Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κατεβασα κ εγκατεστησα χωρις προβλημα την 4.0623.0.42 μεσω FOTA.(δεν ειδα να εχει αναφερει κανεις update μεσω FOTA).Αφου κρατησα αντιγραφο της μνημης τηλεφωνου στην καρτα το εγκατεστησα.Η διαδικασια ηταν διαφορετικη απο τον Software updater καθως το κινητο εκανε restart και ειχε μια μπαρα που εβλεπα την προοδο. 4λεπτα εκανε..Ιδου ομως το εξης περιεργο.Δεν χρειαστηκε να κανω επαναφορα του αντιγραφου απο την καρτα καθως δεν ειχε χαθει τιποτα! :ninja: ολες οι επαφες οι εφαρμογες τα μηνυματα ο,τι ειχα στο ημερολογιο ηταν εκει!!πως γινετε να μην χαθηκε τιποτα?εφοσον διαβαζω για πρβληματα εφαρμογων μετα απο update πιο πανω:)

 

Αυτά τα "προβλήματα" προήλθαν μετά από την 1η αναβάθμιση που αναγκαστικά έγινe μέσω του PC (αφού δεν υπήρχε ακόμα η λειτουργία FOTA), και γινόταν απαραίτητα reset στο τηλέφωνο.

Τώρα πια όμως δεν χρειάζεται. Όπως τα λες έγιναν και σε μένα με αναβάθμιση μέσω FOTA. Πολύ καλή!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά τα κατάφερα και εγώ μέσω FOTA!Τίποτα δεν διαγράφηκε αλλά καμία διαφορά δεν είδα! :p
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και εγώ μέσω FOTA!Τίποτα δεν διαγράφηκε αλλά καμία διαφορά δεν είδα! :p

 

 

Ε τι διαφορά περίμενες να δεις με 1204 kB αναβάθμισης... :p

 

Το μόνο που μπορεί να παρατηρήσει κανείς άμεσα είναι νομίζω οτι λύνει το πρόβλημα της καθυστέρησης αποστολής των μηνυμάτων (για το οποίο φυσικά οι περισσότεροι από εδώ φαντάζομαι είχαμε εγκαταστήσει ήδη το ανάλογο πρόγραμμα που έλυνε αυτό το problem ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ε τι διαφορά περίμενες να δεις με 1204 kB αναβάθμισης... :p

 

Το μόνο που μπορεί να παρατηρήσει κανείς άμεσα είναι νομίζω οτι λύνει το πρόβλημα της καθυστέρησης αποστολής των μηνυμάτων (για το οποίο φυσικά οι περισσότεροι από εδώ φαντάζομαι είχαμε εγκαταστήσει ήδη το ανάλογο πρόγραμμα που έλυνε αυτό το problem ;) )

 

Έαν έχω καταλάβει καλά, με το FOTA κατεβάσατε την αναβάθμιση στο κινητό μέσω του ιντερνετ του κινητού. Ε τότε η μονη διαφορά που θα δείτε, είναι τα 12 ευρώ στο λογαριασμό του κινητού σας.:happy:

Εκτός αν κάνω λάθος!:confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με FOTA το κανα και έγινε γρήγορα.

Madcorny μεσω WLAN το κανα οπότε δε θα δω τπτ στον λογαριασμό μου :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έαν έχω καταλάβει καλά, με το FOTA κατεβάσατε την αναβάθμιση στο κινητό μέσω του ιντερνετ του κινητού. Ε τότε η μονη διαφορά που θα δείτε, είναι τα 12 ευρώ στο λογαριασμό του κινητού σας.:happy:

Εκτός αν κάνω λάθος!:confused:

 

Σιγα να μην εδινα στη Voda 12Ε για το κατεβασμα!! το wlan του σπιτιου μου χρησιμοποιησα!:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου βγαλε την ενημέρωση αλλά δεν ήμουν σίγουρος άμα θελει backup ή οχι το ακύρωσα.

Απο τότε όλο μου βγάζει οτι δεν υπάρχουν νεότερες ενημερώσεις.

 

Τελικά τι έκανες και πέτυχε;;; Την ίδια χαζομάρα έκανα κι εγώ!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και εγώ μέσω FOTA!Τίποτα δεν διαγράφηκε αλλά καμία διαφορά δεν είδα! :p

 

Εμένα μου βγάζει ότι δεν υπάρχει καινούρια αναβάθμιση όταν του λέω να ψάξει μέσω FOTA. Τί έκανες και βρήκε το νέο firmware? Απλά συνέχισες να του λές να ψάχνει?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μολις την κατεβασα μεσω WLAN που εχω στο σπιτι! Νομιζω οτι οποιος θελει να το δοκιμασει , αν δεν εχει WLAN στο σπιτι, ας παει σε ενα starbucks να πιει ενα καφε και να κανει την αναβαθμιση εκει μεσω WLAN! Θα χρειαστει βεβαια να παρει μια καρτα για να μπει στο WLAN.
Link to comment
Share on other sites

Απλά προσπαθούσα μέσω 3G την μια φορά και δεν γινόταν κάτι..μετά μπήκα από το 2 ή 2.5G και ήταν μια χαρά!
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι αλλάζουν/διορθώνουν τα 1024kb που μόλις κατεβασα μέσω FOTA?

 

Σύμφωνα με αυτό το post : ;)

 

Changes/improvements made MCU SW v 4.0623.0.41 to v 4.0623.0.42:

FOTA

- Camera forward compatibility fix for FOTA update

- Sync agent forward compatibility fix for FOTA update

Messaging

- SMS sending delay

Display

- Correction for miss-read of ASIC version causing pink display

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Να σας κάνω κι εγώ κάποιες ερωτήσεις:

 

Η 1η είναι αισθητικού χαρακτήρα... ΜΑΥΡΟ ή ΑΣΗΜΙ;;; Πιστεύετε ότι στο ασημί, κάνει άσχημη αντίθεση η "πλάτη" που είναι μάυρη;

 

Κάτι έχω ακούσει ότι απο εδώ και πέρα τα κινητά που θα βγαίνουν, θα είναι με μικρότερης ανάλυσης οθόνη (ή κάτι τέτοιο) και ότι οι εφαρμογές θα γίνονται για αυτή την ανάλυση, οπότε στο Ν80 αυτές οι εφαρμογές θα φαίνονται μόνο σε ένα μέρος της οθόνης. Τι ξέρετε για αυτό;;; (Π.χ. σε ένα Ν80 που έχω δει και έχει μέσα το παιχνίδι BrainJuice, αυτό φαίνεται μόνο σε ένα τμήμα της οθόνης) Σχετικά με αυτό γνωρίζετε αν θα βγαίνουν από εδώ και πέρα εφαρμογές που ανάλογα με το κινητό στο οποίο εγκαθίστανται, θα προσαρμόζουν και την ανάλυσή τους;;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο παρε.δειχνει και πιο μικρο..... βασικα full screen τρεχουν εφαρμογες που ειναι 352χ416 και 206χ108(ή κατι παρομοιο)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την μη αποδοχή την πρώτη φορά για αναβάθμιση, πρώτα μου έβγαζε ότι ήδη έχω την τελευταία αναβάθμιση, παρότι του εκανα soft reset... μετά από αυτό μου βγάζει ότι «η ενέργεια ακυρώθηκε από το διακομιστή!»...

Τι σκ*** συμβαίνει; καμιά ιδέα; :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την μη αποδοχή την πρώτη φορά για αναβάθμιση, πρώτα μου έβγαζε ότι ήδη έχω την τελευταία αναβάθμιση, παρότι του εκανα soft reset... μετά από αυτό μου βγάζει ότι «η ενέργεια ακυρώθηκε από το διακομιστή!»...

Τι σκ*** συμβαίνει; καμιά ιδέα; :(

και σε εμενα τα ιδια κανει εχω τιμ και μπαινω με gprs καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω με το wlan του σπιτιου μου, και μου βγαζει το εξης μηνυμα:wlan: συνδεση αδυνατη, ο ελεγχος των στοιχειων wpa απετυχε.

ξερει κανεις που μπορει να οφειλετει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω με το wlan του σπιτιου μου, και μου βγαζει το εξης μηνυμα:wlan: συνδεση αδυνατη, ο ελεγχος των στοιχειων wpa απετυχε.

ξερει κανεις που μπορει να οφειλετει αυτο?

 

Προφανώς έχεις βάλει wpa security στον wireless router σου.

Πρέπει να φτιάξεις ένα profil στο Ν80 με SSID αυτό που "στέλνει" ο router σου και με wpa key αυτό που έχεις βάλει εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις βάλει wpa security στον wireless router σου.

Πρέπει να φτιάξεις ένα profil στο Ν80 με SSID αυτό που "στέλνει" ο router σου και με wpa key αυτό που έχεις βάλει εσύ.

 

Πως γινεται αυτο?...........εχω δολιμασει διαφορες ρυθμισεις συμφωνα με το οδηγο που υπαρχει παραπανω αλλα δεν γινεται τιποτε. το ΙP του κινητου που πως μπορω να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

19/10 ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΠΡΟΣΟΨΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ . ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Ν80 Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΡΣΙΟΝ ΤΟΥ ν92 , ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΦΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΝΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΩΛΙΘΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΙΜΕΙ ΤΟΥ (ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΕΠΑΝΟ) ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ,ΝΕΚΡΗ ΔΗΛΑΔΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΦΕΡΕΙ ΧΡΙΣΕΙ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΟΥ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ,ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ

ΕΡΩΤΗΣΗ

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 600 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ .:mad: :mad:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:cry:

Link to comment
Share on other sites

19/10 ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΠΡΟΣΟΨΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ . ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Ν80 Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΡΣΙΟΝ ΤΟΥ ν92 , ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΦΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΝΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΩΛΙΘΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΙΜΕΙ ΤΟΥ (ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΕΠΑΝΟ) ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ,ΝΕΚΡΗ ΔΗΛΑΔΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΦΕΡΕΙ ΧΡΙΣΕΙ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΟΥ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ,ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ

ΕΡΩΤΗΣΗ

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 600 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ .:mad: :mad:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:cry:

 

κατι παρομοιο μου συνέβη και μένα έδωσα το κινητό για αναβαθμιση και να βιδωσουν το slide up και οταν πήγα να το πάρω μου είπαν ότι το κινητο σας είναι νελρό δεν ανοίγει ενώ εγώ το εκλείσα μπροστα στα μάτια τους αφου ήταν ανοιχτό ...μου λένε θα το στείλουμε στα κεντρικά και θα κάνει ένα μήνα μου λλένε άμα το πας εσύ θα σου το δώσουν πιο γρηγορα ...το πάω που λέτε και δεν προσεξαν τι έχει το κινητο και τη έκαναν οι μ@λα...στο Nokia club αλλα οτι το κινητο είχε γρατζουνίτσες και αυτές απο την τσέπη που βαζω τα κλείδια αλλα ακόμα περίμενω να μάθω αν θα πάει εξωτερικό η όχι...τα service και οι τεχνικοί της Nokia είναι για τα μπάζα αύτο ξέρω και αν ύπαρχει εδώ μέσα κάποιος υπαλληλος της μην παρεξηγηθεί............

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου βγαλε την ενημέρωση αλλά δεν ήμουν σίγουρος άμα θελει backup ή οχι το ακύρωσα.

Απο τότε όλο μου βγάζει οτι δεν υπάρχουν νεότερες ενημερώσεις.

 

kai se mena afto ginetai... pws tha lithei?

Link to comment
Share on other sites

kai se mena afto ginetai... pws tha lithei?

 

Δοκίμασα την επόμενη μέρα κι έγινε.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα πηγα το κινητο στο ΝΟΚΙΑ βουλιαγμενης για αναβα8μιση και επιδιορ8ωση του κουμπιου τερματισμου κλησης.Αποτελεσμα ειναι οτι το κινητο εχει παει εξωτερικο και απο οτι ακουσα ο στανταρ χρονος αναμονης ειναι 2 εβδομαδες.

 

Περιττο να πω ειναι οτι πηγα 9 το πρωι,και ηταν ηδη 6 ατομα στην αναμονη εξαγριωμενα,ο κα8ενας με απιστευτες ιστοριες ταλαιπωριας.Τρομερο.Μιλαμε για οτι πιο χυδαιο σε σερβις.ο ιδανικος τροπος να σου ανεβει το αιμα στο κεφαλι.!

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...