Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διέκοψα από κατάστημα της Vodafone γραπτώς τα 10 free MMS. Τον επόμενο μήνα χρέωσαν κανονικά το πάγιο τον 2,5 Ε. Όταν τους πήρα τηλ. μου ανέφεραν ότι υπάρχει η αίτηση αλλά κάπως είχε ξεχαστεί. Τα 10 free MMS μου τα διέκοψαν αμέσως και όταν τους είπα ότι αυτά τα 2,5Ε δεν τα πληρώνω μου απάντησαν ότι δεν γίνετε. Τα πλήρωσα κανονικά και έκανα γραπτή αμφισβήτηση για να μου γίνει πίστωση στον επόμενο λογ. Ο λογαριασμός ήρθε κανονικά χωρίς καμία πίστωση.

Ερώτηση γίνετε να μην πληρώσω αυτό το δικό τους λάθος. Δεν είναι τα λεφτά το πρόβλημα αλλά η κοροϊδία. Το θέμα είναι αφού ό,τι τους ζητάς εσύ δεν γίνετε, γιατί ό,τι σου λένε αυτοί πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις…?:rtfm:

 

 

Εχεις ελπιδες για πιστωση αλλα αν το χαρτι για διακοπη που υπεγραψες ανεφερε την αυτη την καθυστερηση τοτε δεν θα δεχτουν την αμφισβητηση. Επισης η συμβουλη μου ειναι τετοιες "δουλειες"οπως διακοπες, αλλαγες προγραμματων κλπ να γινονται στο 13830 και οχι απο vodafone shops. Το 13830 διεκπεραιωνει τα αιτηματα σε 3 εργασιμες ενω τα καταστηματα απο 10-20

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μα δε νομίζω πως το W810 θα βγει και σε branded edition, δηλαδή και από vodafone κατάστημα θα το πάρεις στην κανονική του "έκδοση".

 

ax makari na bgei grigora

axxxxxxxxxx

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι αυτή την περίοδο η πολιτική της vodafone ως αναφορά στην επιδότηση συσκευής όταν κλείνει κανείς χρόνο σε πρόγραμμα με συμβόλαιο?

 

Από ποιό ποσό και πάνω στο λογαριασμό δίνει η vodafone επιδότηση συσκευής?

Παίζει ρόλο ο μηνιαίος λογαριασμός από το πάγιο και πάνω ή ολόκληρος?

Παίζει ρόλο ο συνολικός τζίρος που φέρνει ο πελάτης στην εταιρεία (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις, SMS κλπ.)?

Αν κάποιος έχει Citibank Visa Vodafone παίζει ρόλο ο λογαριασμός μετά την αφαίρεση του δωρεάν ποσού από τη Visa?

 

Αν έχει κανείς καλή πληροφόρηση για αυτά τα θέματα θα ήταν θετικό για να γνωρίζει και ο χρήστης πώς να συμπεριφέρεται...

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ,ΠΡΟΣ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘ.ΕΙΝΑΙ ,ΤΟ ΠΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΜΑΤΑ ΑΠ΄ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ,ΠΡΟΣ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘ.ΕΙΝΑΙ ,ΤΟ ΠΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΜΑΤΑ ΑΠ΄ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ

filaraki alex_is... ti na sou pw. kala ola auta pou les... alla h erwtisi auti egine to 2003. De nomizeis oti perase o kairos?:lol: :D :lol:

 

Εσύ παράπονα γιατί σου χρεώνουν παραπάνω, εγώ πρέπει να αρχίσω παράπονα γιατί δεν μου χρεώνουν το πάγιο καθόλου... Εντάξει πέρασε 1, πέρασαν 2, πέρασαν 3 μήνες και ακόμα τίποτα... Έχω το πρόγραμμά μου (120) και μου έρχονται κάτι λογαριασμοί 3€, 5€. Και το πιο σημαντικό: Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ ή να χαίρομαι...

Loipon... MHPWS KERDISES SE KANA DIAGWNISMO TOU VODA LIVE, POU EIXE DWRO TA PAGIA GIA 1 XRONO?

 

 

Διέκοψα από κατάστημα της Vodafone γραπτώς τα 10 free MMS. Τον επόμενο μήνα χρέωσαν κανονικά το πάγιο τον 2,5 Ε. Όταν τους πήρα τηλ. μου ανέφεραν ότι υπάρχει η αίτηση αλλά κάπως είχε ξεχαστεί. Τα 10 free MMS μου τα διέκοψαν αμέσως και όταν τους είπα ότι αυτά τα 2,5Ε δεν τα πληρώνω μου απάντησαν ότι δεν γίνετε. Τα πλήρωσα κανονικά και έκανα γραπτή αμφισβήτηση για να μου γίνει πίστωση στον επόμενο λογ. Ο λογαριασμός ήρθε κανονικά χωρίς καμία πίστωση.

Ερώτηση γίνετε να μην πληρώσω αυτό το δικό τους λάθος. Δεν είναι τα λεφτά το πρόβλημα αλλά η κοροϊδία. Το θέμα είναι αφού ό,τι τους ζητάς εσύ δεν γίνετε, γιατί ό,τι σου λένε αυτοί πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις…?

TO IDIO MOU KANANE KAI EMENA TON SEPTEMVRIO. KSANAPHGA OMWS STO VODA SHOP KAI EKANA PARAPONA, KSANAEKANA AITHSH GIA NA VGOUN TA 10MMS KAI TELIKA TA VGALANE. EINAI POLY GASMADES PANTOS, SE POLLA PRAGMATA.

 

NA RWTHSW KAI KATI... EXW 2 EPIDOTHSEIS DIKES MOY KAI ALLH 1 APO ENA FILARAKI POU DEN THN THELEI. MPORW NA TIS ENWSW KAI TIS 3 GIA NA PARW 1 KINHTO?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επιδοτήσεις που δεν είναι στο όνομά σου προφανώς δεν μπορείς να τις αθροίσεις... Και πάλι καλά: στην κοσμοτέ πχ δεν μπορείς να ενώσεις επιδοτήσεις ακόμα και αν είναι στο όνομά σου, δίνονται αυστηρά ανά σύνδεση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την Voda, απο 424 που κανει το Vlive Motorola X3, μου το αφηνουνε ΜΟΛΙΣ 200 ευρω. Θα μου το φερουν με κουριερ αυριο το πρωι απο το Γερμανο. Παιδια επαθα την πλακα μου, 224 επιδοτηση και δεν κανω πλακα, θα βαλω την αποδειξη σκαναρισμενη για οσους δεν με πιστευουν.

Τελικα γινονται και θαυματα. :O :O :O :blink: :blink:

Kαι μενα μου το ειπανε σε μαγαζι Vodafone .Το Μοtorola V3x μονο με 149Ε.Μαλλον σε λιγο καιρο θα το χτυπησω:D :)

 

 

NA RWTHSW KAI KATI... EXW 2 EPIDOTHSEIS DIKES MOY KAI ALLH 1 APO ENA FILARAKI POU DEN THN THELEI. MPORW NA TIS ENWSW KAI TIS 3 GIA NA PARW 1 KINHTO?

Οχι δεν γινετε .

Μπορεις να ενωσεις δικες σου επιδοτησεις ,που ανηκουν σε εσενα μονο και ειναι στον ιδιο αριθμο μητρωου.

Δεν μπορεις να παρεις αλλουνου επιδοτηση...

 

Ευτυχως να λεμε ,γιατι σε αλλες εταιριες δεν το κανουν ουτε αυτο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινετε .

Μπορεις να ενωσεις δικες σου επιδοτησεις ,που ανηκουν σε εσενα μονο και ειναι στον ιδιο αριθμο μητρωου.

Δεν μπορεις να παρεις αλλουνου επιδοτηση...

 

Ευτυχως να λεμε ,γιατι σε αλλες εταιριες δεν το κανουν ουτε αυτο.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο... μόνο απο vodafone μπορω να παρω την επιδότηση?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις να πας να εξαργηροσεις τη επιδοτηση απο αλλο μαγαζι (πχ Πλαισιο,Γερμανο) οχι δεν μπορεις.

Μονο απο την αλυσιδα που αγορασες/εκανες την συνδεση σου.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Επιδοτήσεις που δεν είναι στο όνομά σου προφανώς δεν μπορείς να τις αθροίσεις... Και πάλι καλά: στην κοσμοτέ πχ δεν μπορείς να ενώσεις επιδοτήσεις ακόμα και αν είναι στο όνομά σου, δίνονται αυστηρά ανά σύνδεση!

 

 

Εννόνονται μόνο σε αποκληστικό καταστημα Cosmote !αν θελεις μπορεις να ζητήσεις να εξυπηρετήσε απο εκει :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi:

 

fantazomai den mporeis na pas se ena vodafone shop kai na zitiseis ena unbranded kinito e?

:O

Αν είναι συσκευή που βγαίνει σε vodafone live έκδοση, τότε δεν θα μπορέσεις να τη βρεις non live σε vodafone shop.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία, θέλω να αγοράσω το Νοκια 6280 και σκέφτομαι πως θα το πάρω όσο πιο φθηνά γίνεται.

 

● Από την μια έχω την επιδότηση μου στην vodafone που είναι γύρω στα 83€ και το θετικό ότι μάλλον θα επιδοτηθεί παραπάνω σαν vodafone 3g συσκευή. Το αρνητικό είναι ότι δεν ξέρουν ποτέ θα το φέρουν ενώ έχει ήδη κυκλοφορήσει, και ότι θα είναι διαμορφωμένο με μενού και σηματάκι της εταιρίας.

 

● Από την άλλη θα μπορούσα να το πάρω από τον Γερμανό τώρα και unbranded κάνοντας νέα σύνδεση και χρησιμοποιώντας την έκπτωση 20% που έχουν για νοκια. Αλλά δεν θέλω να αλλάξω νούμερο.:!:

 

Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου?

Ξέρετε αν γίνεται να κάνω σύνδεση και να κρατήσω το παλιό μου νούμερο( κάνοντας την σύνδεση μου καρτοκινητο και μετά πάλι σύνδεση.) Συμφέρει με την επιδότηση νέας σύνδεσης η είναι βλακεία?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις να πας να εξαργηροσεις τη επιδοτηση απο αλλο μαγαζι (πχ Πλαισιο,Γερμανο) οχι δεν μπορεις.

Μονο απο την αλυσιδα που αγορασες/εκανες την συνδεση σου.

Τουλαχιστον για το Πλαισιο που ξερω ειναι οτι αν ειχες κανει αρχικα εκει τη συνδεση και δεν την εχεις ανανεωσει σε Vodafone shop, τοτε μπορεις να την εξαργυρωσεις και παλι στο Πλαισιο :)

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε Vodafone Shop και η έξτρα επιδότηση για 3G συσκευή είναι 50€. Αυτόν το μήνα πλασάρανε το W900i και του δίναν +50€ για 3G και +50€ περίπου επιπλέον.

Πολλή καλή επιδότηση σου δίνουν αμα γυρίσεις το πρόγραμμά σου σε οικογενειακό. πχ. το 6270 για 3 αριθμούς οικογεακό, το δίνουν δωρεάν.

 

Ξέρει κανείς αν στο VodaShop δέχονται την American Express αντί για μετρητά?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση (δηλαδή αρκετές)..:p

 

Θέλω να αγοράσω ενα κινητό χρησιμοποιόντας και την επιδότηση του πατέρα μου, ο οποίος μέχρι και πριν ένα χρόνο βρισκόταν στο Vodafone 120.Εδώ και ένα χρόνο βρίσκεται στο Vodafone 60 καθώς πλέον χρησιμοποιεί το εταιρικό του τηλέφωνο,επίσης Vodafone,αγνώστου προγράμματος όμως.

Οι λογαριασμοί στο ιδιωτικό νούμερο δεν ξεπερνούν τα 20 ευρώ ενώ στο εταιρικό είναι άνω των 50 ευρώ μηνιαίως.

1)Κατ'αρχήν,δικαιούται επιδότηση στο ιδιωτικό νούμερο;Αν ναί,πόσο περίπου;

2)Στο εταιρικό δικαιούται σίγουρα αλλά πόσο;

3)Υπάρχει κάποιος τρόπος που υπολογίζεται η επιδότηση;Να μη σας πρήζω κάθε φορά...

 

Σς ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας:) !

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Πέμπτη ανανέωση το συμβόλαιο (επιδότηση). Εχτές Σάββατο 1η Απριλίου, μου ήρθε ένα μήνυμα με έναν κωδικό SmartCode. Τι είναι αυτό?:worry:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Πέμπτη ανανέωση το συμβόλαιο (επιδότηση). Εχτές Σάββατο 1η Απριλίου, μου ήρθε ένα μήνυμα με έναν κωδικό SmartCode. Τι είναι αυτό?:worry:

Και καλά με αυτό τον κωδικό γλιτώνεις πολύ χαρτούρα και μπορείς να διαχειριστείς κάθε υπηρεσία με μόνο αυτό τον αριθμό... Ακόμα και από το 13830

Link to comment
Share on other sites

re pedia kalispera katarxin

mporoume mipws na pros8etoume ta lepta omilias pou mas apomenoun s'ena mina ston epomeno me kana sms?me tpt eukolo ennow oxi tilephona kai ta lipa...

 

Καλησπέρα και σε σένα Freak107.

Η υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου ενεργοποιείται μόνο μέσω μιας κλήσης στο 13830.

Η υπηρεσία ισχύει απο τον επόμενο μήνα απο τη στιγμή που το ενεργοποιείς.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

re paidia rixte mia vohtheia!! phge h kopela mou shmera sthn gallia !! exei vodafone apo ellada me sumvolaio! ! sthn gallia dn exei shma !! giati? prepei na kanei kati?eno vriskei ki ekei vodafone dn mporei na parei thl!!
Link to comment
Share on other sites

re paidia rixte mia vohtheia!! phge h kopela mou shmera sthn gallia !! exei vodafone apo ellada me sumvolaio! ! sthn gallia dn exei shma !! giati? prepei na kanei kati?eno vriskei ki ekei vodafone dn mporei na parei thl!!

Ειπώθηκε λίγο παραπάνω. Εάν δεν έχει εξόφληση λογαριασμού μέσω πιστωτικής, τότε η γραμμή για roaming δεν είναι ανοιχτή. Χωρίς πιστωτική ανοίγει με τηλεφώνημα στο 13830 για λίγες όμως μέρες (μέχρι 15 μέρες δεν χρειάζονται εγγύηση - για παραπάνω θέλει εγγύηση 300€ τα οποία επιστρέφονται). Επίσης έπρεπε να είχε ενεργοποιήσει το Vodafone Passport (κλήση στο 1333 νομίζω).

 

Αυτά βέβαια έπρεπε να γίνουν πριν το ταξίδι. Τώρα στο δια ταύτα. Tώρα τι κάνεις. Αν μπορείς να πάρεις εσύ από δω στο 13830 και να ανοίξεις την γραμμή τότε καλώς.

 

Αυτό θα γίνει ως εξής: Να προσποιειθεί κάποιος/κάποια ότι είναι το ίδιο πρόσωπο με τα στοιχεία του λογαριασμού, γιατί αλλιώς θα θέλουν τον ίδιο... Να ξέρεις τα στοιχεία μη σε πιάσουν αδιάβαστο. Να πεις ότι το θέλεις από σήμερα διότι σήμερα φεύγεις εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

loipon eixame parei to savvato sto 13830 epeidh hxera oti prepei na thlefonhsoume kai mou eipan oti epeidh dn plhronoume meso pistotikhs kartas auth tha kanei to aithma kai dn xerei omos an tha to dextoun gia na energopoihthei!!logika dn tha prepei na energopoihthei kapoia stigmh ?

 

thnks gia thn amesh apanthsh !!:)

Link to comment
Share on other sites

loipon eixame parei to savvato sto 13830 epeidh hxera oti prepei na thlefonhsoume kai mou eipan oti epeidh dn plhronoume meso pistotikhs kartas auth tha kanei to aithma kai dn xerei omos an tha to dextoun gia na energopoihthei!!logika dn tha prepei na energopoihthei kapoia stigmh ?

 

thnks gia thn amesh apanthsh !!:)

Δηλώσατε ημερομηνία; Ναι αν ενημερώσατε λογικά θα ενεργοποιηθεί. Αν είναι πάρε ξανά σήμερα και ξαναρώτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...