Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα voda και μου είπαν ότι η αρμοδιότητα για τις επιδοτήσεις έχει δωθεί εξ' ολοκλήρου στα καταστήματα vodafone και δεν μπορούν ουτε καν να δουν ποση επιδότηση έχω!

 

Tι να σου πω....εγώ έχω εταιρικό μεν, αλλά όταν ήμουν σε κατάστημά τους μου είπαν ότι πρέπει να επικοινωνήσω καλύτερα ο ίδιος μαζί τους (αντί να κάνω απλά αίτηση σε αυτούς για αύξηση επιδότησης) και πως οι επιδοτήσεις που δίνουν τα καταστήματα είναι ότι έχει εγκριθεί από τα κεντρικά....

 

Αν είναι έτσι δηλαδή αν πας σε άλλο κατάστημα vodafone θα σου δώσουν άλλη επιδότηση;;;Λίγο δύσκολο μου φαίνεται...

 

Το desire s είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά για μένα πάντα μιλώντας να το αγοράσεις από κατάστημα voda....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο 13830 δεν εννοούν ότι από κατάστημα σε κατάστημα θα έχει άλλη επιδότηση αλλά οτι δεν μπορείς πλεον να διαπραγματευτείς μέσω τηλεφώνου. Να κάνω αίτηση φορητότητας τελικά μέσω του 6241800. Ίδωμεν
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έλαβα τον λογαριασμό από την Vodafone ενός αριθμού που κατέχω και ο οποίος ήταν χωρίς πάγιο. Τον αριθμό αυτόν επί 4-5 χρόνια τον χρησιμοποιώ, πάντοτε πλήρωνα μόνο όσο μιλούσα - αν μιλούσα (συνήθως έμπαινε "στο ψυγείο" και οι λογαριασμοί που μου ερχόντουσαν είχαν μηδενική χρέωση).

 

Τον προηγούμενο μήνα αποφάσισα να στείλω 5 μηνύματα, φοβούμενος κιόλας μην μου κλείσουν τον λογαριασμό λόγω αδράνειας. Η χρέωση των μηνυμάτων (χρεώσεις επικοινωνίας) ήταν 0,50€, σύμφωνα και με την εταιρία.

Στον λογαριασμό όμως μου γράφει και το εξής:

ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΡΙΘΜΟΥ 42,02

 

Μαζί με τον φόρο, εκτοξεύεται στα 52€!

Τι είναι τα ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΡΙΘΜΟΥ??? Πώς ερμηνεύεται αυτό?

Edited by ZedBlue
Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα Χωρίς Πάγιο αν μεσα σε ενα διάστημα 4-5 μηνών δεν υπάρξει καμία χρέωση, καμια κληση, αποστελλετε ΕΦΑΠΑΞ ενα ποσο που αφορα την δεσμευση της γραμμής και του αριθμού.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτο ειναι μια χρέωση για την χρονια ολη για την "δεσμευση" της γραμμής και την διατήρηση του αριθμού.

 

Γιαυτο καλο είναι να κανεις περιστασιακά κάποιες μικρές χρεώσεις (στείλε κανένα 2-3sms)

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε υπ' όψη σας;

 

Για υπαλλήλους Vodafone

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το employ platinum?

Πρόγραμμα για υπαλλήλους...

 

1500' και 1500 SMS προς σταθερά και Vodafone

100' προς άλλα δίκτυα

1 GB internet

 

με 12€ + φόρους

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το vodafone 60 με ολους τους φορους 20ε με το κολπο τησ φορητοτητας.ξοδευτικαν στην vodafone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δεν ξέρω αν είμαι off topic. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορω να δω μέσα στο account μου τι επιδοτηση μου έχουν δώσει γιατι ψάχνω και δεν το βρίσκω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δεν ξέρω αν είμαι off topic. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορω να δω μέσα στο account μου τι επιδοτηση μου έχουν δώσει γιατι ψάχνω και δεν το βρίσκω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν σου δείχνει ακριβώς το ποσό αλλά αν πας στις συσκευές σου γράφει την τιμή που ισχύει για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δείχνει ακριβώς το ποσό αλλά αν πας στις συσκευές σου γράφει την τιμή που ισχύει για σένα.

 

Οπότε διαλέξω μια σύσκευη και στο τέλος μου λέει την τιμή;και αν εγω δεν θέλω να διαλέξω αυτήν την συσκευή πάω πίσω και διαλέγω άλλη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Οπότε διαλέξω μια σύσκευη και στο τέλος μου λέει την τιμή;και αν εγω δεν θέλω να διαλέξω αυτήν την συσκευή πάω πίσω και διαλέγω άλλη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν πας στη λίστα με όλες τις συσκευές λογικά η τιμή που σου γράφει είναι μετά την αφαίρεση της επιδότησης σου

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στη λίστα με όλες τις συσκευές λογικά η τιμή που σου γράφει είναι μετά την αφαίρεση της επιδότησης σου

 

Δεν νομίζω γιατι το sensation πχ το έχει 600€. Μήπως καλύτερα να πάω σε ένα κατάστημα μην κάνω καμία πίτα και παραγγελω τίποτα κατα λάθος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Τι μου έχουν χρεώσει οι θεοί εδώ; Πάγιο welcome tone;; Έχω να βάλω welcome tone πάνω από τρία χρόνια...

Αν είναι δικό μου λάθος, πώς το βγάζω;

 

http://img9.imageshack.us/img9/3024/clipboard01te.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δικό μου λάθος, πώς το βγάζω;

 

 

απο το κινητο σου μπαινεις 'vodafone live', μετά επιλεγεις 'my vodafone', μετά επιλεγεις 'ενεργες συνδρομες' και εαν σου δειχνει τα welcome tones κανεις 'ακυρωση'

Link to comment
Share on other sites

απο το κινητο σου μπαινεις 'vodafone live', μετά επιλεγεις 'my vodafone', μετά επιλεγεις 'ενεργες συνδρομες' και εαν σου δειχνει τα welcome tones κανεις 'ακυρωση'

 

Αν δεν πίασει αυτο, καλείς 1444 και εχει απενργοποιηση απο εκει, αλλα θα χρεωθείς την κλήση

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πλέον επιδότηση ή έκπτωση παγίου παρέχονται από 25 ευρώ πάγιο και άνω, για νέες συνδέσεις. Και στις 3 "συναδέρφεισες" του καρτέλ ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πίασει αυτο, καλείς 1444 και εχει απενργοποιηση απο εκει, αλλα θα χρεωθείς την κλήση

Δηλαδή τόσα χρόνια πλήρωνα αυτό το 1+ ευρώ κάθε μήνα για το τίποτα... Μάλιστα... :O

 

Vodafone live δεν μπορώ να μπω με τη συσκευή μου και ούτε θέλω να χρεωθώ την κλήση στο 1444.Θα επικοινωνήσω με τη vodafone, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

edit:Η συνδρομή απενεργοποιείται και μέσω του My account πολύ πιο εύκολα. ;)

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές του Σεπτέμβρη συνενώθηκαν οι επιδοτήσεις δυο συμβολαίων για την αναβάθμιση συσκευής. Υπογράφτηκε συμβόλαιο 18 μηνών. Πότε θα είμαι σε θέση να αλλάξω τα προγράμματα;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...