Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...και όμως, απ' το καλό στο καλύτερο!!!

Μετά που το διαπόμπευσα δημοσίως, χθες μου πήρε και την τελευταία αναβάθμιση on the air... μήπως ήθελε τα μπινελίκια του;;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, βλέπω στο "Μητρώο" ότι για κάθε στοιχείο (εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση ή sms) μου δείχνει και μια εξερχόμενη τύπου WLAN (διάρκειας 5 sec.) με τα ίδια χαρακτηριστικά ημερομηνίας και ώρας. Τί είναι αυτό και κυρίως πώς το ξεφορτώνομαι?
In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

ειχα στειλει ενα μηνυμα μπορει να μου πει καποιος απο τους υπευθυνους γιατι σβηστηκε ευχαριστω....νομιζω οτι μιλησα γενικα αλλα το προβλημα μου είναι το n80 για αυτο μιλαω και σε αυτο το topic............

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

ειχα στειλει ενα μηνυμα μπορει να μου πει καποιος απο τους υπευθυνους γιατι σβηστηκε ευχαριστω....νομιζω οτι μιλησα γενικα αλλα το προβλημα μου είναι το n80 για αυτο μιλαω και σε αυτο το topic............

δε σβηστηκε, βγηκε οff γιατι δεν αφορα ακριβως το Ν80 αλλα τη νοκια γενικοτερα και το καταλληλο θεμα ειναι αυτο που σου εδωσε ο nervous εδω...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=156424 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που στο ειπε ειναι ασχετος...

εγω παντως απο το 6680 πηγα στο Ν80 και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, βλέπω στο "Μητρώο" ότι για κάθε στοιχείο (εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση ή sms) μου δείχνει και μια εξερχόμενη τύπου WLAN (διάρκειας 5 sec.) με τα ίδια χαρακτηριστικά ημερομηνίας και ώρας. Τί είναι αυτό και κυρίως πώς το ξεφορτώνομαι?

 

ειναι που ψαχνει το κινητο να βρει δικτυο wifi...

Link to comment
Share on other sites

Moλις εγκατεστησα και εγω την V 4.0623.042 / 20-09-2006.

 

Εκτος απο μερικα προγραμματα που θελουν επανεγκατασταση, ολα δουλευοτν αψογα. Και ειναι και πιο γρηγορο απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά με την νέα έκδοση?

προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάτι...

το καλό (και περίεργο:p ) είναι οτι όλα λειτούργησαν άψογα!

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα.

 

Εχθες το βράδυ διαπίστωσα ότι η φωτογραφική και το φλας δεν λειτουργούν. Δηλάδή, ενεργοποιώ την φωτογραφική και η οθόνη δείχνει λευκή. Πατάω για να βγάλω φωτο αλλά τίποτα. Δοκιμάζω και με s60spoton το φλάς αλλά τίποτα. Καμμια ιδέα? Εχει ακούσει ξανά κανείς κάτι παρόμοιο?

 

Μόλις τώρα έκανα format, αλλά τιποτα. Μάλλον έχει πρόβλημα το module. Ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα.

 

Εχθες το βράδυ διαπίστωσα ότι η φωτογραφική και το φλας δεν λειτουργούν. Δηλάδή, ενεργοποιώ την φωτογραφική και η οθόνη δείχνει λευκή. Πατάω για να βγάλω φωτο αλλά τίποτα. Δοκιμάζω και με s60spoton το φλάς αλλά τίποτα. Καμμια ιδέα? Εχει ακούσει ξανά κανείς κάτι παρόμοιο?

 

Μόλις τώρα έκανα format, αλλά τιποτα. Μάλλον έχει πρόβλημα το module. Ιδέα κανείς?

Μάλλον έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Καλύτερα να απευθυνθείς στο κοντινότερο κατάστημα Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα.

 

Εχθες το βράδυ διαπίστωσα ότι η φωτογραφική και το φλας δεν λειτουργούν. Δηλάδή, ενεργοποιώ την φωτογραφική και η οθόνη δείχνει λευκή. Πατάω για να βγάλω φωτο αλλά τίποτα. Δοκιμάζω και με s60spoton το φλάς αλλά τίποτα. Καμμια ιδέα? Εχει ακούσει ξανά κανείς κάτι παρόμοιο?

 

Μόλις τώρα έκανα format, αλλά τιποτα. Μάλλον έχει πρόβλημα το module. Ιδέα κανείς?

Οταν λες οτι εκανες format θελεις να πεις οτι εκανες hard format? :)

Αν δεν εχεις μεσα στο κινητο σου την τελευτεα version κατεβασε την και περασε την απο μονος σου μπορει να στρωση ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ειναι που ψαχνει το κινητο να βρει δικτυο wifi...

 

Ναι, αυτό φαντάστηκα, αλλά δεν του έχω πει να ψάχνει μόνο του. Αυτό το κάνει από τότε που έκανα αναβάθμιση του firmware. Πώς το βγάζω? Είναι κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό φαντάστηκα, αλλά δεν του έχω πει να ψάχνει μόνο του. Αυτό το κάνει από τότε που έκανα αναβάθμιση του firmware. Πώς το βγάζω? Είναι κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω?

 

πηγαινε εργαλεια/ρυθμισεις/συνδεση/ασυρματο δικτυο lan/εμφανιση διαθεσιμ.--ποτε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο Ν80 τον Οκτωβριο και εχω την version 4.0623.0.41

Υπαρχει κανενας λογος ν΄ αναβαθμισω σε 4.0623.0.42 ??

Διορθώνει κάτι????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟ Ν80 ΜΕ ΒΕΡΣΙΟΝ 4.0623.0.41 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΒΕΡΣΙΟΝ ΠΡΟΣΦΕΡΗ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΑΠ'ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΠΑΘΗ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΗ ΝΑ ΧΑΣΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο Ν80 τον Οκτωβριο και εχω την version 4.0623.0.41

Υπαρχει κανενας λογος ν΄ αναβαθμισω σε 4.0623.0.42 ??

Διορθώνει κάτι????

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟ Ν80 ΜΕ ΒΕΡΣΙΟΝ 4.0623.0.41 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΒΕΡΣΙΟΝ ΠΡΟΣΦΕΡΗ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΑΠ'ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΠΑΘΗ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΗ ΝΑ ΧΑΣΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Απλα φτιαχνει καποια μικροπροβληματα του FOTA.. και ενσωματωνει το patch για τα SMS(SMS accelarator).Προσωπικα δεν πιστευω οτι χρειαζεται!ΑΛΛΑ αν βρεθεις σε καμια καφετερια με WIFI καν'το,δεν χανεις δεδομενα(ειναι μονο 1.5mb νομιζω) :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΙΝΚ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΙΝΚ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

απο εδω http://europe.nokia.com/softwareupdate

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο Ν80 τον Οκτωβριο και εχω την version 4.0623.0.41

Υπαρχει κανενας λογος ν΄ αναβαθμισω σε 4.0623.0.42 ??

Διορθώνει κάτι????

 

Ἐχοντας βάλει την καινούρια έκδοση, θα σου συνιστούσα να τη βάλεις το συντομότερο. Εκτός από το ότι διορθώνει το γνωστό πρόβλημα με την αποστολή των μηνυμάτων (το οποίο δε διορθώνεται πάντα από το patch της Nokia), βελτιώνει κατά πολύ την ταχύτητα και τη σταθερότητα του τηλεφώνου.

 

Όλες τις προηγούμενες εκδόσεις του firmware θα τις χαρακτήριαζα beta (ήταν γεμάτες λάθη και καθυστερούσαν, απελπιστικά πολλές φορές, τη λειτουργία του τηλεφώνου). Αυτή είναι η πρώτη που θα μπορούσε να πάρει το χαρακτηρισμό release, και προφανώς αυτή που θα έπρεπε να έχουν τα N80 από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας τους.

 

Υ.Γ. Η αναβάθμιση μπορεί να γίνει Over-the-Air (φυσικά καλύτερα να επιλέξεις κάποιο WLAN από το GPRS), καθώς το αρχείο που θα κατεβάσεις δεν είναι πολύ μεγάλο, και δε χρειάζεται backup αφού δεν χάνεις τίποτα από τις ρυθμίσεις ή τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με τις αναβαθμίσεις αλλα τι γινεται με τις εφαρμογες που μένουν πίσω και δεν λειτουργούν?πως μπορώ να καθαρίσω το συστημα ?πάω να κάνω φορματ στην καρτα μνήμης αλλά μου λέει οτι χρησιμοποιούνται κάποιες εφαρμογες.Any ideas????ουσιαστικα θέλω να καθαρίσω την καρτα για να τα περάσω όλα απο την αρχή αφού η μνήμη του τηλεφώνου καθάρισε απο την αναβάθμιση.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Κανε την καρτα σου format μεσα στον υπολογιστη :) :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απλα φτιαχνει καποια μικροπροβληματα του FOTA.. και ενσωματωνει το patch για τα SMS(SMS accelarator).Προσωπικα δεν πιστευω οτι χρειαζεται!ΑΛΛΑ αν βρεθεις σε καμια καφετερια με WIFI καν'το,δεν χανεις δεδομενα(ειναι μονο 1.5mb νομιζω) :cool:

 

Ἐχοντας βάλει την καινούρια έκδοση, θα σου συνιστούσα να τη βάλεις το συντομότερο. Εκτός από το ότι διορθώνει το γνωστό πρόβλημα με την αποστολή των μηνυμάτων (το οποίο δε διορθώνεται πάντα από το patch της Nokia), βελτιώνει κατά πολύ την ταχύτητα και τη σταθερότητα του τηλεφώνου.

 

Όλες τις προηγούμενες εκδόσεις του firmware θα τις χαρακτήριαζα beta (ήταν γεμάτες λάθη και καθυστερούσαν, απελπιστικά πολλές φορές, τη λειτουργία του τηλεφώνου). Αυτή είναι η πρώτη που θα μπορούσε να πάρει το χαρακτηρισμό release, και προφανώς αυτή που θα έπρεπε να έχουν τα N80 από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας τους.

 

Υ.Γ. Η αναβάθμιση μπορεί να γίνει Over-the-Air (φυσικά καλύτερα να επιλέξεις κάποιο WLAN από το GPRS), καθώς το αρχείο που θα κατεβάσεις δεν είναι πολύ μεγάλο, και δε χρειάζεται backup αφού δεν χάνεις τίποτα από τις ρυθμίσεις ή τα δεδομένα σου.

 

 

Παιδια σας ευχαριστω και τους δυο, αν και λιγο αντικρουομενες οι αποψεις σας. Την προηγουμενη φορα που εκανα αναβαθμιση στην εκδοση που εχω τωρα, αναγκαστηκα να περασω ολες τις επαφες μου μια μια απο την αρχη για να μπορω να εχω τη φωνητικη κληση, γιατι αν τις αντεγραφα με το NOKIA PC SUITE δεν ειχα φωνητικη κληση στις επαφες. Φοβαμαι μην χρειαστει να κανω το ιδιο και βεβαια δεν το θελω καθολου 140 επαφες στο χερι.....:( Το ερωτημα μου ειναι, οι επαφες θα μεινουν αθικτες μετα την αναβαθμιση που θα κανω τωρα?

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις προηγούμενες εκδόσεις του firmware θα τις χαρακτήριαζα beta (ήταν γεμάτες λάθη και καθυστερούσαν, απελπιστικά πολλές φορές, τη λειτουργία του τηλεφώνου). Αυτή είναι η πρώτη που θα μπορούσε να πάρει το χαρακτηρισμό release, και προφανώς αυτή που θα έπρεπε να έχουν τα N80 από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας τους.

.

 

Αυτο δεν το ηξερα!:blink: thanks man!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...