Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα σημερα με το που εβαλα το resco viewer γεμισε η εκθεση με φωτος του ενος κιλομπαιτ,εβγαλα το resco viewer και ακομα τα ιδια.

Ξερεις κανεις καμια λυση?

Αυτά που βλέπεις είναι thumbnails του resco viewer.Κάνετον πάλι εγκαταστάση και θα δεις μέσα μία επιλογή να τα διαγράψεις αυτόματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω...τι διαστάσεις πρέπει να έχει ένα βίντεο για να το δεις μια χαρά στο Ν80 με τον divX player?Έβαλα μερικά σε

VIDEO_QF 0.156

VIDEO_SIZE_X 640

VIDEO_SIZE_Y 480

VIDEO_DISPLAY_SIZE_X

VIDEO_DISPLAY_SIZE_Y

VIDEO_PAR 1.000

VIDEO_DAR 1.333

VIDEO_SAR 1.333

VIDEO_PICS_PER_SEC 23.976

VIDEO_FRAMES_PER_SEC 23.976

VIDEO_FIELDS_PER_SEC

VIDEO_BITRATE 1148

αλλά μου τα παίζει σπαστά

Link to comment
Share on other sites

Hi all. Εδω και μερικες ημερες ειμαι κατοχος ενος Ν80. Το τηλεφωνο ειναι απιθανο τοσο σε λειτουργιες, οσο και σε δυνατοτητες.

 

Διαπιστωσα ομως το εξης δυσαρεστο: Η ληψη του σε εσωτερικους χωρους ειναι απαραδεκτη! Ειχα το 6680 και στον ιδιο χωρο ειχα πολυυυυυ καλυτερο σημα. Να αρχισω να ανησυχω ή ειναι συχνο το φαινομενο?

Για την μπαταρια δεν θα πω τιποτα......1 αντε 1μιση ημερα με το ζορι.......

 

Εχει βγει ποιο νεα εκδοση? Εχω την V.4.0623.0.41 - 26-07-2006.

Link to comment
Share on other sites

Hi all. Εδω και μερικες ημερες ειμαι κατοχος ενος Ν80. Το τηλεφωνο ειναι απιθανο τοσο σε λειτουργιες, οσο και σε δυνατοτητες.

 

Διαπιστωσα ομως το εξης δυσαρεστο: Η ληψη του σε εσωτερικους χωρους ειναι απαραδεκτη! Ειχα το 6680 και στον ιδιο χωρο ειχα πολυυυυυ καλυτερο σημα. Να αρχισω να ανησυχω ή ειναι συχνο το φαινομενο?

Για την μπαταρια δεν θα πω τιποτα......1 αντε 1μιση ημερα με το ζορι.......

 

Εχει βγει ποιο νεα εκδοση? Εχω την V.4.0623.0.41 - 26-07-2006.

Δεν ειναι πρόβλημα του κινητου σου,ενας φιλος μου με ν80 ακριβως τα ιδια προβληματα έχει.σε σημεια που εχει το δικο μου κιν. σημα καλο και πραγματοποιει κλησεις το ν80 εχει λιγες γραμμές και δεν πραγματοποιει καμια φορά κληση.

σχετικα με την μπαταρία το ίδιο.αφου εχει γυρω στα 860 mha τι να περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πρόβλημα του κινητου σου,ενας φιλος μου με ν80 ακριβως τα ιδια προβληματα έχει.σε σημεια που εχει το δικο μου κιν. σημα καλο και πραγματοποιει κλησεις το ν80 εχει λιγες γραμμές και δεν πραγματοποιει καμια φορά κληση.

σχετικα με την μπαταρία το ίδιο.αφου εχει γυρω στα 860 mha τι να περιμενεις.

Σχετικα με το σήμα, εχω διαπιστωσει οτι ισως το Ν80 δεν εχει το καλυτερο σήμα και δεν γνωρίζω οτι εαν με καποια μελλοντικη αναβαθμιση διορθωθει.

Παρατηρω στο ιδιο σημειο του σπιτιου μου, με χαμηλο σημα, το 6680 και το

Ν70, που χρησιμποποω παραλληλα, εχουν 2 με 3 σημα, ενω το Ν80 μόνο 1 εως καθολου. Νομιζω οτι αυτο προερχεται απο την μικροτερη εσωτερική κεραια που εχει το Ν80.

Επισης παρατηρησα οτι μολις το συνδεσω με το καλώδιό του στον υπολογιστη μου, τοτε το σημα απο καθολου ή 1 ανεβαινει στο 3 με 4, οσο περιπου εχουν τα αλλα 2 κινητα μου διπλα του.

Σχετικα με την μπαταρια του, συμφωνω οτι ειναι μικρη και το φορτιζω σχεδον καθε βραδυ ή την επομενη στο γραφείο, αφου κανω μεσο ορο την ημερα 2-3 ωρες ομιλίας.

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το Ν80 καθως προσφερει ολοκληρωμενες λειτουργειες σε σχεση με αλλα κινητα και το μονο που σκέφτομαι ειναι να αγορασω μία 2η μπαταρια σε περιπτωση αναγκης.

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry gia tin xazi isos erwtisi alla twra pou pira to n80 paratirisa oti bgainontas apo mia efarmogi me to NO (kokino koumpi) afti klinei entelos. Diladi den iparxei sto backround. why? einai epilogi tou kinitou afti?
mpanos
Link to comment
Share on other sites

paidia sorry gia tin xazi isos erwtisi alla twra pou pira to n80 paratirisa oti bgainontas apo mia efarmogi me to NO (kokino koumpi) afti klinei entelos. Diladi den iparxei sto backround. why? einai epilogi tou kinitou afti?
Είναι λειτουργία του κινητού και συμβαίνει σε όλες τις συσκευές με symbian os 8.1, 9.1 :)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟ Ν80 ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ PC ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ BEST CRYPTO V1.0S60V3.YMBIANOS9,1 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΗ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ PC ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟ Ν80 ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ PC ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ BEST CRYPTO V1.0S60V3.YMBIANOS9,1 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΗ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ PC ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΛΕΙΔΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ******!ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΚΤΕΛΕΣΗ WIN98

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Paidia help...

Prin 2 meres agorasa to N80.Teleio kinito ktlp ktlp...

Kathos simera vrika xrono na asxolitho me tis rithmiseis tou ktlp prospathisa na peraso imerominies genethlion...EINAI TRAGIKO...Eixa prin to 6230i pou sou eixe kanonika epilogi genethlia kai evazes tin imerominia genisis kai to onoma kai kathe xronia sou to epanalamvane...Dixnontas sou malista kai tin ilikia tou atomou!!!

I epilogi "epeteios" pou xei to N80 einai TRAGIKI (i ego kano kati lathos)...

Pou vazoume tin imerominia genisis?an tou valeis palioteres imerominies sou leei "i imerominia exei parelthei"...Ektos otan evala stin imerominia kapoia metagenesteri tis simerinis eida pos sta epomena eti (2007,2008..) DEN DIMIOURGEI AUTOMATI KATAXORISI GIA IPENTHIMISI??

Telos i epilogi gennethlia pou mporeis na prostheseis stis epafes einai DIAKOSMITIKI (ma einai dinaton na min sou exei epilogi IPENTHIMISIS??)

 

Exo to teleutaio firmware egkatestimeno.

 

As mou pei kapoios pos kati den kano kala giati an pragmati den mporo na exo oti eixa sto 6230 mou tha apogoiteuto TRELA...:(

 

(Signomi an exei anafrthei kapou allou,alla den vrika kati)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Smart Movie να δω δύο επεισόδια στο κινητό, συνολικού χρόνου 40 min και μου γονάτισε την μπαταρία!!!Από πλήρως γεμάτη, θέλει ξαναφόρτιση!Καλά τόσο πολύ καταναλώνει?
Link to comment
Share on other sites

paidia sorry gia tin xazi isos erwtisi alla twra pou pira to n80 paratirisa oti bgainontas apo mia efarmogi me to NO (kokino koumpi) afti klinei entelos. Diladi den iparxei sto backround. why? einai epilogi tou kinitou afti?

 

Ούτε σε μένα άρεσε αυτό αλλά κάνω το εξής. Αντί για το κόκκινο κουμπί πιέζω το κουμπί του μενού και τότε η τρέχουσα εφαρμογή μπαίνει στο backround.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ το σε Nokia Shop και θα σου βάλουν την Ελληνική έκδοση. Πες τους τι έγινε. Αν έχεις και την απόδειξη αγοράς θα είσαι εντός εγγύησης και δεν θα πληρώσεις τίποτα.

 

 

H τελευταία έκδοση για το Ν80 είναι (δεν διατίθεται στο site της Nokia προς το παρόν, μόνο στα Νοkia Shop):

 

V 4.0623.0.42

20-09-2006

RM-92

Nokia N80 (07)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν ορίζουμε μια φωτογριφία ως background να την δείχνει full screen?

 

Σας ευχαριστώ!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι σχετικά νέος κάτοχος του Ν80.Εχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές όταν κάποιος με καλεί αλλοιώνεται ο ήχος του ring tone. Χρησιμοποιώ παλιά version (v.3.0617.0.6) και ήθελα να ρωτήσω αν το πρόβλημα διορθώνεται με κάποια μεταγενέστερη version και ποια ειναι αυτή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι σχετικά νέος κάτοχος του Ν80.Εχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές όταν κάποιος με καλεί αλλοιώνεται ο ήχος του ring tone. Χρησιμοποιώ παλιά version (v.3.0617.0.6) και ήθελα να ρωτήσω αν το πρόβλημα διορθώνεται με κάποια μεταγενέστερη version και ποια ειναι αυτή

 

αυτο φταιει επειδη γινεται η αλλαγη του σηματος απο 3g σε gsm αμα σε ενοχλει βαλτο επιλογη μονο σε gsm.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ` ευχαριστώ φίλε μου.Θα το δοκιμάσω, αν και θα ήθελα να γνωρίζω αν το προβλημα λύνεται με νεο version

 

δεν νομιζω να διορθωνεται ακομα.και το ν93 που ειχα το προβλημα αυτο υπηρχε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ` ευχαριστώ φίλε μου.Θα το δοκιμάσω, αν και θα ήθελα να γνωρίζω αν το προβλημα λύνεται με νεο version

 

Στο δικο μου δεν διορθωθηκε το προβλημα αυτο! Εκανα μια αναβαθμιση απο τοτε που το εχω στα χερια μου!

Γνωριζει καποιος ποια ειναι η τελευταια version που εχει διαθεσει η NOKIA για το Ν80?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου δεν διορθωθηκε το προβλημα αυτο! Εκανα μια αναβαθμιση απο τοτε που το εχω στα χερια μου!

Γνωριζει καποιος ποια ειναι η τελευταια version που εχει διαθεσει η NOKIA για το Ν80?

 

Στην προηγουμενη σελιδα ο alcateluser ειπε:

 

H τελευταία έκδοση για το Ν80 είναι (δεν διατίθεται στο site της Nokia προς το παρόν, μόνο στα Νοkia Shop):

 

V 4.0623.0.42

20-09-2006

RM-92

Nokia N80 (07)

 

Ευχαριστώ.

 

;)

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια. Πρεπει λοιπον να μαθω να ζω με την μικρη αυτονομια. Το κακιστο σημα ομως με εκνευριζει αφανταστα. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Paw na steilw enan ixo apo to gallery tou kinitou kai kathws to stelnw thelw na kanw kai kati allo! An patisw to kokkino koumpaki mou stamataei tin apostoli! Xalastika giati polla pragmata mazi ekana kai sto 3230 pou eixa prin oxi twra sto n80! Ayto gia na katalabete giati anazitisa tropo na min kleinei mia efarmogi kai na trexei sto backround. Thanks!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Paw na steilw enan ixo apo to gallery tou kinitou kai kathws to stelnw thelw na kanw kai kati allo! An patisw to kokkino koumpaki mou stamataei tin apostoli! Xalastika giati polla pragmata mazi ekana kai sto 3230 pou eixa prin oxi twra sto n80! Ayto gia na katalabete giati anazitisa tropo na min kleinei mia efarmogi kai na trexei sto backround. Thanks!

 

αν κρατησεις το κουμπι του ΜΕΝΟΥ και επιλεξεις αναμονη σε παει στην αναμονη και η αποστολη(ή οτι αλλο κανεις τρεχει απο πισω)

Link to comment
Share on other sites

Paw na steilw enan ixo apo to gallery tou kinitou kai kathws to stelnw thelw na kanw kai kati allo! An patisw to kokkino koumpaki mou stamataei tin apostoli! Xalastika giati polla pragmata mazi ekana kai sto 3230 pou eixa prin oxi twra sto n80! Ayto gia na katalabete giati anazitisa tropo na min kleinei mia efarmogi kai na trexei sto backround. Thanks!

 

Πάτα το πλήκτρο Μενού,θα συνεχίσει να στέλνει την ήχο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγνώμη αν πιθανώς το ερωτημά μου είναι off topic.

Μπορεί κανείς να μου πει που βρισκονται τα Nokia Club στην περιοχή Γλυφάδας-Βούλας-Βουλιαγμένης?Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω software update στο Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...