Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok ευχαριστω.....οποιος αλλος ξερει αλλο μαγαζι ας πει
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

mediamarkt? sanyo? Έχεις στη ρόδο? Αν θες πάρε στη βόντα και πες ποια συσκευή θες και να στη βρουν. Θα κόψουν το λαιμό τους και θα το κάνουν. Γίνεται για Αθηναίους που βαριούνται να κουνηθούν. Δε θα το κάνουν για σένα??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι το vf live που λογικα θα εχει το w995 αν και νεες πληροφοριες λενε οτι δν θα εχει.....
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Και τι σε ενοχλεί? Έχουν περάσει χρόνια από τότε που κλείδωναν ή κολλούσαν.

Θέμα βάζεις όποιο σου αρέσει. Αν λοιπόν η έκδοση vf σου δίνει και 30 ευρώ πχ έξτρα επιδότηση συγκριτικά με την απλή τι πρόβλημα έχεις?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο moment_v!

 

Στο κάτω-κάτω του κάνεις και ένα debranding αν έχει vf live μενού κι είσαι ok! ;)

 

Βασικά,χρησιμοποίησα για 2 μήνες το W715 που είναι καθαρά vf κινητό και ενώ είμαι πάντοτε κατά των αλλαγών της Vodafone μπορώ να πω πως πλέον δεν ενοχλούν τόσο αυτές οι αλλαγές!Την ίδια λειτουργικότητα με ένα μη vf live κινητό έχει!Ούτε επιπλέον προβλήματα ούτε αλλαγμένα μενού και κλειδωμένες λειτουργίες ούτε κάτι που να σε προβληματίζει!Αν και σίγουρα αν είχα δυνατότητα επιλογής μεταξύ branded και unbranded συσκευής θα επέλεγα την unbranded! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω-κάτω του κάνεις και ένα debranding αν έχει vf live μενού κι είσαι ok! ;)

Και μετά σου λένε ότι δεν έχεις εγγύηση...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνάς το αρχικό firmware αν σου παρουσιάσει βλάβη υλικού και είσαι ok!

 

μπορείς και την ώρα που σου περνάει το λογισμικό να το αποσυνδέσεις και να το στείλεις για service. έτσι δεν μπορούν να δουν οι τεχνικοί τι λογισμικό φοράει.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν έχει χαλάσει η οθόνη πώς θα διαπιστώσεις ότι εκείνη την ώρα περνάει το λογισμικό;

 

Διότι εφόσον το πρόγραμμα δείχνει ότι περάστηκε με επιτυχία δεν υπάρχει λόγος να το αμφισβητήσεις ;) Η διαδικασία είναι πολύ συγκεκριμένη και αν το πρόγραμμα δε δείξει λάθος σημαίνει ότι ολοκληρώθηκε η φόρτωση με 100% επιτυχία!

 

μπορείς και την ώρα που σου περνάει το λογισμικό να το αποσυνδέσεις και να το στείλεις για service. έτσι δεν μπορούν να δουν οι τεχνικοί τι λογισμικό φοράει.

 

Μπορούν!Άσχετα αν ίσως κάνουν τα στραβά μάτια ;) Αν δε γινει το finalization που είναι το τελικό στάδιο φαίνεται κανονικά ποιο είχε πριν!

Link to comment
Share on other sites

Διότι εφόσον το πρόγραμμα δείχνει ότι περάστηκε με επιτυχία δεν υπάρχει λόγος να το αμφισβητήσεις ;)

Είχα ένα Z720v στο οποίο έκανα debrand. Στην πορεία χάλασε η καλωδιοταινία (;;) και τις προάλλες το πήγα για service γιατί δεν είχα τρόπο να περάσω το παλιό. Πώς θα το πέρναγα αν δεν έβλεπα τι έκανα; Δεν περνάω κάθε μέρα fw για να το κάνω με κλειστά μάτια. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορούν!Άσχετα αν ίσως κάνουν τα στραβά μάτια ;) Αν δε γινει το finalization που είναι το τελικό στάδιο φαίνεται κανονικά ποιο είχε πριν!

 

φίλε μου δεν ξέρω, αυτό μου το είπε τεχνικός. μπορεί να έχεις και δίκιο. πάντως δεν είναι και ό,τι καλύτερο να παίζει κάποιος με την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα Z720v στο οποίο έκανα debrand. Στην πορεία χάλασε η καλωδιοταινία (;;) και τις προάλλες το πήγα για service γιατί δεν είχα τρόπο να περάσω το παλιό. Πώς θα το πέρναγα αν δεν έβλεπα τι έκανα; Δεν περνάω κάθε μέρα fw για να το κάνω με κλειστά μάτια. ;)

 

Έπρεπε να μου το στείλεις!Η χρέωση δική σου! :p

 

φίλε μου δεν ξέρω, αυτό μου το είπε τεχνικός. μπορεί να έχεις και δίκιο. πάντως δεν είναι και ό,τι καλύτερο να παίζει κάποιος με την εγγύηση

 

Βάσει του εξοπλισμού που έχουν τα εξουσιοδοτημένα service points μπορεί να φανει κανονικά!Αλλά ορισμένες φορές δεν μπαίνουν καν στον κόπο να τα ελέγξουν,ιδίως όταν τα πας για βλάβη υλικού!Άλλο αν τα πας για απλή αναβάθμιση :) Με το λογισμικο μπορείς να παίζεις με την εγγύηση,αν έχεις τα κατάλληλα προγράμματα/εργαλεία(δε χρειάζεται να έχεις και γνώσεις πυρηνικής φυσικής) :)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πιστεύεις θα με χρεώσουν το ελάχιστο, θα με χρεώσουν ως εκτός εγγύησης, ή θα το παραβλέψουν και θα μου το φτιάξουν;
Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα στο Myaccount χθες αλλά μου φαίνεται λίγο λειψό το μενού του. Όταν γράφτηκα έγραφε ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου για ενεργοποίηση. Μετά την επικοινωνία μπορείς να κάνεις δηλαδή αιτήματα για υπηρεσίες? Και επίσης τον smartcode πως τον αποκτάς?
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να μου το στείλεις!Η χρέωση δική σου! :p

Βάσει του εξοπλισμού που έχουν τα εξουσιοδοτημένα service points μπορεί να φανει κανονικά!Αλλά ορισμένες φορές δεν μπαίνουν καν στον κόπο να τα ελέγξουν,ιδίως όταν τα πας για βλάβη υλικού!Άλλο αν τα πας για απλή αναβάθμιση :) Με το λογισμικο μπορείς να παίζεις με την εγγύηση,αν έχεις τα κατάλληλα προγράμματα/εργαλεία(δε χρειάζεται να έχεις και γνώσεις πυρηνικής φυσικής) :)

 

:lol: έχεις δίκιο και εγώ ποτε δεν έχω αφήσει τηλέφωνο με το εργοστασιακό λογισμικό. είναι και αυτό ένας τρόπος να περνάς την ώρα σου. αλλά σίγουρα μπορεί να βρεθείς εκτός απροόπτου. πάντως μια φορά στα v service το είχα στείλει και μου το άλλαξαν κανονικά, οπότε μάλλον δεν τα ελέγχουν και τόσο .

 

Γράφτηκα στο Myaccount χθες αλλά μου φαίνεται λίγο λειψό το μενού του. Όταν γράφτηκα έγραφε ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου για ενεργοποίηση. Μετά την επικοινωνία μπορείς να κάνεις δηλαδή αιτήματα για υπηρεσίες? Και επίσης τον smartcode πως τον αποκτάς?

 

το myaccount απο πού το ενεργοποίησες. πατάω εγγραφή απο το site και δεν μου βγάζει τίποτα! smart code σου βγάζουν απο ένα κατάστημα vodafone. πας εκεί με την ταυτότητα σου. προσπάθησε και τηλεφωνικά. ξέρω ότι παλαιότερα δεν μπορούσες να κάνει το αίτημα αυτό απο την εξυπηρέτηση πελατών, αλλά κάνε μια προσπάθεια

 

το Myaccount είναι για την ανανέωση συμβολαίου απ ότι γράφει και το μπανεράκι στην σελίδα. με το smart code μπορείς να κάνεις αιτήματα, τηλεφωνικά ή και απο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Έκανα φορητότητα ενα αριθμό cosmokarta στη vodafone (πρόγραμμα συμβολαίου). Τα χαρτιά τις φορητότητας γράφουν

Ημερομηνία Υλοποίησης Φορητότητας: 22/06/2009 9:00:00πμ

Ωστόσο, μέχρι και τώρα, ανοίγω το κινητό μου και μου βγάζει "Ανενεργή SIM"

Είναι φυσιολογικό να υπάρχει κάποια καθυστέρηση της ενεργοποίησης σε σχεση με την ωρα που λένε ή κατι δεν πάει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Έκανα φορητότητα ενα αριθμό cosmokarta στη vodafone (πρόγραμμα συμβολαίου). Τα χαρτιά τις φορητότητας γράφουν

Ημερομηνία Υλοποίησης Φορητότητας: 22/06/2009 9:00:00πμ

Ωστόσο, μέχρι και τώρα, ανοίγω το κινητό μου και μου βγάζει "Ανενεργή SIM"

Είναι φυσιολογικό να υπάρχει κάποια καθυστέρηση της ενεργοποίησης σε σχεση με την ωρα που λένε ή κατι δεν πάει καλά?

 

Κλείστο και ξανανοιξέ το όταν σταματήσει να λειτουργεί η Cosmote. Το 9 το πρωϊ δεν είναι απόλυτο, συνήθως μετά τις 12 ενεργοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ακυρωθεί η παλιά κάρτα σου στην Κοσμοτέ τότε βάλε την άλλη.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και ξανανοιξέ το όταν σταματήσει να λειτουργεί η Cosmote. Το 9 το πρωϊ δεν είναι απόλυτο, συνήθως μετά τις 12 ενεργοποιούνται.

 

Ok , ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα το κοιτάξω πάλι αργότερα...

 

Edit: Εδω και λίγη ώρα ενεργοποιήθηκε , ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ok , ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα το κοιτάξω πάλι αργότερα...

 

Συνήθως η Vodafone τις ενεργοποιεί 12 με 1 το μεσημέρι απ' ότι θυμάμαι από 2 δικές μου φορητότητες. Βάλ' την 1 η ώρα, λογικά θα ακυρωθεί η παλιά sim αυτόματα και θα παίξει της Vodafone. Αν ως τις 5 το απόγευμα δεν έχει ενεργοποιηθεί της Vodafone, κάτι έχει πάει στραβά, πάρ' τους τηλέφωνο και ρώτα...

Link to comment
Share on other sites

μπορω να χρισιμοποιησω την επιδοτηση που εχω απο 2 συνδεσεις απο το ηλεκτρονικο καταστημα τησ voda?
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...