Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. 

Άρα λίγο πριν λήξουν τα συμβόλαια μας κάνουμε αίτηση φορητοτητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας για να πάρουμε την σωστή τιμή. 

Φαντάζομαι βάζουμε φορητήτα σε έμμεση σε 14 ημέρες σωστά; 

Η φορητήτα σε cosmote η  Νova σε πιο τηλ ακυρώνονται; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 minutes ago, Antonio21 said:

Φαντάζομαι βάζουμε φορητήτα σε έμμεση σε 14 ημέρες σωστά; 

Αν επιλέξεις φορητότητα με αναμονή 14 μέρες θα έχει περάσει η περίοδος υπαναχώρησης και δεν θα μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα. Αν επιλέξεις άμεση φορητότητα μπορείς να ακυρώσεις πριν ενεργοποιηθεί η γραμμή αν δεν έχουν περάσει 14 μέρες. Εγώ στη σταθερή έτσι το κάνω.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antonio21 said:

Καλησπέρα σας. 

Άρα λίγο πριν λήξουν τα συμβόλαια μας κάνουμε αίτηση φορητοτητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας για να πάρουμε την σωστή τιμή. 

Φαντάζομαι βάζουμε φορητήτα σε έμμεση σε 14 ημέρες σωστά; 

Η φορητήτα σε cosmote η  Νova σε πιο τηλ ακυρώνονται; 

Ευχαριστώ πολύ. 

 

4 minutes ago, dasnowy said:

Αν επιλέξεις φορητότητα με αναμονή 14 μέρες θα έχει περάσει η περίοδος υπαναχώρησης και δεν θα μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα. Αν επιλέξεις άμεση φορητότητα μπορείς να ακυρώσεις πριν ενεργοποιηθεί η γραμμή αν δεν έχουν περάσει 14 μέρες. Εγώ στη σταθερή έτσι το κάνω.

Αν πάει σε καρτοκινητό γίνεται άμεσα. Και δεν θα έχεις και πρόβλημα να φύγεις οπότε σου κάνει αντιπροσφορά η εταιρεία. Προτείνω Free2go

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

 

Αν πάει σε καρτοκινητό γίνεται άμεσα. Και δεν θα έχεις και πρόβλημα να φύγεις οπότε σου κάνει αντιπροσφορά η εταιρεία. Προτείνω Free2go

Εννοείτε ότι και να τραβήξουμε τις γραμμές στην καρτοκινητη γυρίζεις αμέσως. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Ληγει και το δικο μου συμβολαιο στα τελη Μαρτιου. Εχω δυο νουμερα στο Giga Unlimited , και η προσφορα για να να ανανεωσω ειναι στα 53,40 και για τα δυο νουμερα. Οσο δινω και τωρα . Δεν ξερω τι με εχει πιασει αλλα το θεωρω ακριβο. Πιστευα οτι θα μου κοψουν κανα 5ευρω ετδι για το γαμωτο. Τι μπορω να κανω . Φοβαμαι οτι αν κανω αιτηση φορητοτητας δεν θα με παρει κανεις για αντιπροσφορα . 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Να φανταστώ σε καρτοκινητή θα πας για να μπορέσεις να επιστρέψεις;;;;

Ναι μετά τις 15/3 θα τα τραβήξω φορητότητα απευθείας και θα περιμένω.

Αν δεν γίνει τίποτα τα τραβάω όλα σε Cosmote Family Unlimited και τελειώσαμε.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, polaris3 said:

Καλημερα στην παρεα. Ληγει και το δικο μου συμβολαιο στα τελη Μαρτιου. Εχω δυο νουμερα στο Giga Unlimited , και η προσφορα για να να ανανεωσω ειναι στα 53,40 και για τα δυο νουμερα. Οσο δινω και τωρα . Δεν ξερω τι με εχει πιασει αλλα το θεωρω ακριβο. Πιστευα οτι θα μου κοψουν κανα 5ευρω ετδι για το γαμωτο. Τι μπορω να κανω . Φοβαμαι οτι αν κανω αιτηση φορητοτητας δεν θα με παρει κανεις για αντιπροσφορα . 

Εάν φοβάσαι να τους πάρεις τηλέφωνο την επόμενη εβδομάδα(δηλαδή μετά τις 4 Μαρτίου)και πες τους με πήραν από την Nova και μου πρότειναν πρόγραμμα με απεριόριστες παροχές και για τις δύο γραμμές με 45 ευρώ. Τι καλύτερο μπορείτε να κάνετε;;;;Εάν δεν ιδρώσει το αυτί τους την επομένη της λήξης των συμβολαίων κάνεις φορητότητα προς Free2go. Συνήθως παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορά

31 minutes ago, zerokill said:

Ναι μετά τις 15/3 θα τα τραβήξω φορητότητα απευθείας και θα περιμένω.

Αν δεν γίνει τίποτα τα τραβάω όλα σε Cosmote Family Unlimited και τελειώσαμε.

Γνώμη μου είναι να κάνεις αίτηση στις 15/3 για Free2go για να πάρεις και 23.5 GB και να ακούσεις και τι έχει να σου πει η vf. Αν δεν καταλήξεις σε συμφωνία μαζί τους τότε συζητάς και με την πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να μη σε πάρουν για αντιπροσφορά, υπάρχει τηλέφωνο που θα πάρεις μετά την ενεργοποίηση ή και μόλις λάβουν τη φορητότητα, πριν περάσεις στο καρτοκινητο του νέου παρόχου δηλαδή, στο οποίο τηλέφωνο παίρνεις και ζητάς αντιπροσφορά. Είναι το τμήμα αντιπροέδρων. Μπορώ αν θέλεις να σου στείλω και το τηλέφωνο σε pm. Αν πχ καλέσεις τώρα για προσφορά, θα σου πουν πρέπει πρώτα να δούμε φορητότητα σε άλλον πάροχο. Αν προλάβεις να ενεργοποιηθείς στον νέο πάροχο αλλά σου κάνουν καλύτερη προσφορά για να επιστρέψεις, να προσέξεις να μην πετάξεις τις sim της vf γιατί θα ενεργοποιηθείς στη vf με τις παλιές 

1 hour ago, polaris3 said:

Καλημερα στην παρεα. Ληγει και το δικο μου συμβολαιο στα τελη Μαρτιου. Εχω δυο νουμερα στο Giga Unlimited , και η προσφορα για να να ανανεωσω ειναι στα 53,40 και για τα δυο νουμερα. Οσο δινω και τωρα . Δεν ξερω τι με εχει πιασει αλλα το θεωρω ακριβο. Πιστευα οτι θα μου κοψουν κανα 5ευρω ετδι για το γαμωτο. Τι μπορω να κανω . Φοβαμαι οτι αν κανω αιτηση φορητοτητας δεν θα με παρει κανεις για αντιπροσφορα . 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gv2008 said:

Είναι το τμήμα αντιπροέδρων

Με έκανες και γέλασα αδερφέ. Άτιμος κορέκτορας 😂😂

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gv2008 said:

Ακόμα και να μη σε πάρουν για αντιπροσφορά, υπάρχει τηλέφωνο που θα πάρεις μετά την ενεργοποίηση ή και μόλις λάβουν τη φορητότητα, πριν περάσεις στο καρτοκινητο του νέου παρόχου δηλαδή, στο οποίο τηλέφωνο παίρνεις και ζητάς αντιπροσφορά. Είναι το τμήμα αντιπροέδρων. Μπορώ αν θέλεις να σου στείλω και το τηλέφωνο σε pm. Αν πχ καλέσεις τώρα για προσφορά, θα σου πουν πρέπει πρώτα να δούμε φορητότητα σε άλλον πάροχο. Αν προλάβεις να ενεργοποιηθείς στον νέο πάροχο αλλά σου κάνουν καλύτερη προσφορά για να επιστρέψεις, να προσέξεις να μην πετάξεις τις sim της vf γιατί θα ενεργοποιηθείς στη vf με τις παλιές 

 

Και πες οτι κανω φορητοτητα στο f2g. Θα πρεπει να δωσω ενα ποσο για να μεταβω στο δικτυο τους. Αν ερθει η προσφορά της Vodafone και δεχθω τα λεφτα που εδωσα στην NOVA φανταζομαι ....πηγαινουν υπερ πιστεως και πατριδας . 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, polaris3 said:

πηγαινουν υπερ πιστεως και πατριδας . 

Δυστυχώς ναι. Μόνο cosmote και voda δίνουν δυνατότητα μεταφοράς

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, polaris3 said:

Και πες οτι κανω φορητοτητα στο f2g. Θα πρεπει να δωσω ενα ποσο για να μεταβω στο δικτυο τους. Αν ερθει η προσφορά της Vodafone και δεχθω τα λεφτα που εδωσα στην NOVA φανταζομαι ....πηγαινουν υπερ πιστεως και πατριδας . 

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ένα τηλεφώνημα την άλλη εβδομάδα. Μετά αναγκαστικά ή συμβιβάζεσαι με την ίδια τιμή ή πας με φορητότητα αλλού για να περιμένεις αντιπροσφορά. Το ποσό που θα δώσεις θα είναι 26 ευρώ σύνολο για μεταφορά στο Free2go,τα οποία με μια καλή τιμή τα βγάζεις 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sou_d said:

Με έκανες και γέλασα αδερφέ. Άτιμος κορέκτορας 😂😂

 

Τι κάνει ο Κορέκτορας😂 αντιπροσφορών ηθελα να γράψω 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Gv2008 said:

Είναι το τμήμα αντιπροέδρων. 

Εγώ θέλω το τηλέφωνο του προέδρου να μου στείλεις. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsiletra said:

Εγώ θέλω το τηλέφωνο του προέδρου να μου στείλεις. 😂😂😂

Θεούλης😂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Φορητοτητες για καλύτερη προσφορά θα κάνετε μόνο προς καρτοκινητα.

Μπορουμε να κανουμε και φορητοτητα προς το ιδιο δικτυο για να παρουμε καλυτερη προσφορα ...ή πρεπει να ειναι σε αλλο δικτυο ?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, polaris3 said:

Μπορουμε να κανουμε και φορητοτητα προς το ιδιο δικτυο για να παρουμε καλυτερη προσφορα ...ή πρεπει να ειναι σε αλλο δικτυο ?

Φορητότητα λέμε, όταν μεταβαίνουμε σε άλλο δίκτυο.

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Εάν φοβάσαι να τους πάρεις τηλέφωνο την επόμενη εβδομάδα(δηλαδή μετά τις 4 Μαρτίου)και πες τους με πήραν από την Nova και μου πρότειναν πρόγραμμα με απεριόριστες παροχές και για τις δύο γραμμές με 45 ευρώ. Τι καλύτερο μπορείτε να κάνετε;;;;Εάν δεν ιδρώσει το αυτί τους την επομένη της λήξης των συμβολαίων κάνεις φορητότητα προς Free2go. Συνήθως παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορά

Γνώμη μου είναι να κάνεις αίτηση στις 15/3 για Free2go για να πάρεις και 23.5 GB και να ακούσεις και τι έχει να σου πει η vf. Αν δεν καταλήξεις σε συμφωνία μαζί τους τότε συζητάς και με την πράσινη 

Καλά δεν σκοτώνομαι να μείνω στην vf πάση θυσία.Τελευταία βλέπω στο σπίτι εχω θέματα με τις ταχύτητες και ολη η οικογένεια οποτε και να φύγω προς πράσινη δεν θα με χαλάσει ιδιαίτερα αν πληρώνω σε λογικά πλαίσια.

 

IMG_3874.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα από vodafone σήμερα κ ζήτησα 1 κάρτα i4s. 

Μου είπε  + 3€ το μήνα.

Αυριο θα πάω να πάρω τη sim

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο πακέτο άραγε;

Στα σχόλια λένε ότι είναι 5G router ενώ στο site λέει 4G.

Επίσης δίνει και τηλεφωνία, με την ίδια τιμή του παλιού πακέτου που είναι ακόμη στο site.

Για να δούμε...

Screenshot_20240228_060608_Facebook.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ερώτηση! οταν κανεις φορητοτητα η εταιρεία που φεύγεις μπορεί να δει αν πας σε συμβόλαιο η καρτοκινητο? 

Ειμαι συνδρομητής στην vodafone πανω απο 20 χρονια σε συμβόλαιο(unlimited all + extra sim) παντα και καθε 2 χρονια η ιδια ιστορία η προσφορά ανανέωσης ειναι χαλια και μετα απο πίεση την βελτιώνουν, Χθες ακολουθησα  την συμβουλη σας και εκανα αίτηση φορητοτητας σε καρτοκινητο στην cosmote ωστε να πιεσω σε καλύτερη προσφορά  την vodafone. Το ερώτημα ειναι όμως αν μπορούν να δουν οτι παω σε καρτοκινητο η οχι ώστε να ξερω τι να τους πω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, harris20 said:

καλημέρα ερώτηση! οταν κανεις φορητοτητα η εταιρεία που φεύγεις μπορεί να δει αν πας σε συμβόλαιο η καρτοκινητο? 

Ειμαι συνδρομητής στην vodafone πανω απο 20 χρονια σε συμβόλαιο(unlimited all + extra sim) παντα και καθε 2 χρονια η ιδια ιστορία η προσφορά ανανέωσης ειναι χαλια και μετα απο πίεση την βελτιώνουν, Χθες ακολουθησα  την συμβουλη σας και εκανα αίτηση φορητοτητας σε καρτοκινητο στην cosmote ωστε να πιεσω σε καλύτερη προσφορά  την vodafone. Το ερώτημα ειναι όμως αν μπορούν να δουν οτι παω σε καρτοκινητο η οχι ώστε να ξερω τι να τους πω.

 

 

Εγώ όταν είχα πάει από cosmote σε voda, δεν ήξεραν ή δεν ήταν ενημερωμένοι. Ό,τι ήθελα τους έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...