Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, cmvr said:

Στα έδωσαν 28 ευρώ το ένα για την Cosmote αυτή την περίοδο είναι σούπερ προσφορά. 

Η αλήθεια είναι οτι αλλο τα 14 άλλο τα διπλά λεφτά και το δίκτυο έχει συγκλίνει σε ταχύτητες σε αρκετά σημεία. 

Στην Cosmote η προσφορά αυτή (72€ για τρία νούμερα με σταθερό) παίζει εδώ και πόσους μήνες. Απλώς περίμενα κάτι καλύτερο από Vodafone κι όχι 84€, ειδικά λόγω της μεταφοράς μου από άλλον πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, gsa1967 said:

14.5 tο unlimited και 9,5 ενα προγραμμα με 15 giga. Αυτό για 2 γραμμες  οι τιμες για να μην φυγω απο voda .

αν ηθελα και το δευτερο unlimited θα ηταν αντι 9,5 ευρω 15.5 ευρω.

θεωρω καλη προσφορα.

Με σταθερό το δίνουν 15,6 ευρώ και μετά αν μπει μια ακόμα σύνδεση πέφτει στα 14.20. Τρίχες θα μου πεις αλλά είναι τσάμπα. 

 

Just now, prototypegr said:

Στην Cosmote η προσφορά αυτή (72€ για τρία νούμερα με σταθερό) παίζει εδώ και πόσους μήνες. Απλώς περίμενα κάτι καλύτερο από Vodafone κι όχι 84€, ειδικά λόγω της μεταφοράς μου από άλλον πάροχο.

Δεν ξέρω τι παίζει. Μπορεί να μην τρέχει τώρα προσφορά ανάλογη για νέους συνδρομητές αλλά μόνο να δίνουν σε cu και πελάτες που φεύγουν από το τμήμα διακοπών. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. 

Έχω στον ίδιο αφμ vodafone Red unlimited στα 13.36€ από 27€ που έδινα στην Nova με φορητότητα. 

Ένα vodafone business unlimited στα 22€ από 27€ που έδινα στην Nova και αυτό με φορητοτα εδώ έκανα μεγάλο λάθος που δεν την έκανα μαζί την πρώτη σύμφωνα στα 13.36€ μήπως το επερνα πιο φθηνά από 22€

Μετατροπή cu σε Unlimited ultra στα 17€.

Σταθερό Vodafone  adsl 24 mbps στα 18.5€ από 20€ στην Nova. 

I4s η μία δωρεάν με το σταθερό. 

Σας κούρασα λίγο. 

Το 2025 να έχουμε υγεία θα δούμε τι θα κάνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. 

Έχω στον ίδιο αφμ vodafone Red unlimited στα 13.36€ από 27€ που έδινα στην Nova με φορητότητα. 

Ένα vodafone business unlimited στα 22€ από 27€ που έδινα στην Nova και αυτό με φορητοτα εδώ έκανα μεγάλο λάθος που δεν την έκανα μαζί την πρώτη σύμφωνα στα 13.36€ μήπως το επερνα πιο φθηνά από 22€

Μετατροπή cu σε Unlimited ultra στα 17€.

Σταθερό Vodafone  adsl 24 mbps στα 18.5€ από 20€ στην Nova. 

I4s η μία δωρεάν με το σταθερό. 

Σας κούρασα λίγο. 

Το 2025 να έχουμε υγεία θα δούμε τι θα κάνουμε. 

Το καταλάβαμε είσαι βαμμένος κόκκινος 😅😅😅😅

1 hour ago, cmvr said:

δίκτυο έχει συγκλίνει σε ταχύτητες σε αρκετά σημεία. 

Έχει βελτιωθεί;;;;Ξέρω ότι γυρίζεις όλη την Ελλάδα περισσότερο από έμενα για αυτί και σε ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antonio21 said:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. 

Έχω στον ίδιο αφμ vodafone Red unlimited στα 13.36€ από 27€ που έδινα στην Nova με φορητότητα. 

Ένα vodafone business unlimited στα 22€ από 27€ που έδινα στην Nova και αυτό με φορητοτα εδώ έκανα μεγάλο λάθος που δεν την έκανα μαζί την πρώτη σύμφωνα στα 13.36€ μήπως το επερνα πιο φθηνά από 22€

Μετατροπή cu σε Unlimited ultra στα 17€.

Σταθερό Vodafone  adsl 24 mbps στα 18.5€ από 20€ στην Nova. 

I4s η μία δωρεάν με το σταθερό. 

Σας κούρασα λίγο. 

Το 2025 να έχουμε υγεία θα δούμε τι θα κάνουμε. 

Παρά πολύ καλά είσαι, βγαίνει 17,59€ η κάθε γραμμή. 
Εγώ δίνω 58€ για σταθερό 200/20 FTTH και κινητο Nova με επιδότηση συσκευής. 
Σκεφτομαι πολύ σοβαρά το 25 να κανω ενα οικογενειακό πακέτο μαζί με δυο σταθερά που εχω για ανανέωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gsa1967 said:

14.5 tο unlimited και 9,5 ενα προγραμμα με 15 giga. Αυτό για 2 γραμμες  οι τιμες για να μην φυγω απο voda .

αν ηθελα και το δευτερο unlimited θα ηταν αντι 9,5 ευρω 15.5 ευρω.

θεωρω καλη προσφορα.

Εγώ έχω 4 unlimited + 2 καρτοπρογραμα με 7 gig των παππουδων που θελουν μονο ομιλια  και ενα σταθερο double play. Θεωρεις οτι θα μου κανουν προσφορα κατω απο 25 ευρω? Ουτε καν. πελατης 20 χρονια στην VF με διακοπη 2020-2022 που ημουν σε family στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αισθητή βελτίωση σε παρα πολλά σημεία και για μεσα στην Αθήνα σε σημεία που επισκέπτομαι συχνά. 

Το θέμα είναι οτι για τον μέσο χρήστη που απο το κινητό 2/25 να έχει κάνει τα πάντα όπου και να είναι με όποιο δίκτυο και να είναι.  Άσε εμάς που έχουμε άλλες ανάγκες και είμαστε μετρημένοι στα δάκτυλα  😀

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το καταλάβαμε είσαι βαμμένος κόκκινος 😅😅😅😅

Έχει βελτιωθεί;;;;Ξέρω ότι γυρίζεις όλη την Ελλάδα περισσότερο από έμενα για αυτί και σε ρωτάω

Όχι δεν είμαι, τα είχα όλα στην Nova που έχω άλλες δύο συνδέσεις με 13€ η κάθε μία + σταθερο και eon +

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, cmvr said:

Με σταθερό το δίνουν 15,6 ευρώ και μετά αν μπει μια ακόμα σύνδεση πέφτει στα 14.20. Τρίχες θα μου πεις αλλά είναι τσάμπα. 

 

Δεν ξέρω τι παίζει. Μπορεί να μην τρέχει τώρα προσφορά ανάλογη για νέους συνδρομητές αλλά μόνο να δίνουν σε cu και πελάτες που φεύγουν από το τμήμα διακοπών. 

14.26 για την ακριβεια. ναι με σταθερο στην voda. χοντρικα το εγραψα 14.5. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antonio21 said:

Όχι δεν είμαι, τα είχα όλα στην Nova που έχω άλλες δύο συνδέσεις με 13€ η κάθε μία + σταθερο και eon +

Εννοώ ότι πλέον έγινες κόκκινος συνδρομητής

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αλλαγή από cu σε unlimited στην τιμή των 17€ περίπου για 24μηνο συμβόλαιο με κάποια αύξηση έως 1.5 ευρώ τον δεύτερο χρόνο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο σταθερής 100mbps tv full και παρατηρώ ότι ενώ προσπαθώ να απενεργοποιήσω το ebill από το app λόγω της κατάργησης της έκπτωσης του 1€.  Αυτό ενεργοποιείται από μόνο του την επόμενη μεθεπόμενη φορά που το ελέγχω.  Έχει κανείς άλλο το ίδιο πρόβλημα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, belial said:

Έχω συμβόλαιο σταθερής 100mbps tv full και παρατηρώ ότι ενώ προσπαθώ να απενεργοποιήσω το ebill από το app λόγω της κατάργησης της έκπτωσης του 1€.  Αυτό ενεργοποιείται από μόνο του την επόμενη μεθεπόμενη φορά που το ελέγχω.  Έχει κανείς άλλο το ίδιο πρόβλημα;

Μπορείς να το ζητήσεις μέσω του chat

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2023 at 11:15 ΜΜ, cmvr said:

Αν έχεις 5g συσκευή ανέβασε μας τεστ όταν μπορέσεις και αν έχεις android και ενα cell mapper να ανανεωθούν οι σταθμοί. Ξέρω πολλά ζητάω 😃

 

Καλησπέρα το πρώτο μήνυμα που γράφω με τα δεδομένα της νέας  sim της Vodafone 😁. Μόλις άλλαξα δικτυο

Μετά απο 6 χρόνια επιστροφή σε συμβόλαιο. 

Εκανα μετρηση ταχυτας πιάνει 40 

Ενώ με την Q χτύπαγα 110. 

Προσωπικά δεν τρελαίνομαι να έχω μεγάλη ταχύτητα. Δεν κάνω κάποια εργασία που να μου χρειάζεται. Πιο πολύ ψυχολογικο είναι το θέμα αλλά μου κανει εντύπωση τόσο μεγαλη διαφορά στην ταχύτητα 

Οσο για τη μέτρηση για 5g δεν πιάνει εδώ που είμαι. Η συσκευή που έχω είναι realme 9 pro plus 

Με  cosmote έχει 5 g στην Ανδρο. Καποια στιγμή που θα πάω μπάτσι θα δω αν έκει πιάνει 5g

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 5:29 ΜΜ, spyrosrotary said:

Τελικά έγινε αλλαγή από cu σε unlimited στην τιμή των 17€ περίπου για 24μηνο συμβόλαιο με κάποια αύξηση έως 1.5 ευρώ τον δεύτερο χρόνο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρά! Ελπίζω να το χαρείς και να σε καλύψει!

Καλησπέρα! 5G στο Μπατσί στην Άνδρο έχει η Cosmote σε όλους τους σταθμούς της. Η Nova έχει 5G από τον σταθμό από το μοναστήρι πάνω στο βουνό. Η VF δεν γνωρίζω για το Μπατσί αλλά γενικά έχει προβλήματα στο νησί, βέβαια είναι η μόνη που έχει κατάστημα! Γενικά επειδή πάω κάποιες φορές κάνε μια αυτοψία μόλις πας και ανέφερε πώς είναι το δίκτυο εκεί. 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στη χώρα 

Αυτές τις μέρες στο κορθι η Vodafone έχει πέσει τελείως. Έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν πιάνει καθόλου 

Να ρωτήσω κάτι άλλο για τα 5 ψηφία sms που ερχόταν κάποτε και μας χρεώναν υπάρχουν ακόμα; 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα μπλοκάρω; 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, patrik said:

Εγώ είμαι στη χώρα 

Αυτές τις μέρες στο κορθι η Vodafone έχει πέσει τελείως. Έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν πιάνει καθόλου 

Να ρωτήσω κάτι άλλο για τα 5 ψηφία sms που ερχόταν κάποτε και μας χρεώναν υπάρχουν ακόμα; 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα μπλοκάρω; 

Netmoster έχεις για να ανεβάσεις πληροφορίες; Μέσα από την εφαρμογή μπορείς να τα μπλοκάρεις!

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, patrik said:

Εγώ είμαι στη χώρα 

Αυτές τις μέρες στο κορθι η Vodafone έχει πέσει τελείως. Έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν πιάνει καθόλου 

Να ρωτήσω κάτι άλλο για τα 5 ψηφία sms που ερχόταν κάποτε και μας χρεώναν υπάρχουν ακόμα; 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα μπλοκάρω; 

My Vodafone App -> Ρυθμίσεις -> Διαχείρηση Φραγών

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrik said:

Εγώ είμαι στη χώρα 

Αυτές τις μέρες στο κορθι η Vodafone έχει πέσει τελείως. Έχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν πιάνει καθόλου 

Να ρωτήσω κάτι άλλο για τα 5 ψηφία sms που ερχόταν κάποτε και μας χρεώναν υπάρχουν ακόμα; 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα μπλοκάρω; 

Ακόμη δεν έχει επιλυθεί το πρόβλημα με το δίκτυο στο Κόρθι; Κρίμα έχει και αρκετούς κατοίκους ο Όρμος(Έχει καταγωγή και ο νέος δήμαρχος Αθηνών απο εκεί) ελπίζω να πρόκειται για αναβάθμιση!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά 17€ σε συνδυασμό με σταθερό για απεριόριστα όλα από CU ισχύει ακόμα; έχω ένα CU με φραγή.

Αν καταργήσω τώρα με τις αυξήσεις (που από σήμερα και για δύο μήνες έχω την δυνατότητα) χωρίς πέναλτυ το business unlimited ultra που έχω, μπορώ να το μετατρέψω σε CU να μπει και αυτό με την σειρά του μετά το δίμηνο σε φραγή και να υπάρχει για κάτι αντίστοιχο όπως το από πάνω.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chrischal1908 said:

Netmoster έχεις για να ανεβάσεις πληροφορίες; Μέσα από την εφαρμογή μπορείς να τα μπλοκάρεις!

Δεν είχα ιδέα τι είναι το netmoster αλλά το κατέβασα τώρα 

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 10:22 ΜΜ, patrik said:

Δεν είχα ιδέα τι είναι το netmoster αλλά το κατέβασα τώρα 

Ανέβασε να δούμε πληροφορίες στο δίκτυο εκεί. Screenshot εάν θέλεις.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, terkos2 said:

Παιδιά η προσφορά 17€ σε συνδυασμό με σταθερό για απεριόριστα όλα από CU ισχύει ακόμα; έχω ένα CU με φραγή.

Αν καταργήσω τώρα με τις αυξήσεις (που από σήμερα και για δύο μήνες έχω την δυνατότητα) χωρίς πέναλτυ το business unlimited ultra που έχω, μπορώ να το μετατρέψω σε CU να μπει και αυτό με την σειρά του μετά το δίμηνο σε φραγή και να υπάρχει για κάτι αντίστοιχο όπως το από πάνω.

Έχετε μιλήσει με την vodafone για την ρήτρα αποδέσμευσης; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antonio21 said:

Έχετε μιλήσει με την vodafone για την ρήτρα αποδέσμευσης; 

Ποια ρήτρα;

Για καταγγελία της σύμβασης λόγω αυξήσεων σε τιμολόγια και αποδέσμευση χωρίς πέναλτυ μιλάω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Ακόμη δεν έχει επιλυθεί το πρόβλημα με το δίκτυο στο Κόρθι; Κρίμα έχει και αρκετούς κατοίκους ο Όρμος(Έχει καταγωγή και ο νέος δήμαρχος Αθηνών απο εκεί) ελπίζω να πρόκειται για αναβάθμιση!

Ποιος δήμαρχος; ο καινούργιος ή ο απερχόμενος; Όσο για το δίκτυο θα έπρεπε να έχει ήδη βελτιωθεί 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...