Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Tankwart

Οταν καρφωνω το Ν80 στο usb και επιλεγω mass storage και κατοπιν offline mode,αρνειται λεγοντας :

"another application is using memory card"...

 

πιθανολογω οτι φταιει καποια απο αυτες:

1.symsmb

2.handy taskman

3.best taskman

4.phone guardian

5.call man.

...οι 4 και 5 σημειωνω οτι παραμενουν παντα ανοιχτες στο background

 

τι να κανω?

θα ηθελα τη γνωμη σας και αν εχει καποιος την ιδια εμπειρια τη συμβουλη σας.

Ευχαριστω.

 

EDIT ακυρο,το βρηκα,εκανα close την εφαρμογη callman με τον best task man και ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,απλα εχεις βαλει να αποθηκευονται τα μηνυματα σου στην καρτα μνημης,βαλε να πηγαινουν στη μνημη κινητου και θα εισαι οκ!
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες,

 

Είχα παρατηρήσει οτι και στο n90 και στο n80 (δεν ξέρω και σε ποια άλλα της σειράς Ν), ΔΕΝ μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους για τα αρχεία σου (εικόνες, βίντεο κλπ), έχει μόνο αυτή τη κυλιόμενη έκθεση.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το n95 ξέρει κανείς εάν στο N95 έχει διορθωθεί αυτή η περίεργη κατ εμέ ιδιομορφία?

 

Επειδή δεν γνωρίζω πολλά απο Nokia, δεν ξέρω εαν υπάρχει άλλο κόλπο με τους φακέλους στα N Series, οπότε όποιος ξέρει ας με βοηθήσει.

 

Εάν δε δημιουργεί φακέλους, θα είναι ο μοναδικός λόγος για τον οποίο δεν θα αγοράσω το Ν95.

 

Thanks in advance

νομιζω και το Ν95 ετσι ειναι. ολα τα multimedia κινητα ειναι ετσι. θα πρεπει να κοιταξεις καποιο κινητο αλλης κατηγοριας, οπως τα E series, το Ν91 4GB, το 3250 κλπ.

 

υπαρχουν κι αλλες επιλογες ομως, resco viewer για τις φωτο, X-plore πχ για τα βιντεο και η μουσικη για τα τραγουδια :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα series 60 εδώ και ρκετό καιρό έχουν αυτής τη μορφής έκθεση. Όμως, αν κοιτάξεις καλά, θα δείς οτι μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους.

Επιλογές -> Άλμπουμ ->Προσθήκη σε Άλμπουμ

Πατώντας την επιλογή άλμπουμ, επεξεργάζεσαι τα άλμπουμ, δημιουργείς νέα κτλ.

 

Να ξέρεις όμως οτι ο τρόπος λειτουργίας της έκθεσης είναι ιδιαίτερα προηγμένος (ανεξάρτητα να σε βολεύει ή όχι) γιατί ανιχνεύει απο μόνο του όλα τα αρχεία που βρίσκονται στην μνήμη τηλεφώνου και στην κάρτα μνήμης και στα ταξινομεί αυτόματα.

 

Στην αρχή και μένα με ξένισε. Τώρα το θεωρώ κορυφαίο σαν οργάνωση.

 

Εναλλακτικά χρησιμοποιείς πολλά προγράμματα που διαχειρίζονται εικόνες και βίντεο με τον τρόπο που επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν μιας επανεγκατάστασης της 4.0707.0.7 και κάμποσων φορμάτ για να δω τι φταίει που δε μου δουλεύουν οι Ρυθμίσεις μέσα στα Εργαλεία, διαπίστωσα ότι σε κατάσταση Εκτός Σύνδεσης (είτε χωρίς SIM, είτε επιλέγοντας το ανάλογο προφιλ δλδ), οι Ρυθμίσεις δουλεύουν κανονικά. Άρα μάλλον φταίει το δίκτυο της Vodafone ή η SIM μου (έχω μια 3G Voda SIM με συμβόλαιο). Θα μπορούσε κάποιος με ανάλογα προβλήματα (να μην του ανοίγουν κάποιες επιλογές μέσα από το μενού-οποιεσδήποτε) να κάνει μια παρόμοια δοκιμή; Εγώ μάλλον Δευτέρα πρωί θα πάω να πάρω μια καινούρια και να δοκιμάσω ξανά...

Αν όντως είναι αυτή η λύση στο πρόβλημα, είναι αν μη τι άλλο κουφό.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

paidia kapio provlima sto hardware touy n80...

 

psaxno ena kalodio i fisoyna poy sindeei tin othoni me tin kentriki plaketa moy exei xalasei ena donti apo to kalodio. mipos mporo na to agoraso apo poythena. ??

 

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασα το ΝSU και στην νέα έκδοση μου βγάζει την v.4.623.0.42.Πως μπορώ να βάλω την καινούργια v.707

 

Αν το κινητό σου είναι branded (Vodafone live!, TIM plus κλπ), θα πρέπει να περιμένεις να βγει η έκδοση 4.0707 και για το δικό σου "πακέτο".

Η άλλη λύση σου ακούει στο όνομα Phoenix, αλλά είναι πιο "δύσκολη" τεχνικά και εμπεριέχει τον κίνδυνο αν κάτι πάει στραβά να βρεθείς με ένα ωραίο πλαστικό πρες-παπιε για το γραφείο σου...

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είμαι κάτοχος ενός Ν80 το μόνο το οποίο είναι ας υποθέσουμε μείον είναι αυτή ημπαταρία του.Με κανονική χρήση 1,5 μέρα κρατάει.Τί μπορούμε να κάνουμε?Υπάρχει άλλου τύπου μπαταρία για το ν80?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είμαι κάτοχος ενός Ν80 το μόνο το οποίο είναι ας υποθέσουμε μείον είναι αυτή ημπαταρία του.Με κανονική χρήση 1,5 μέρα κρατάει.Τί μπορούμε να κάνουμε?Υπάρχει άλλου τύπου μπαταρία για το ν80?

 

Καλημερα!

δεν νομιζω να υπαρχει.

και να εχει βγει καποια καλο ειναι να μην βαλεις αμα δεν ειναι μπαταρια ΝΟΚΙΑ.

μπορει να εχεις προβληματα μετα στο τηλ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω βρηκα οτι η τελευταια εκδοση εχει πολλα bugs. Καταρχην απενεργοποιησα το 3G αλλα μετα απο κλεισιμο και ανοιγμα επανηλθε, ασε που οταν κανω κληση απο τον καταλογο φαινεται στο τελος του αριθμο ο κερσορας!!!

 

Αυτό με τον κέρσορα μου το εμφανίζει κι εμένα!!! Εντελώς κουφό!

Link to comment
Share on other sites

Aν αναβαθμίσω το κινητό τα τηλέφωνα της sim χάνονται?

Όχι γιατι την sim την βγάζεις.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Periergo. Perasa k egw to neo firmware kai den parathrw tetoia bugs. Antithetws einai arketa pio grigoro to menu tha elega...

 

συμφωνω!εδω και 2 μερες που εκανα update δεν εχω βρει καποιο bug,και το κινητο ειναι πιο γρηγορο+οτι κραταει η μπαταρια ακομα....μετα απο 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το πρόβλημα με το wifi.Έπρεπε να δώσω ip στο κινητό,γιατί η αυτόματη δε δούλευε σωστά..

Πολύ θετικό είναι οτι μπορείς να δηλώσεις και την ισχύ του wifi!:wink:

Link to comment
Share on other sites

'Εχω πρόβλημα με το καπάκι της κάρτα μνήμης συνεχώς ανοίγει απο μόνο του.Γνωρίζει κανείς άν αλλάζει αυτό?

 

Κ κάτι άλλο.Παίζει πολύ το πάνω μέρος{το συρταράκι} απο κάτι τουμπίτσες.Υπάρχει τρόπος να σφίξει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το πρόβλημα με το wifi.Έπρεπε να δώσω ip στο κινητό,γιατί η αυτόματη δε δούλευε σωστά..

Πολύ θετικό είναι οτι μπορείς να δηλώσεις και την ισχύ του wifi!:wink:

 

Πως ρυθμίζω την ισχύ ?

y4
Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμίζω την ισχύ ?

 

Eργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο Δίκτυο Lan->Επιλογές->Προχωρημένες Ρυθμίσεις->Επίπεδο Ισχύος Μετάδοσης

Link to comment
Share on other sites

kalhspera.gnwrizete an exei bgei kapoia efarmogh wste sthn enothta eikones/video k kommatia na yparxei h dynatothta dhmiourgias fakelwn:help:

 

Καταρχην καλως ηρθες .

Καλησπερα ,οχι δυστυχως δεν εχεις την δυνατοτητα αυτη.

Μονο με την χρησιμοποιηση καποιας εφαρμογης ,πχ resco viewer

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατάφερες και σύνδεσες το Ν80 με τον υπολογιστή σου?Εγώ έχω ένα modem/router πως μπορώ να το πετύχω?
Link to comment
Share on other sites

euxaristw nervous.mia akoma erwthsh.pws mporw na mpw sto internet mesw wifi?einai kapoies rythmiseis pou prepei na kanw h na balw kai kapoia efarmogh sto thl isws?

 

δεν ειναι τιποτα το δυσκολο.

κανεις αναζητηση wlan σου βρισκει το router σου...

η καποιο αλλο αμα εισαι εξω το οποιο δεν εχει κωδικο ασφαλειας

και σερφαρεις κανονικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...