Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σημερα η συνεχεια...

 

Εκανα αιτηση φορητοτητας στη Wind για τα 2 Red 1 και ενα double play HOL για τα αντιστοιχα της Wind (η Wind μου τα εδινε ολα μαζι 78Ευρω το μηνα). Με πηραν τηλεφωνο απο τη Vodafone μετα απο 1 ωρα. Μου εδωσαν τα 2 red 1 50Ευρω το μηνα και τα δυο με 18μηνο συμβολαιο και 18Ευρω το μηνα το double play της Hol με 24μηνη δεσμευση.

Συνολο 68Ευρω το μηνα ολα μαζι. Μου ειπαν πως μου εκαναν τη συγκεκριμενη προσφορα επειδη ανανεωνα για 2 γραμμες στο Red 1 και μαζι το Double Play.

Εννοειται παρεμεινα στην Vodafone/HOL. :cool:

 

οκ κερδισες 120 ευρω τον χρονο.Και το κεφαλι σου ησυχο εφοσον εισαι ευχαριστημενος με την voda.Μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Guest fourdim
Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει σας παρακαλώ: Στις 9 Απριλίου λήγει το 18 μηνο συμβόλαιό μου (4 νούμερα σε red 1 από 24 ευρώ το καθένα).Πήρα τηλέφωνο στο τμήμα αποσυνδέσεων και μου είπε μια πολύ ευγενική κυρία ότι αν αποσυνδεθώ μετά τις 9 Μαρτίου (φορητότητα) δεν χρειάζεται να πληρώσω τίποτε για το σπάσιμο του συμβολαίου γιατί είναι ο 18ος και τελευταίος μήνας. Έτσι είναι ή θα μου έλθει καμιά λυπητερή μετά και θα ψάχνομαι...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή το πάγιο προπληρώνεται.

Άρα στις 9 Μαρτίου θα έχεις πληρώσει ΟΛΟ το πάγιο μέχρι 9 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Αυτό συμβαίνει επειδή το πάγιο προπληρώνεται.

Άρα στις 9 Μαρτίου θα έχεις πληρώσει ΟΛΟ το πάγιο μέχρι 9 Απριλίου.

Τώρα κατάλαβα...Έτσι πρέπει να είναι!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα...Έτσι πρέπει να είναι!

 

Έτσι είναι. Και δεν έχει σημασία η προπληρωμή. Γιατί μπορείς να κάνεις καπάκι φορητότητα όταν είσαι στον τελευταίο μήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.....

 

Πείτε μου αν ξέρετε.... από τη στιγμή που κάποιος κάνει αίτηση φορητότητας στην Κοσμοτε (είμαι τώρα στη Βοντα), πόσο χρονικό διάστημα κάνει να σε πάρει τηλ η Βοντα για αντιπροσφορά;;;

 

Έκανα την αίτηση σήμερα γύρω στις 11 το πρωί και μου ήρθε μήνυμα από την Βοντα οτι το αίτημα καταχωρήθηκε και θα με πάρουν τηλ γύρω στις 12.

 

Υπάρχει περίπτωση να μην με καλέσουν για αντιπροσφορά;;;

 

Ευχαριστώ.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα γερμανός πήγα. Δεν έχω υπογράψει τίποτα. Απλά μία αίτηση έγινε.

σε καταστημα πηγες; ή απο τηλεφωνο; υπογραψες συμβολαιο στην κοσμοτε;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει πιθανοτητα να μην σε παρουν καν τηλεφωνο και να προχωρησει η φορητοτητα στην wind (το ειδα προσφατα σε φιλο μου με οικογενειακο πακετο)
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει πιθανοτητα να μην σε παρουν καν τηλεφωνο και να προχωρησει η φορητοτητα στην wind (το ειδα προσφατα σε φιλο μου με οικογενειακο πακετο)

 

Τελικά με πήραν τηλέφωνο.

 

Για ενημέρωση όλων... η εμπειρία μου έχει ως εξής.

 

  • Έκανα πρόσφατα συμβόλαιο στη Βοντα στο Red1 με πάγιο 41 ευρώ τελική τιμή.
  • Πέρασε ο πρώτος και ο δεύτερος μήνας και μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά που δίνω. (σύμφωνα πάντα με όσα διαβάζω εδώ μέσα)
  • Πηγαίνω σε κατάστημα Γερμανός (αυτό έγινε εχθές) και κάνω αίτημα προς την Κοσμοτέ σε ταυτόχρονη μετατροπή σε καρτοκινητό. Δεν ζήτησα συμβόλαιο, γιατί πολύ απλά θα μου έδιναν το αντίστοιχο πρόγραμμα που είναι το Κοσμοτέ 65 στα 65 Ευρώ. Δεν τρέχει καμία προσφορά αυτή τη στιγμή.
  • Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τη Βονταφον και μου έκαναν προσφορά το πρόγραμμα που είχα Red1, για 18 μήνες στα 26,21 Ευρώ.

Φυσικά και δέχτηκα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν τηλέφωνο.

 

Για ενημέρωση όλων... η εμπειρία μου έχει ως εξής.

 

  • Έκανα πρόσφατα συμβόλαιο στη Βοντα στο Red1 με πάγιο 41 ευρώ τελική τιμή.
  • Πέρασε ο πρώτος και ο δεύτερος μήνας και μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά που δίνω. (σύμφωνα πάντα με όσα διαβάζω εδώ μέσα)
  • Πηγαίνω σε κατάστημα Γερμανός (αυτό έγινε εχθές) και κάνω αίτημα προς την Κοσμοτέ σε ταυτόχρονη μετατροπή σε καρτοκινητό. Δεν ζήτησα συμβόλαιο, γιατί πολύ απλά θα μου έδιναν το αντίστοιχο πρόγραμμα που είναι το Κοσμοτέ 65 στα 65 Ευρώ. Δεν τρέχει καμία προσφορά αυτή τη στιγμή.
  • Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τη Βονταφον και μου έκαναν προσφορά το πρόγραμμα που είχα Red1, για 18 μήνες στα 26,21 Ευρώ.

Φυσικά και δέχτηκα.

 

Οκ απο οσο καταλαβα οταν ειχες το red στα 41 το ειχες κανει χωρις καμια επιδοτηση η εκπτωση παγιου οποτε καμια δεσμευση χρονικη στο συμβολαιο σου (οπου και λογικο να εχεις παραπανω τιμη.)Απανταω τωρα συγκρκριμενα στο "μου φανηκαν πολλα" που εγραψες... οι τιμες που γραφουν τα παιδια πχ 30, 28,35, για το RED 1και διαφορα αλλα νομιζω αφορα ακριβως αυτο που εκανες τωρα δηλαδη με συμβολαιο 12μηνο η 18μηνο και οχι free. (Αν δεν κανω λαθος).

Η τιμη που πηρες για 18μηνο συμβολαιο πολυ καλη προσφορα. Σιγουρα καλυτερη απο αυτην που ειχες και απο πολλες που κατα καιρους ποσταρουν απλα τωρα δεν μπορεις να σηκωθεις και να φυγεις.(οπως εκανες πριν.)

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι κοσμοτε, αυριο ερχεται η νεα sim και τα συμβολαια απο vodafone στο σπιτι μου το πρωι ...

δεν με πηραν τηλ για αντιπροσφορα ουτε εμενα και ας κανω καλο λογαριασμο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Οκ απο οσο καταλαβα οταν ειχες το red στα 41 το ειχες κανει χωρις καμια επιδοτηση η εκπτωση παγιου οποτε καμια δεσμευση χρονικη στο συμβολαιο σου (οπου και λογικο να εχεις παραπανω τιμη.)Απανταω τωρα συγκρκριμενα στο "μου φανηκαν πολλα" που εγραψες... οι τιμες που γραφουν τα παιδια πχ 30, 28,35, για το RED 1και διαφορα αλλα νομιζω αφορα ακριβως αυτο που εκανες τωρα δηλαδη με συμβολαιο 12μηνο η 18μηνο και οχι free. (Αν δεν κανω λαθος).

Η τιμη που πηρες για 18μηνο συμβολαιο πολυ καλη προσφορα. Σιγουρα καλυτερη απο αυτην που ειχες και απο πολλες που κατα καιρους ποσταρουν απλα τωρα δεν μπορεις να σηκωθεις και να φυγεις.(οπως εκανες πριν.)

 

Φίλε μου όχι. Και πριν είχα δέσμευση. Είχα κάνει το συμβολαιο στα 41 Ευρώ στις αρχές του χρόνου σε κατάστημα Βόνταφον. Μην ξεχνάμε οτι αρχική τιμή του πακέτου είναι στα 65 Ευρώ, και εγώ πήρα έπτωση αντί επιδότησης. (συσκευή είχα, δεν πήρα καινούρια) Δεν μπορούσα να πετύχω καλύτερη τιμή τότε. Οπότε είχα δέσμευση για 18 μήνες, αλλά το ρίσκαρα. Σκέφτηκα οτι και πέναλτι (επιστροφή εκπτώσεων) να με βάλουν να πληρώσω θα με χάσουν από πελάτη.

 

Το προηγούμενο ποστ το έγραψα για να δείξω οτι δεν πρέπει να καταπίνουμε αμάσητο αυτό που μας προτείνει η κάθε εταιρία. Συμφωνώ οτι είναι εταιρία και θέλει να βγάλει χρήματα, αλλά ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του. Πλέον όλα πρέπει να προκύπτουν μετά από συζήτηση και διαπραγμάτευση και όταν υπάρχει και η απειλή μεταφοράς σε άλλη εταιρία τότε έχουμε εμείς το πάνω χέρι και πρέπει να το εκμεταλευτούμε.

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι μου έδωσαν και δύο πάγια δώρο.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τη Βονταφον και μου έκαναν προσφορά το πρόγραμμα που είχα Red1, για 18 μήνες στα 26,21 Ευρώ.

Φυσικά και δέχτηκα.

 

***********************************

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι μου έδωσαν και δύο πάγια δώρο.

 

αρα σου βγαινει 23,30€ για καθε εναν απο τους 18 μηνες

οχι κι ασχημα ;)

Link to comment
Share on other sites

αρα σου βγαινει 23,30€ για καθε εναν απο τους 18 μηνες

οχι κι ασχημα ;)

 

Σίγουρα δεν παραπονιέμαι...:-:-)

Ναι, νομίζω ότι έγινε καλό deal.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη δεν το βρισκω.

Θα παω εξωτερικο συντομα. Στη vf θα μου πουν για το πας παντου που ειναι 5€ τη μερα. Θυμαμαι παλια υπηρχε ενα πακετακι, οπου με 5€ το μηνα για 3 μηνες τουλαχιστον, χρησιμοποιουσες τα δεδομενα του προγραμματος σου στο εξωτερικο. Ξερετε αν υπαρχει ακομα και πως λεγεται; Γιατι εχω το Red1, οποτε μπορω με 5€ να κανω χρηση των δεδομενων και οσο μιλησω εκει, απο το να δωσω κοντα στα 40€ για 1 βδομαδα που θα λειψω.

Ευχαριστω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη δεν το βρισκω.

Θα παω εξωτερικο συντομα. Στη vf θα μου πουν για το πας παντου που ειναι 5€ τη μερα. Θυμαμαι παλια υπηρχε ενα πακετακι, οπου με 5€ το μηνα για 3 μηνες τουλαχιστον, χρησιμοποιουσες τα δεδομενα του προγραμματος σου στο εξωτερικο. Ξερετε αν υπαρχει ακομα και πως λεγεται; Γιατι εχω το Red1, οποτε μπορω με 5€ να κανω χρηση των δεδομενων και οσο μιλησω εκει, απο το να δωσω κοντα στα 40€ για 1 βδομαδα που θα λειψω.

Ευχαριστω.

 

Νομίζω είναι αυτό http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11166

Link to comment
Share on other sites

Α μπραβο. Αυτο ειναι! Ευχαριστω πολυ!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μου εχουν ερθει τα χαρτιά στα ΕΛΤΑ για την αιτηση φορητοτητας που εκανα προς COSMOTE και δεν με εχου πάρει τηλ.Πήρα εγω και τους ζήτησα καλύτερη προσφορα, αλλα δεν μου δινουν.Δεν τους νοιαζει καθολου φενεται.Να ενημερωσω οτι για 2 χρονια ειχα το RED3 και πληρωνα 138 ευρω τον μηνα και ζητησα προσφορα για το RED1 και μου δινουν το 55 ευρω.Αν υπογραψω τα χαρτια υπαρχει περιπτωση να με παρουν μετα απο VODAFONE για προσφορα;

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω διαβάσει μπορει και μετα την μετάβαση σου στο αλλο δικτυο να σε καλεσουν για αντιπροσφορα,

 

το παιχνίδι χοντραίνει παίδες..

 

εγω εκανα φορητοτητα αλλα μπορει και να μην κανω πισω... α και λυπάμαι απο τώρα αυτον που θα με παρει για αντιπροσφορα...

Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE μου δινει καλυτερη προσφορα κατα 4 ευρω λιγοτερα απο VODAFONE.Αν παρω COSMOTE και μπλοφαρω και τους πως ακυρωνω την φορητοτητα διοτι μου εκανε καλυτερη προσφορα η VODAFONE θα κερδισω τιποτα καλυτερο απο αυτους τουλαχιστον;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το cosmote 65 και πληρώνω 36,68 ευρω. Αυτό το μήνα λήγει το συμβόλαιό μου και σκέφτηκα τη μεταφορά σε vodafone. Παίρνοντας τηλέφωνο στο τμήμα φορητότητας της Vodafone μου είπαν ότι πρέπει να συνεννοηθώ με κάποιο κατάστημα. Εγώ νόμισα ότι θα μου έδιναν προσφορά. Έτσι λειτουργεί;

Στο κατάστημα μου έδιναν το red1 μαζί με σταθερό, internet κλπ. στα 59 ευρώ. Σε αυτήν την περίπτωση, το red1 θα ερχόταν στα 41 ευρώ και τα υπόλοιπα το σταθερό. Χωρίς σταθερό έβγαινε στα 50κάτι. Αλλά και 41 πάλι περισσόερα από ό,τι δίνω είναι. Υπαρχει κάτι καλύτερο να κάνω ή να το σκεφτώ να πάω σε whatsup;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

τελος του μηνα ληγει το συμβολαιο μου στη βονταφον.

αν τηλεφωνικα ζητησω να κανω φορητοτητα σε wats up μπορω αν μου κανει αντιπροσφορα η βονταφον να ακυρωσω το wats up αμεσως; ή πρεπει να μεινω για καποιο διαστημα αναγκαστικα στο wats up; π.χ.1μηνα

Link to comment
Share on other sites

νεότερα απο το μέτωπο,

 

πηγα στην wind και έκανα αίτηση φορητοτητας και για τα 2 νουμερα που εχω στο red1.

 

Καπακι μόλις που βγηκα απο το καταστημα με πηρε τηλ η voda,

γιατι θελετε να φυγετε κτλ κτλ. τι προσφορα σας εχει κανει η wind?

- ασε την wind και πες μου εσυ τι μπορεις να κανεις.

με τα πολλα μου λει 27 για καθε μια γραμμη red1 και αν παω και το σταθερο δωρο τα 35 για την μεταφορα γραμμης 18ευρω το hol 300.

πιεσα για κανα παγιο αλλα δεν το ακουγε...

 

του ειπα ασε με να το σκεφτώ και να μιλήσουμε αύριο πάλι...

 

τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Σήμερα είχα μια δύσκολη μέρα διαπραγματεύσεων με τις 2 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Να σημειώσω ότι εργάζομαι στο χώρο του Πανεπιστημίου και έχουμε δυνατότητα να παίρνουμε φοιτητικές τιμές.

 

Κατάφερα λοιπόν και πήρα τα εξής:

 

Wind

300 Λεπτά Κινητά προς όλους

1000 Λεπτά Σταθερά

300 Mb + 750 Mb = 1050 Mb Data

Τιμή με ΦΠΑ και Τέλος Κινητής: 16,80€ Με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό.

 

150 Λεπτά Κινητά προς όλους

1000 Λεπτά Σταθερά

100 Mb + 750 Mb = 850 Mb Data

Τιμή με ΦΠΑ και Τέλος Κινητής: 12,50€-13,00€[/b] (Δεν γνώριζαν ακριβώς τιμή) Με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό.

 

Vodafone

300 Λεπτά Κινητά ή Σταθερά προς όλους

300 SMS

4 Gb Data

Τιμή με ΦΠΑ και Τέλος Κινητής: 16,80€ Με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά.

 

Ποια η γνώμη σας? Τι λέτε να διαλέξω? Μάλλον λέω να πάρω την πρώτη επιλογη της wind.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...