Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ληξη των λεπτων ομιλιας ληγει στις 8 καθε μηνα και του ιντερνετ στο τελοσ καθε μηνα??Τα λεει καλα το 1284 ή θαρθει κανας λογαριασμος και θα τρεχουμε?

 

Εμενα μου λεει για τα λεπτα στις 15. Ειναι λογικο; αφου ξερω οτι καθε 1 του μηνος αλλαζει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεει για τα λεπτα στις 15. Ειναι λογικο; αφου ξερω οτι καθε 1 του μηνος αλλαζει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Όχι τα λεπτά σίγουρα λήγουν στις 8 απλά για το Ίντερνετ δεν ξέρω γιατί τώρα έχω πρωτη φορά ...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν ο λογαριασμός εκδίδεται, για παράδειγμα, στις 12 του μήνα, τα λεπτά ομιλίας ισχύουν από τις 12 του μήνα μέχρι τις 11 του επόμενου μήνα. Τα mb ισχύουν από την πρώτη έως την τελευταία ημέρα του μήνα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν ο λογαριασμός εκδίδεται, για παράδειγμα, στις 12 του μήνα, τα λεπτά ομιλίας ισχύουν από τις 12 του μήνα μέχρι τις 11 του επόμενου μήνα. Τα mb ισχύουν από την πρώτη έως την τελευταία ημέρα του μήνα.

 

Αφου ολοι οι λογαριασμοι της Βονταφον βγαινουν στις 9 καθε μηνα...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω,τι να πω...παντως ειχα την ετντυπωση οτι ολοι οι λογαρισμοι της βονταφον εβγαιναν μια συγκεκριμενη ημερομηνια....παντως εμενα στο 1284 μου λεει μεχρι 8/8...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός σου λογαριασμός εκδίδεται στις 9 κάθε μήνα. Εμένα, για παράδειγμα, στις 12.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα της vodafone αντίστοιχο του cosmote μηδενικό πάγιο ή cosmote βασικό. Δεν έχει?

 

Έχει δλδ μόνο προγράμματα συμβολαίου με χρόνο ομιλίας??

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εμενα που εκδιδεται στις 17 ειναι μεχρι 16 κ οχι απο 1 εως 31;

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δλδ εμενα που εκδιδεται στις 17 ειναι μεχρι 16 κ οχι απο 1 εως 31;

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

ακριβως, εκτός απο τα mb, που ειναι απο 1η εως τελος του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα λεγόταν "Xωρίς Πάγιο" και δυστηχως καταργήθηκε...

το χαμηλότερο πάγιο που μπορείς να έχεις πλέον είναι το Unlimited 15...

 

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα της vodafone αντίστοιχο του cosmote μηδενικό πάγιο ή cosmote βασικό. Δεν έχει?

 

Έχει δλδ μόνο προγράμματα συμβολαίου με χρόνο ομιλίας??

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα της vodafone αντίστοιχο του cosmote μηδενικό πάγιο ή cosmote βασικό. Δεν έχει?

 

Έχει δλδ μόνο προγράμματα συμβολαίου με χρόνο ομιλίας??

Μονο αν κανεις φορητοτητα και σε παρουν τηλ μπορεις να ζητησεις το προγραμμα με μηδενικο παγιο που εχει καταργηθει. Οτι θες να εχεις ενα προγραμμα χωρις παγιο. Απο τα κατ'εξαιρεση που κανουν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την δική μου (περίεργη) ιστορία....

Εδώ και κάνα δίμηνο είχα βάλει στο μάτι το Xperia X8. Όταν ήρθε η ώρα για την επιδότηση, με ενημέρωσαν πως είχα 79 ευρώ+20 η ανανέωση μέσω ίντερνετ=99, με το κινητό να κοστίζει 189. Οπότε χρειαζόμουν άλλα 90 ευρώ.

Πήρα τηλεφωνο την εξυπ. πελατών για να δω αν γίνεται να μου ανέβει η επιδότηση. τσάμπα κόπος. Παίρνω μετά από λίγες ημέρες και πάλι, να πω ότι δεν είναι δυνατόν σε έναν πελάτη 10 χρόνια να θέλουν 90 ευρώ για την συσκευή και σε μία νέα σύνδεση να την δίνουν τσάμπα, τπτ. Παίρνω μία τρίτη να πω ότι ηκοσμοτέ το δίνει στα 60 ευρώ σε περίπτωση φορητότητας, πέρα βρέχει. Το μόνο που τους ρώτησα ήταν αν είχε ολοκληρωθεί το συμβόλαιο μου για να κοιτάξω από εδώ και πέρα τι με συμφέρει, χωρίς να αναφέρω τπτ για φορητότητα κλπ.

 

Η πλάκα είναι πως, 1 μήνα μετά, στις κλασσικές μου επισκέψεις στο My Account τηε vodafone, είδα ξαφνικά το κινητό στα 9.10, από τα 90 που το έβλεπα συνήθως. Είχαν αφαιρέσει το X10 mini, οπότε θεώρησα πως έπεσε η τιμή του και το πήρα. Στα χαρτιά που ήρθαν, όμως, από τον Courier, είδσ πως ως ποσό επιδότησης, δεν έγραφε τα 79 ευρώ που μου είχαν πει, αλλά 159!

 

Τι μπορεί να έγινε; Αποφάσισαν μετά από 1 μήνα να μου αυξήσουν την επιδότηση, χωρίς παράλληλα να με ειδοποιήσουν;;;:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επέλεξες παράλληλα και αλλαγή προγράμματος σε Unlimited ή 18μηνο/24μηνο; Ίσως να μπήκε υπερεπιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν μίλησες με τα κεντρικά της Vodafone αλλά με κάποιον dealer. Αν είχες μιλήσει με Vodafone θα σου έστελναν εταιρικό πωλητή δικό τους και όχι CQS ή οτι γράφει η κάρτα τελος πάντων. Τσέκαρε το συμβόλαιο που υπέγραψες, κάτω δεξιά πρέπει να γράφει συνολικό ποσό επιδότησης. Οσο για το πιστωτικό, απο τη στιγμή που είναι dealer τους δίνεις εναν λογαριασμό τραπέζης και σου καταθέτουν τα χρήματα λογικά μέσα σε 2-3 μήνες.

 

Ναι οκ ήταν τελικά η επιδότηση αναφερόταν στην πρώτη σελίδα της αίτησης.ΑΛΛΑ μετά από μια βδομάδα με πήρε ο dealer και με είπε ότι η vodafone ζητάει 200 ευρώ εγγύηση ανά συσκευή (δηλαδη 800 ευρώ!!σύνολο) για να κάνει την σύνδεση!είναι δυνατόν ρε παιδιά?Σημειωτέον ότι στο όνομα μου δεν εχω αφήσει χρωστούμενα πουθενά πλην ενος απλήρωτου τελευταίου λογαριασμόυ που ειναι να πληρωθει τώρα. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να τα δώσω και θα παραμέινω όπως το βλέπω στην wind...Έιναι καινούριο σύστημα τώρα αυτό?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Πέρυσι, στις καλές εποχές, πήρα έκπτωση 30% στο πάγιο και μεγάλη επιδότηση. Τώρα λήγει ο χρόνος. Στον επόμενο λογαριασμό θα επανέλθει το κανονικό πάγιο χωρίς την έκπτωση ή θα συνεχίζει αν δεν πάω για ανανέωση? Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Πέρυσι, στις καλές εποχές, πήρα έκπτωση 30% στο πάγιο και μεγάλη επιδότηση. Τώρα λήγει ο χρόνος. Στον επόμενο λογαριασμό θα επανέλθει το κανονικό πάγιο χωρίς την έκπτωση ή θα συνεχίζει αν δεν πάω για ανανέωση? Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

ναι είναι μόνο για 1 χρόνο και στον επόμενο λογαριασμό θα έρθει χωρίς έκπτωσή.

Link to comment
Share on other sites

πλεον η επιδοτηση ειναι στο 12μηνο η ακομα στο 10μηνο βγαινει? επισης να ενημερωσω περσυ πως ειχα εκπτωση 30% για 12 μηνες οι οποιοι συμπληρωθηκαν τωρα τον ιουλιο. οποτε παπαλα....τεσπα.. ενημερωτικο ηταν αυτο. Οποιος ξερει για την επιδοτηση ας με ενημερωσει παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Πέρυσι, στις καλές εποχές, πήρα έκπτωση 30% στο πάγιο και μεγάλη επιδότηση. Τώρα λήγει ο χρόνος. Στον επόμενο λογαριασμό θα επανέλθει το κανονικό πάγιο χωρίς την έκπτωση ή θα συνεχίζει αν δεν πάω για ανανέωση? Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

όπως σου λένε παραπάνω.. Και εγώ είχα αυτήν την έκπτωση και έληξε πριν 4 ήνες περίπου.. Τους παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ότι έληξε η έκπτωση που είχα στο πάγιο αν γίνεται να κάνουν κάτι, και μου την ξαναπέρασαν πάλι για 1 χρόνο αλλά 20% (και όχι 30)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.. πριν απο λιγο ελαβα sms απο voda με το εξης περιεχομενο.. "τωρα εχετε αυτοματα και εντελως δωρεαν 500 Mb internet εως 31/7. Μπειτε σε ολες τις αγαπημενες σας σελιδες: Google,facebook,gmail κ.α. δωρεαν απο το κινητο σας". Τι παιζει μ' αυτο?? οκ, προφανως ειναι προσφορα για μια εβδομαδα αλλα να τηλ. να το τσεκαρω οτι ισχυει ή να θεωρησω το sms αξιοπιστο???
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για κάποια προσφορά που κάνουν σε αυτούς που δεν έχουν ακόμα πρόγραμμα data. Αν καλέσεις στο 1284 σε ενημερώνει μήπως ότι έχεις διαθέσιμο όγκο? (αν σου στάλθηκε σήμερα το sms ίσως ενημερωθεί αύριο το σύστημα).. παρ όλα αυτά εγώ θα σε συμβούλευα να καλέσεις και το cc.. Είναι πανάκριβες οι χρεώσεις internet χωρίς data plan που πρέπει να το επιβεβαιώσεις και φυσικά να κοιτάξεις μην ξεπεράσεις τον όγκο.. αν και 500 mb για 1 βδομάδα παραείναι πολύ...
Link to comment
Share on other sites

'Αλλαξα πάγιο πριν από κανά μήνα από το παλιό 30 στο νέο 45 unlimited. Είχα έκπτωση 30% λόγω μη επιδότησης η οποία μου είχαν πει ότι θα παρέμενε. Τώρα που βγήκε ο λογαριασμός και έγινε η εκκαθάριση των παγίων έγινε αναλογία των ημερών με επιστροφή παγίου παλιού μειον την έκπτωση και χρέωση του καινούργιου παγίου μειον τίποτα. Ξέχασαν να βάλουν την έκπτωση στο νέο πάγιο. Συστεμικό λάθος η απάντηση. Πώς γίνεται πάντα το λάθος να είναι προς όφελος της vodafone δεν το κατάλαβα. Θα κάνει κανά δίμηνο να περαστεί στο λογαριασμό όπως πάντα αλλά πάλι καλά που το κατάλαβαν.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για κάποια προσφορά που κάνουν σε αυτούς που δεν έχουν ακόμα πρόγραμμα data. Αν καλέσεις στο 1284 σε ενημερώνει μήπως ότι έχεις διαθέσιμο όγκο? (αν σου στάλθηκε σήμερα το sms ίσως ενημερωθεί αύριο το σύστημα).. παρ όλα αυτά εγώ θα σε συμβούλευα να καλέσεις και το cc.. Είναι πανάκριβες οι χρεώσεις internet χωρίς data plan που πρέπει να το επιβεβαιώσεις και φυσικά να κοιτάξεις μην ξεπεράσεις τον όγκο.. αν και 500 mb για 1 βδομάδα παραείναι πολύ...

 

Ok, το επιβεβαιωσα. Πηρα τηλ. και μου ειπαν πως εχει ενεργοποιηθει η προσφορα των 500mb εως 31/7. Ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...