Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...

 

Τελικα θα μας πει καπιος αν το ιντερνετ εντισιον υποστηριζει κληση ντιαλαπ οπως πο κομπιουτερ τηλ νουμερο paswort kode για συνδεση στο ιντερνετ???

 

Φυσικά γιατί όχι ? Μπαίνω από το ppc με Bluetooth και από το laptop με το καλώδιο.

y4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον κατάλαβες λάθος το ερώτημα του αγαπητού Fotians, φίλε troublefun.

 

Δεν εννοούσε αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό ως modem για κάποια άλλη συσκευή (laptop ή pda), αλλά αν μπορεί να συνδεθεί το ίδιο το κινητό στο internet (δηλ. να βλέπει internet στον browser του κινητού) χρησιμοποιώντας τον εαυτό του ως modem.

 

Δε νομίζω να υπάρχει τέτοια δυνατότητα ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει κάποια τέτοια επιλογή μέχρι στιγμής. Πάντως, δεν έχω ασχοληθεί ακόμη πολύ μαζί του, οπότε αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Σωστα ρωταο αν μπορει να συνδεθει μονο του ,χωρις αλλη συσκευη! Οπως το κομπιουτερ με τηλεφωνικο αριθμο!

Ειχα ενα ερικσον που το εκανε αυτό w550i

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα σημερα update το Ν80 μου στην τελευταια εκδοση του!Ολα καλα μεχρι που παρατήρησα πως οταν κλειίνω το κιν. και με ρωταει αν θα κλειδωσω το πληκτολογιο παντωτας ναι μετα απο λιγο εμφανιζεται λευκη οθονη.

Δηλ. με λιγα λογια δεν δουλευει το screen saver του κιν πχ handy clock celendar η και το απλο ημερομηνία και ωρα του κιν. Σας κουρασα αλλα μηπως μπορει να βοηθηση καπιος? Σκεφτομαι να ξανακανω update.Γενικα ειναι θεματακι αν το εχει παθει κανεις αλλος θα καταλαβει πως ειναι λιγο κουραστικο την ωρα που θες να ξεκλιδωσεις το κιν αλλα χωρις να ανοιξεισ το slide!!!! HELP :)

 

Κι εμένα το ίδιο ακριβώς μου παρουσιάζει μετά το update. Επίσης, έχει εξαφανιστεί η επιλογή του προγράμματος που αντιστοιχεί σε παρατεταμένο πάτημα του multimedia menu.

Ακόμη, εμφανίζει διάφορα προβλήματα με το bluetooth, πολύ συχνά δεν βλέπει το handsfree (ΒΗ-800) και χρειάζεται reset για να το δει.

 

Είμαι εντελώς απογοητευμένος από το τελευταίο update. Αντί να λύσει προβλήματα, δημιούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Κλεινω το πορτακι και δεν τερματιζει η κληση.Τι φταιει??Παλαιοτερα το εκανε.Ισως εχει ξανααναφερθει αλλα εχει πολλες σελιδες για να ψαξω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Κλεινω το πορτακι και δεν τερματιζει η κληση.Τι φταιει??Παλαιοτερα το εκανε.Ισως εχει ξανααναφερθει αλλα εχει πολλες σελιδες για να ψαξω.

 

Αυτό είναι καλό, δε θα έπρεπε να σε πειράζει. Το αντίθετο που συνέβαινε πριν ήταν bug και διορθώθηκε σε κάποιο από τελευταία updates. Έτσι δεν κινδυνεύεις να τερματίσεις κατά λάθος την κλήση κλείνοντας το πορτάκι. Γι'αυτό υπάρχει το πλήκτρο τερματισμού.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με την καινούργια version μου τερματίζει στο Π & Φ η μπαταρία, ήτοι στο 24ωρο, ενώ πρώτα μου έβγαζε 36 ώρες... φυσικά με πάρα πολλή χρήση...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με την καινούργια version μου τερματίζει στο Π & Φ η μπαταρία, ήτοι στο 24ωρο, ενώ πρώτα μου έβγαζε 36 ώρες... φυσικά με πάρα πολλή χρήση...

 

Τι πράγμα είναι αυτό με την μπαταρια.Ντροπή για την Νόκια να έχει τέτοια μπαταρία στο Ν80 {σε τόσο ακριβό κινητό}Εμένα απ την αρχή που το αγίορασα 1,5 μέρα διαρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο ακριβώς μου παρουσιάζει μετά το update. Επίσης, έχει εξαφανιστεί η επιλογή του προγράμματος που αντιστοιχεί σε παρατεταμένο πάτημα του multimedia menu.

Ακόμη, εμφανίζει διάφορα προβλήματα με το bluetooth, πολύ συχνά δεν βλέπει το handsfree (ΒΗ-800) και χρειάζεται reset για να το δει.

 

Είμαι εντελώς απογοητευμένος από το τελευταίο update. Αντί να λύσει προβλήματα, δημιούργησε.

 

και εμενα ακριβως τα ιδια και με το bluetooth και με το multimedia key!

 

Πάντως, με την καινούργια version μου τερματίζει στο Π & Φ η μπαταρία, ήτοι στο 24ωρο, ενώ πρώτα μου έβγαζε 36 ώρες... φυσικά με πάρα πολλή χρήση...

και εγω το παρατηρησα μεχρι που ενεργοποιησα το sleep και κραταει πολυ τωρα!μεχρι και 48 ωρες χωρις χρηση!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως υπαρχει προγραμμα για GPS για το Ν80. Α !! και κατι αλλο. τσαμπε εφαρμογες θεματα και παιχνιδια που μπορω να βρω.

 

Διαβασε λιγο το φορουμ :rolleyes:

 

παιδια μηπως υπαρχει προγραμμα για GPS για το Ν80. Α !! και κατι αλλο. τσαμπε εφαρμογες θεματα και παιχνιδια που μπορω να βρω.

 

1. Υπαρχει σχετικο θεμα για εφαρμογες .

2. Επιπλεον υπαρχουν ειδικα θεματα για εφαρμογες gps

Route 66 [symbian 9.1]

TomTom MOBILE 6.01

smart2go navigator

 

Σχεδον σε καθε σελιδα ,αναφερεται που θα βρεις εφαρμογες .

..οο... φορα : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Αρκει λιγο διαβασμα :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re pedia meta apo metetropi se internet edition mou kani provlimata i othoni,xalane stigmiaia ta xromata,prasinizi kai tetoia perierga.to exi xsanakousi kanenas?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να καλω ολικη επανεκινηση το κινητο μου(οχι απλη επαναφορά εργαστασιακών ριθμισεων...)?

 

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=112972&page=1

format *#7370#

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια απορια οτι εφαρμογη και αν κατεβασω και παω την φορτοσω στο ν80 μου βγαζει το πιστοποιητικο εχει ληξει,μηπως χριαζεται καμια αναβαθμιση το λογισμικο?Εχθες το αγορασα το μηχανημα.Ευχαριστω το forym ειναι τελειο
Link to comment
Share on other sites

Πας εργαλεία - διαχείρηση εφαρμογών - επιλογές - ρυθμίσεις - και επιλέγεις

εγκατάσταση λογισμικού-όλα και απενεργοποιείς τον έλεγχο πιστοποιητικού

 

Αν σε κάποια εφαρμογή στο ξαναβγάζει, γύρνα την ημερομηνία στο τηλέφωνό σου ένα χρόνο πίσω και συνέχισε την εγκατάσταση. Μετά την επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το εχει παρατηρησει και κανενας αλλος, μετά την τελευταία αναβάθμιση σε 4.0707.07 κάθε φορα που συνδέω τον φορτιστή διαγράφονται οι κλήσεις απο το μητρώο (κλήθέντες,αναπάντητες και απαντημενες) αλλα οχι και οι χρόνοι. Δοκίμασα κλείσιμο και ξαναανοιγμα αλλα δεν αλλαξε κάτι. Ακόμη και οταν αφήσω το τηλέφωνο να ξεφορτιστεί τελείως καί να σβήσει μόνο του, πάλι τό ιδιο αποτέλεσμα οταν συνδέεται στον φορτιστή. Καποιο απο τα παρα ξενα που συμβαίνουν μόνο σε κάποιους ? κάποιο bug ισως ? καμμιά ιδέα ?
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Na ρωτήσω και εγώ κάτι.Για να αναβαθμήσω το Ν80 με 56αρα σύνδεση πόση ώρα κάνει περίπου.Είναι πολλά mb

 

δεν σου συνιστω να το κανεις.καλυτερα να το πας σε nokia shop.

ειναι νομιζω περιπου στα 80MB.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω να αναβαθμίσω το Ν80 αυριο και θελω να μου πει καποιος αν χρειαζεται να το εχω στην πριζα.Υπάρχει περίπτωση να τελειώσει η μπαταρία κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης.Την κάρτα sim την βγάζω ή όχι.Τα προγράμματα της κάρτας μνήμης και όλα:εικόνες ήχοι και άλλα διαγράφονται.Αν το έχει κάνει καποιος ας μου πει να ξέρω τι θα κάνω.Μην το χαλάσω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα το έκανα με πλήρως φορτισμένο το κινητό, δεν έβγαλα ποτέ την κάρτα sim, ούτε και την κάρτα μνήμης και δεν είχα κανένα πρόβλημα... εικόνες, ήχοι, επαφές, μηνύματα, κλήσεις, θέματα που έχεις αποθηκευμένα στο κινητό, απλά τα επαναφέρεις από την κάρτα μνήμη, εφόσον έχεις κάνει back-up, μόλις ολοκληρωθεί η αναβάθμιση... αυτά φυσικά που έχεις στην κάρτα μνήμης ΔΕΝ παθαίνουν απολύτως!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πριν 5 ημέρες απόκτησα και γω ένα Ν80 μεταχειρισμένο(σε υπεράριστη κατάσταση).Χθες του έκανα και την αναβάθμιση (πάντα με την δική σας βοήθεια) και το τηλέφωνο δουλεύει άψογα. Το άσχημο είναι ότι ο κύριος λόγος που αποχωρίστηκα το παλιό μου κινητό ήταν ότι η μπαταρία κράταγε 1-2 μέρες, και τώρα το συναντάω και στο Ν80.Anyway το κινητό είναι αστέρι.

 

Έχω και ένα προβληματάκι.Μόλις ανοίγω το κινητό και μετά από την εισαγωγή του ΡΙΝ μου γράφει εγκατάσταση(βγάζει και μια μπάρα), και μετά μου λέει "εγκατάσταση αδύνατη απο κάρτα μνήμης".Τι σημαίνει αυτό?Μήπως οτι χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση μιας εφαρμογής, την οποία δεν την βρίσκει??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...