Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι τιποτα το δυσκολο.

κανεις αναζητηση wlan σου βρισκει το router σου...

η καποιο αλλο αμα εισαι εξω το οποιο δεν εχει κωδικο ασφαλειας

και σερφαρεις κανονικα.:)

 

Και είναι εφικτή η προβολή ή ακόμα και η εκτύπωση αρχείων απο υπολογιστή ή τηλέφωνο?Πώς γίνεται αυτο ρε παιδιά βοηθήστε και εμένα,προσπαθώ πάρα πολύ καιρό τώρα.Που πάμε και ρυθμίζουμε τι IP του Ν80?Έχω και εγώ το τελευταίο firmware (0707.0.7).Σερφάρω κανονικά αλλά δεν βλέπω τα αρχεία του pc ή του Ν80

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο Δίκτυο Lan->Επιλογές->Προχωρημένες Ρυθμίσεις->Επίπεδο Ισχύος Μετάδοσης

 

Ωραία ! Ευχαριστώ πολύ. Λογικά είναι το TX power level ? Σε εμένα είναι 100 mW. Μάλλον δεν θα το πειράξω, εκτός και αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι.

y4
Link to comment
Share on other sites

Aν το wifi το έχεις για μέσα στο σπίτι,τότε η χαμηλότερη τιμή πιστεύω θα σε καλύψει.Τα 100mw είναι αρκετά.Προσωπικά με πιάνει το κεφάλι μου μετά από κάποια ώρα,οπότε το ενεργοποιώ αν κι όποτε χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Aν το wifi το έχεις για μέσα στο σπίτι,τότε η χαμηλότερη τιμή πιστεύω θα σε καλύψει.Τα 100mw είναι αρκετά.Προσωπικά με πιάνει το κεφάλι μου μετά από κάποια ώρα,οπότε το ενεργοποιώ αν κι όποτε χρειαστεί.

Δεν νομίζω ότι σε πιάνει το κεφάλι σου από το WiFi, γιατί η ένταση είναι πολύ χαμηλή... Ίσως από την οθόνη (ειδικά σε σκοτεινά δωμάτια).

 

Πάντως με τη χαμηλότερη τιμή εγώ αντιμετοπίζω προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι σε πιάνει το κεφάλι σου από το WiFi, γιατί η ένταση είναι πολύ χαμηλή... Ίσως από την οθόνη (ειδικά σε σκοτεινά δωμάτια).

 

Πάντως με τη χαμηλότερη τιμή εγώ αντιμετοπίζω προβλήματα...

 

Φυσικά εξαρτάται απ'τον οργανισμό του καθενός,αλλά πίστεψέ με δεν είμαι ο πρώτος που το λέει.Με το κινητό δεν έχω πρόβλημα να μιλάω..με το wifi έχω σίγουρα πονοκέφαλο!;)

Έχω χαμηλώσει όλες τις τιμές ισχύος,τόσο των καρτών wifi που έχω,όσο και του router για να το χρησιμοποιώ με λιγότερα προβλήματα όποτε χρειαστεί..

Link to comment
Share on other sites

paides pataw to koumpi gia camera me vazei sthn camera meta epilegw leitourgia deuterhs cameras kai mou grafei

 

! apotyxia ulikou: epankinish cameras.

 

ti ginete twra??

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

paides pataw to koumpi gia camera me vazei sthn camera meta epilegw leitourgia deuterhs cameras kai mou grafei

 

! apotyxia ulikou: epankinish cameras.

ti ginete twra??

 

Περασες καμμια εφαρμογη ή ετσι ξαφνικα ?

Δοκιμασε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων .

Αν δεν παιξει δοκιμασε φορματ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paides pataw to koumpi gia camera me vazei sthn camera meta epilegw leitourgia deuterhs cameras kai mou grafei

 

! apotyxia ulikou: epankinish cameras.

 

ti ginete twra??

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΟΥΝΗΘΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ (ΔΕΝ ΠΑΤΑΓΑΝ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ). ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΝ,ΤΗΝ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΟΥΝΗΘΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ (ΔΕΝ ΠΑΤΑΓΑΝ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ). ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΝ,ΤΗΝ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ.

 

to anoixa kai egw! pataei kala h camera htan thema firmware telika ekana ena format kai estrose

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

οταν εχω ανοιχτο το 3G εχω μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας και μεγαλυτερη ακτινοβολια??
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω ανοιχτο το 3G εχω μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας και μεγαλυτερη ακτινοβολια??

Ανάλογα το δίκτυο έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση...

 

Όσο για την ακτινοβολία εξαρτάται...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται το νέο firmware 4.0707.0.7. :)

 

Στεθερό μέχρι στιγμής, αρκετά γρήγορο και νομίζω έχουν βελτιωθεί οι νυχτερινές photos ;)

 

Νομίζω ότι λύθηκε και το problem με τους ήχους κλήσεις (θα δείξει βέβαια και στις επόμενες μέρες... )

 

PS. Η επιλογή να ακούγεται το όνομα αυτού που καλεί υπήρχε πριν? :O

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται το νέο firmware 4.0707.0.7. :)

 

Στεθερό μέχρι στιγμής, αρκετά γρήγορο και νομίζω έχουν βελτιωθεί οι νυχτερινές photos ;)

 

Νομίζω ότι λύθηκε και το problem με τους ήχους κλήσεις (θα δείξει βέβαια και στις επόμενες μέρες... )

 

PS. Η επιλογή να ακούγεται το όνομα αυτού που καλεί υπήρχε πριν? :O

 

ναι υπηρχε να ακουγεται το ονομα καλουντα.:)

παντως σε πολλους το καινουριο firmware τους ειχε

δημιουργησει προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

εγω το εβαλα χτες απο το προγραμμα της νοκια,αφου μου εβγαλε την ψυχη γιατι για αγνωστο λογο το κινητο δεν το εβλεπε το πι σι μεσω usb..επειδη το προβλημα λυθηκε μονο του υποψιαζομαι οτι εφταιγε το γεγονος οτι δεν ειχα φουλ μπαταρια(ειχα το φορτιστη πανω του παρολα αυτα)...τελος παντων για τον

παραπανω λογω αναγκαστηκα να κανω hard format kai φορματ τηνν καρτα μνημης οποτε το κινητο παει αισθητα πιο γρηγορα.....

 

για να καταληξω δηλ,δε ξερω αν ειναι θεμα του νεου λογισμικου η του γεγονοτος οτι το τηλ ειναι απολυτως αδειο,ευχαριστημενος ειμαι παντως και χωρις bugs....

 

ξεκιναω να το ξαναφουσκωνω με apps παλι λοιπον...το phone guardian να το βαλω ειναι τζαμπα κοπος???τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα (περισσότερο οπτικό) είναι ότι όταν γίνεται κάποια κλήση, δεξιά στο "μπαλονάκι" της κλήσης φαίνεται ακόμα ο κέρσορας (πληκτρολόγησης αριθμών) που αναβοσβήνει...:O

 

Επίσης να ρωτήσω: Αυτή η αναβάθμιση είναι και για τα Ν80 και για τα Ν80ΙΕ ?

 

Και αφού αναβαθμιστούν, μετά ποια είναι η διαφορά τους...? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα συμβαινει αυτο καθως και μερικες φορες το μπλε λαμπακι συνεχιζει να αναβει παρολο που το κινητο δεν ειναι σε κατασταση αναμονης...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως κανενας χριστιανος γνωριζει κανενα προγραμμα με το οποιο να κοβουμε και να ραβουμε mp3 κομμτια. μηπως το κανει το τηλ και δεν το γνωριζω ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως κανενας χριστιανος γνωριζει κανενα προγραμμα με το οποιο να κοβουμε και να ραβουμε mp3 κομμτια. μηπως το κανει το τηλ και δεν το γνωριζω ?

mp3trim..

Link to comment
Share on other sites

nikoskat αν θελεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενος γιατι δεν το καταλαβα !!!!ευχαριστω

 

Με τη εφαρμογη mp3trim κοβεις --->:google:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω το ν80 και παρατηρησα οτι μολις παει να μπει μετα απο κανενα λεπτο περιπου ο -θεος να το κανει -screensaver που δειχνει την ημερομηνια και την ωρα σε μια γραμμη, ενω εχει σβησει το φως του κινητου..ξανααναβει!!και μετα ξανασβηνει.anyway η ερωτηση ειναι που υπαρχουν ρυθμισεις για το screensaver?πριν μια αναβαθμιση νομιζω πηγαινα στα themes εκανα κλικ στα options και ειχε την επιλογη screensaver,τωρα δεν υπαρχει.καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.Κατάφερα και πήρα το N80 IE :) και του έκανα και την αναβάθμιση από το σπίτι. Έχω 2 απορίες .....

 

1ον : Το slide μέρος του κινητού ανεβαίνει πολύ εύκολα προς τα πάνω, χωρίς να συναντάει σχεδόν καμία αντίσταση, με αποτέλεσμα όποτε πάω να το τραβήξω από την κωλότσεπη να απλώνεται το κινητό. Έτσι είναι γενικά ή έχει πρόβλημα το δικό μου κ πρέπει να το πάω στη ΝΟΚΙΑ? ??

 

2ον Παρατήρησα ότι στο System\apps της μνήμης του τηλεφώνου δεν σώζει καμία εφαρμογή που εγκαταστώ στην μνήμη του τηλεφώνου :S Που εγκαταστούνται λοιπόν ???? Επίσης αν εγκαταστήσω κάτι στη memory card δεν υπαρχει το dir \system\apps ... Έχω τρελαθεί ... δεν λειτουργεί όπως τα άλλα S60????

 

Καίγομαι για απαντήσεις ... ευχαριστώ ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο System\apps της μνήμης του τηλεφώνου δεν σώζει καμία εφαρμογή που εγκαταστώ στην μνήμη του τηλεφώνου :S Που εγκαταστούνται λοιπόν ???? Επίσης αν εγκαταστήσω κάτι στη memory card δεν υπαρχει το dir \system\apps ... Έχω τρελαθεί ... δεν λειτουργεί όπως τα άλλα S60????

Οχι το κινητο σου δεν λειτουργει οπως τα αλλα S60 οπως και δεν τεριαζουν η παλιοτερες εφαρμογες.

Η εφαρμογες κανουν εγκατασταση στους φακελους system, sys και private

Στον φακελο sys και private μπορεις να μπεις η

1)Mε card reader

2)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

3)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754253#post1754253

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...