Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα θέματα που κατέβαζα ήταν για το μοντέλο αυτό αλλα όλα οκ το έκανα format οπότε όλα οκ την αλλη φορά θα προσέχω:lol:

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει ρε παιδια χρονομετρο στο N80? Δεν το βρηκα πουθενα.

 

Θα το βρεις ενσωματομένο στην εφαρμογή: Handy Clock ;)

 

Η οποία εκτός των άλλων σου προσφέρει τη δυνατότητα να βάλεις περισσότερα από ένα alarms (με επιλογές όπως μόνο για τις εργασιμες μέρες κλπ...)

 

PS. Το αναφέρω γιατί την έψαχνα και γω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δειξει σε φωτογραφια τον ανταπτορα mini-jack που ειχε στη συσκευασια με το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δειξει σε φωτογραφια τον ανταπτορα mini-jack που ειχε στη συσκευασια με το κινητο;

Ναι, εδώ: http://www.accessories-review.com/wp-content/uploads/2006/04/Nokia_Audio_Adapter_AD-15.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου κάπος που ακριβώς είναι αποθηκευμένοι οι ήχοι (εννοώ τους default που υπάρχουν από την Nokia) στο κινητό??Για παράδειγμα θέλω να στείλω σε κάποιον τον ήχω Nostalgia.acc ξέρετε αυτόν τον κλασσικό ήχου των παλιών τηλεφώνων και δεν ξέρω που υπάρχει μέσα στο κινητό για να το στείλω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου κάπος που ακριβώς είναι αποθηκευμένοι οι ήχοι (εννοώ τους default που υπάρχουν από την Nokia) στο κινητό??Για παράδειγμα θέλω να στείλω σε κάποιον τον ήχω Nostalgia.acc ξέρετε αυτόν τον κλασσικό ήχου των παλιών τηλεφώνων και δεν ξέρω που υπάρχει μέσα στο κινητό για να το στείλω..

z:\data\sounds\digital\ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του firmaware του Ν80 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ είχα κάνει back up στο pc μέσω του pc suite. Μετά την αναβάθμιση όταν πήγα να κάνω restore δεν μπήκαν στο κινητό τα sms και οι επαφές. Αυτό που με ενδιαφέρει τώρα είναι να βρω 1 τρόπο για να διαβάσω τις επαφές οι οποίες είναι αποθηκευμένες σε DAT file έστω και μόνο στον υπολογιστή. Ανοίγοντας το σε notepad δεν διαβάζω τους ελληνικούς χαρακτήρες. Pls help!
Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω:

Αποστολή μόνο με profimail (profiexplorer)

 

Κατ' αρχήν να σας ευχαριστήσω και τους 2 για τη βοήθεια..Φαντάζομαι το profi δεν είναι free οπότε θα πάω σε κάποιο site όπως xxxxxxxxxxx κλπ για να το βρω ε??

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το profi δεν είναι free οπότε θα πάω σε κάποιο site όπως xxxxxxxxxxxxxx κλπ για να το βρω ε??

 

exactly

Μετά από αναβάθμιση του firmaware του Ν80 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ είχα κάνει back up στο pc μέσω του pc suite. Μετά την αναβάθμιση όταν πήγα να κάνω restore δεν μπήκαν στο κινητό τα sms και οι επαφές. Αυτό που με ενδιαφέρει τώρα είναι να βρω 1 τρόπο για να διαβάσω τις επαφές οι οποίες είναι αποθηκευμένες σε DAT file έστω και μόνο στον υπολογιστή. Ανοίγοντας το σε notepad δεν διαβάζω τους ελληνικούς χαρακτήρες. Pls help!

Απ' ότι θυμάμαι τα dat είναι ASCII files και λογικά θα έπρεπε να ανοίγουν και με σημειωματάριο και με microsoft word.

Παρόλα αυτά έκανες αντίγραφο ασφαλείας στο PCsuite και δεν έκανες ποτέ συγχρονισμό ώστε να τα επαναφέρεις μέσω του outlook ????

P.S.=Όταν ξεκίνησες το update δεν διάβασες την προειδοποιήση του NSU για δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας στην κάρτα μνήμης ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, θα ηθελα την βοηθεια σας... εχω αγορασει προσοψη original για το Ν80 μαζι με ολα πλαστικα (back cover + keyb+ front) απο το e-bay . μηπως ξερετε πως θα ανοιξω το κινητο εστω να αλλαξω την εμπρος προσοψη με το πληκτρογιο ? εχω κατεβασει το service manual απο το teachteam αλλα δεν με βοηθα... καμια βοηθεια ???:( :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

όταν το κινητό συνδεεται μεσω pc suite με το pc μου, πού αποθηκεύονται τα sms, επαφές κλπ στον υπολογιστή μου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

όταν το κινητό συνδεεται μεσω pc suite με το pc μου, πού αποθηκεύονται τα sms, επαφές κλπ στον υπολογιστή μου;

 

ανοιγεις το pc suite και εκει που εχει τα εικονιδια που λεει επαφες/μηνυματα αποθικευονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοώ όταν δεν είναι ενεργό το pc suite, πού πρέπει να ψάξω στο pc να τα βρω; ή δεν μένουν μόνιμα;

 

θα πας στα microsoft office και μετα microsoft outlook μετα contacts εκει ειναι οι επαφες σου.

τα μηνυματα δεν ξερω γιατι δεν βαζω αλλα μαλλον καπου εκει ειναι δες το λιγο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.

Να ρωτησω το εξης. Εχω το ν80 και το εχω αλλαξει 2 φορες.

Το προβλημα μου ειναι οτι χανει το σημα ενω μιλαω και κολλαει.

Στα προηγουμενα εκανα και αναβαθμισεις και τα ιδια παλι.

Σε αυτο που εχω τωρα δεν εχω κανει τιποτα.

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα και να βρηκε λυση γιατι αν δεν υπαρχει λυση θα το αλλαξω τελειως και σκεφτομαι το ν73

Η εκδοση που εχω ειναι

V 3.0317.0.6 03-05-2006 NOKIA N80 (07)

Ενας φιλος εχει μοντελο με ημερομηνια παραγωγης 7-2006 και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα. Εγω εχω vodafon και ο φιλος tim.

Δεν ξερω τι να κανω εκτος απο το να αλλαξω το μοντελο κατι που δεν θελω γιατι μου αρεσει πολυ το ν80

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα διορθωθει ποτε το προβλημα με τον ηχο κλησης?

 

Οταν βρισκομε σε καλυψη 3G και με καλει καποιος μετα απο λιγο αλοιωνεται ο ηχος κλησης :confused:

Δεν ξερω τι γινεται.

Εχω την τελευταια εκδοση Internet Edition.

Κατανταει πολυ σπαστικο οταν σε παιρνουν τηλ να ακους ενα αλοιωμενο Mp3.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.

Να ρωτησω το εξης. Εχω το ν80 και το εχω αλλαξει 2 φορες.

Το προβλημα μου ειναι οτι χανει το σημα ενω μιλαω και κολλαει.

Στα προηγουμενα εκανα και αναβαθμισεις και τα ιδια παλι.

Σε αυτο που εχω τωρα δεν εχω κανει τιποτα.

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα και να βρηκε λυση γιατι αν δεν υπαρχει λυση θα το αλλαξω τελειως και σκεφτομαι το ν73

Η εκδοση που εχω ειναι

V 3.0317.0.6 03-05-2006 NOKIA N80 (07)

Ενας φιλος εχει μοντελο με ημερομηνια παραγωγης 7-2006 και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα. Εγω εχω vodafon και ο φιλος tim.

Δεν ξερω τι να κανω εκτος απο το να αλλαξω το μοντελο κατι που δεν θελω γιατι μου αρεσει πολυ το ν80

 

Έχεις υπερβολικά παλιά έκδοση λογισμικού!!! Πήγαινε στο κοντινότερο Nokia Shop και κάνε αναβάθμιση σε Nokia N80 Internet Edition v 4.0632.0.38 ΑΜΕΣΑ!

Η ημερομηνία που βλέπεις πληκτρολογώντας *#0000# δεν είναι ημερομηνία παραγωγής, αλλά ημερομηνία έκδοσης λογισμικου.;)

 

Τελικα θα διορθωθει ποτε το προβλημα με τον ηχο κλησης?

 

Οταν βρισκομε σε καλυψη 3G και με καλει καποιος μετα απο λιγο αλοιωνεται ο ηχος κλησης :confused:

Δεν ξερω τι γινεται.

Εχω την τελευταια εκδοση Internet Edition.

Κατανταει πολυ σπαστικο οταν σε παιρνουν τηλ να ακους ενα αλοιωμενο Mp3.

Δεν γίνεται μόνο σε σένα, γίνεται σε όλα τα Nokia 3G Symbian phones. Και όχι, δεν έχει διορθωθεί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπερβολικά παλιά έκδοση λογισμικού!!! Πήγαινε στο κοντινότερο Nokia Shop και κάνε αναβάθμιση σε Nokia N80 Internet Edition v 4.0632.0.38 ΑΜΕΣΑ!

 

Μέσω του software updater δεν γίνετε αναβάθμιση από απλό σε Internet Edition ?

 

Πρόσφατα αναβάθμισα σε 4.0623.0.41 στο NOKIA Shop και ειχα ρωτησει για την περιπτωση να μου το αναβαθμισε σε IE αλλα μου ειπε οτι δεν γινεται αυτο... Ισχυει αυτο? Υπαρχει νεοτερη εκδοση απο τη δικη μου?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αναβάθμισα σε 4.0623.0.41 στο NOKIA Shop και ειχα ρωτησει για την περιπτωση να μου το αναβαθμισε σε IE αλλα μου ειπε οτι δεν γινεται αυτο... Ισχυει αυτο? Υπαρχει νεοτερη εκδοση απο τη δικη μου?

Ναι, υπάρχει. Είναι η έκδοση που έχω γράψει και η μετατροπεί γίνεται κανονικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπερβολικά παλιά έκδοση λογισμικού!!! Πήγαινε στο κοντινότερο Nokia Shop και κάνε αναβάθμιση σε Nokia N80 Internet Edition v 4.0632.0.38 ΑΜΕΣΑ!

Η ημερομηνία που βλέπεις πληκτρολογώντας *#0000# δεν είναι ημερομηνία παραγωγής, αλλά ημερομηνία έκδοσης λογισμικου.;)

 

 

Δεν γίνεται μόνο σε σένα, γίνεται σε όλα τα Nokia 3G Symbian phones. Και όχι, δεν έχει διορθωθεί ακόμα...

 

Πρόσφατα αναβάθμισα σε 4.0623.0.41 στο NOKIA Shop και ειχα ρωτησει για την περιπτωση να μου το αναβαθμισε σε IE αλλα μου ειπε οτι δεν γινεται αυτο... Ισχυει αυτο? Υπαρχει νεοτερη εκδοση απο τη δικη μου?

 

Καλημερα

Κανοντας την αναβαθμιση το προβλημα θα διορθωθει ??? Θα σταματησει να χανει το σημα ενω μιλαω και να κολαει κτλ? Γιατι στα αλλα δυο ειχα κανει μονος μου βεβαια την αναβαθμιση σε ...41 και παλι τα ιδια εκανε.Δεν ξερω ειμαι πολυ επιφυλακτικος πλεον... και πατωντας το *#0000# βλεπεις το firmware αλλα το 03-05-2006 νομιζω ειναι η ημερομηνια παραγωγης το V 3.0617.0.6 ειναι το firmware. Ισως κανω και λαθος αλλα δεν νομιζω τι να πω ...

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...