Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, optostyle said:

Νομιζω οτι αυτο που το λες δημοσια μεχρι και μηνυση δεχεσαι

OptoStyle
 

Για ποιο λόγο δέχομαι μήνυση; Αν καλέσεις στο 2106702267 και πεις ότι είχα έναν αριθμό στη Vodafone τον οποίον πήγα σε άλλον πάροχο αλλά θέλω να επιστρέψω, σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και για κάποιο χρονικό διάστημα σου δίνουν με τη μορφή δώρου παγίων το πέναλτι του άλλου παρόχου. Για την ακρίβεια πληρώνει ο συνδρομητής το πέναλτι και στέλνει το αποδεικτικό της πληρωμής σου το καλύπτουν εκείνοι. Δεν είπα κάτι που δεν ισχύει. Μπορώ να επικοινωνήσω με το τσατ για να μου το επιβεβαιώσουν γραπτά ώστε να σου το προωθήσω και να λυθεί η παρεξήγηση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω δεν παρεξηγηθηκα..απλα ΚΑΜΜΙΑ εταιρια δεν πληρωνει πεναλντυ καταναλωτη..Τωρα αν χρυσωνουν το χαπι και σου λενε θα στο πληρωσω μεσω δωρεαν μηνων,σε πληροφορω οτι δεν το κανουν μονο σε αυτο το νουμερο που δινεις,το κανουν παντου στην vodafone,εκτος αν το κανεις απο συμφερον,γιατι σε βλεπω ταχτικα να "μοιραζεις" τηλεφωνα "προσφορων"...
Μην παραπληροφορεις τον κοσμο
Αυτά

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, optostyle said:

Εγω δεν παρεξηγηθηκα..απλα ΚΑΜΜΙΑ εταιρια δεν πληρωνει πεναλντυ καταναλωτη..Τωρα αν χρυσωνουν το χαπι και σου λενε θα στο πληρωσω μεσω δωρεαν μηνων,σε πληροφορω οτι δεν το κανουν μονο σε αυτο το νουμερο που δινεις,το κανουν παντου στην vodafone,εκτος αν το κανεις απο συμφερον,γιατι σε βλεπω ταχτικα να "μοιραζεις" τηλεφωνα "προσφορων"...
Μην παραπληροφορεις τον κοσμο
Αυτά

OptoStyle

Μα προφανώς μέσω πίστωση σε λογαριασμό στο κάνουν, δεν κάνουν κατάθεση στον άλλο πάροχο 🙂
Σε κάθε περίπτωση, ο καθένας αξιολογεί τις πληροφορίες που παίρνει, προσωπικά δεν βρήκα κάτι μεμπτό στην παραπάνω αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, optostyle said:

Εγω δεν παρεξηγηθηκα..απλα ΚΑΜΜΙΑ εταιρια δεν πληρωνει πεναλντυ καταναλωτη..Τωρα αν χρυσωνουν το χαπι και σου λενε θα στο πληρωσω μεσω δωρεαν μηνων,σε πληροφορω οτι δεν το κανουν μονο σε αυτο το νουμερο που δινεις,το κανουν παντου στην vodafone,εκτος αν το κανεις απο συμφερον,γιατι σε βλεπω ταχτικα να "μοιραζεις" τηλεφωνα "προσφορων"...
Μην παραπληροφορεις τον κοσμο
Αυτά

OptoStyle


 

Δεν μοίρασα κανένα τηλέφωνο γιατί έχω συμφέρον. Κατά καιρούς έχω δώσει από όλους τους παρόχους για να βοηθήσω κάποιον που ίσως ψάχνει για συμβόλαιο. Όλοι ξέρουν ότι κάτ εμέ η κόκκινη εταιρεία είναι η χειρότερη και επίσης κανένας ποτέ δεν αμφισβήτησε την αντικειμενικότητά μου. Δεν είπα ότι η vf θα πληρώσει τον άλλον πάροχο. Πριν 2 μήνες γνωστός μου γύρισε στη Vodafone από cosmote με υπαναχώρηση, πλήρωσε το πέναλτι στην cosmote, έστειλε την απόδειξη της πληρωμής και για 3 μήνες δεν τους ερχόταν λογαριασμός. Το ίδιο έκανα και εγώ γιατί θα λείψω στο εξωτερικό και η κόκκινη είναι η μόνη εταιρεία που δεν κλείνει το roaming στους 4 μήνες. Δεν είπα ότι το έκανα και δουλεύει. Είπα ότι το έκανα κι εγώ και είμαι στη φάση επιστροφής στη vf. Στον γνωστό μου όμως επεστράφη το ποσό που έδωσε στην cosmote ως πέναλτι με 3 μήνες χωρίς πάγια όταν έστειλε την απόδειξη πληρωμής. Σου έδωσα το τηλέφωνο, όχι για να κάνω διαφήμιση, αλλά για να διαπιστώσεις ότι εγώ απλά μετέφερα τη διαδικασία έτσι όπως μοβ την είπαν από τη vf. Επίσης σου έστειλα σε pm την απάντηση από την εξυπηρέτηση πελατών όπου αναφερθούν πως ισχύουν όσα είπα. Δεν ξέρω αν θα κρατήσουν με εμένα την υπόσχεσή τους αλλά εγώ είμαι καλυμμένος γιατί υπάρχει καταγραφή. Τώρα σε κάλυψα;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, optostyle said:

Εγω δεν παρεξηγηθηκα..απλα ΚΑΜΜΙΑ εταιρια δεν πληρωνει πεναλντυ καταναλωτη..Τωρα αν χρυσωνουν το χαπι και σου λενε θα στο πληρωσω μεσω δωρεαν μηνων,σε πληροφορω οτι δεν το κανουν μονο σε αυτο το νουμερο που δινεις,το κανουν παντου στην vodafone,εκτος αν το κανεις απο συμφερον,γιατι σε βλεπω ταχτικα να "μοιραζεις" τηλεφωνα "προσφορων"...
Μην παραπληροφορεις τον κοσμο
Αυτά

OptoStyle


 

Ολες οι εταιριες βρίσκουν νόμιμους τρόπους να διευκολυνουν τον πελατη για να τον παρουν απο τον ανταγωνισμό....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kostas123464 said:

Κάλεσα και εγώ και μου είπαν 17€ όλα απεριόριστα για 24 μήνες και το έκανα. Από cu που είμαι. Άμα δεν δεχτώ το ιμειλ που μου έστειλαν ακυρώνεται το συμβόλαιο αφού δεν πάτησα στο λινκ που μου στείλανε? Και μένω όπως έχει;

Καλησπέρα σας. 

Ήσασταν cu η είστε; 

Γιατί και εγώ κάλεσα και μου είπαν προσφορά μόνο εάν είμαι σε άλλο δίκτυο Όχι cu. 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Καλησπέρα σας. 

Ήσασταν cu η είστε; 

Γιατί και εγώ κάλεσα και μου είπαν προσφορά μόνο εάν είμαι σε άλλο δίκτυο Όχι cu. 

Σας ευχαριστώ πολύ

Είμαι vodafone cu και εγώ τους κάλεσα και πήρα αυτή την τιμη

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος τα νούμερα συγγνώμη. 

Έχετε δίκιο και σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

Εάν καλέσετε το 2106702267 και έχετε cu τρέχει προσφορά όπως μου ανέφεραν για μετατροπή σε Unlimited συμβόλαιο στα 17.05€.

Νομίζω ότι η τιμή είναι εξαιρετική. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, έλαβα προσφορά από Vodafone (και ύστερα και από "παζάρι") καρτοσυμβόλαιο διάρκειας 24 μηνών με τις εξής παροχές: απεριόριστα λεπτά προς όλους, 6000 sms προς όλους και 27gb το μήνα, τελική τιμή 15.78. Καλό ντιλ;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, rebelos2019 said:

Χαίρετε, έλαβα προσφορά από Vodafone (και ύστερα και από "παζάρι") καρτοσυμβόλαιο διάρκειας 24 μηνών με τις εξής παροχές: απεριόριστα λεπτά προς όλους, 6000 sms προς όλους και 27gb το μήνα, τελική τιμή 15.78. Καλό ντιλ;

Καλό,αλλά με 17€ όπως αναφέρθηκε παραπάνω παίζει και προσφορά με όλα απεριόριστα 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, rebelos2019 said:

Χαίρετε, έλαβα προσφορά από Vodafone (και ύστερα και από "παζάρι") καρτοσυμβόλαιο διάρκειας 24 μηνών με τις εξής παροχές: απεριόριστα λεπτά προς όλους, 6000 sms προς όλους και 27gb το μήνα, τελική τιμή 15.78. Καλό ντιλ;

Δεν το λες και κακό.. τα ίδια αλλά με 20gb σε 2 από τα 3 νούμερα που έχω μου τα έδωσαν εχθές από 11,56€ το καθένα αλλά σε συμβόλαιο, όχι καρτοσυμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Δεν το λες και κακό.. τα ίδια αλλά με 20gb σε 2 από τα 3 νούμερα που έχω μου τα έδωσαν εχθές από 11,56€ το καθένα αλλά σε συμβόλαιο, όχι καρτοσυμβόλαιο..

Πολύ δυνατός 

30 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καλό,αλλά με 17€ όπως αναφέρθηκε παραπάνω παίζει και προσφορά με όλα απεριόριστα 

Πως το κατάφερε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εάν καλέσετε το 2106702267 και έχετε cu τρέχει προσφορά όπως μου ανέφεραν για μετατροπή σε Unlimited συμβόλαιο στα 17.05€

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, rebelos2019 said:

Πολύ δυνατός 

Πως το κατάφερε αυτό;

Και το Unlimited μου το έδωσαν 20,40€ δεν γινόταν να πέσει άλλο απ'ότι μου είπε γι'αυτό μου έριξε περισσότερο τα άλλα 2..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antonio21 said:

Εάν καλέσετε το 2106702267 και έχετε cu τρέχει προσφορά όπως μου ανέφεραν για μετατροπή σε Unlimited συμβόλαιο στα 17.05€

Σήμερα αποδεχθηκα το συμβόλαιο που ανέφερα πιο πάνω, δεν με παίρνει να υπαναχωρησω και να διαπραγματευτω αυτη την προσφορά; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το συμβόλαιό μου λήγει στις 11/1. πότε πρέπει να κάνω αίτημα διακοπής ώστε το μέγιστο πρόστιμο που θα πληρώσω να είναι αυτό που αναφέρεται στον 24ο μήνα στον αντίστοιχο πίνακα; Μπορώ στο διάστημα 11/11 -11/12 ή πρέπει να περάσει η 11/12;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία πότε θα κανεις το αίτημα, αλλά να γίνει όντως η διακοπή μετά τις 12/12. Συνήθως θέλει 30 ημέρες ακριβώς αλλά έχει τύχει να μου κάνουν και νωρίτερα. 
Αν κανεις φορητότητα σε άλλο πάροχο, επίσης πρέπει να ενεργοποιηθείς μετά την 12/12. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

1ο συμβόλαιο Vodafone red unlimited 13.75€ 

2o συμβόλαιο Vodafone business professional unlimited 22€

3o συμβόλαιο μετατροπή cu σε Red unlimited 17€ 

Πρώτα ο Θεός να έιμαστε καλά σε 2 χρόνια θα ψάχνω προσφορές. 

Τέτοιες τιμές πετυχαίνεις μια φορά με φορητότητα η μετατροπή. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Antonio21 said:

Έχετε και σταθερή; 

Αν ρωτάς εμένα φίλε μου ναι.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Antonio21 said:

Εάν καλέσετε το 2106702267 και έχετε cu τρέχει προσφορά όπως μου ανέφεραν για μετατροπή σε Unlimited συμβόλαιο στα 17.05€

Έδωσαν σε κανέναν κανένα πάγιο δώρο; και αν ναι πόσα; εμένα δεν μου έδωσαν λεη δεν μπορούμε δεν τους αφήνει το σύστημα. Την Δευτέρα μου έρχεται το συμβόλαιο στο email για να δούμε τι θα λεη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ειχα συμβόλαιο νοβα εκανα αίτηση φορητότητας για συμβόλαιο στη vodafone, μου στείλανε και τη σιμ, απο τη νοβα ουτε φωνη ουτε ακρόαση. στα χαρτιά που συνόδευαν τη σιμ έγραφε πως μόλις διακοπεί το σημα απο την παλια σιμ να βαλω την καινουρια, εχει δυο μέρες που παρέλαβα και συνεχίζω εχω σημα στην παλια να χωσω την καινούρια να τελειώνω;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, some1 said:

Καλησπέρα παιδιά, ειχα συμβόλαιο νοβα εκανα αίτηση φορητότητας για συμβόλαιο στη vodafone, μου στείλανε και τη σιμ, απο τη νοβα ουτε φωνη ουτε ακρόαση. στα χαρτιά που συνόδευαν τη σιμ έγραφε πως μόλις διακοπεί το σημα απο την παλια σιμ να βαλω την καινουρια, εχει δυο μέρες που παρέλαβα και συνεχίζω εχω σημα στην παλια να χωσω την καινούρια να τελειώνω;

Αν δεν κοπεί από τη Nova δεν έχει νόημα να αλλάξεις τη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ειχα συμβόλαιο νοβα εκανα αίτηση φορητότητας για συμβόλαιο στη vodafone, μου στείλανε και τη σιμ, απο τη νοβα ουτε φωνη ουτε ακρόαση. στα χαρτιά που συνόδευαν τη σιμ έγραφε πως μόλις διακοπεί το σημα απο την παλια σιμ να βαλω την καινουρια, εχει δυο μέρες που παρέλαβα και συνεχίζω εχω σημα στην παλια να χωσω την καινούρια να τελειώνω;

Οταν ήρθε η sim υπέγραψες και χαρτιά και έδωσες φωτοτυπίες στον κούριερ οποτε η διαδικασία θελει 3-4 μέρες. Μολις τα παρει το αρμόδιο τμήμα προχωράει


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...