Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχιζω να το λιωνω το ν80 και να ανακαλυπτω τις ομορφιες του.Κατεβασα demo το mini opera και νομιζω οτι ο δικος τους εχπλορερ (Ν80) ειναι καλυτερος μονο που δεν μπορω να βρω την επιλογη να μη κατεβαζει εικονες!!

Οσο για κινητο και πλοηγηση μαζι οπως ειπα ειχα το Qtek 9000 που κανει παπαδες και ειναι μακραν η καλυτερη συσκευη που ειχα στα χερια μου(εδω και 6 μηνες δεν εχω δει κατι καλυτερο-αποψη μου-) αλλα αλλο τηλ με πολλες δυνατοτηες και αλλο ΟΛΑ σε 1!κατανταει κουραστικο να κουβαλας μια μεγαλη συσκευη που τα κανει ολα οταν μπορεις να εχεις στο αμαξι ή στη μηχανη ή στο σκαφος(σε λίγες μερες-βδομαδες μια εταιρια 8α φερει χαρτες με ολη τη μεσογειο που θα μπαινουν και σε μιο) ενα απλο-φτηνο mio και για τηλεφωνο μια συσκευη που μπορεις να κρατας στο χερι σου ανετα.Φιλικα παντα ;);)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς εμένα μου έπεσε και γέμισε πολλές γρατζουνιές η πρόσοψη...:(

 

Πήρα ένα φίλο μου τεχνικό που δουλεύει σε Nokia Shop και θα πάω την ερχόμενη εβδομάδα για αλλαγή πρόσοψης και sliding μηχανισμού.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα μου έπεσε και γέμισε πολλές γρατζουνιές η πρόσοψη...:(

 

Πήρα ένα φίλο μου τεχνικό που δουλεύει σε Nokia Shop και θα πάω την ερχόμενη εβδομάδα για αλλαγή πρόσοψης και sliding μηχανισμού.

 

Φίλε μου ενδιαφέρομαι κι εγώ (όπως και άλλοι νομίζω) για αλλαγή πρόσοψης και μηχανισμού. Όταν μάθεις την τιμή πες μας κι εμάς :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με την εφαρμογη PC SUITE την καινουργια, με το που παω να δω τις επαφες μου ολες φενονται με αλαμπουρνεζικους χαραχτηρες!

κανω συγχρονισμό με outlook και το αντιστροφο και τιποτα υπαρχη καπιος που μπορει να βοηθηση η εστω να προτεινη κατι!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ενδιαφέρομαι κι εγώ (όπως και άλλοι νομίζω) για αλλαγή πρόσοψης και μηχανισμού. Όταν μάθεις την τιμή πες μας κι εμάς :)

εγω που στο δικο μου ειχα αλλαξει το καπακι νομιζω οτι ειχα δωσει καπου στα 25-30 ευρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχω στα χέρια μου το πανέμορφο :lol: nokia n80. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές. Θα μπορούσα να πώ οτι η ποιότητα αναπαραγωγής MP3 είναι κορυφαία και το γεγονός οτι μπορείς να surfareis sto web μεσω wireless δικτύου ειναι εντυπωσιακό, έχω σηκώσει και τον apache στο pc και μεταφέρω αρχεία χωρις καλωδια κτλπ κτλπ..πολύ βολικό. Η ποιότητα στις φωτογραφίες είναι ικανοποιητική μεν αλλα πιστεύω οτι 8α μπορούσε να είναι καλύτερη :cry: , ίσως να υπάρξει στο μέλλον κάποιο πρόγραμμα που να σώσει λίγο την κατάσταση όπως το photo acute h to flexicam στην προηγούμενη έκδοση symbian.

 

Επίσης περιμένω με ανυπομονισία το skype για αυτό το κινητό.

 

Για bugs και άλλα προβλήματα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη επειδή δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολύ. :X

 

αυτά απο εμένα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/shadowman__/18914/411915/0/Signature2%28myphone%29.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη σελίδα για το πως να κάνετε το Ν80 ,"βίδες" :lol: ,

για αλλαγή πρόσοψης κλπ

http://img116.imageshack.us/img116/7419/dscf1277sg8.th.jpg

http://web.mac.com/the_reamer/iWeb/freestyle/N80%20Strip%20P.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση.Γνωριζει κανεις πως μπορει να εμφανιστει στον

player η εικονα του mp3 οταν αυτο εχει?Λχ στο Ν70 εμφανιζονται εικονες

οταν υπαρχουν σε καποιο mp3,thanks:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη σελίδα για το πως να κάνετε το Ν80 ,"βίδες" :lol: ,

για αλλαγή πρόσοψης κλπ

http://img116.imageshack.us/img116/7419/dscf1277sg8.th.jpg

http://web.mac.com/the_reamer/iWeb/freestyle/N80%20Strip%20P.html

Στο προτελευταίο στάδιο ουσιαστικά σου λέει πως να "σφίξεις" στο sliding μηχανισμό. :)

Link to comment
Share on other sites

gia se olous.. apoktisa to n80 prin mia evthomatha peripou... se genikes grammes mou fenetai poli kalo.

parola auta mou fenetai to menu tou poli argo...merikes fores otan mpaino ston tilefoniko katalogo kanei anaktisi thethomenos gia na ton anoikoso...argei na mou emfanisei nea minimata...kai tetoia polla,,,uparxei periptosi na xreiazetai anavathmisi ...i etsi einai ..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Απεκτησα κι εγω πριν 2 μερες το Ν80. Ευχαριστημενος μεν, αλλα οχι απολυτα. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απο τα τηλεφωνα που χρησιμοποιω. Το τελευταιο ηταν το 6680 και ημουν ικανοποιημενος απολυτα για τον ενα χρονο που το δουλεψα.

Με το Ν80 ομως ειχα καποια "κολληματα" απο την αρχη.

Κατ'αρχας δεν μπορω να πιστεψω οτι η μπαταρια κραταει με το ζορι μια μερα.

Εχω το τηλεφωνο 2 ημερες και σημερα θα κανω την τριτη του φορτιση. Δεν μου μοιαζει λογικο.

Το αλλο κολλημα που με χαλασε ιδιαιτερως ειναι το slider. Ειναι απιστευτο το ποσο ευκολα ανοιγει το τηλεφωνο, σε σημειο να μην μπορεις να κανεις καποια δουλεια και να ειναι κλειστο. Μετακινειται μονο που το ακουμπας. Υπαρχει καποιος τροπος να σφιξει ετσι ωστε να μην ανοιγει τοσο ευκολα?

Για την μπαταρια υπαρχει καποια λυση?

Και τελος, γιατι μαλλον σας επρηξα, γνωριζει κανεις πως μπορω να μεταφορα ολα τα μυνηματα απο το παλιο τηλεφωνο στο καινουριο?

 

Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Και τελος, γιατι μαλλον σας επρηξα, γνωριζει κανεις πως μπορω να μεταφορα ολα τα μυνηματα απο το παλιο τηλεφωνο στο καινουριο?

 

Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.

Με έναν Card Reader βρίσκεις τον φάκελο «Mail» στην κάρτα μνήμης.Εκεί αποθηκεύονται όλα τα γραπτά μηνύματα,εφόσον έχεις κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

Απλά κάνε τα copy-paste στον υπολογιστή και ύστερα στην άλλη κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Με έναν Card Reader βρίσκεις τον φάκελο «Mail» στην κάρτα μνήμης.Εκεί αποθηκεύονται όλα τα γραπτά μηνύματα,εφόσον έχεις κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

Απλά κάνε τα copy-paste στον υπολογιστή και ύστερα στην άλλη κάρτα μνήμης.

χμμ, δεν παιζει αυτο φιλε DENIOR γιατι οι φακελοι πλεον εχουν αλλαξει, αμφιβαλλω αν υπαρχει φακελος mail. παντως system δεν υπαρχει :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό site φίλε αλλά θα το τολμήσει να το κάνει κανεις;:worry:

καλο αλλα προσωπικα εγω δεν το κανω:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με έναν Card Reader βρίσκεις τον φάκελο «Mail» στην κάρτα μνήμης.Εκεί αποθηκεύονται όλα τα γραπτά μηνύματα,εφόσον έχεις κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

Απλά κάνε τα copy-paste στον υπολογιστή και ύστερα στην άλλη κάρτα μνήμης.

 

 

Καλημερα και παλι. Δυστυχως στην παλια καρτα μνημης δεν υπαρχει τετοιος φακελος. Υπαρχει ομως στο c:\ drive του τηλεφωνου(6680). Μεσα στο system/mail λογικα ειναι ολα τα SMS μου. Αλλα οσο κι αν προσπαθησα δεν μπορεσα να τα κανω PASTE στο νεο τηλεφωνο. Ενω τα κανει κανονικα copy απο το παλιο(6680) σε εναν φακελο μεσα στα windows, στο Ν80 δεν επιτρεπεται να κανεις PASTE στον φακελο inbox του τηλεφωνου οτιδηποτε.Προσπαθησα να τα στειλω και με τον FE Explorer μεσα bluetooth αλλα το N80 λεει οτι το αρχειο που παραλαμβανει ειναι αγνωστο για αναγνωση.

Καποιος αλλος καμια ιδεα?

 

Ευχαριστω παντως Denior για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη σελίδα για το πως να κάνετε το Ν80 ,"βίδες" :lol: ,

για αλλαγή πρόσοψης κλπ

http://img116.imageshack.us/img116/7419/dscf1277sg8.th.jpg

http://web.mac.com/the_reamer/iWeb/freestyle/N80%20Strip%20P.html

 

Ενδιαφέρον Mike. :up: Τώρα μένει να βρω κάποιον να μου δώσει το N80 του, για να το δοκιμάσω. :D

 

Το δικό μου δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Συνήθως περνάει κάποιο διάστημα ασφαλείας από όταν αποκτήσω ένα κινητό, μέχρι να το ανοίξω για να γνωρίσω και τον "εσωτερικό" του κόσμο. :whistle:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχω στα χέρια μου το πανέμορφο :lol: nokia n80. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές. Θα μπορούσα να πώ οτι η ποιότητα αναπαραγωγής MP3 είναι κορυφαία και το γεγονός οτι μπορείς να surfareis sto web μεσω wireless δικτύου ειναι εντυπωσιακό, έχω σηκώσει και τον apache στο pc και μεταφέρω αρχεία χωρις καλωδια κτλπ κτλπ..πολύ βολικό. Η ποιότητα στις φωτογραφίες είναι ικανοποιητική μεν αλλα πιστεύω οτι 8α μπορούσε να είναι καλύτερη :cry: , ίσως να υπάρξει στο μέλλον κάποιο πρόγραμμα που να σώσει λίγο την κατάσταση όπως το photo acute h to flexicam στην προηγούμενη έκδοση symbian.

 

Επίσης περιμένω με ανυπομονισία το skype για αυτό το κινητό.

 

Για bugs και άλλα προβλήματα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη επειδή δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολύ. :X

 

αυτά απο εμένα

Φιλε αυτο με το apache που λεσ οτι εχεισ σηκωσει στον υπολογιστη τι ακριβως ειναι,μπορεις και μεταφερεις αρχεια μεσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

re paidia voithiste ligo me to pcsuite den fenontai oi epafes me ellinikous xaraxtires ti prepei na kanw?

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τους Ελληνικούς χαρακτήρες στο PC Suite 6.8 (22).

Σε μένα φαίνονται κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

re paidia voithiste ligo me to pcsuite den fenontai oi epafes me ellinikous xaraxtires ti prepei na kanw?

egw ta exw agglika kai fainontai agglika alla pou exw ellhnika fainontai ellhnika.esena poio akribws einai to problhma sou??:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia voithiste ligo me to pcsuite den fenontai oi epafes me ellinikous xaraxtires ti prepei na kanw?

εννοεις δειχνει αλαμπουρνεζικα???

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι. Δυστυχως στην παλια καρτα μνημης δεν υπαρχει τετοιος φακελος. Υπαρχει ομως στο c:\ drive του τηλεφωνου(6680). Μεσα στο system/mail λογικα ειναι ολα τα SMS μου. Αλλα οσο κι αν προσπαθησα δεν μπορεσα να τα κανω PASTE στο νεο τηλεφωνο. Ενω τα κανει κανονικα copy απο το παλιο(6680) σε εναν φακελο μεσα στα windows, στο Ν80 δεν επιτρεπεται να κανεις PASTE στον φακελο inbox του τηλεφωνου οτιδηποτε.Προσπαθησα να τα στειλω και με τον FE Explorer μεσα bluetooth αλλα το N80 λεει οτι το αρχειο που παραλαμβανει ειναι αγνωστο για αναγνωση.

Καποιος αλλος καμια ιδεα?

 

Ευχαριστω παντως Denior για το ενδιαφερον.

Ναι,χρησιμοποιησε το pc suite στο 6680 κ σωσε τα μηνυματα στον υπολογιστη.Κατοπιν συνδεσε το ν80 κ μετεφερε τα σε αυτο παλι μεσω του pc suite....:)

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...