Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω κάτι

 

Όταν κάνεις εγκατάσταση μια εφαρμογή και πας στη διαχείριση εφαρμογών σου βγάζει το ίδιο αρχείο 2 φορές, τη μια εγκατεστημένο και την ως μη εγκατεστημένο. Έκανα διαγραφή τα μη εγκατεστημένα και τωρα δε φαίνονται ούτε τα εγκατεστημένα ενώ οι εφαρμογές τρέχουν καλά.

 

Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει τι γίνεται;

 

Και αν ναι, πως θα διαγράψω εφαρμογές αφού δεν εμφανίζονται τα αρχεία στη διαχείριση;

και σε εμενα το ιδιο συμβαινει.στην διαχειριση εφαρμογων δειχνει μονο τις εγκατεστημενες εφαρμογες στην καρτα μνημης.τωρα αν θες να διαγραψεις μια εφαρμογη μπορεις να το κανεις πατωντας το κουμπακι c επανω της ακομα και αν δεν εισαι στη διαχειριση αλλα στο μενου.

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως εμένα μετά από 3-4 πλήρεις αποφορτίσεις - φορτίσεις κρατάει ένα διήμερο χαλαρά!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

To ρώτησα και παραπάνω και δεν πήρα απάντηση.Εχω ενα χαζοπροβλημα που απο το search που εκανα μάλλον δεν το εχει καποιος άλλος.

Καθε φορά που θέλω να τραβήξω φώτο, πρέπει να κανω εκ νέου τις ρυθμίσεις...

Τι εννοώ, πχ αν θέλω να έχω την ρύθμιση του φλας στο αυτόματο, πρέπει κάθε φορα να το ρυθμίζω αφου μολις βγω στο αρχικο μενού , το φλάς απενεργοποιείται και οταν ξανα μπω στην κάμερα πρέπει εκ νέου να το ρυθμίσω...

thanks

 

Φίλε μου this is not a bug. It's a feature!!! (δεν ξέρω βέβαια το λόγο ύπαρξης της ιδιότητας αυτής. Και γω για πρόβλημα το νόμιζα) :) .

Βασικά η λύση είναι μια :rtfm:. Στο manual στη σελίδα 29, στην παράγραφο "Ρυθμίσεις κάμερας ακίνητων εικόνων" στην 3η απ'το τέλος σειρά, γράφει ότι εκείνες οι ρυθμίσεις επανέρχονται στις προκαθορισμένες επιλογές αφού κλείσουμε την κάμερα. Τώρα ο λόγος για τον οποίον γίνεται αυτό άγνωστος...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου όσον αφορά το θέμα με τα"κομμένα" γράμματα στα μηνύματα...το παρουσίαζε και σε μένα αλλά μόνο όταν έβαζα κάποιο φορτωμένο θέμα. Δοκιμάστε κάποιο πιο "ανάλαφρο" θέμα με λιγότερα KB η ακόμα και το προεπιλεγμένο και παρατηρήστε αν τα γράμματα συνεχίζουν να κόβονται.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν για αποθήκευση των μηνυμάτων έχετε επιλέξει την κάρτα μνήμης, λειτουργεί κανονικά η αποθήκευση δεδομένων με το καλώδιο;

 

Ευχαριστώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου όσον αφορά το θέμα με τα"κομμένα" γράμματα στα μηνύματα...το παρουσίαζε και σε μένα αλλά μόνο όταν έβαζα κάποιο φορτωμένο θέμα. Δοκιμάστε κάποιο πιο "ανάλαφρο" θέμα με λιγότερα KB η ακόμα και το προεπιλεγμένο και παρατηρήστε αν τα γράμματα συνεχίζουν να κόβονται.

 

Εγώ έχω το default theme και μια φορά μου εμφάνισε κομμένα γράμματα. Δεν έχει ξαναεμφανίσει από τότε (τώρα έχω την 3.0617 ενώ όταν μου έκοβε γράμματα είχα την προηγούμενη)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

pantos ego exakoloutho na to fortizo kathe mera sxedon... den xero... den mporo na po oti kano treli xrisi.... oute videa oute tipota... tespa.... meta apo 1 mina pou to exo ekatsa kai koitaxa to manual... sto flegon zitima me tin metabasi, paratirisa oti eno o titlos einai metabasi - prosthiki den anaferetai tipota gia to pos kanoume prosthiki efarmogon sto menu tis metabasis... omos skeftomai mpas kai einai ena bug pou tha lythei me to neo firmware otan bgei... an mi ti allo, otan exeis plegma, mporeis na matakiniseis px tis simioseis pio xamila stin othoni kati pou deixnei oti yparxoun kenes theseis... apla den mporeis na tis gemiseis!!!! :wacko: oti na nai!!!! also... egatestisa ekeino ton emulator gia na paizo monkey island ktl... alla paizei sto 1/4 tis othonis!!!!! ti kano lathos xerei kaneis? telos pira kai ego tin thikoula cp 108 einai poly kali alla kamia sxesi leitourgika me krussell kai ta resta afou den mporeis na xrisimopoiiseis to kinito eno einai mesa sti thiki... ayta....
πηρα την νοκια σημερα τα κεντρικα στην βουλιαγμενης και μου ειπαν οτι η μπαταρια ετσι ειναι κραταει 24 ωρες με καθολου χρηση,με καλο σημα κλπ.της ειπα οτι σε αλλους κραταει πιο πολυ αλλα δεν μου απαντησε κατι σγκεκριμενο!τι ζωα θεε μου που ειναι!
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που ειπατε οτι καθε φορα που μπαινεις στην καμερα πρεπει να το ξαναρυθμισεις δεν ειναι bug ουτε αμελεια της νοκια.Το γραφει στις οδηγιες του τηλεφωνου στις οποιες καλο ειναι να ριχνουμε κ καμια ματια. Τελοσπαντων εγω συμφωνω με το χαραχτηριστικο αυτο γιατι φαντασου να εχεις ρυθμισει το κινητο για νυχτα με +2 φωτεινοτητα,ευκρινεια χαμηλη,σεπια κ ενα σωρο αλλες ρυθμισεις κ να προσπαθησεις να βγαλεις την επομενη φορα ενα ηλιολουστο τοπιο.Αν κρατουσε τις ρυθμισεις θα ειχες προβλημα.Τωρα που τις γυρνα στο default ομως ειναι οκ....
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , μια ερωτηση εχω, τι μπορω να κανω με το ''πορτακι'' του κινητου διοτι κουνιεται αριστερα δεξια ??(και αν γινεται χωρις να παει στο service) ..:lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε αποπαρω αλλα ναι το θεμα συζητηθηκε και προφανως δεν εψαξες.θα πας στη διαχειριση αρχειων και θα σβησεις απο τη μνημη του τηλ οποιο αρχειο το εχει ως μη εγκατεστημενο και εσυ γνωριζεις οτι το περασες,αλλα στην καρτα μνημης,:)

 

@ nkg :για τον emulator υπαρχουν δυο προγραμματα.το πρωτο και το updated που μπορεις με τον καταλληλο συνδυασμο κουμπιων να εχεις το παιχνιδι full screen. προσοχη εγκαθιστουμε τον emulator την μνημη του τηλ...τα ξαναειπε καποιος φιλος πιο πισω

 

 

nai nai to brika kai monos mou me ligo psaximo xtes... thanks anyway!!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , μια ερωτηση εχω, τι μπορω να κανω με το ''πορτακι'' του κινητου διοτι κουνιεται αριστερα δεξια ??(και αν γινεται χωρις να παει στο service) ..:lol:

 

basika... kai den xero an symfoneite oi ypoloipoi.... to portaki tha kounietai meta apo kapoion minon xrisi... emena malista mou epese kai kato (i kopela mou diladi to erixe..."katalathos" :rolleyes: ) kai apo tote psilo rolarei dexia kai aristera.... pisteyo pantos oti se ayto to thema opos kai sto poso xalaro einai to anoixe kleise to basiko rolo paizei i xrisi.... kai kathos pernane oi mines tha xalaronoun kai ta dyo... opote... i moni lysi einai i mi xrisi....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν για αποθήκευση των μηνυμάτων έχετε επιλέξει την κάρτα μνήμης, λειτουργεί κανονικά η αποθήκευση δεδομένων με το καλώδιο;

 

Ευχαριστώ... :)

 

Όχι, πρέπει η αποθήκευση μηνυμάτων να γίνεται στη μνήμη του τηλεφώνου για να δουλεύει σαν mass storage device.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πρέπει η αποθήκευση μηνυμάτων να γίνεται στη μνήμη του τηλεφώνου για να δουλεύει σαν mass storage device.
Χίλια ευχαριστώ :happy: . Το ίδιο συμβαίνει και στο 3250 και ήθελα να διαπιστώσω αν συμβαίνει και σε άλλες S60 3rd Edition συσκευές. Άρα δεν είναι πρόβλημα... :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Ενώ έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για το wlan μόλις ανοίγω τον opera και πάω να συνδεθώ σε μια σελίδα μου βγάζει το μύνημα: "Max. numbers of connections in use.Close an active connection first."

Έχει κανείς σας ιδεά τι παίζει????

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μετά από 3-4 πλήρεις αποφορτίσεις - φορτίσεις κρατάει ένα διήμερο χαλαρά!

και σε μενα το ιδιο και ακομα πιο πολυ με τουλαχιστον 3 ωρες χρησης ραδιο και 20-30 λεπτα wifi και 20 λεπτα ομιλια καθημερινα. δεν εχω το 3g και οταν το φορτισα για πρωτη φορα ακολουθησα πιστα το μανιουαλ και μετα απο 3 φορτισεις κραταει 2-3 μερες ανετα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγαπητο φορουμ.βγηκε και ο αντιπαλος μας k800.χθες ειχα κατσει και παρηγορουσα το κινητο μου για την καμερα του και του ελεγα οτι μπορει καποια στιγμη οι φιλοι του οι νοκιαδες μπορει να βγαλουν και καμια εκδοση firmware που να διορθωνει την καμερα του.ντρεπεται να βγει εξω βλεπετε για να μην συναντηθει με τον k800 και το κανει σκουπιδι. μια ερωτηση ρε παιδια.εαν περιμενω μια νεα εκδοση firmware (exw tin 0,3) θα μπορεσω να την κανω ή θα πρεπει να κανω απαραιτητα την 0,6 πρωτα?πειτε μου ενα καταστημα που θα μου κανει αναβαθμιση και αλλαγη πλαστικων.ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγαπητο φορουμ.βγηκε και ο αντιπαλος μας k800.χθες ειχα κατσει και παρηγορουσα το κινητο μου για την καμερα του και του ελεγα οτι μπορει καποια στιγμη οι φιλοι του οι νοκιαδες μπορει να βγαλουν και καμια εκδοση firmware που να διορθωνει την καμερα του.ντρεπεται να βγει εξω βλεπετε για να μην συναντηθει με τον k800 και το κανει σκουπιδι. μια ερωτηση ρε παιδια.εαν περιμενω μια νεα εκδοση firmware (exw tin 0,3) θα μπορεσω να την κανω ή θα πρεπει να κανω απαραιτητα την 0,6 πρωτα?πειτε μου ενα καταστημα που θα μου κανει αναβαθμιση και αλλαγη πλαστικων.ευχαριστω...

 

Σε οποιοδήποτε Nokia Shop κάνεις αλλαγή πρόσοψης. Για να κάνεις αναβάθμηση λογισμικού δεν χρειάζεται να βάλεις όλες τις εκδόσεις με τη σειρά. Κατευθείαν πας στην τελευταία.;)

 

Το K800i δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το N80 και δεν μπορεί να γίνει γενική σύγκριση, με βασικό παράγοντας ότι το ένα έχει ανοιχτό λειτουργικό ενώ το άλλο όχι... ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ VS:!:

Link to comment
Share on other sites

καλα σιγουρα αλλα σαν καμερα ειναι πολυ μπροστα.θα πρεπει να περιμενουμε το ν73 ή το ν92 για να το ανταγωνιστει!!!α ρε νοκια πισω εισαι παλι.σε εφαγαν... ααααα!!! και αυτο που λεμε για το κ800 οτι δεν ειναι κινητο ανοιχτου λογισμικου ειναι μουφα!ενας φιλος εχει το w800 και εχει παρα πολλες εφαρμογες! εξηγηστε μου την διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

καλα σιγουρα αλλα σαν καμερα ειναι πολυ μπροστα.θα πρεπει να περιμενουμε το ν73 ή το ν92 για να το ανταγωνιστει!!!α ρε νοκια πισω εισαι παλι.σε εφαγαν... ααααα!!! και αυτο που λεμε για το κ800 οτι δεν ειναι κινητο ανοιχτου λογισμικου ειναι μουφα!ενας φιλος εχει το w800 και εχει παρα πολλες εφαρμογες! εξηγηστε μου την διαφορα!

Καλα ρε παιδια τι συγκρινετε???Ειστε καλα?Πρωτα απο ολα για μενα ειναι λαθος να μετραμε σε μεγαλο βαθμο την καμερα του κινητου!!Δινεις 300ευρω και παιρνεις ψηφιακη καμερα που ειναι πολυ ανωτερη απο οποιουδηποτε κινητου!Μετα συγκρινετε ανοιχτο λειτουργικο που εχει το Ν80 με το κλειστο του Κ800?Ουτε σαν ποιοτητα κατασκευης πιστευω υπαρχει συγκριση!Για μενα το μονο σημειο που υπερτερει το Κ800 ειναι η αναμονη μπαταριας!Τιποτα αλλο!

Παντως επιμενω οτι τα κινητα ειναι απλα λυση αναγκης ως προς τη φωτογραφια!Δεν μετρα η ποιοτητα της καμερας του κινητου και τοσο.Απλα να ειναι αποδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια τι συγκρινετε???Ειστε καλα?Πρωτα απο ολα για μενα ειναι λαθος να μετραμε σε μεγαλο βαθμο την καμερα του κινητου!!Δινεις 300ευρω και παιρνεις ψηφιακη καμερα που ειναι πολυ ανωτερη απο οποιουδηποτε κινητου!Μετα συγκρινετε ανοιχτο λειτουργικο που εχει το Ν80 με το κλειστο του Κ800?Ουτε σαν ποιοτητα κατασκευης πιστευω υπαρχει συγκριση!Για μενα το μονο σημειο που υπερτερει το Κ800 ειναι η αναμονη μπαταριας!Τιποτα αλλο!

Παντως επιμενω οτι τα κινητα ειναι απλα λυση αναγκης ως προς τη φωτογραφια!Δεν μετρα η ποιοτητα της καμερας του κινητου και τοσο.Απλα να ειναι αποδεκτη.

θα πρεπει να κοροιδευομαστε σιγουρα.μονο η μπαταρια σας εκανε κλικ? α)μπαταρια β) καμερα με autofocus και πολυ δυνατο φλας γ) δεν νομιζω το ν80 να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. κινητο με 600 euro δεν επιτρεπεται οταν εχεισ ενεργοποιημενη την δονηση να τριζει ολοκληρο.(εγω την εχω απενεργοποιηση την ρουφιανα ).τελοςπαντων.αμα το κινητο μας ειχε φλας δυνατο και δεν ετρωγε σκαλωματα θα ημουν ικανοποιημενος!

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οτι δεν συγκρινεται οποιοδηποτε symbian τηλεφωνο με τα <απλα> και το κ800 μπορει να ειναι ενα πολυ καλο,αλλα παραμενει ΑΠΛΟ τηλεφωνο,αν οι java εφαρμογες σας ενθουσιαζουν οκ.αν ηταν ολα το ιδιο ποσοι απο εμας που ειχαμε 6600 απο τοτε εχουμε αποχωριστει τις symbian συσκευες :) ???
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να κοροιδευομαστε σιγουρα.μονο η μπαταρια σας εκανε κλικ? α)μπαταρια β) καμερα με autofocus και πολυ δυνατο φλας γ) δεν νομιζω το ν80 να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. κινητο με 600 euro δεν επιτρεπεται οταν εχεισ ενεργοποιημενη την δονηση να τριζει ολοκληρο.(εγω την εχω απενεργοποιηση την ρουφιανα ).τελοςπαντων.αμα το κινητο μας ειχε φλας δυνατο και δεν ετρωγε σκαλωματα θα ημουν ικανοποιημενος!

Γιατι δεν παιρνεις ψηφιακη φιλε μου?Με πολυ λιγοτερα λεφτα θα εχεις ποιοτητα που θα παρει πολλα χρονια να φτασουν τα κινητα!Και επαναλαμβανω ειναι πολυ σημαντικο προτερημα το ανοικτο λειτουργικο!!!

Υ.Γ.Μπορουμε να γραφουμε και το τελικο σιγμα(ς):lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω φωτογραφικη ρε παιδια μια νικον επαγγελματικη 7,1 megapixel.απλα θα ηθελα να εχω μια καλη καμερα στο κινητο.και αυτη που εχει το ν80 δεν με ικανοποιει.ουτε το φλας ειναι ανοιχτο μονιμα παρα μονο την ωρα ληψης της φωτο , και το βιντεο ειναι αθλιο. καλα μην αναφερω οτι το βραδυ δεν αξιζουν ουτε photo ουτε video.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...