Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Θέλω να ρωτησω κατι για το Ν80.

Οταν ακουω ραδιοφωνο,μετα απο λιγο αφου μπει το κινητο σε λειτουργια ναρκης,αρχιζει ενας ενοχλητικος θορυβος περιπου καθε 2 δευτερολεπτα.Καθε φορα δηλαδη που αναβει το μπλε φωτακι της ναρκης.Εσας σας το κανει αυτο?Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάποιο πρόβλημα και θέλω να ρωτήσω μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Έκανα την αναβάθμιση σε 5.07... και εκτός από το ότι έπρεπε να περάσω όλες τις εφαρμογές πάλι από την αρχή (φοβερή δουλειά κάνει το backup!!!) τώρα πολλές από αυτές που είχα δεν μπορώ να τις εγκαταστήσω...Ξεκινάω κανονικά την εγκατάσταση και μετά μου βγάζει το μήνυμα "Certification Expired"... Τι κόλπο είναι αυτό πάλι??? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο ή είμαι ο πρώτος??? Υπάρχει κάποια λύση?

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Νικ βάλε για λίγο την ημερομηνία του τηλεφώνου στο 2006, κάνε εγκατάσταση τις εφαρμογές και μετά ξαναγύρνα το στην σωστή ημερομηνία...απλά έχει λήξει το πιστοποιητικό των εφαρμογών που κρατάει για ένα χρόνο..;)
Link to comment
Share on other sites

Νικ βάλε για λίγο την ημερομηνία του τηλεφώνου στο 2006, κάνε εγκατάσταση τις εφαρμογές και μετά ξαναγύρνα το στην σωστή ημερομηνία...απλά έχει λήξει το πιστοποιητικό των εφαρμογών που κρατάει για ένα χρόνο..;)

 

Νίκο, αυτο πρέπει να το κάνω πριν το πετάξω στον τοίχο ή μετά??? :lol:

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΧΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ F/W ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΣΕΡΦΑΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΡΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΠΩΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ''ΔΩ'' ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΟΥ ΛΕΤΕ?ΚΑΤΆΡΧΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΥΤΟ Ή ΛΕΩ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ?ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΩΝ-ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ MAC ADDRESS ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ-ΓΙΑ ΤΗΝ IP TOY?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:cool:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΧΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ F/W ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΣΕΡΦΑΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΡΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΠΩΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ''ΔΩ'' ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΟΥ ΛΕΤΕ?ΚΑΤΆΡΧΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΥΤΟ Ή ΛΕΩ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ?ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΩΝ-ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ MAC ADDRESS ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ-ΓΙΑ ΤΗΝ IP TOY?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:cool:

 

Καταρχην ,μην γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις :O

Δες το Home Media Server

http://www.simplecenter.com/nokia/

http://www.simplecenter.com/jive/thread.jspa?messageID=1640

 

Για να δεις το mac address πληκτρολογησε σε κατασταση αναμονης : *#62209526#

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως χρειαζεται να αγορασω για να κανω το N80 συστημα πλοηγησης και ποσο περιπου κοστιζει? Χρειαζεται π.χ. και car kit?

Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα πλοήγησης όπως π.χ. Nokia Maps, Route 66 κλπ. Και έναν δέκτη GPS. Το Nokia Maps προσφέρεται δωρεάν εδώ. Τα υπόλοιπα δεν προσφέρονται δωρεάν ωστόσο, τα βρίσκεις δωρεάν στα γνωστά «μαγαζάκια».

Για δέκτη δεν γνωρίζω αλλά ενδεικτικά σου παραθέτω το NOKIA GPS Module LD-3W που κοστίζει περίπου 100€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ,μην γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις :O

Δες το Home Media Server

http://www.simplecenter.com/nokia/

http://www.simplecenter.com/jive/thread.jspa?messageID=1640

 

Για να δεις το mac address πληκτρολογησε σε κατασταση αναμονης : *#62209526#

Ζητώ 1000 συγγνώμη για τα κεφαλαία..:X Ευχαριστώ πολύ απ'ότι κατάλαβα λοιπόν πρέπει να έχουμε αυτή την εφαρμογή.Δεν μπορούμε να βάλουμε το τηλέφωνο στο τοπικό δίκτυο που έχουμε φτιάξει στο σπίτι μας?Εγώ π.χ. μέσω του γνωστού modem router της OTENET έχω συνδέσει desktop kai laptop(το τελευταίο ασύρματα.)Το IP του τηλεφώνου μπορούμε να το δούμε σε κατάσταση αναμονής?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα πλοήγησης όπως π.χ. Nokia Maps, Route 66 κλπ. Και έναν δέκτη GPS. Το Nokia Maps προσφέρεται δωρεάν εδώ. Τα υπόλοιπα δεν προσφέρονται δωρεάν ωστόσο, τα βρίσκεις δωρεάν στα γνωστά «μαγαζάκια».

Για δέκτη δεν γνωρίζω αλλά ενδεικτικά σου παραθέτω το NOKIA GPS Module LD-3W που κοστίζει περίπου 100€.

 

Κατεβαζω και τα 3 ή μονο το Maps in your pocket? Και γιατι δεν εχει για Ν80? Θα μπορουσες να μου πεις τι ακριβως να κατεβασω και που θα βρω τα υπολοιπα απο τα ''μαγαζακια''που λες? Δεν ξερω και αγγλικα ρε γμτ...Σ' ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να μπω με wi-fi στο πλοηγο του Ν80 αλλα δυστυχως μου γραφει καμια απόκρηση πύλης...Μπορείτε να μου πειτε τις οδηγιες αναλυτικα ωστε να μπορεσω να συνδεθω?
Ν80 rocks!
Link to comment
Share on other sites

Όταν το σήμα Wi-Fi είναι αδύναμο,εμφανίζεται η παραπάνω ένδειξη. Συμβαίνει πολλές φορές και στο Ν95 μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θέλω να ρωτησω κατι για το Ν80.

Οταν ακουω ραδιοφωνο,μετα απο λιγο αφου μπει το κινητο σε λειτουργια ναρκης,αρχιζει ενας ενοχλητικος θορυβος περιπου καθε 2 δευτερολεπτα.Καθε φορα δηλαδη που αναβει το μπλε φωτακι της ναρκης.Εσας σας το κανει αυτο?Υπαρχει καποια λυση?Παρακαλώ ας απαντησει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω φιλε μου αυτο το προβλημα αλλα δεν θυμαμαι κατι τετοιο σε κανενα f/w..μηπως να κοιταξεις τη συσκευη καλου κακου?τοσους μηνες παντως δεν θυμαμαι να εχει αναφερθει κατι τετοιο προβλημα,αν κανω λαθος ας με διορθωσουν:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θέλω να ρωτησω κατι για το Ν80.

Οταν ακουω ραδιοφωνο,μετα απο λιγο αφου μπει το κινητο σε λειτουργια ναρκης,αρχιζει ενας ενοχλητικος θορυβος περιπου καθε 2 δευτερολεπτα.Καθε φορα δηλαδη που αναβει το μπλε φωτακι της ναρκης.Εσας σας το κανει αυτο?Υπαρχει καποια λυση?Παρακαλώ ας απαντησει καποιος...

 

Κανε αναβαθμιση . Αυτο το παρουσιαζε στην αρχικη εκδοση λογισμικου..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Ν80 εφόσον θα μπορώ με αυτό να έχω τη δυνατότητα πέρα από το δικό μου router να συνδέομαι με το Internet και σε διάφορα wi-fi hot spots

H ερώτησή μου είναι κατά πόσο η διαδικασία σύνδεσης είναι αυτοματοποιημένη έτσι ώστε να μπορείς να συνδέεσαι σε οποιαδήποτε διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο ή απαιτούνται να περάσεις ειδικές ρυθμίσεις κάθε φορά κι έτσι να μην μπορείς να συνδεθείς σε κάποιο δίκτυο αν δε γνωρίζεις τις ρυθμίσεις του router? Γιατί λίγο με ενδιαφέρει να μπαίνω μέσω κινητού στο Internet από το σπίτι αυτό το κάνω μια χαρά από το pc μου αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν μπορώ με το συγκεκριμένο κινητό να έχω wifi access και σε άλλα ασύρματοα δίκτυα εκτός σπιτιού. Το ξέρω ότι μπορεί αυτό το ερώτημα να έχει ήδη απαντηθεί κάπου μέσα στις 200 τόσες σελίδες του thread αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου δώσει όμως μια απάντηση είτε εδώ είτε με pm

Link to comment
Share on other sites

επιτελους αποφασισα θα παρω το ν80 συμφερει να το παρω μεταχειρο ποσο κανει;

ευχαριστω...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδία θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι.. σε 15 ημέρες θα εξαργυρώσω την επιδότηση που έχω, και μετά από 6 χρόνια με αγορές μόνο sonyericsson κινητών λέω να πάρω και ένα nokia.. είμαι ανάμεσα σε δυο, θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.. NOKIA N80 INTERNET EDITION η NOKIA E65 SILVER νομίζω και το δεύτερο υπάρχει internet edition.. για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά.. ειμαι περισοτερο προς το n80..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδία θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι.. σε 15 ημέρες θα εξαργυρώσω την επιδότηση που έχω, και μετά από 6 χρόνια με αγορές μόνο sonyericsson κινητών λέω να πάρω και ένα nokia.. είμαι ανάμεσα σε δυο, θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.. NOKIA N80 INTERNET EDITION η NOKIA E65 SILVER νομίζω και το δεύτερο υπάρχει internet edition.. για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά.. ειμαι περισοτερο προς το n80..

 

Για επιλογη συσκευης ,συγκρισεις κλπ,

υπαρχει η καταλληλη ενοτητα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Το παρων θεμα αφορα το Ν80 και μονο.

 

επιτελους αποφασισα θα παρω το ν80 συμφερει να το παρω μεταχειρο ποσο κανει;

ευχαριστω...:)

 

Επιτελους ...:rolleyes:

Δες τις αγγελιες που κατα καιρους μπαινουν στο myphone

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για επιλογη συσκευης ,συγκρισεις κλπ,

υπαρχει η καταλληλη ενοτητα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Το παρων θεμα αφορα το Ν80 και μονο.

 

 

 

Επιτελους ...:rolleyes:

Δες τις αγγελιες που κατα καιρους μπαινουν στο myphone

 

δεν εχει αλλα θα δω παλι...

συμφερει να το παρω απο μαγαζι με μεταχειρα;;

thanks:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αλλα θα δω παλι...

συμφερει να το παρω απο μαγαζι με μεταχειρα;;

thanks:)

 

Αναλογα σε τι κατασταση ειναι η καθε συσκευη .

Υποτιθεται οτι τα καταστηματα ,δινουν και καποια εγγυηση .

Στο buy & sell κατα καιρους ,πωλουνται αρκετα παντως .

Χρησιμοποιησε την αναζητηση .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι μα το θεμα ειναι οτι ποτε φεν εχω συνδεθει...μηπως πρεπει να κανω καποιες ριθμίσεις?

 

Ναι, πρέπει να κάνεις ρυθμίσεις: :p

Εδώ είναι ένας οδηγός και εδώ άλλος ένας.

 

Happy surfing !!!

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους . Μήπως είναι εύκολο να μου πείτε την διαδικασία για να ΦΟΡΤΩΣΩ τον χάρτη της Ελλάδας στό κινητό καθώς 1. Εχω σύνδεση με το internet 2. έχω κάνει install με επιτυχία το maps στο κινητό , τό άνοιξα και λειτουργεί .. 3. εχω εγκαταστήσει στό PC Nokia Map Loader . ΑΛΛΑ παρόλο που έχω συνδέσει το κινητό με USB και βλέπω τα πάντα στό τηλέφωνο απο το PC Suite όταν πάω να τρέξω το Nokia Map Loader βγάζει ένα παράθυρο με το παρακάτω μήνυμα - Νο storage medium detected . Connect your device ....... κτλ ... - είναι όμωσ πράγματα που λογικά τα έχω κάνει . Καμμία ιδέα αν έχει κάποιος χρόνος και του έχει τύχει

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...