Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει περάσει ακριβώς ένας χρόνος (12 Γενάρη) από τότε που εκμεταλλεύτηκα την επιδότηση. Δε θα έπρεπε να είχα το δικαίωμα έκπτωσης αντί επιδότησης ή επιδότηση; Τα αντίστοιχα κουμπάκια στο my account δεν είναι ενεργοποιημένα ακόμα. Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Ειναι επειδη κανουν την αναβαθμιση και ολο το συστημα ειναι σπαραλια... Σιγουρα το εχεις. Πηγαινε σε ενα καταστημα καλυτερα. Το site ειναι το πλεον αναξιοπιστο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου.Ξέρετε πόσες μέρες κάνει για να γίνει η σύνδεση-καρτοκινητό vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω ανανεωση του συμβολαιου σε αλλο καταστημα εκτος απο Vodafone; Βλεπω οτι και στο Πλαισιο μπορεις να κανεις συνδεσεις, αλλα ανανεωση γινεται; Πηρε το ματι μου το Evo 3D και ψηθηκα!:p
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου.Ξέρετε πόσες μέρες κάνει για να γίνει η σύνδεση-καρτοκινητό vodafone;

1 μήνα

Μπορω να κανω ανανεωση του συμβολαιου σε αλλο καταστημα εκτος απο Vodafone; Βλεπω οτι και στο Πλαισιο μπορεις να κανεις συνδεσεις, αλλα ανανεωση γινεται; Πηρε το ματι μου το Evo 3D και ψηθηκα!:p

Λογικά ναι. Τηλ αυριο πριν να πας για να εισαι σιγουρος! :)

Link to comment
Share on other sites

@sonick7: εαν κανεις φορητοτητα το συμβολαιο σου σε οποιοδηποτε καρτοκινητο άλλης εταιριας, σε 3 εργασιμες εισαι τελειωμενος. Εαν θελεις καρτοκινητο voda, ξανακανεις αλλαγη (+3 εργασιμες ξανα)
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει ακριβώς ένας χρόνος (12 Γενάρη) από τότε που εκμεταλλεύτηκα την επιδότηση. Δε θα έπρεπε να είχα το δικαίωμα έκπτωσης αντί επιδότησης ή επιδότηση; Τα αντίστοιχα κουμπάκια στο my account δεν είναι ενεργοποιημένα ακόμα.

 

Ναι.. Λογω αυτου του συστηματος... :X:X πάρε τηλέφωνο στο cc

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω ανανεωση του συμβολαιου σε αλλο καταστημα εκτος απο Vodafone; Βλεπω οτι και στο Πλαισιο μπορεις να κανεις συνδεσεις, αλλα ανανεωση γινεται; Πηρε το ματι μου το Evo 3D και ψηθηκα!:p

Μια χαρά γίνονται ανανεώσεις vodafone στο πλαίσιο. Πήγαινε και χτύπα το. Και εγώ πήρα ένα χθες... :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνονται ανανεώσεις vodafone στο πλαίσιο. Πήγαινε και χτύπα το. Και εγώ πήρα ένα χθες... :)

 

Και μπορεις το ποσο της επιδοτησης να το κανεις πιστωτικο εκει και να παρεις και οτι αλλο θελεις εκτος απο κινητα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και μπορεις το ποσο της επιδοτησης να το κανεις πιστωτικο εκει και να παρεις και οτι αλλο θελεις εκτος απο κινητα

 

Σωστό! Το ξέχασα να το αναφέρω! Ειδικά αν έχεις και μεγάλη επιδότηση γιατί να μην χτυπήσεις ένα pc/laptop?:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστό! Το ξέχασα να το αναφέρω! Ειδικά αν έχεις και μεγάλη επιδότηση γιατί να μην χτυπήσεις ένα pc/laptop?:p

 

Εγω με δυο επιδοτησεις πηρα tv 40αρα και περισεψαν και 80 ευρω.Τα καταναλωσα μετα ...Περιθωριο 12 μηνες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστερηση στην έκδοση λογαριασμου συνεχιζεται.... Απο τις 12/1 επρεπε να εκδοθει και ακόμα δεν ελχει εκδοθεί.. Πηρα σημερα το cc και μου ειπαν οτι κανουν μια πολυ μεγαλη αναβαθμιση στα συστηματα τους και οχι μονο και υπαρχει αυτη η καθυστερηση.. Ωστόσο δεν ηλξεραν να με ενημερώσουν ακόμα για το τι θα γίνει... Μιλαμε για 11 μερες καθυστερηση και ακομα συνεχιζεται... Ελπιζω τουλαχιστον αυτη η αναβαθμιση να ειναι και προς οφελος μας και δεν ξερω αν σχετιζεται και η βελτιωση του 3G.. Εχετε παρατηρησει οι υπολοιποι καθυστερηση στην εκδοση λογαριασμων;
Link to comment
Share on other sites

Η καθυστερηση στην έκδοση λογαριασμου συνεχιζεται.... Απο τις 12/1 επρεπε να εκδοθει και ακόμα δεν ελχει εκδοθεί.. Πηρα σημερα το cc και μου ειπαν οτι κανουν μια πολυ μεγαλη αναβαθμιση στα συστηματα τους και οχι μονο και υπαρχει αυτη η καθυστερηση.. Ωστόσο δεν ηλξεραν να με ενημερώσουν ακόμα για το τι θα γίνει... Μιλαμε για 11 μερες καθυστερηση και ακομα συνεχιζεται... Ελπιζω τουλαχιστον αυτη η αναβαθμιση να ειναι και προς οφελος μας και δεν ξερω αν σχετιζεται και η βελτιωση του 3G.. Εχετε παρατηρησει οι υπολοιποι καθυστερηση στην εκδοση λογαριασμων;

 

Ναι, στέλνω στο 1289 για να ενημερωθώ για το ύψος του λογαριασμού και έγραφε τελευταία ενημέρωση: 31-12-2011...

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Σεπτέμβρη υπέγραψα συμβόλαια 18 μήνου για τους δυο τηλεφωνικούς αριθμούς για να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση. Τα πάγια πλέον δεν με συμφέρουν και θέλω να αποχωρήσω από την Vodafone. Ζητάω να τους πληρώσω αποζημίωση για το κόστος της συσκευής ή θα μου ζητήσουν να αποπληρώσω τα πάγια για να απεμπλακώ από την Vodafone; Τους αριθμούς μπορώ να τους κρατήσω για να πάω σε άλλη εταιρεία;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Σεπτέμβρη υπέγραψα συμβόλαια 18 μήνου για τους δυο τηλεφωνικούς αριθμούς για να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση. Τα πάγια πλέον δεν με συμφέρουν και θέλω να αποχωρήσω από την Vodafone. Ζητάω να τους πληρώσω αποζημίωση για το κόστος της συσκευής ή θα μου ζητήσουν να αποπληρώσω τα πάγια για να απεμπλακώ από την Vodafone; Τους αριθμούς μπορώ να τους κρατήσω για να πάω σε άλλη εταιρεία;

 

θα πρεπει να επιστρεψεις τις επιδοτησεις που πηρες, μετά παιρνεις τα νουμερα και τα μεταφερεις σε οποια εταιρια θελεις

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Σεπτέμβρη υπέγραψα συμβόλαια 18 μήνου για τους δυο τηλεφωνικούς αριθμούς για να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση. Τα πάγια πλέον δεν με συμφέρουν και θέλω να αποχωρήσω από την Vodafone. Ζητάω να τους πληρώσω αποζημίωση για το κόστος της συσκευής ή θα μου ζητήσουν να αποπληρώσω τα πάγια για να απεμπλακώ από την Vodafone; Τους αριθμούς μπορώ να τους κρατήσω για να πάω σε άλλη εταιρεία;

 

Τους αριθμους φυσικα και τους κρατας οπου και να πας

Για να φυγεις απο vidafone θα τους πληρωσεις το αναποσβεστο τμημα απο την επιδοτηση που ειχες παρει τον Σεπτεμβριο.

Θα σου συνιστουσα να δοκιμασεις να ζητησεις να τα κανεις καρτοκινητα και μαλλον θα σου προτεινουν μειωση του παγιου.

Απο 30% και πανω.

Αυτο γινεται καλωντας απο το κινητο σου το 1227

 

ΥΓ Η μοναδικη περιπτωση να χασει καποιος τον αριθμο του ειναι να ειναι καρτοκινητο και να συμπληρωσει 12 μηνες χωρις καμμια ανανεωση χρονου ομιλιας ή να ζητησει απλα διακοπη συνδεσης με συμβολαιο χωρις να παει σε αλλη εταιρια.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θα ήθελα να τους κάνω αυτό τον "εκβιασμό" για να επιτύχω να πάω σε εταιρικά ευέλικτα, καθώς ο πατέρας μου έχει επαγγελματικό Α.Φ.Μ. Τώρα τα προγράμματα είναι το "Ευέλικτο 45" και το "Unlimited 50" και με τους τελευταίους φόρους που μπήκαν την άνοιξη φτάνει τα 100 ευρώ ο λογαριασμός και δεν μας συμφέρει.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θα ήθελα να τους κάνω αυτό τον "εκβιασμό" για να επιτύχω να πάω σε εταιρικά ευέλικτα, καθώς ο πατέρας μου έχει επαγγελματικό Α.Φ.Μ. Τώρα τα προγράμματα είναι το "Ευέλικτο 45" και το "Unlimited 50" και με τους τελευταίους φόρους που μπήκαν την άνοιξη φτάνει τα 100 ευρώ ο λογαριασμός και δεν μας συμφέρει.

 

Δοκιμασε το !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αν τους πεις οτι θα πας σε εταιρικο θα κανουν τουμπες απο την χαρα τους...σε συμφερει πιο πολυ το εταιρικο
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εστειλαν μηνυμα και μου λενε οτι αποκαταστηθηκε πληρως η ενημερωση υπολοιπου...Τελευταια ενημρωση παντως εχει σημερα στις 9 το πρωι.....ειναι κιατ:pυη μια προοδος
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε τώρα που ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση να δούμε σύντομα ενημέρωση υπολοίπου και για τα 1500'/sms προς Vodafone και σταθερά και να μην ξαναδούμε λάθη σε λογαριασμούς.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εστειλαν μηνυμα και μου λενε οτι αποκαταστηθηκε πληρως η ενημερωση υπολοιπου...Τελευταια ενημρωση παντως εχει σημερα στις 9 το πρωι.....ειναι κιατ:pυη μια προοδος

 

Το επιβεβαιωνω κι εγω αλλα sms δεν μου ηρθε.Το δοκιμασα τωρα με το 1284

 

Edit

 

Μολις μου ηρθε sms για την υπηρεσια αλλα στο my acount ο λογαριασμος που εκδοθηκε 21/1 δεν φαινεται

Τι εχουν σκοπο να μας χρεωσουν ενας Θεος ξερει

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε τώρα που ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση να δούμε σύντομα ενημέρωση υπολοίπου και για τα 1500'/sms προς Vodafone και σταθερά και να μην ξαναδούμε λάθη σε λογαριασμούς.

 

το ευχομαι απο τα βαθη της ψυχης μου, αλλά μη ξεχναμε οτι 'η δυναμη της συνηθειας ειναι πολυ μεγαλη'...

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνω κι εγω αλλα sms δεν μου ηρθε.Το δοκιμασα τωρα με το 1284

 

Edit

 

Μολις μου ηρθε sms για την υπηρεσια αλλα στο my acount ο λογαριασμος που εκδοθηκε 21/1 δεν φαινεται

Τι εχουν σκοπο να μας χρεωσουν ενας Θεος ξερει

 

Εμένα ενώ δεν φαίνεται ακόμα στο my account στο 1289 πλέον εμφανίζεται το ποσό (το οποίο φαίνεται ok).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...