Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι τότε εγώ που έχω ξεπεράσει το 80% των sms προς άλλα δίκτυα (unlimited 60) γιατί δεν ενημερώθηκα?

 

παρε πεστους δεν με ειδοποιησατε,εγω σε αυτο βασιζομουνα, να μου επιστρεψετε την διαφορα:cool:,το εχω κανει.

 

ελπιζω μονο μεσω 1284 να τσεκαρες συχνα ωστε να ναι λογικη η διαφορα που τους ζητας,..εμενα 10 ευρω μου γυρισαν.

 

μην τους ζητησεις να σου επιστρεψουν ξερωγω 40 ευρω ε!!:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζουν το σύστημα... Φτιάχνουν ένα πρόγραμμα για να διορθώνει τα... τυχαία σφάλματα συστήματος σε συνδρομητές, τα οποία συμπτωματικά οδηγούν σε χρέωσή τους (ή μήπως... το αντίθετο; ) Όπως πχ η... citibank visa vodafone, της οποίας η έκπτωση περνιέται από τη vodafone όποτε τύχει... Εμένα μου έτυχε 2 φορές συνεχόμενες μέσα σε 3 μήνες, πέτυχα όμως συνδρομητή στον οποίο επί περίπου έξι μήνες είχαν... ξεχάσει -συγνώμη, είχε γίνει... λάθος συστήματος- να περάσουν κάπου 250 ευρώ εκπτώσεις. Και ναι μεν στα επιστρέφουν ΑΜΑ το δεις και τους το πεις (σαν ΠΙΣΤΩΣΗ στα επιστρέφουν για... επόμενους λογαριασμούς, μην φανταστεί κανείς πίστωση όλου του ποσού), αλλά για τον ΑΥΞΗΜΕΝΟ φόρο που πλήρωσες λόγω της έκπτωσης που δεν πέρασαν, ούτε λόγος... Συνέχισε την καλή δουλειά, vodafone! :X

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παρε πεστους δεν με ειδοποιησατε,εγω σε αυτο βασιζομουνα, να μου επιστρεψετε την διαφορα:cool:,το εχω κανει.

 

ελπιζω μονο μεσω 1284 να τσεκαρες συχνα ωστε να ναι λογικη η διαφορα που τους ζητας,..εμενα 10 ευρω μου γυρισαν.

 

μην τους ζητησεις να σου επιστρεψουν ξερωγω 40 ευρω ε!!:p

 

Πήρα τώρα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και μου είπαν ότι η ενημέρωση για το 80% της χρήσης είναι για όλες τις παροχές του προγράμματος ΕΚΤΟΣ από τα μηνύματα προς άλλα δίκτυα. Δηλαδή για το data, τα 1500' και τα 1500 μην προς Vodafone/σταθερά.

 

Τόσο δύσκολο τους είναι να το βάλουν και για τα μηνύματα? Έλεος. Θα μου πείτε εδώ είναι τόσο δύσκολο το 1284 να παρέχει real time ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τώρα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και μου είπαν ότι η ενημέρωση για το 80% της χρήσης είναι για όλες τις παροχές του προγράμματος ΕΚΤΟΣ από τα μηνύματα προς άλλα δίκτυα. Δηλαδή για το data, τα 1500' και τα 1500 μην προς Vodafone/σταθερά.

 

Τόσο δύσκολο τους είναι να το βάλουν και για τα μηνύματα? Έλεος. Θα μου πείτε εδώ είναι τόσο δύσκολο το 1284 να παρέχει real time ενημέρωση...

 

Αν ξανατηλεφωνήσεις και ρωτήσεις το ίδιο πράγμα, πιθανότατα θα σου δώσουν άλλη απάντηση! Συνηθισμένο με τη vodafone!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Αν ξανατηλεφωνήσεις και ρωτήσεις το ίδιο πράγμα, πιθανότατα θα σου δώσουν άλλη απάντηση! Συνηθισμένο με τη vodafone!

 

παραπανω αναφερθηκε οτι η ειδοποιηση για το 80% δεν ισχυει για τα εταιρικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πληροφορια

Ειμαι στο Unlimited 60

Ισχυει οτι ο ελαχιστος χρονος χρεωσης ανα κληση ειναι 60 sec και μετα χρεωση ανα δευτερολεπτο?

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πληροφορια

Ειμαι στο Unlimited 60

Ισχυει οτι ο ελαχιστος χρονος χρεωσης ανα κληση ειναι 60 sec και μετα χρεωση ανα δευτερολεπτο?

 

Ναι ισχύει εδώ και κάποιους μήνες!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει από 29/02

 

αυτο ειναι πολυ καλο. Φανταζομαι οτι το cc δεν θα γνωριζει αυτη την μικρη λεπτομερεια. Ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια σχέση με την περίοδο κοντά στα Χριστούγεννα που έκανε αναβάθμιση στα συστήματα της και είχε ειδοποιήσει ότι θα έρθουν καθυστερημένες χρεώσεις; Δεν είναι ανάγκη να βρίσεις κανέναν, απλώς πάρε στο 13840 και ρώτα!

ε ναι..φαίνεται κιολας από τις ημερομηνίες....Αλλά αυτά τα 9.45€...γιατί να τα ΞΑΝΑπληρώσω;Αφού τα πλέρωσα στον προηγούμενο λογαριασμό.Και δεν υπερβηκα το όριο μου αυτον τον μήνα ούτε καν.Η ανάλυση του λογαριασμού είναι ένα μπάχαλο τώρα:mad:,και αν δεν μου τον δείξουν σωστά,λεφτά δεν έχει..Θα τους τηλεφωνήσω αύριο που θα έχω τον χρόνο..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορει κάποιος να μου πεί που στέλνω μην. για να μάθω ποσα ΜΒ έχω ακόμη για το Blackberry

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

απο οσο γνωριζω δεν εχει ξεχωριστη υπηρεσια για το υπολοιπο mb για blackberry.ειτε απο το myaccount ειτε απο την κανονικη ενημερωση υπολοιπου μπορεις να το δεις αυτο.
Link to comment
Share on other sites

απο οσο γνωριζω δεν εχει ξεχωριστη υπηρεσια για το υπολοιπο mb για blackberry.ειτε απο το myaccount ειτε απο την κανονικη ενημερωση υπολοιπου μπορεις να το δεις αυτο.

 

ευχαριστώ για την απ'αντηση αλλα στο 1284 με ενημερώνουν μόνο για το υπόλοιπο ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απ'αντηση αλλα στο 1284 με ενημερώνουν μόνο για το υπόλοιπο ομιλίας

 

Πάρε στο 13840 (που είναι χωρίς χρέωση) και πες το! Πλέον στο 1284 κανονικά στέλνει ενημέρωση και για τα υπολειπόμενα mb εκτός από το χρόνο ομιλίας!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 13840 (που είναι χωρίς χρέωση) και πες το! Πλέον στο 1284 κανονικά στέλνει ενημέρωση και για τα υπολειπόμενα mb εκτός από το χρόνο ομιλίας!

 

αναβαθμιση του συστηματος θα του πουνε. Το γνωστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιός είναι ο αριθμός σε σταθερό να μιλήσουμε με την εξυπηρέτηση πελατών παιδιά;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε εταιρικά ισχύει το 80% ;;;;

Υπάρχει τρόπος να καλεί κάποιος να μαθαίνει υπολοιπόμενα λεπτά, sms, mb ανα πάσα στιγμή;;;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ

 

για το θέμα που είχα με τον λογαριασμό μου...είναι..ότι μου τέλειωσε λένε η έκπτωση που είχα -50%..μου είπανε ότι θα το δούνε,και αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα..Το θέμα είναι ότι βλέπω έκπτωση από hol -4.07...ενώ θα έπρεπε να έχω -10..αφού έχω το vodafone unlimited 45 και το hol double play.. ή αυτός είναι στον λογαριασμό της hol ;

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8361

Πείτε μου πως είναι η έκπτωσξ.. έχω έκπτωη παγίου+συνδιασμό με hol..με 45,δεν πάει συνολικά με τον φόρο 50 κάτι..μετά με τις εκτπώσεις που είναι 15ε εκτός πάει 35..μετά μπαίνει πάλι ΦΠΑ;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα που είχα με τον λογαριασμό μου...είναι..ότι μου τέλειωσε λένε η έκπτωση που είχα -50%..μου είπανε ότι θα το δούνε,και αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα..Το θέμα είναι ότι βλέπω έκπτωση από hol -4.07...ενώ θα έπρεπε να έχω -10..αφού έχω το vodafone unlimited 45 και το hol double play.. ή αυτός είναι στον λογαριασμό της hol ;

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8361

Πείτε μου πως είναι η έκπτωσξ.. έχω έκπτωη παγίου+συνδιασμό με hol..με 45,δεν πάει συνολικά με τον φόρο 50 κάτι..μετά με τις εκτπώσεις που είναι 15ε εκτός πάει 35..μετά μπαίνει πάλι ΦΠΑ;

 

Για προγράμματα έως 60 ευρώ, η έκπτωση στο λογαριασμό του κινητού είναι 5 ευρώ. Τα υπόλοιπα 5 πάνε στον λογαριασμό της HOL. Σωστός είναι ο λογαριασμός σ'αυτό. 19.60 πρέπει να έρχεται τελική τιμη με τον φορο κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε στην κοπελα μου μηδενικος λογαριασμος απο την vodafone.μην με ρωτατε πως εγινε δεν ξερουμε και δεν θελω να μαθω.ευχαριστουμε vodafone και τον επομενο μηνα παλι τετοια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε στην κοπελα μου μηδενικος λογαριασμος απο την vodafone.μην με ρωτατε πως εγινε δεν ξερουμε και δεν θελω να μαθω.ευχαριστουμε vodafone και τον επομενο μηνα παλι τετοια.

 

μην σου ερθει διπλος τον αλλο μηνα και φρικαρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην σου ερθει διπλος τον αλλο μηνα και φρικαρεις.

 

και εγώ κάτι τέτοιο φαντάζομαι να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...