Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωρινά μη διαθέσιμο γράφει εδώ και μέρες...

'ουδέν μονιμότερο του προσωρινού' :)

 

αν συμβαινει λογω αναβαθμισης του δικτυου,καλως. Ας βγαλουν ομως μια ρημαδα ανακοινωση και να το πουνε. Αυτο το ξερο προσωρινα μη διαθεσιμο ειναι πολυ εκνευριστικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά από Δευτέρα θα ξαναλειτουργήσει. Είπαμε, τα πληροφοριακά συστήματα της Vodafone είναι για τα πανηγύρια :down:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον που οι επιδοτήσεις βγαίνουν στους 9μισι μήνες, αν κάνω ανανέωση συμβολαίου ακριβώς στους 9μισι, η προηγούμενη επιδότηση είναι σα να έχει αποσβεστεί?

Δηλαδή, αν θελήσω να σπάσω το συμβόλαιο στο 10ο μήνα (μισό μήνα από τη νέα ανανέωση), θα πρέπει ναι επιστρέψω ολόκληρη τη νέα επιδότηση ΚΑΙ ποσοστό απο την προηγουμενη επιδότηση???

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το λογαριασμό μου (τρεις αριθμοί στο ίδιο μητρώο) στο my account με ημερομηνία έκδοσης 11/12. Πάλι για κάποιο λόγο περιλαμβάνει μόνο τις κλήσεις που έγιναν έως 6/12 στον έναν αριθμό, έως 7/12 στον δεύτερο αριθμό και έως 8/12 στον τρίτο. Οι υπόλοιπες μέρες στον άλλο λογαριασμό! Επίσης και πάλι τα μισά σχεδόν sms και όλες οι κλήσεις σε σταθερά της HOL είναι στη κατηγορία "Λοιποί προορισμοί κλήσεων". Έλεος πια...:mad:

 

EDIT: Μόλις επικοινώνησα με το 13830. Για το γεγονός ότι στο λογαριασμό μου λείπουν οι κλήσεις που έγιναν τις τελευταίες 2-4 μέρες (ανάλογα με τον αρθμό) πριν την έκδοση (δηλ. 7-10/11) μου είπαν πως είναι γενικό τεχνικό πρόβλημα επηρεάζοντας πολλούς πελάτες και πως οι υπόλοιπες κλήσεις θα μπουν στον επόμενο λογαριασμό. Όταν βέβαια της είπα πως αυτό έγινε και στο προηγούμενο δεν ήξερε τι να απαντήσει. Για τη λανθασμένη κατηγοριοποίηση των κλήσεων μου είπε πως δεν έχει κάποια επίσημη ενημέρωση και μου είπε να ελέγξω αν οι χρεώσεις είναι λανθασμένες (λες και δεν το έκανα, ευτυχώς όλα σωστά) και να δω αν θα επαναληφθεί στον επόμενο λογαριασμό.

Τέλος για το 1284 μου είπε πως θα αποκατασταθεί αύριο (χωρίς να διευκρινίσει αν πρόκειται για αναβάθμιση ή για πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το λογαριασμό μου (τρεις αριθμοί στο ίδιο μητρώο) στο my account με ημερομηνία έκδοσης 11/12. Πάλι για κάποιο λόγο περιλαμβάνει μόνο τις κλήσεις που έγιναν έως 6/12 στον έναν αριθμό, έως 7/12 στον δεύτερο αριθμό και έως 8/12 στον τρίτο. Οι υπόλοιπες μέρες στον άλλο λογαριασμό! Επίσης και πάλι τα μισά σχεδόν sms και όλες οι κλήσεις σε σταθερά της HOL είναι στη κατηγορία "Λοιποί προορισμοί κλήσεων". Έλεος πια...:mad:

 

EDIT: Μόλις επικοινώνησα με το 13830. Για το γεγονός ότι στο λογαριασμό μου λείπουν οι κλήσεις που έγιναν τις τελευταίες 2-4 μέρες (ανάλογα με τον αρθμό) πριν την έκδοση (δηλ. 7-10/11) μου είπαν πως είναι γενικό τεχνικό πρόβλημα επηρεάζοντας πολλούς πελάτες και πως οι υπόλοιπες κλήσεις θα μπουν στον επόμενο λογαριασμό. Όταν βέβαια της είπα πως αυτό έγινε και στο προηγούμενο δεν ήξερε τι να απαντήσει. Για τη λανθασμένη κατηγοριοποίηση των κλήσεων μου είπε πως δεν έχει κάποια επίσημη ενημέρωση και μου είπε να ελέγξω αν οι χρεώσεις είναι λανθασμένες (λες και δεν το έκανα, ευτυχώς όλα σωστά) και να δω αν θα επαναληφθεί στον επόμενο λογαριασμό.

Τέλος για το 1284 μου είπε πως θα αποκατασταθεί αύριο (χωρίς να διευκρινίσει αν πρόκειται για αναβάθμιση ή για πρόβλημα).

 

με λιγα λογια δεν σου ειπαν τιποτα. απλα δικαιολογηθηκαν χωρις να ενημερωσουν επισημα και για το 1284. το απολυτο χαος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο my account για ανανέωση συμβολαίου πως ενώνω 2 επιδοτήσεις για αγορά μιας συσκευής;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε γίνεται κάτι τέτοιο απ'το Myaccount!Πρέπει υποχρεωτικά να πας σε κατάστημα Πλαίσιο ή Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις 3G αν το υποστιρίζει η συσκευή σου, το βρίσκει αυτόματα (αν είναι προεπιλεγμένο από τις ρυθμίσεισ της συσκευής σου, και η κάρτα SIM είναι 3G) ή χρειάζεται ενεργοποίηση από το 13830?
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις 3G αν το υποστιρίζει η συσκευή σου, το βρίσκει αυτόματα (αν είναι προεπιλεγμένο από τις ρυθμίσεισ της συσκευής σου, και η κάρτα SIM είναι 3G) ή χρειάζεται ενεργοποίηση από το 13830?

Το 3G είναι αυτόματα ενεργοποιημένο και όποτε βρίσκεις σήμα 3G, θα μπορείς να κάνεις βίντεο-κλήσεις, να έχεις γρήγορες ταχύτητες στο ίντερνετ κ.α :)

Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση συνδρομής που συμπλήρωσα όταν έκανα στο συμβόλαιο, στην 1η σελίδα, που γράφει το πρόγραμμα χρήσης, τον αριθμό σύνδεσης, τη συσκευή, το IMEI κτλ, γράφει κάπου και Υπηρεσίες δικτύου.. Εκει μέσα μου γράφει προσωπικός τηλεφωνητής, δωρεάν αναγνώριση κλήσεν, Vodafone Passport, Vodafone Number, διεθνείς κλήσεις, περιαγωγή και Mobile Internet Large :X :blink:

 

Βλέποντας στο site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5663 , βλέπω ότι είναι σαν ένα ''πακέτο'' ίντερνετ για συνδρομητές συμβολαίου με 500mb δωρεάν και χρέωση 15 ευρώ/μήνα.

 

Αυτό σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία, ή απλά την αναφέρει?

 

Όταν έκανα τη σύνδεση στο Vodafone Unlimited 25 δεν τους είπα να μου ενεργοποιήσουν τπτ τέτοιο και ούτε με ρώτησε τπτ η υπάλληλος..

 

Θα πρέπει να το κοιτάξω???

 

Επίσης, δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση, μου γράφει και Επιδότηση υπηρεσιών: 55,85 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι καινούριος στη Vodafone, θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιό νούμερο αποστέλνω μήνυμα για να μάθω το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου που έχω στη διαθεσή μου?Στη wind που ήμουν έστελνες ένα μήνυμα στο 122 και σου έλεγαν!Υπάρχει και δω κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι καινούριος στη Vodafone, θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιό νούμερο αποστέλνω μήνυμα για να μάθω το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου που έχω στη διαθεσή μου?Στη wind που ήμουν έστελνες ένα μήνυμα στο 122 και σου έλεγαν!Υπάρχει και δω κάτι τέτοιο?

 

Κενό sms ή κλήση στο 1284. Εδώ και πολλές μέρες όμως η υπηρεσία δεν λειτουργεί όπως λένε και στις προηγούμενες σελίδες... Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μεταφερθω σε ενα unlimited προγραμα απ τη σελιδα της vodafone,οχι απο καταστημα. δεν υπαρχουν unlimited προγραματα στις επιλογες.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μεταφερθω σε ενα unlimited προγραμα απ τη σελιδα της vodafone,οχι απο καταστημα. δεν υπαρχουν unlimited προγραματα στις επιλογες.

 

Δεν είναι ακόμη διαθέσιμα μέσω MyAccount.

 

Στην αίτηση συνδρομής που συμπλήρωσα όταν έκανα στο συμβόλαιο, στην 1η σελίδα, που γράφει το πρόγραμμα χρήσης, τον αριθμό σύνδεσης, τη συσκευή, το IMEI κτλ, γράφει κάπου και Υπηρεσίες δικτύου.. Εκει μέσα μου γράφει προσωπικός τηλεφωνητής, δωρεάν αναγνώριση κλήσεν, Vodafone Passport, Vodafone Number, διεθνείς κλήσεις, περιαγωγή και Mobile Internet Large :X :blink:

 

Βλέποντας στο site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5663 , βλέπω ότι είναι σαν ένα ''πακέτο'' ίντερνετ για συνδρομητές συμβολαίου με 500mb δωρεάν και χρέωση 15 ευρώ/μήνα.

 

Αυτό σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία, ή απλά την αναφέρει?

 

Όταν έκανα τη σύνδεση στο Vodafone Unlimited 25 δεν τους είπα να μου ενεργοποιήσουν τπτ τέτοιο και ούτε με ρώτησε τπτ η υπάλληλος..

 

Θα πρέπει να το κοιτάξω???

 

Επίσης, δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση, μου γράφει και Επιδότηση υπηρεσιών: 55,85 ευρώ.

 

Με τι συσκευή έκανες τη σύνδεση; Πήρες κάποια προσφορά; Διότι, αν δεν κάνω λάθος, επιδότηση υπηρεσιών παίρνεις όταν βάζεις στο πακέτο ομιλίας/φωνής συνδυαστικό πακέτο μηνυμάτων/internet. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμη διαθέσιμα μέσω MyAccount.

 

 

 

Με τι συσκευή έκανες τη σύνδεση; Πήρες κάποια προσφορά; Διότι, αν δεν κάνω λάθος, επιδότηση υπηρεσιών παίρνεις όταν βάζεις στο πακέτο ομιλίας/φωνής συνδυαστικό πακέτο μηνυμάτων/internet. :confused:

 

Τη σύνδεση την έκανα με το iphone 3Gs 16gb.. Όχι δεν πήρα καμία προσφορά.. Στο Unlimited 25 έκανα σύνδεση... αυτά.. τπτ άλλο... Η μόνη προσφορά που μου είπαν ότι ισχύει για όλες τις νέες συνδέσεις έως τέλος του χρόνου είναι αυτή που σου κάνουν δώρο τα 2 πρώτα πάγια...

Παίζει κανένα ενδεχόμενο να έβαλε από μόνη της η υπάλληλος το πακέτο με το internet και νε με χρεώνουν κάθε μήνα επιπλέον 15 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Tα i-phones αν δεν κάνω λάθος τα δίνουν με το bundle μηνυμάτων/internet-προσθήκη δηλαδή στο πρόγραμμα φωνής. Η επιδότηση υπηρεσιών, αν τα λέω σωστά, είναι στην ουσία αυτό το επιπρόσθετο πακέτο και έχεις την υποχρέωση να μην αλλάξεις αυτό το πακέτο αν δεν περάσει ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης, καθώς πρέπει να επιστρέψεις ποσοστό αυτής της επιδότησης υπηρεσιών. Κάνε ένα τηλέφωνο στο 13830 όποτε μπορέσεις να ρωτήσεις σε ποιο πρόγραμμα σε έβαλαν και αν είναι ενεργοποιημένο καποιο πακέτο mobile internet.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 13830, άκρη δεν έβγαλα ουσιαστικά.. Μου παν και απο εκεί ούτε δικαιούμουν και μια επιδότηση υπηρεσιών 55,85 ευρώ που γράφει στην αίτηση συνδρομής. Μετά προσπαθούσε να με πείσει ότι είναι πολύ σημαντικό και χρησιμοποιώ το ιντερνετ πολύ εύκολα από το iphone. Απο κάτω έχει και έναν πίνακα απόσβεσης επιδότησης αυτόν εδώ

 

http://img341.imageshack.us/img341/1217/xaxas.jpg

 

http://img341.imageshack.us/img341/3510/lolod.jpg

 

Εγώ όμως ακόμα δεν κατάλαβα... θα χρεώνομαι δηλαδή κάθε μήνα για 12 μήνες που διαρκεί η σύνδεση με +15 ευρώ? Δεν μπορούσαν να μου ενεργοποιήσουν έστω το μικρό ή το μεσαίο πακέτο αν έπρεπε να πάρω και internet?

 

 

ΥΓ. Από αύριο θα λειτουργεί και το 1284 μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

γιατι, ποτε να πηγαινα?:confused:

 

Δεν ήξερα πως είσαι τόσο άμεσα ενδιαφερόμενος :p

 

παιδιά στο my account για ανανέωση συμβολαίου πως ενώνω 2 επιδοτήσεις για αγορά μιας συσκευής;

 

Αν δεν κάνω λάθος για να ενώσεις δύο επιδοτήσεις θα πρέπει να έχουν το ίδιο μητρώο :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 13830, άκρη δεν έβγαλα ουσιαστικά.. Μου παν και απο εκεί ούτε δικαιούμουν και μια επιδότηση υπηρεσιών 55,85 ευρώ που γράφει στην αίτηση συνδρομής. Μετά προσπαθούσε να με πείσει ότι είναι πολύ σημαντικό και χρησιμοποιώ το ιντερνετ πολύ εύκολα από το iphone. Απο κάτω έχει και έναν πίνακα απόσβεσης επιδότησης αυτόν εδώ

 

http://img341.imageshack.us/img341/1217/xaxas.jpg

 

http://img341.imageshack.us/img341/3510/lolod.jpg

 

Εγώ όμως ακόμα δεν κατάλαβα... θα χρεώνομαι δηλαδή κάθε μήνα για 12 μήνες που διαρκεί η σύνδεση με +15 ευρώ? Δεν μπορούσαν να μου ενεργοποιήσουν έστω το μικρό ή το μεσαίο πακέτο αν έπρεπε να πάρω και internet?

 

 

ΥΓ. Από αύριο θα λειτουργεί και το 1284 μου είπαν.

 

Eσύ εν τέλει χρησιμοποίησες την επιπλέον επιδότηση? Πόσο πλήρωσες τελικά το iPhone? Aν ναι τότε προφανώς έχει μπει το πρόγραμμα του internet και δεν θα μπορείς να το απενεργοποιήσεις για 12 μήνες. Αν όχι πιθανόν να έχει γίνει λάθος. Ξαναπάρε στο 13830 και ρώτα ξεκάθαρα αν εκτός από το Unlimited έχει ενεργοποιηθεί και κάποιο πακέτο internet. Δύο είναι οι διαθέσιμες απαντήσεις, ναι ή όχι.

Αν σου πούνε ναι (και εσύ δεν είχες εκμεταλλευτεί την επιδότηση υπηρεσιών) εξήγησε την κατάσταση, πες ότι εσύ ζήτησες απλό unlimited και όχι με internet και πως απαιτείς να απενεργοποιηθεί χωρίς να πληρώσεις μια επιδότηση που δεν εκμεταλλεύτηκες. Αν όμως την είχες εκμεταλλευτεί απλώς θα επιστρέψεις αυτό το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Eσύ εν τέλει χρησιμοποίησες την επιπλέον επιδότηση? Πόσο πλήρωσες τελικά το iPhone? Aν ναι τότε προφανώς έχει μπει το πρόγραμμα του internet και δεν θα μπορείς να το απενεργοποιήσεις για 12 μήνες. Αν όχι πιθανόν να έχει γίνει λάθος. Ξαναπάρε στο 13830 και ρώτα ξεκάθαρα αν εκτός από το Unlimited έχει ενεργοποιηθεί και κάποιο πακέτο internet. Δύο είναι οι διαθέσιμες απαντήσεις, ναι ή όχι.

Αν σου πούνε ναι (και εσύ δεν είχες εκμεταλλευτεί την επιδότηση υπηρεσιών) εξήγησε την κατάσταση, πες ότι εσύ ζήτησες απλό unlimited και όχι με internet και πως απαιτείς να απενεργοποιηθεί χωρίς να πληρώσεις μια επιδότηση που δεν εκμεταλλεύτηκες. Αν όμως την είχες εκμεταλλευτεί απλώς θα επιστρέψεις αυτό το ποσό.

 

Το iphone το πλήρωσα 461,10 ευρώ από 569.0 που ήταν η τιμή του χωρίς σύνδεση.

Στην αίτηση συνδρομής που βλέπω τώρα μου γράφει

Επιδότηση συσκευής: 53,55 ευρώ

Επιδότηση υπηρεσιών: 55,85 ευρώ και

Συνολικό ποσό επιδότησης 109,4 ευρώ

 

 

Nαι, έχει ενεργοποιηθεί και το πακέτο mobile internet large... Εμένα όμως δεν με ρώτησαν τίποτα όταν έκανα το συμβόλαιο... Απλό Unlimited 25 ζήτησα σκέτο... Δεν με ρώτησαν αν θελω να εκμεταλευτώ καμία επιδότηση υπηρεσιών...

Δηλαδή τώρα είμαι αναγκασμένος να πληρώνω και +15 ευρώ το μήνα για το πακέτο?

Αν τους πω να μου το σταματήσουν τώρα πχ που είναι αρχή της σύνδεσης θα πληρώσω μόνο την επιδότηση υπηρεσιών που γράφει ότι είναι 53,55 ευρώ?

 

 

Επίσης βλέπω τώρα ότι στην αίτηση γράφει και με ψιλά γράμματα Δηλώνω ότι έλαβα επιπρόσθετη επιδότηση, η οποία συμπεριλαμβάνεται στο πεδίο '' Επιδότηση Υπηρεσιών '' της παρούσας αίτησης, επιλέγοντας συγκεκριμένη συσκευή σε σινδυασμό με πακέτο μυνημάτων και όγκου δεδομένων και υποχρεούται να επιστρέψει ποσοστό εκ του ποσού της εν λόγω επιπρόσθετης επιδότησης με βάση τον πίνακα απόσβεσης , σε περίπτωση που αιτηθεί την αφαίρεση του πρόσθετου πακέτου μυνημάτων και όγκου δεδομένων πρίν από την πάροδο 12μηνών..

 

Καλά, δεν θα έπρεπε να με ενημερώσουν γι αυτό? Και δεν κατάλαβα αν αυτή η επιδότηση είναι υποχρεωτική με τη συσκευή ή όχι...

 

Kαι δεν καταλαβαίνω.. τι θα πει επιδότηση υπηρεσιών? Δηλαδή τι διαφορά θα χε αν την ενεργοποιούσα από μόνος μου την υπηρεσία? Απλώς μου δίνεται η συσκευή 50 ευρώ φθηνότερα? Και στον κατάλογό τους πάντως στο 25 συνολική επιδότηση περίπου 100 ευρώ βγαίνει αν το υπολογίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας να αγοράσεις και το iphone και από το http://www.vodafone.gr σε κάποιο πρόγραμμα unlimited θα σου προτείνει ΑΝ θες να πάρεις και το mobile internet large με χρέωση +15 ευρώ στο πάγιο... Αλλά δεν είναι υποχρεωτικό.. Απλά φαίνεται η υπάλληλος δεν μου το εξήγησε καθόλου.. Φαίνονταν ότι ήταν και πολύ άσχετη... Τους 2 πρώτους μήνες θα το κρατήσω.. έτσι κ αλλιώς τα πάγια είναι δωρεάν...

 

Αλλά αν κάνω μετά διακοπή τι ποσό οφείλω να πληρώσω? 50 ευρώ? όσο είναι η επιδότηση υπηρεσιών??

Link to comment
Share on other sites

Το iphone το πλήρωσα 461,10 ευρώ από 569.0 που ήταν η τιμή του χωρίς σύνδεση.

Στην αίτηση συνδρομής που βλέπω τώρα μου γράφει

Επιδότηση συσκευής: 53,55 ευρώ

Επιδότηση υπηρεσιών: 55,85 ευρώ και

Συνολικό ποσό επιδότησης 109,4 ευρώ

 

 

Nαι, έχει ενεργοποιηθεί και το πακέτο mobile internet large... Εμένα όμως δεν με ρώτησαν τίποτα όταν έκανα το συμβόλαιο... Απλό Unlimited 25 ζήτησα σκέτο... Δεν με ρώτησαν αν θελω να εκμεταλευτώ καμία επιδότηση υπηρεσιών...

Δηλαδή τώρα είμαι αναγκασμένος να πληρώνω και +15 ευρώ το μήνα για το πακέτο?

Αν τους πω να μου το σταματήσουν τώρα πχ που είναι αρχή της σύνδεσης θα πληρώσω μόνο την επιδότηση υπηρεσιών που γράφει ότι είναι 53,55 ευρώ?

 

 

Επίσης βλέπω τώρα ότι στην αίτηση γράφει και με ψιλά γράμματα Δηλώνω ότι έλαβα επιπρόσθετη επιδότηση, η οποία συμπεριλαμβάνεται στο πεδίο '' Επιδότηση Υπηρεσιών '' της παρούσας αίτησης, επιλέγοντας συγκεκριμένη συσκευή σε σινδυασμό με πακέτο μυνημάτων και όγκου δεδομένων και υποχρεούται να επιστρέψει ποσοστό εκ του ποσού της εν λόγω επιπρόσθετης επιδότησης με βάση τον πίνακα απόσβεσης , σε περίπτωση που αιτηθεί την αφαίρεση του πρόσθετου πακέτου μυνημάτων και όγκου δεδομένων πρίν από την πάροδο 12μηνών..

 

Καλά, δεν θα έπρεπε να με ενημερώσουν γι αυτό? Και δεν κατάλαβα αν αυτή η επιδότηση είναι υποχρεωτική με τη συσκευή ή όχι...

 

Kαι δεν καταλαβαίνω.. τι θα πει επιδότηση υπηρεσιών? Δηλαδή τι διαφορά θα χε αν την ενεργοποιούσα από μόνος μου την υπηρεσία? Απλώς μου δίνεται η συσκευή 50 ευρώ φθηνότερα? Και στον κατάλογό τους πάντως στο 25 συνολική επιδότηση περίπου 100 ευρώ βγαίνει αν το υπολογίσεις.

 

1. Tα προγράμματα τα οποία περιλαμβάνουν internet (surf & talk, iPhone, unlimited με internet) δίνουν επιπλέον επιδότηση για την αγορά συσκευής η οποία ονομάζεται "επιδότηση υπηρεσιών". Στη δική σου περίπτωση τo unlimited 25 μαζί με το mobile internet large ισοδυναμούν με το unlimited με internet 40 (στο σύστημα της Vodafone τα unlimited με internet μπαίνουν ως unlimited απλό + mobile internet). Σύμφωνα με το συμβόλαιο όταν μπαίνεις σε τέτοιο πρόγραμμα και παίρνεις επιπλέον επιδότηση είσαι υποχρεωμένος να διατηρήσεις το mobile internet για 12 μήνες (αφού αυτό σου έδωσε την επιπλέον επιδότηση). Αν το καταργήσεις πρέπει να πληρώσεις την επιδότηση υπηρεσιών. Στη περίπτωση σου τα 55.85 ευρώ.

 

2. Μιλάμε για ανανέωση συμβολαίου ή για νέα σύνδεση? Γιατι αν μιλάμε για τη δεύτερη περίπτωση πρέπει να έχει γίνει κάποιο λάθος μια και στο site της Vodafone λέει ότι το iPhone 3GS 16GB το δίνει 464.10 ευρώ στο unlimited 25 μόνο. Δηλαδή επιδότηση 104.9 ευρώ χωρίς επιδότηση υπηρεσιών (θα έπρεπε να είναι κενό και να μην έχει ενεργοποιηθεί το mobile internet). Eνώ με το unlimited με internet 40 το δίνουν 408.25, δηλαδή συνολική επιδότηση (κανονική και υπηρεσιών) 160.75... Τόσο θα έπρεπε να ήταν συνολικά η επιδότηση σου.

 

P.S: Το 1284 επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...