Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και η αναβάθμιση:

http://www.exchangingcenter.com/n80/screenshots/firmware.jpg

 

Ολοκληρώθηκε πριν λίγο στο Nokia Shop Ελληνικού

Τηλ.: 21-0-9600605

Διεύθυνση: Ιασωνίδου 28

Ελληνικό, ΤΚ 16777

Αθήνα

to phga kai egw shmera gia anabathish kai mou eipe oti ola tha xathoune ta dedomena.kati allo,pws ebales na leei vf gr prepay?kai den leei vodafone gr?;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πήγα το Ν80 για να αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ shop της θεσσαλονίκης και αφού περιμενα περιπου 20 λεπτά μου είπαν ότι δεν γίνεται η αναβάθμιση γιατί δεν έχουν μια άδεια και πρεέπι να σταλεί στα κεντρικά. Μήπως με δουλεύεουν?
Link to comment
Share on other sites

Paidia emena molis paei na stamatisei i donisi akougetai kapws paraksena...san na briskei kapou as poume..Den akougetai idiaitera alla me ksenerwnei apisteuta...exete paratirisei kati paromoio?

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μιλάω για την φωνητική πληκτρολόγηση. Όταν περνάς τις επαφές στην αρχή το τηλέφωνο μετατρέπει κάθε εγγραφή σε φωνητική πληκτρολόγηση. Έτσι, αν έχεις επαφή π.χ. Γιώργος Παπαδόπουλος, την μετατρέπει έτσι ώστε να μπορείς να πεις το όνομα στην φωνητική κλήση και να σου πάρει το τηλέφωνο. Δεν έχω όμως βρει τη δυνατότητα (1) να αφαιρέσω τελείως την εντολή για κάποια από τα ονόματα - όχι για όλα, και (2) να μετατρέψω την εντολή ώστε για παράδειγμα να λέω "Γιώργος" ή "θείος" ή ότι άλλο θελήσω για κάθε contact

 

Για το (2) κανεις edit την επαφη και πας options->add detail->nickname και στο πεδιο nickname που θα εμφανιστει βάζεις "Γιώργος" ή "θείος" ή ότι άλλο θες. Ετσι μπορεις να καλείς την επαφη χρησιμοποιόντας ότι εχεις βάλει στο nickname

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

to phga kai egw shmera gia anabathish kai mou eipe oti ola tha xathoune ta dedomena.kati allo,pws ebales na leei vf gr prepay?kai den leei vodafone gr?;)

Έχω Vodafone 2gether! Δηλαδή 2 αριθμούς σε μία κάρτα SIM. Από το ειδικό μενού της κάρτας μπορώ να επιλέξω όνομα για κάθε γραμμή.

 

Με το νέο firmware εμφανίζεται το όνομα που δίνει η κάρτα SIM... Οπότε το καρτοκινητό το έχω ονομάσει Prepay και όταν είμαι σε αυτή τη γραμμή λέει VF GR Prepay!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις τι γινεται με το N80 και τη Vodafone?????? :( :( :( :( :(

 

Περιμενω τοσο καιρο και ακομα τιποτα.... Εχω την εντυπωση οτι μας δουλέυουν κανονικα... Τα καταστηματα μου λενε οτι το περιμενουν, ενω στα κεντρικα ακουσα και την κορυφαια ατακα "Αυτο το κινητο δεν κυκλοφορει ακομα!!!!"

 

Ειναι κριμα να χασουμε 150 ευρω επιχορηγηση! Τουλαχιστον να ξερουμε! Αν ειναι να αλλαξουμε εταιρια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήγα το Ν80 για να αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ shop της θεσσαλονίκης και αφού περιμενα περιπου 20 λεπτά μου είπαν ότι δεν γίνεται η αναβάθμιση γιατί δεν έχουν μια άδεια και πρεέπι να σταλεί στα κεντρικά. Μήπως με δουλεύεουν?

 

 

Πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα πάντως με την νέα αναβάθμιση SB-009/19.05.06:

 

V 3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

Nokia N80 (07)

 

Διότι σε μένα πέρασε η αναβάθμιση με την 5η φορά στο Ν80 μου!

Τέλος καλό όλα καλά...

 

tyler μήπως βγήκε off το Ν80 σου κατά την αναβάθμιση, διότι μόνο στα κεντρικά μπορούν να το επαναφέρουν από μια μη επιτυχή αναβάθμιση.

 

Αν υπάρχουν και άλλα τέτοια περιστατικά ας αναφερθούν.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

tha paw shmera na to parw.mou eipane 7/10 kinhta den epiase h anabathish kai ta steilane thessalonikh.elpizw na eimai apo tous tuxerous alliws.....blepw na perimenw.:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tyler μήπως βγήκε off το Ν80 σου κατά την αναβάθμιση, διότι μόνο στα κεντρικά μπορούν να το επαναφέρουν από μια μη επιτυχή αναβάθμιση.

Ευχαριστώ.

Μαλλον κατι τετοιο παικτηκε. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ολα τα BB5 πρεπει να φλασαρονται με usb και αν παει κατι στραβα να τα στελνουμε σε level3. Προσφατα μου μπλοκαρησε ενα 6280 και επρεπε να το στειλω Πατρα :(

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η NOKIA για να κατακτήσει την αγορά βιάστηκε να βγάλει Ν80-Ν91 έτσι πολλά προβλήματα -κολλήματα,είμαι πολυ απογοητευμένος:cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ VIDEO ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ '5STAR MOBILE VIDEO'

ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΠΑΔΕΣ

Tο δοκιμασα το 5STAR MOBILE VIDEO'.

Παρα πολυ καλο προγραμμα!!!

Πολυ απλα κανεις τη μετατροπη σε mp4 , το βαζεις στο Ν80 και το παιζει κανονικα και σε full screen!!

Thanks n80User..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εισήλθα και εγώ στο N80 club με ένα μαύρο μοντέλο το οποίο αυτή τη στιγμή φορτίζω ... !

Θέλω να ρωτήσω τους υπόλοιπους τι έκαναν από θήκη? Φαντάζομαι δεν υπάρχει ήδη κάποια που να το περιβάλλει και να επιτρέπει χρήση, αλλά τι συμβαίνει με αυτές πχ τις θήκες ζώνης ?

Εσείς ποια χρησιμοποιείτε ?

(Σίγουρα δεν θέλουμε να μας πέσει απροστάτευτο κάτω ένα κινητό των 600 ευρώ - ειδικά τον πρώτο καιρό της αγοράς !

Μετά από έξι μήνες, χαλάλι, αλλά στην αρχή ...πονάει!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις τι γινεται με το N80 και τη Vodafone?????? :( :( :( :( :(

 

Περιμενω τοσο καιρο και ακομα τιποτα.... Εχω την εντυπωση οτι μας δουλέυουν κανονικα... Τα καταστηματα μου λενε οτι το περιμενουν, ενω στα κεντρικα ακουσα και την κορυφαια ατακα "Αυτο το κινητο δεν κυκλοφορει ακομα!!!!"

 

Ειναι κριμα να χασουμε 150 ευρω επιχορηγηση! Τουλαχιστον να ξερουμε! Αν ειναι να αλλαξουμε εταιρια!

 

εγω το πηρα απο ''vodafone Αγ. Παρασκευής'' με επιδοτηση πριν απο 1 εβδομαδα. Το έχουν φέρει αλλά θα πρέπει να αρχίσεις τα τηλεφωνήματα στα επιμέρους καταστήματα (υπάρχουν στο site της vodafone) μεχρι να το πετύχεις γιατι γινεται αναρπαστο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βρήκα την υγειά μου με την αναβάθμιση απο το σπίτι. Ούτε τρεξίματα στη Νοκια ούτε τίποτα!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βρήκα την υγειά μου με την αναβάθμιση απο το σπίτι. Ούτε τρεξίματα στη Νοκια ούτε τίποτα!

 

:shock: πως το καταφερες αυτο??? σημερα περασα τη νεα firmware και εγω αλλα στη Nokia

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βρήκα την υγειά μου με την αναβάθμιση απο το σπίτι. Ούτε τρεξίματα στη Νοκια ούτε τίποτα!

Πώς έκανες αναβάθμιση από το σπίτι; Γίνετε;:blink:

 

-----------------

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Στην V 3.0617.0.6 χάνεται η επιλογή σύνδεσης στο WAP/WEB μέσω κλήσης δεδομένων CSD και HSCSD!!!!!

 

Το βρίσκω αισχρό από τη στιγμή που αναφαίρεται και σαν χαρακτηριστηκό της συσκευή στο forum.nokia.com! Μάλιστα πήρα στο help line 801 11 66542 να το αναφέρω και μετά από αντιρρήσεις κράτησαν τα στοιχεία μου και το τηλέφωνο μου.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα Phoenix που έχουν και τα Nokia Center άλλωστε. (Χωρίς extra συσκευές, dongle, blackbox κτλ.!).
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για θήκη κι εγώ καιγομαι γιατί βλέπω ήδη κάτι ελαφρές χαρακιές και είναι κρίμα γιατί η πρόσοψή του είναι ακριβή καμία σχέση με τα προηγούμενα νοκια των 15 ευρώ. Αλλά θέλω διάφανη.....:confused:
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα Phoenix που έχει και τα Nokia Center άλλωστε.

Και που το βρίσκουμε το Phoenix ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα! Επειδή γίνετε χρήση cr@@@k, μπορώ να γράψω σε καινούργιο θέμα την όλη διαδικασία και τα links με τα προγράμματα, ΜΟΝΟΝ αν μου το επιτρέψει moderator!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για το (2) κανεις edit την επαφη και πας options->add detail->nickname και στο πεδιο nickname που θα εμφανιστει βάζεις "Γιώργος" ή "θείος" ή ότι άλλο θες. Ετσι μπορεις να καλείς την επαφη χρησιμοποιόντας ότι εχεις βάλει στο nickname

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...