παμε παρακατω. Τουλαχιστον καλη μπαταρια εχει ή να το ξεχασουμε και αυτο. Στην τελικη υπαρχει κατι που να ειναι καλο σε αυτο το κινητο (τωρα οχι σε τρεις μηνες) που να δικαιολογει την τρελλη τιμη του γιατι η τιμη του δεν μου φαινεται καθολου λογικη οπως ακουστηκε εδω.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου εγώ έχω την διάθεση να περιμένω την αναβάθμιση στο software απο την μαμά Νokia μπας και διορθώσει κάπως τις φωτογραφίες και επίσης έχω την διάθεση να περιμένω να βγουν προγράμματα συμβατά με Ν-80 μετά από ένα-δύο-τρεις μήνες,

αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί το συγκεκριμένο κινητό έχει τόσο υψηλή τιμή, τι έχει δηλαδή το τόσο ανώτερο απο τα άλλα κινητά του ανταγωνισμού και το κοστολόγησαν πάνω απο 600 ευρώ, εκτός αν θεωρούν ότι η ανάλυση στην οθόνη είναι αυτή που αξίζει τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα και εγω το Ν80 αλλα εχω ψιλοαπογοητευτει!!Αξιζει τελικα να το παρω,θα βελτιωθει η καμερα με τα μελλοντικα firmware,ειναι οντως 3MP η καμερα ή απλα βγαζει σε μεγεθος φωτο 3MP???Αν ειναι μαπα η καμερα τοτε δυσκολο το κοβω να αλλαξει κατι στο μελλον!!

Να περιμενω ή να ακυρωσω και να παρω το Ν90 που επεσε και η τιμη του 100 ευρω??

Υπερ-κατα Ν80 με Ν90??

Τα παιχνιδια τα java παιζουν ολα ή ελαχιστα απο αυτα καθως εχει υψηλη αναλυση οθονης???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδια, αλλα ποιος μας λεει οτι με αναβαθμιση λυνεται το προβλημα της καμερας? Μια συσκευη ειτε εχει καλο φακο ειτε δεν εχει και το παιρνουμε αποφαση και παμε παρακατω. Τουλαχιστον καλη μπαταρια εχει ή να το ξεχασουμε και αυτο. Στην τελικη υπαρχει κατι που να ειναι καλο σε αυτο το κινητο (τωρα οχι σε τρεις μηνες) που να δικαιολογει την τρελλη τιμη του γιατι η τιμη του δεν μου φαινεται καθολου λογικη οπως ακουστηκε εδω.

 

Όσον αφορά την κάμερα, καλό είναι όποιος θέλει όσο δυνατό καλύτερη κάμερα να προσανατολιστεί αλλού.

 

Το ισχυρό σημείο του Ν80 λογικά θα έπρεπε να είναι το ανοιχτό λειτουργικό και η δυνατότητα εγκατάστασης πληθώρας εφαρμογών, αλλά προς το παρόν αυτό δε μπορεί να το εκμεταλλευτεί ο κάτοχός του, λόγω της έλλειψης μεγάλου αριθμού συμβατών εφαρμογών με το Symbian OS 9.1 γενικότερα (το ίδιο συμβαίνει και με τα 3250 και Ν91).

 

Η μπαταρία είναι η ίδια που φοράει και το 3230 (BL-5B). Με δυό λόγια έιναι ανεπαρκής για ένα τέτοιο κινητό όπως το Ν80 (το έχουμε ξανααναφέρει άλλωστε πολλές φορές), δίνοντάς του μικρή αυτονομία.

 

Η τιμή του ούτε λογική είναι ούτε αστρονομική, απλά δε δικαιολογείται με βάση τα χαρακτηριστικά της συσκευής. Βέβαια για κάποιους που έχουν την ευχέρεια να αλλάζουν κινητό κάθε μήνα (από τα post ορισμένων εδώ μέσα αυτό είναι παραπάνω από προφανές), τα 600 Ευρώ δεν είναι τίποτα.

 

Εν ολίγοις, είτε έχεις τα χρήματα για μία τέτοια αγορά είτε όχι, είναι σκόπιμο να προσέξεις τι θα αγοράσεις, για να μη βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

Θα συμβούλευα όποιον θα ήθελε να αγοράσει το Ν80 ή οποιδήποτε άλλο κινητό, να το επιλέξει με βάση αυτά που προσφέρει τώρα, και όχι με βάση τι αναμένεται να προσφέρει σε ένα ή δύο μήνες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

panos τι να πω το μηνυμα σου ειναι παρα πολυ σωστο,το κρινουμε ως το προς τι μας προσφερει κι οχι αν η καμερα του ειναι μετρια η αριστη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνιδια τα java παιζουν ολα ή ελαχιστα απο αυτα καθως εχει υψηλη αναλυση οθονης???
θα παιζουν αλλα στην μιση οθονη.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως.το δοκιμασα εγω και απογοητευτηκα οποτε καλυτερα να μη βαλετε java.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμβούλευα όποιον θα ήθελε να αγοράσει το Ν80 ή οποιδήποτε άλλο κινητό, να το επιλέξει με βάση αυτά που προσφέρει τώρα, και όχι με βάση τι αναμένεται να προσφέρει σε ένα ή δύο μήνες.

Φίλε μου αυτό που λες είναι πολύ σωστό, αλλά εμένα που μου αρέσει να έχω ότι καλύτερο τεχνολογικά κινητό και είμαι έτοιμος να αγοράσω το Ν-80, με προβληματίζει γιατί το μόνο χειροπιαστό που μας δίνει τώρα αυτή η συσκευή είναι η καλή της οθόνη και το όχι χρηστικό κατά την γνώμη μου WLAN όσο αφορά το ίντερνετ (από τη στιγμή που οι ίτζες της οθόνης δεν προσφέρουν και τόσο άνετη περιήγηση στο web, άλλωστε κινητό είναι και όχι notebook).

 

Άρα μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα…..:(

Link to comment
Share on other sites

ακριβως.το δοκιμασα εγω και απογοητευτηκα οποτε καλυτερα να μη βαλετε java.
δλδ αν και παιζει java, στην ουσια ειναι "δωρο" αδωρον;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σας καταλάβω... Τα βλέπετε όλα αρνητικά!

 

Και ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό; Συμβαίνει γιατί έχει καινούριο λογισμικό και ενώ οι κατασκευαστές προγραμμάτων έπρεπε ήδη να έχουν παρουσιάσει τις περισσότερες εφαρμογές κάθονται και περιμένουν. Περιμένουν να βρουν περισσότερα κλειδώματα (λες και δε θα σπαστούν)!

 

Η κάμερα έχουμε χιλιοαναφέρει ότι έχει περιθόρια διορθώσεων σε επόμενα firmware! Τι περιμένατε?? Ν90 κάμερα????

Ο φακός είναι καλός και ποιοτικός απλά πρέπει να τον εκμεταλευτεί το firmware και εσείς από τις ρυθμίσεις που υπάρχουν.

 

Η μπαταρία με χαλαρή χρήση σε 2G δίκτυο κρατάει έως και 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κωστα εμεις ολοι δεν ειναι δυνατον να κανουμε ολοι λαθος και να τα βλεπουμε ολα αρνητικα ενω δεν ειναι.

Το Ν80 ηταν ενα απο τα πιο πολυαναμενομενα κινητα και οπως εχω ξαναπει ηταν και στη δικη μου λιστα, αλλα απο αυτα που ελεγε η νοκια οτι θα κανει το κινητο δεν κανει ουτε τα μισα. Φυσικα και δεν περιμεναμε καμερα σαν του Ν90 αλλα πολυ καλυτερη εφοσον μιλαμε για το πρωτο κινητο της νοκια με 3 megapixel και η νοκια σε αυτον τον τομεα παντα μας εξεπληττε ευχαριστα (π.χ 7610 που ηταν το πρωτο με 1 megapixel).

Eπειδη ομως τεχνικοι ή προγραμματιστες δεν ειμαστε, αν υπαρχει καποιος στο φορουμ να μας πει κατα ποσο ειναι εφικτο να βελτιωθει μια καμερα μεσω αναβαθμισης και αν κατι τετοιο εχει πετυχει η νοκια και στο παρελθον (δηλ. να κανει μια καμερα που μοιαζει με 1 megapixel να γινει σαν να ηταν 3 megapixel).

Aπο τα δυο βιντεο της Αναστασης που ειδα παντως η διαφορα ηταν τεραστια και αμφιβαλω αν μπορει να γεφυρωθει με αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τα βγαλουμε κι ολα αχρηστα! Απλως το κινητο εχει λιγα παραπανω στραβα απ΄οτι περιμεναμε και απ οτι λεει η τιμουλα του...

 

Απο streaming πως παει το κινητο? Ας δοκιμασει καποιος να δει ΕΡΤ:

rtsp://ert.media.noc.ntua.gr:5554/encoder/tv.rm

Ειναι Real, το κινητο εχει Real, εχει Wifi, μεγαλη αναλυση οθονης, δυνατο επεξεργαστη

Θα ειναι πολυ ενδιαφερον αν παιζει....

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία που έκανα ήταν η εξής και μου δούλεψε με την πρώτη (με κρυπτογράφηση WEP):

 

1. Πήγα στο μενού Συνδεσιμότητα -> Διαχείριση συνδέσεων -> Διαθέσιμα δίκτυα WLAN. Κάνοντας αναζήτηση εμφανίστηκε το δίκτυο του router μου και επιλέγοντάς το πάτησα Επιλογές->Προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης.

 

2. Επέστρεψα στο κεντρικό μενού -> Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Σημεία πρόσβασης. Εκεί πάτησα Επιλογές -> Νέο σημείο πρόσβασης, χρήση προεπιλεγμένων ρυθμίσεων.

 

3. Όνομα σύνδεσης: Έδωσα MyWLAN (μπορείς να συμπληρώσεις ότι θέλεις)

Φορέας δεδομένων: Ασύρματο δίκτυο LAN

Όνομα δικτύου: Το όνομα που έχεις δώσει στο ασύρματο δίκτυό σου (SSID). Είναι το ίδιο που εμφανίστηκε κάνοντας αναζήτηση στο 1ο βήμα.

Κατάσταση δικτύου: Ανοικτό

 

Από εδώ και πέρα οι παράμετροι που θα δώσεις εξαρτώνται από το πώς έχεις ρυθμίσει την ασφάλεια στον router σου. Π.χ. στο δικό μου έδωσα:

Λειτ. ασφαλ. WLAN: WEP

Ρυθμ. ασφαλείας WLAN -> Κλειδί WEP σε χρήση: #1

Τύπος ελέγχου ταυτότητας: Ανοικτός

Ρύθμ. κλειδιού WEP -> κρυπτογράφηση WEP: 64 bit

Μορφή κλειδιού: Δεκαεξαδικό

Κλειδί WEP: έδωσα το δεκαεξαδικό κλειδί #1 όπως το έχω ρυθμίσει στον router

 

Χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε εφαρμογή για πρόσβαση στο Internet, στην ερώτηση για το δίκτυο που θα χρησιμοποιηθεί, επιλέγω το "MyWLAN" που έφτιαξα στο 3ο βήμα και συνδέεται κανονικά.

 

Τα έκανα και εγώ τα βήματα αυτά αλλά έχω πρόβλημα με το Κλειδί WEP. Με το Wireless ADSL Modem Router της Netgear που έχω το Κλειδί WEP είναι 10 ενώ οι επιλογές που έχει είναι μόνο 16....τί κάνω λάθος?....Βαρέθηκα να καταχωρώ κάθε φορά το Κλειδί WEP !!!:protest:

Βοήθεια!!!:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα,λοιπον να πω και εγω την γνωμη μου για το κινητακι,ειμαι απο αυτους που εχουν περασει απο τα χερια του σχεδον ολα τα symbian μαλιστα ετρεχα απο τους πρωτους να τα παρουν οταν κυκλοφορουσαν,αυτο δεν συνεβει με το n80 και ιδιαιτερα οταν εμαθα την τιμη του.

Ο βασικοτερος λογος ειναι το ολοκαινουργιο λειτουργικο,οσο αφορα την σταθεροτητα του και την αξιοπιστια του και φυσικα την ελειψη εφαρμογων(ποτε θα βγουνε.ποτε θα σπασουνε κλπ),απο αποψη ποιοτητας κατασκευης δεν με πολυαπασχολει γιατι οι περισσοτερες εταιρειες και ιδιαιτερα η νοκια,οσο πανε χαλανε την ποιοτητα τους και για μειωση του κοστους αλλα και με τοσα που τα φορτωνουν τα κινητα, ιδιαιτερα αυτα με κινουμενα μερη οπως το n80,ειναι φυσικο να μην αντεχουν.

Οσο αφορα την καμερα εγω παντα ειμαι υπερμαχος της ιδεας οτι αγοραζεις κινητο και οχι φωτ.μηχανη,ποτε δεν προκειται ενα κινητο να αντικαταστησει μια ψηφιακη μηχανη,την εχει την καμερα πανω το κινητο για να βγαζεις φωτογραφιουλες για την πλακα να στελνεις κανενα mms κλπ και φυσικα αν ηταν η καμερα μια απο την επιλογες μου για να διαλεξω κινητο σιγουρα δεν θα ξεκιναγα απο την νοκια(ολα τα νοκια που εχω δοκιμασει εχουν το βασικο προβλημα της λαθος αποτυπωσης χρωματων,δεν εχουν ζωντανια τα χρωματα).

Οποτε ενω το n80 σαν ιδεα ειναι καλο και υπερπληρες,γιατι ομως να δωσω 600+ ευρω να το παρω τωρα,και να περιμενω αναβαθμισεις για να διορφωθουν τα προβληματα του,να περιμενω να βγουν εφαρμογες και μετα να σπασουν κλπ και μεχρι να γινουν ολα αυτα η νοκια(συμφωνα με την συνηθεια της) θα εχει βγαλει 2-3 αλλα symbian και εγω θα τρεχω να πουλησω το n80(κοψοχωνια τοτε) που μολις θα εχει αρχισει να δουλευει σωστα για να παρω τα καινουργια:wacko:

Οποτε μενω τωρα με το n70 που δουλευει μια χαρα (και το πηρα 280 ευρακια μεταχειρισμενο ;) τι λεγαμε παραπανω για τιμες)και αργοτερα οταν γινουν ολα η περνω το καινουργιο symbian η βρισκω μεταχειρισμενο το n80 που θα δουλευει πια σωστα και το τσιμπαω:p

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

1. Μου κρατάει 2 μέρες χωρίς να κλείσω κύκλο φορτίσεων και με χαλαρή χρήση.

 

Η μπαταρία με χαλαρή χρήση σε 2G δίκτυο κρατάει έως και 2 μέρες.

 

Η ερώτηση απευθύνεται και στους 2 σας: Όταν λέτε 2 μέρες εννοείτε ότι τη νύχτα το κλείνετε ή το αφήνετε ανοιχτό;

 

Και αν το κλείνετε τη νύχτα, από πότε μέχρι πότε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...