Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα εχω το εξης προβλημα στο ν80 ενω η οθωνη αναβει κανονικα δεν μου βγαζει τα γραμματα απλα φωτιζετε φταιει το flex cable?να προχορισο σε αλαγη η φταιει κατι αλλο. το καλωδειω δεν διχνει φθαρμενω τι να κανω?

 

 

 

 

το ιδιο ειχα παθει και γω ασπρη οθονη αλλες φορες εμφανιζε τα γραμματα.αλλαξα 2 φορεσ ταινια flexy ribbon την βρηκα στο ebay ειναι φθηνη και μπορεις να την αλλαξεις μονος σου εγω ετσι εκανα. δεν θελω να σε επηρεασω αλλα μαλλον αυτο φταιει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να το πας σε ένα Nokia Shop να στο κοιτάξουν αλλά να τους πεις να μην στο επισκευάσουν. Έτσι δεν θα πληρώσεις τίποτα και θα είσαι σίγουρος για το τι προκαλεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
άλλη μια φορά το κλασσικό πρόβλημα του N80. Τι γίνεται... εμένα ακόμα είναι μια χαρά αν και το έχω παραμελήσει λίγο λόγω του iphone. Για πλοήγηση το χρησιμοποιώ πιο πολύ και ράδιο
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το εξης προβλημα στο ν80 ενω η οθωνη αναβει κανονικα δεν μου βγαζει τα γραμματα απλα φωτιζετε φταιει το flex cable?να προχορισο σε αλαγη η φταιει κατι αλλο. το καλωδειω δεν διχνει φθαρμενω τι να κανω?

 

και σε μενα ρε παιδια καθε φορα που ανοιγω το συρομενο πληκτρολογιο το γραμματα σβηνουν και οταν ανοιχτει πληρως το συρομενο τα γραμματα εμφανιζονται παλι,στο κλεισιμο παλι σβηνουν και αναβουν ενω ο φωτισμος ειναι ενταξει,μηπως και σε μενα εχει προβλημα το flex cable?

Link to comment
Share on other sites

εχει ή μαλλον ειχε η αδερφη μου το ν80. της επεσε τις προαλλες κατω και εσπασε στα 2 με αποτελεσμα να κοπει η καλωδιοταινια που συνδεει τα 2 μερη του κινητου.

πηγε ρωτησε σε νοκια shop να το φτιαξει και τις ειπαν οτι κοστιζει 45€. εγω βρηκα αυτην την καλωδιοταινια. και σας ρωταω, ειναι αυτη που χρειαζεται? μπορω να την παρω απο το site και να την παω στην νοκια να την περασουν? ποσο θα κοστισει?

thanx:)

Link to comment
Share on other sites

εχει ή μαλλον ειχε η αδερφη μου το ν80. της επεσε τις προαλλες κατω και εσπασε στα 2 με αποτελεσμα να κοπει η καλωδιοταινια που συνδεει τα 2 μερη του κινητου.

πηγε ρωτησε σε νοκια shop να το φτιαξει και τις ειπαν οτι κοστιζει 45€. εγω βρηκα αυτην την καλωδιοταινια. και σας ρωταω, ειναι αυτη που χρειαζεται? μπορω να την παρω απο το site και να την παω στην νοκια να την περασουν? ποσο θα κοστισει?

thanx:)

 

αυτην ειναι το ποσο θα κοστισει δεν ξερω παντως μπορεις να την αλλαξεις και μονος σου εμενα μου πηρε 10 λεπτα μονο

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν δικο μου το κινητο θα το παλευα να το φτιαξω μονος μου! αλλα οπως ειπα ειναι της αδερφης μου και θελει να κρατησει επαφες και μνμ, αμα κανω καμια βλ@κεια θα τα ακουσω για τα καλα! θα παω στην νοκια να ρωτησω αν μπορουν να την περασουν αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος να απαντήσει θα ήμουν υπόχρεος...στη μουσική βιβλιοθήκη,έχω κάποια τραγούδια με ελληνικά tags,τα οποία δεν τα διαβάζει το Ν80,τα διόρθωσα με το winamp αλλά και πάλι δεν εμφανίζονται,χρησιμοποιώ την ενημέρωση μουσικής βιβλιοθήκης αλλά και πάλι το ίδιο...πως μπορούμε να κάνουμε το Music player να ξαναδιαβάσει τα δεδομένα από την κάρτα μνήμης από την αρχή;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάνε τα εξής:

Πήγαινε στη μουσική βιβλιοθήκη και διέγραψε όλα τα περιεχόμενα της.

Ύστερα πέρνα τα δεδομένα της κάρτας μνήμης από στον υπολογιστή σου κάνοντας μια απλή αντιγραφή-επικόλληση, μορφοποίησε τη κάρτα μέσα από το κινητό και πέρνα εκ νέου τα δεδομένα σου στη κάρτα.

Κάνε ανανέωση της μουσικής βιβλιοθήκης και δες αν εμφανίζονται όλα.

Ωστόσο για να αντιγραφούν τα πάντα θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει στον υπολογιστή την εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον θα πρέπει να επισκεφτείς κάποιο Nokia Shop για service.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !

 

που μπορώ να βρω οδηγίες για να αλλάξω την καλωδιοταινία της οθόνης ?

 

Ευχαριστώ

 

Γιατι ξεχνατε μερικοι τον καλυτερο μας φιλο;:google:Δυο λεπτα εψαξα και τον βρηκα:http://rapidshare.com/files/242233630/N80.rar.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν σε βοηθησει αυτο

αν θες δες και στο youtube αν εχει καποιο βιντεο.

 

πολύ καλό και με εικόνες ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω μόλις παραλάβω το καλώδιο ! αλλά από ότι βλέπω χρειάζεται ειδικά εργαλεία.. ελπίζω να καταφέρω να το λύσω.

y4
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω λιγο. απο που προμηθευτηκες την καλωδιοταινια?

 

παρόλο που κάπου διάβασα πως ίσως δεν δουλέψει πήρα από το ebay ένα πολύ φτηνό με 2-3 δολάρια μαζί με τα έξοδα αποστολής.. από αύριο που ανοίγουν τα μαγαζιά θα κοιτάξω και στην τοπική αγορά για κάτι πιο αξιόπιστο έως ότου φτάσει αυτό του ebay..

y4
Link to comment
Share on other sites

:) βασικά τα θαλάσσωσα.. λιγάκι.. Το άνοιξα με συμβατικά κατσαβίδια και τσιμπίδα.. ως εκεί καλά. Μετά πρόσεξα πως όταν πίεζα το καλώδιο στο σημείο που ενώνεται με την οθόνη, έδειχνε κανονικά! Εκεί πάνω στη χαρά μου πίεσε-πίεσε έκανε ένα κρατς η οθόνη και έφυγαν μέσα τα υγρά :s

 

Δεν το έβαλα κάτω όμως. Πήγα και ρώτησα σε ένα μαγαζί για οθόνη μου ζήτησε 55 ευρώ. Μιας και μου φάνηκαν πολλά παρήγγειλα πάλι από τον κινέζο του ebay οθόνη με καλώδιο, κατσαβίδι και αυτό το πλαστικό για να τη βγάζεις με 32 ευρώ και free shipping.

 

Πάλι πολλά είναι για αυτό το κινητό αλλά μου έχει κωλύσει να το δω πάλι ανοιχτό !

 

Σε αναμονή λοιπόν για την οθόνη ενώ η καλωδιοταινία δεν έχει φτάσει ακόμα. Έχει ρίσκο η όλη υπόθεση αλλά ελπίζω να πάει καλά έστω και τώρα…

 

EDIT: Άλλωστε πρόσεξα πως η καλωδιοταινία είναι κουμπωτή μόνο από την πλευρά του κινητού. Οπότε πάνω στην οθόνη δεν έχω ιδέα πως θα την έβαζα.

y4
Link to comment
Share on other sites

Exω συνδεδεμενο το bluetooth και μου βγαζει κ εναι αυτοκινητο διπλα του...πρωτη φορα το βλεπω κ δεν το εχει επεξηγηση στο φυλλαδιο....ξερει κανεις τι ειναι?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Exω συνδεδεμενο το bluetooth και μου βγαζει κ εναι αυτοκινητο διπλα του...πρωτη φορα το βλεπω κ δεν το εχει επεξηγηση στο φυλλαδιο....ξερει κανεις τι ειναι?

 

Το βλέπει (άγνωστο γιατί) σαν car kit ανοιχτής ακρόασης αυτοκινήτου μάλλον.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα καλωδιοταινία και οθόνη ! Πέρασα την οθόνη σε 2 λεπτά και δούλεψε τέλεια. Απλά είναι λίγο ‘κιτρινιάρα’ σε σχέση με την original. Η γνήσια είχε πιο ζωντανά χρώματα. Λίγο το κακό.

 

Το κατσαβίδι και το άλλο το πλαστικό όπως ακριβώς φαίνονταν στην εικόνα.

 

Επίσης είχα παραγγείλει λάθος καλωδιοταινία. Αυτή που πήρα είναι η μεγάλη που χρειάζεται για το slide. Εμένα το πρόβλημα ήταν στο καλώδιο που συνδέει την οθόνη με το motherboard.

 

Τέλος καλό όλα καλά :)

y4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εκτός από την κλασική φόρτιση(με τον φορτιστή) πώς αλλιώς μπορώ να το φορτίσω; Mου έχει χαλάσει το βύσμα για τον φορτιστή και δεν θέλω να δώσω λεφτά για να το φτιάξω αφού έχω LG GT505 και LG KP500.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...