Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 minutes ago, AlexM2 said:



Μα και εγώ για αυτό το κυνηγάω γιατί δεν παραδέχονται ότι υπάρχει κόφτης. Λένε συνέχεια ότι δεν υπάρχει. Και δεν απαντάνε γιατί δημιουργήθηκε αυτό το θέμα. Αν ήξερα ότι υπήρχε κοφτης και αναφερόταν κάπου δεν θα είχα κάποιο παράπονο.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω τι γίνεται πάντως με τον κόφτη που λες. Άλλος είναι Ιταλία τώρα κόφτη λέει δεν έχει και έχει το οικιακό unlimited Ultra. Μήπως τα έχουν κάνει σαλάτα εκεί στο noc της Vodafone και σε έχουν βάλει στο play unlimited που έχει κόφτες ; 

Μην περιμένεις να βγάλεις πάντως άκρη αν δεν κάνεις καταγγελία σε κάποιον από τους φορείς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω τι γίνεται πάντως με τον κόφτη που λες. Άλλος είναι Ιταλία τώρα κόφτη λέει δεν έχει και έχει το οικιακό unlimited Ultra. Μήπως τα έχουν κάνει σαλάτα εκεί στο noc της Vodafone και σε έχουν βάλει στο play unlimited που έχει κόφτες ; 
Μην περιμένεις να βγάλεις πάντως άκρη αν δεν κάνεις καταγγελία σε κάποιον από τους φορείς.
Το business unlimited ultra δεν έχει κανένα κόφτη το unlimited ultra για ιδιώτες έχει. Όπως και να έχει το έχω διακόψει το νούμερο και περιμένω μια απάντηση γιατί δεν το παραδέχονται. Είναι η τρίτη καταγγελία σε ΕΕΤΤ

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν ξέρω τι γίνεται πάντως με τον κόφτη που λες. Άλλος είναι Ιταλία τώρα κόφτη λέει δεν έχει και έχει το οικιακό unlimited Ultra. Μήπως τα έχουν κάνει σαλάτα εκεί στο noc της Vodafone και σε έχουν βάλει στο play unlimited που έχει κόφτες ; 

Μην περιμένεις να βγάλεις πάντως άκρη αν δεν κάνεις καταγγελία σε κάποιον από τους φορείς.

Εμένα με καρτοκινητό που πήγα Αγγλία μου είχε βάλει κοφτή

Link to comment
Share on other sites

Το business unlimited ultra δεν έχει κανένα κόφτη το unlimited ultra για ιδιώτες έχει. Όπως και να έχει το έχω διακόψει το νούμερο και περιμένω μια απάντηση γιατί δεν το παραδέχονται. Είναι η τρίτη καταγγελία σε ΕΕΤΤ

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το business δεν έχει, το επιβεβαιώνω κι εγώ μετά από πρόσφατο ταξίδι στη Κύπρο. Για το οικιακό δεν έχω οπότε δεν γνωρίζω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απάντηση σε τρίτη καταγγελία από την Vodafone. Δεν γνωρίζουν γιατί υπήρχε περιορισμός στην ταχύτητα σε περιαγωγή αλλά αυτοί δεν τον εφαρμόζουν. Δεν νομίζω η ΕΕΤΤ να το ψάξει παραπέρα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Έχω πληρώσει από το πρωί το λογαριασμό και ακόμα και τώρα δείχνει ανεξοφλητο.
Προσθέτω το ότι με χρέωσαν 4.19 την i4s που υποτίθεται είναι δωρεάν και έχουν σε δύο μήνες δύο λάθος τιμολογήσεις.
Είμαι στο τρίτο μήνα του business συμβολαίου αλλά έχω ανύπαρκτη προσωπική εξυπηρέτηση και θέλω να μου πείτε τώρα με τις αυξήσεις μπορώ να καταγγείλω και να φύγω αζημίως;
Ζητάνε 104 ευρώ τώρα.
Πότε πρέπει να κάνω το αίτημα διακοπής και φορητότητας και τι λέτε να επικαλεστώ;
Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, βαρέθηκα να βρίζω συνέχεια. Μόνο στη Κύπρο με cyta ένιωσα ποιότητα και υπηρεσίες
Ευχαριστώ πολύ όλους

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sgatzo said:

Έχω πληρώσει από το πρωί το λογαριασμό και ακόμα και τώρα δείχνει ανεξοφλητο.

Θέλει 24 ώρες συνήθως 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sgatzo said:

Έχω πληρώσει από το πρωί το λογαριασμό και ακόμα και τώρα δείχνει ανεξοφλητο.
Προσθέτω το ότι με χρέωσαν 4.19 την i4s που υποτίθεται είναι δωρεάν και έχουν σε δύο μήνες δύο λάθος τιμολογήσεις.
Είμαι στο τρίτο μήνα του business συμβολαίου αλλά έχω ανύπαρκτη προσωπική εξυπηρέτηση και θέλω να μου πείτε τώρα με τις αυξήσεις μπορώ να καταγγείλω και να φύγω αζημίως;
Ζητάνε 104 ευρώ τώρα.
Πότε πρέπει να κάνω το αίτημα διακοπής και φορητότητας και τι λέτε να επικαλεστώ;
Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, βαρέθηκα να βρίζω συνέχεια. Μόνο στη Κύπρο με cyta ένιωσα ποιότητα και υπηρεσίες
Ευχαριστώ πολύ όλους

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνε καταγγελία ή περίμενε να γίνουν οι τιμολογιακές αλλαγές του Νοεμβρίου και από την ημέρα που θα ισχύσουν, θα έχεις δύο μήνες για να φύγεις χωρίς να πληρώσεις το παραμικρό 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sgatzo said:

Έχω πληρώσει από το πρωί το λογαριασμό και ακόμα και τώρα δείχνει ανεξοφλητο.
Προσθέτω το ότι με χρέωσαν 4.19 την i4s που υποτίθεται είναι δωρεάν και έχουν σε δύο μήνες δύο λάθος τιμολογήσεις.
Είμαι στο τρίτο μήνα του business συμβολαίου αλλά έχω ανύπαρκτη προσωπική εξυπηρέτηση και θέλω να μου πείτε τώρα με τις αυξήσεις μπορώ να καταγγείλω και να φύγω αζημίως;
Ζητάνε 104 ευρώ τώρα.
Πότε πρέπει να κάνω το αίτημα διακοπής και φορητότητας και τι λέτε να επικαλεστώ;
Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, βαρέθηκα να βρίζω συνέχεια. Μόνο στη Κύπρο με cyta ένιωσα ποιότητα και υπηρεσίες
Ευχαριστώ πολύ όλους

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επικοινώνησε πρώτα με την εξυπηρέτηση πελατών της βοντα να δουν μήπως λόγω της αλλαγής προγραμματος το συστημα να πεταξε έξω την έκπτωση του i4s. Εάν συνέβη αυτό, θα στο ενεργοποιήσουν και θα σου πιστωσουν τις χρεώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πληρώσει από το πρωί το λογαριασμό και ακόμα και τώρα δείχνει ανεξοφλητο.
Προσθέτω το ότι με χρέωσαν 4.19 την i4s που υποτίθεται είναι δωρεάν και έχουν σε δύο μήνες δύο λάθος τιμολογήσεις.
Είμαι στο τρίτο μήνα του business συμβολαίου αλλά έχω ανύπαρκτη προσωπική εξυπηρέτηση και θέλω να μου πείτε τώρα με τις αυξήσεις μπορώ να καταγγείλω και να φύγω αζημίως;
Ζητάνε 104 ευρώ τώρα.
Πότε πρέπει να κάνω το αίτημα διακοπής και φορητότητας και τι λέτε να επικαλεστώ;
Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, βαρέθηκα να βρίζω συνέχεια. Μόνο στη Κύπρο με cyta ένιωσα ποιότητα και υπηρεσίες
Ευχαριστώ πολύ όλους

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν έχεις τα στοιχεία επικοινωνίας μ αυτόν/ήν που υπέγραψες τα συμβόλαια; Σ εμένα επειδή "ξέχασαν" να μου αφαιρέσουν ένα πάγιο, πήρα τηλέφωνο να το πω και τον επόμενο μήνα ήρθε κανονικά δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε πρώτα με την εξυπηρέτηση πελατών της βοντα να δουν μήπως λόγω της αλλαγής προγραμματος το συστημα να πεταξε έξω την έκπτωση του i4s. Εάν συνέβη αυτό, θα στο ενεργοποιήσουν και θα σου πιστωσουν τις χρεώσεις. 
Ενώ στην αρχική συζήτηση μου είπαν δωρεάν και το ρώτησα πολλές φορές γιατί ξέρω ότι χρεώνεται 4 ευρώ, τελικά στο τέλος μου την έβαλαν τη χρέωση και τώρα άντε βγάλε άκρη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχεις τα στοιχεία επικοινωνίας μ αυτόν/ήν που υπέγραψες τα συμβόλαια; Σ εμένα επειδή "ξέχασαν" να μου αφαιρέσουν ένα πάγιο, πήρα τηλέφωνο να το πω και τον επόμενο μήνα ήρθε κανονικά δωρεάν.
Τα έχω και μίλησα και όλο θα πιστωθεί μου λένε και συνέχεια έρχεται ο λογαριασμός αυξημένος γιατί προστίθεται το ανεξοφλητο.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε καταγγελία ή περίμενε να γίνουν οι τιμολογιακές αλλαγές του Νοεμβρίου και από την ημέρα που θα ισχύσουν, θα έχεις δύο μήνες για να φύγεις χωρίς να πληρώσεις το παραμικρό 
Ξέρεις πότε ξεκινούν; Ψάχνω και δε βρίσκω το άρθρο ούτε εδώ ούτε στο techmaniacs που το διάβασα.
Δηλαδή αν πχ έχουν ισχύ από 1/11 έχω δικαίωμα να φύγω αζημίως αν κάνω το αίτημα στις 2/11;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πότε ξεκινούν; Ψάχνω και δε βρίσκω το άρθρο ούτε εδώ ούτε στο techmaniacs που το διάβασα.
Δηλαδή αν πχ έχουν ισχύ από 1/11 έχω δικαίωμα να φύγω αζημίως αν κάνω το αίτημα στις 2/11;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230922-anakoinosi-timologiakon-allagon/


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, sgatzo said:

Ενώ στην αρχική συζήτηση μου είπαν δωρεάν και το ρώτησα πολλές φορές γιατί ξέρω ότι χρεώνεται 4 ευρώ, τελικά στο τέλος μου την έβαλαν τη χρέωση και τώρα άντε βγάλε άκρη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρε τους τηλ και να εχεις μπροστα σου τον λογαριασμό και ζήτα τους να ανοιξουν τον λογαριασμο σου στην οθονη τους και ζήτα τους εξηγησεις για τις συγκεκριμένες χρεώσεις (λέγοντας τους τα συγκεκριμένα ποσά και ημερομηνίες χρέωσης). Εαν πραγματι δικαιουσαι την υπηρεσια δωρεαν, ζήτα τους να σου πουν πότε θα πιστωθούν οι χρεώσεις που λανθασμένα χρεώθηκες. Λογικα στον επομενο λογαριασμο θα δεις τις πιστώσεις. Από τη στιγμή που δικαιουσαι την δωρεαν υπηρεσια, θα την πάρεις. 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να αναφέρονται και στο συμβόλαιο οι δωρεάν παροχές γιατί αλλιώς αν έχουν γίνει προφορικά δεν θα βρεις δίκιο. Εγώ τους είχα ζητήσει να φαίνονται και στο συμβόλαιο τα δωρεάν πάγια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τις 22 Μαϊου που πήρα και εγώ το business unlimited ultra και δωρεάν κάρτα i4s (όπως μου είπε ο υπάλληλος στο κατάστημα λόγω συνδυασμού με σταθερό τηλέφωνο), ο μόνος λογαριασμός που βγήκε σωστός ήταν ο πρώτος γιατί τότε που βγήκε (2 μέρες μετά) δεν την είχα στην κατοχή μου την i4s, έτυχε να την παραλάβω την ίδια μέρα.

Σε όλους τους επόμενους λογαριασμούς μου χρεώνουν 2.98€ για την κάρτα i4s.

Κάθε 25 του μήνα από τον Ιούνιο μέχρι το Σεπτέμβριο που έχω επικοινωνήσει με την εξυπηρέτηση πελατών μου επιβεβαιώνουν ότι την δικαιούμαι δωρεάν, ότι διευθετούν το θέμα εκείνη την στιγμή και ότι στον επόμενο λογαριασμό θα έχει πιστωθεί η επιπλέον χρέωση που μου έκαναν και δεν θα ξαναχρεωθεί, μάλιστα μου έλεγαν ότι εγγυώνται ότι θα γίνει.

Στον λογαριασμό Αυγούστου πράγματι μου πίστωσαν τα ποσά με τις χρεώσεις  Ιουνίου-Ιουλίου αλλά και πάλι την χρέωσαν κανονικά.

Τον Σεπτέμβριο που επικοινώνησα τελευταία φορά μαζί τους τους απείλησα ότι έτσι και δεν τελειώσει αυτό το παραμύθι και με την ευκαιρία που μου δίνεται λόγω των αυξήσεων που έχουν ανακοινώσει  για καταγγελία των συμβάσεων χωρίς πέναλτι θα με χάσουν από πελάτη (ενός συμβολαίου κινητού της προαναφερόμενης σύνδεσης, δύο σταθερών-ιντερνετ και ενός καρτοκινητού). 

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να αναφέρονται και στο συμβόλαιο οι δωρεάν παροχές γιατί αλλιώς αν έχουν γίνει προφορικά δεν θα βρεις δίκιο. Εγώ τους είχα ζητήσει να φαίνονται και στο συμβόλαιο τα δωρεάν πάγια.
Μα εγώ το ρώτησα γιατί δεν έχω σταθερό σε αυτούς και μου είπαν στο προφορικό οκ και τώρα....
Για αυτό θα κουνήσω μαντήλι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια φίλη η οποία μου είπε ότι έχει τα πάντα απεριόριστα στα 17€ τελική τιμή. Υσχυη κάτι τέτοιο?

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Με σταθερό ,ναι

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Έχω μια φίλη η οποία μου είπε ότι έχει τα πάντα απεριόριστα στα 17€ τελική τιμή. Υσχυη κάτι τέτοιο?

Αν γυρίσεις κάποιους μήνες πίσω, εκεί γύρω στα μέσα Μαϊου θα βρεις αναρτήσεις με τιμές στα 11,5€ αν θυμάμαι καλά.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την υπηρεσία V-SOS band με την σιμ κάρτα γιατί στην σελίδα της vf δεν βρισκω καμια πληροφορία


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Έχει κάποιος την υπηρεσία V-SOS band με την σιμ κάρτα γιατί στην σελίδα της vf δεν βρισκω καμια πληροφορία


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

https://www.vodafone.gr/v-sos-band-terms-conditions/

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μήνα λήγει το πρόγραμμα συμβόλαιου που έχω " Vodafone Giga Unlimited Ultra " και θέλω να μεταβω σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο...         ( μάλλον το Vodafone Red 3 gb )

Ξέρετε σε τι τιμές το προσφέρουν σε υπάρχοντες συνδρομητές ;;

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:

Έχει κάποιος την υπηρεσία V-SOS band με την σιμ κάρτα γιατί στην σελίδα της vf δεν βρισκω καμια πληροφορία


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Έχουν σταματήσει να παρέχονται για νέους πελάτες και σύντομα και για παλιούς. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, geokor11 said:

Σε ένα μήνα λήγει το πρόγραμμα συμβόλαιου που έχω " Vodafone Giga Unlimited Ultra " και θέλω να μεταβω σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο...         ( μάλλον το Vodafone Red 3 gb )

Ξέρετε σε τι τιμές το προσφέρουν σε υπάρχοντες συνδρομητές ;;

 

 

 

 

Τι παγιο δίνεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...