Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

 

Εχει κάποιος βρεί το εξής πρόβλημα;

 

Κάποιες φορές δεν με ενημερώνει το N80 όταν έχω λάβει sms.

 

Δηλαδή, το μόνο που δείχνει είναι το φακελάκι όταν είναι σε standby, και αν μπω να δω τα sms, μου δείχνει το κόκκινο αστεράκι (ότι έχω καινούργιο sms).

 

Απλά δεν ακούγεται όταν το λαμβάνω, και δεν βγαινει το "1 Message Received".

 

Δεν ξέρω, σαν να κολλάει.

 

Αυτό δεν συμβαίνει πάντα. Μία στις τόσες. Με ένα reboot είναι ok, άλλα δεν είναι και ότι καλύτερο...

 

Επίσης, όταν μπαίνω στο App. Manager, κάνει ώρα να ανοίξει και να δείξει τα περιεχόμενα.

 

΄Εχω το τελευταίο firmware.

 

Τα threads είναι πολλά και δεν μπόρεσα να τα διαβάσω ΟΛΑ για να βρω απάντηση. Sorry.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έβαλα το προγραμμα αυτό αλλά απλά είναι η τελευταια εκδοση 4.0623.0.41. Είναι πολύ απλό το προγραμμα αλλα εμενα στο δευτερο βήμα με σταματαει και λεει:" Your phone software is already uo to date. If you want you can reinstall it." Και μετά έχει απο κάτω 2 επιλογες. reinstall την οποία δεν μπορώ να κάνω κλίκ, και cancel. αν θελω δηλαδή να το ξαναεγκαταστησω το λειτουργικό στο κινητο δεν μπορώ????:confused:

 

Mπορείς...

Απλά, για να το κάνεις αυτό, πρέπει να επιλέξεις πάνω που λέει ότι αποδέχεσαι ότι θα διαγραφούν τα δεδομένα κλπ:)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Εχει κάποιος βρεί το εξής πρόβλημα;

 

Κάποιες φορές δεν με ενημερώνει το N80 όταν έχω λάβει sms.

 

Δηλαδή, το μόνο που δείχνει είναι το φακελάκι όταν είναι σε standby, και αν μπω να δω τα sms, μου δείχνει το κόκκινο αστεράκι (ότι έχω καινούργιο sms).

 

Απλά δεν ακούγεται όταν το λαμβάνω, και δεν βγαινει το "1 Message Received".

 

Δεν ξέρω, σαν να κολλάει.

 

Αυτό δεν συμβαίνει πάντα. Μία στις τόσες. Με ένα reboot είναι ok, άλλα δεν είναι και ότι καλύτερο...

Κατ'αρχάς καλως ήρθες στο forum!:)

Κάτι τέτοιο δεν το έχω παρατηρήσει σε μένα... Ας μας πει και κάποιος άλλος!

 

Επίσης, όταν μπαίνω στο App. Manager, κάνει ώρα να ανοίξει και να δείξει τα περιεχόμενα.

 

΄Εχω το τελευταίο firmware.

 

Τα threads είναι πολλά και δεν μπόρεσα να τα διαβάσω ΟΛΑ για να βρω απάντηση. Sorry.

 

Ευχαριστώ πολύ

Αυτό το κάνει κ σε μένα (και το έκανε και το 6600 που είχα παλιά). Προφανώς γίνεται γιατί το κινητό ψάχνει τις εφαρμογές που έχει εγκατεστημένες στη "registry" του. Όσο πιο πολλές οι εφαρμογές, τόσο πιο πολύ θ'αργεί μέχρι να τις εμφανίσει όλες! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου για ηχο κλησεις παιζει aac,mp3,mp4,mid,3gp μπορει να παιζει και αλλα δεν ξερω

 

Τι ειναι προτιμοτερο να εχεις? acc mp3 mp4.....ή δεν εχει σημασια?

Εχει να κανει με το capacity ή την ποιοτητα ηχου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Villis, Φοβερό forum!!

 

Πήρα τηλ. nokia shop και λένε να περιμένω να βγεί το καινούργιο firmware...

 

Οσο για το Application Manager, μάλλον αυτό θα είναι...

 

Για το sms θέμα, άλλος έχει δεί το ίδιο να συμβάινει με το δικό του Ν80;

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα Ν80 απο την ΤΙΜ που πανω στο αλουμινενιο κομματι εχει χαραγμενες λεξεις (ΤΙΜ ,umts).

Ξερει κανεις που ή πως μπορουμε και εμεις να χαραξουμε πανω στο αλουμινιο για να κανουμε το κινητακι μας μοναδικο???

 

 

File to diko mou einai etsi kai den trelainomai. Den eimai kai fan ths tim kai kamias etaireias. Htan etsi afou to phra me anabathmish.

Esy mporeis na rwthseis an exeis tim an sto kanoun autoi kai me poso xrewsh....

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

File to diko mou einai etsi kai den trelainomai. Den eimai kai fan ths tim kai kamias etaireias. Htan etsi afou to phra me anabathmish.

Esy mporeis na rwthseis an exeis tim an sto kanoun autoi kai me poso xrewsh....

Μα εγω δεν θελω να γραψω πανω ΤΙΜ,θελω να βαλω το ονομα μου ας πουμε ή κατι ενα sign γι ανα ειναι το τηλ ξεχωριστο.Αυριο θα παω στην ΤΙΜ να ρωτησω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μα εγω δεν θελω να γραψω πανω ΤΙΜ,θελω να βαλω το ονομα μου ας πουμε ή κατι ενα sign γι ανα ειναι το τηλ ξεχωριστο.Αυριο θα παω στην ΤΙΜ να ρωτησω.

 

η tim δεν προκειται να σου πει τιποτα ουτε να σε βοηθησει.πηγαινε σ΄ενα κοσμηματοπωλειο και πες να στο χαραξουνε εκει.:happy: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να έχει ποσταριστεί πουθενά, συγγνώμη αν κάνω λάθος...

 

http://europe.nokia.com/A4176089

 

διαθέσιμο firmware για το N80 για σπιτική αναβάθμιση.

 

Πολύ καλό το περίμενα τόσο καιρό. Ένα μπράβο λοιπόν στη nokia κι ας άργησε..

 

Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω. Κατέβασα και εγκατέστησα το Nokia Software Updater από την σελίδα που δίνει ο φίλος alexISS και το εγκατέστησα. Μετά συνδέω το τηλέφωνο στη usb και διαλέγω Pc Suite. Πατάω next στο Updater, μου βρίσκει το τηλέφωνο αλλά μου λέει ‘There is no software update available for your phone’….

 

Με το *#0000# μου λέει:

 

V 3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

Nokia N80 (47.01)

 

Τι να κάνω ?

y4
Link to comment
Share on other sites

‘There is no software update available for your phone’….

 

Με το *#0000# μου λέει:

 

V 3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

Nokia N80 (47.01)

 

Τι να κάνω ?

 

Απο οτι βλεπω το software που εχεις δεν ειναι μαλλον europe (- Nokia N80 (47.01) )

θα επρεπε να ειναι - Nokia N80 (07)

Παιζει και το αλλο:Μηπως ειναι branded το Ν80 που εχεις ? Απο που το αγορασες ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα με ανανέωση συμβολαίου από την TIM το καλοκαίρι αλλά δεν γράφει τίποτα επάνω. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό ? Υπάρχει λύση ? Πως μπορεί να μην είναι Europe ?
y4
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα με ανανέωση συμβολαίου από την TIM το καλοκαίρι αλλά δεν γράφει τίποτα επάνω. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό ? Υπάρχει λύση ? Πως μπορεί να μην είναι Europe ?

 

Ok, μαλλον europe ειναι , αλλα πιστευω οτι ειναι εκδοση για την Τιμ,αυτη που εχεις .

Το εντελως καθαρο Ν80 εχει το χαρακτηριστικο Nokia N80 (07)

Οποτε ,μαλλον πρεπει να περιμενεις λιγο .:)

 

Ας εκφρασει καποιος πιο ειδικος αποψη :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχει βάλει το χεράκι της η TIM θα πρέπει να περιμένω την ROM από την ίδια την TIM και όχι nokia ? Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος με συσκευή αγορασμένη από TIM ?
y4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελανει αυτο το updater,

Οταν ΔΕΝ ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ, βλεπει την συσκευη μου κανονικα, αλλα φυσικα δεν μπορει να κατεβασει καποιο update.

Οταν ΕΙΜΑΙ συνδεδεμενος στο ιντερνετ ΔΕΝ μπορει να βρει την συσκευη κ μενει στο "detecting your phone".

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο??

 

Εχω το:

V3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

NOKIA N80 (07)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω restart κάνει κάτι εγκατάσταση... και στο τέλος μου λέει ότι η κάρτα μνήμης περιέχει μη ασφαλή λογισμικό. Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω και γω το Ν80 και πρόσφατα το έβαλα την καινούρια αναβάθμιση σε Nokia Shop. επίσης έχω το PC suite το πιο τελευταίο αλλά έχω το εξής πρόβλημα με το backup. Όταν θελήσω να επαναφέρω το αντίγραφο δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω αν θέλω να επαναφέρω και τις επαφές και ενώ μου λέει ότι τα επανέφερε όλα, οι επαφές δεν επανέρχονται. τι να κάνω? έτυχε σε κανέναν άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελανει αυτο το updater,

Οταν ΔΕΝ ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ, βλεπει την συσκευη μου κανονικα, αλλα φυσικα δεν μπορει να κατεβασει καποιο update.

Οταν ΕΙΜΑΙ συνδεδεμενος στο ιντερνετ ΔΕΝ μπορει να βρει την συσκευη κ μενει στο "detecting your phone".

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο??

 

Εχω το:

V3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

NOKIA N80 (07)

 

Έχεις USB Modem;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Στο FAQ του nokia update λέει:

6. Can an operator-branded Nokia device be updated with Nokia Software Updater?

 

Yes, but please note that not all operators may have approved the latest software for use in their devices.

 

Ελπίζω να γινει σύντομα... Το δικό μου όπως είπα δεν γράφει TIM επάνω. Ειναι πιθανό η ΤΙΜ να δίνει φτινότερης κατασκευής συσκευες που και όχι Ευρωπαικές? Υπάρχουν τέτοιες συσκευές?

y4
Link to comment
Share on other sites

Έχεις USB Modem;

 

Αν εννοεις αυτο που συνδεομαι στο ιντερνετ,ναι.ΓΙατι? παιζει ρολο???

Εχω κ ενα αλλο PC που βγαινει εξω με netgear router,να μπω με αυτο?

 

Ρε παιδια μηπως κανω την ******* τελικα? Απο που το τρεχετε το package που κατεβασατε απο το site?

Απ το PC ή το βαζετε σε καποιο folder στο κινητο κ το τρεχετε απο εκει ????

 

Ας μου πει καποιος την διαδικασια ακριβως γιατι δεν ειχα ξανασχοληθει με smartphones κτλ κ φοβαμαι μηπως κατι δεν κανω καλα εγω τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Το PC suite γενικά έχει πρόβλημα όταν είναι συνδεδεμένο και λειτουργεί USB modem ενώ πας να συνδέσεις το κινητό...

 

Πιο παλιά που χρησιμοποιούσα το netmod δεν μπορούσα να τα έχω και τα δύο επάνω στο PC...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ζητώ βοήθεια ...Αν ξέρει κανείς ας μπεί στον κόπο να μου πεί.

 

Είμαι με εκδοση V.30617.0.6 , κατεβάζω το Software updater, το συνδέω το κινητό, επιλέγω PC Suite , τρεχω το Software updater και μόλις ανοίξει το πάραθυρο του προγραμματος .....σταματάει εκεί.! Μένει στο Starting Appication

 

Έχει συμβεί σε κανένα ? Ξέρει κανείς τί φταίει ? Είμαι σε DSL χωρίς τίποτα άλλο συνδεδεμένο στο laptop.

 

Ευχαριστώ.

 

 

:O

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

οποτε φταιει που εχω πανω στο PC USB MODEM?

Στο αλλο μου PC εχω ενα ADSL router...αν το βαλω εκει δηλ υπαρχει περιπτωση να παιξει?

 

τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ok, μαλλον europe ειναι , αλλα πιστευω οτι ειναι εκδοση για την Τιμ,αυτη που εχεις .

Το εντελως καθαρο Ν80 εχει το χαρακτηριστικο Nokia N80 (07)

Οποτε ,μαλλον πρεπει να περιμενεις λιγο .:)

 

Ας εκφρασει καποιος πιο ειδικος αποψη :O

Υπάρχει δυνατότητα να μετατραπεί σε (07) και να γίνονται αναβαθμίσεις από το Software Updater.

 

Ας πάει μια βόλτα ο troublefun στο Nokia Shop Ελληνικού! Μίλησα με τα παιδιά και μου είπαν ότι γίνεται και δεν βγαίνει εκτός εγγύησης η συσκευή λόγο μετατροπής σε (07).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μετατραπεί σε (07) και να γίνονται αναβαθμίσεις από το Software Updater.

 

Ας πάει μια βόλτα ο troublefun στο Nokia Shop Ελληνικού! Μίλησα με τα παιδιά και μου είπαν ότι γίνεται και δεν βγαίνει εκτός εγγύησης η συσκευή λόγο μετατροπής σε (07).

 

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω αν και τώρα είμαι Αγγλία και όταν έρχομαι Ελλάδα δεν μένω Αθήνα. Το κινητό δεν έχει πρόβλημα απλά θα ήθελα να του βάλω τη νέα έκδοση και πάνω που χάρηκα ξενέρωσα λίγο απότομα.

 

Θα περιμένω να δω τι έχει να πει και κάνεις άλλος που το έχει πάρει από TIM. Κάνοντας ένα search στο google για ‘Nokia N80 (47.01)’ δεν βγάζει τίποτα. Κάπου είχα δει μια σελίδα που σου έλεγε ανάλογα με το IMEI από πού είναι το κινητό αλλά δεν μπορώ να τη βρω. Αν έχει κάποιος το link και είναι εύκολο ας το γράψει εδώ ή ένα pm.

 

Την μετατροπή σε 07 δεν μπορώ να την κάνω εγώ ?:ninja:

y4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...