Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εν τω μεταξύ έχω ζητήσει το συμβόλαιο να μου το στείλουν ταχυδρομικά γιατί το έχασα (το ζήτησε ο συνήγορος του καταναλωτή) και ακόμα έρχεται εδώ και δέκα μέρες! γελιοι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εμενα μου ειπαν οτι δεν θα εχω αυξηση ξκαι μου κοψανε και 10% 28.53 τελικη τιμη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εμενα -ενω ειμαι σε αναμονη με την καταγγελια που εχω κανει- ειδα σημερα οτι ενω ειχα 406 mb υπολοιπο απο 750 τωρα ειναι 406 απο 2048!απο που βγηκαν τα 2048?διπλασιασμος των 750 δεν κανει 1.5 gb?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έκανα φορητότητα στην κοσμοτε, μου έσωσε το plus 65 με 36 ευρώ (είχα red 1 με 57!!!) και με πηρε σήμερα η Βόντα και μου εδωσε επίσης 36 το red 1. Τους είπα δεν αξίζει να μπω στην διαδικασία, περιμένοντας αν μη τι άλλο, μια καλύτερη προσφορά (μάλιστα ανέφερα πως με καλύτερη προσφορά μένω) και η υπάλληλος μου είπε απλα: ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Εντελώς αμαχητί δεν με έχασαν απο πελάτη; Υπάρχει περίπτωση να με ξαναπάρουν για καλύτερη προσφορά ή εγώ είμαι ο γκαντέμης που τελικά δεν θα πάρει καλύτερη προσφορά;

Μπορώ να κάνω και εγώ να το κυνηγήσω;

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

εμενα -ενω ειμαι σε αναμονη με την καταγγελια που εχω κανει- ειδα σημερα οτι ενω ειχα 406 mb υπολοιπο απο 750 τωρα ειναι 406 απο 2048!απο που βγηκαν τα 2048?διπλασιασμος των 750 δεν κανει 1.5 gb?

 

 

2 gb δινει το red 1 το και ουριο με την αυξηση των 5 ευρώ. Δεν ειπαν κατι για διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το RED1 επαγγελματικό στα 23,50 EUR.

Εάν μετά τη λήξη του συμβολαίου δεν κάνω κάποια κίνηση για ανανέωση, το επόμενο πάγιο θα έρθει με τη χρέωση του καταλόγου δλδ 70 ΕUR?

Ή συνεχίζει στα 23,50 ΕUR?

Τι γίνεται συνήθως?

Συγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί.

 

Το RED 1 επαγγελματικό απο ποτέ το έχεις;; Παίζει καμία τέτοια προσφορά αυτό τον καιρό σε αυτή τη τιμή;

 

Είμαι cosmokarta και μου έκαναν πρόταση για το απλό RED1 στα 34€ η στα 27,50€ αν το συνδυάσω με ακόμη μια γραμμή η με σταθερό, καλά ειναι η υπάρχει κάτι καλύτερο;

Edited by johnny_ser
Link to comment
Share on other sites

Παιδακια τα 2.200 mb ισχυουν μου ειπε η υπαλληλος απο την μερα ανανεωσης του συμβολαιου και οχι απο την μερα που δειχνει το vodafone application εμενα η υπαλληλος μου ειπε οτι θα το εχω τυπικα απο τις 1/7 και σταδιακα υλοποιειται για αυτο βγαζει 2.2 gb
Link to comment
Share on other sites

εμενα -ενω ειμαι σε αναμονη με την καταγγελια που εχω κανει- ειδα σημερα οτι ενω ειχα 406 mb υπολοιπο απο 750 τωρα ειναι 406 απο 2048!απο που βγηκαν τα 2048?διπλασιασμος των 750 δεν κανει 1.5 gb?

 

Δεν εγινε διπλασιασμος.

Το πηγαν στα 2GB.

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια τα 2.200 mb ισχυουν μου ειπε η υπαλληλος απο την μερα ανανεωσης του συμβολαιου και οχι απο την μερα που δειχνει το vodafone application εμενα η υπαλληλος μου ειπε οτι θα το εχω τυπικα απο τις 1/7 και σταδιακα υλοποιειται για αυτο βγαζει 2.2 gb

 

 

 

 

 

 

 

Δεν εγινε διπλασιασμος.

Το πηγαν στα 2GB.

ok ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε διπλασιασμος.

Το πηγαν στα 2GB.

εμενα πάλι πως πηγε στα 2798;;;:confused:

 

http://prntscr.com/3vlbwr

 

 

edit:

Η εταιρεία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 16 Ιουνίου 2014 διευρύνονται οι παροχές του προγράμματος Vodafone RED 1 για τους υφιστάμενους και νέους συνδρομητές και ενσωματώνονται τα ακόλουθα:

α) 1.250 ΜΒ περισσότερα, οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων θα ανέρχεται πλέον σε 2 GΒ

προστιθενται 1250ΜΒ, αρα οσοι ειχαμε 1500 παμε στα 2750 ΜΒ

 

Επισης ειδα οτι στον τελευταιο λογαριασμο μου, που προπληρωνω το παγιο απο 12/6 εως 11/7 δεν υπαρχει καποια αυξηση.

Αναμενω λοιπον να δω και τον επομενο...

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Το RED 1 επαγγελματικό απο ποτέ το έχεις;; Παίζει καμία τέτοια προσφορά αυτό τον καιρό σε αυτή τη τιμή;

 

Είμαι cosmokarta και μου έκαναν πρόταση για το απλό RED1 στα 34€ η στα 27,50€ αν το συνδυάσω με ακόμη μια γραμμή η με σταθερό, καλά ειναι η υπάρχει κάτι καλύτερο;

 

Απ τoν Oκτώβριο του 2013. Είχα κάνει αίτημα φορητότητας στη Cosmote και με κάλεσαν την επόμενη για προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

προστιθενται 1250ΜΒ, αρα οσοι ειχαμε 1500 παμε στα 2798ΜΒ

 

Επισης ειδα οτι στον τελευταιο λογαριασμο μου, που προπληρωνω το παγιο απο 12/6 εως 11/7 δεν υπαρχει καποια αυξηση.

Αναμενω λοιπον να δω και τον επομενο...

 

 

επιβεβαιώνω

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται ρε παιδιά να έχω φύγει από Vodafone για Cosmote στις 20/6/2014 και η Vodafone να μου στέλνει να πληρώσω λογαριασμό περιόδου χρήσης 20/06 - 19/07;

ME την αύξηση του 5ευρου, παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Περιόδου χρήσης ή πάγιο σε χρέωσε; Πάγιο είναι λογικά. Το οποίο δεν το πληρώνεις και τον επόμενο μήνα θα γίνει εκκαθάριση.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως πάνω πάνω γράφει περίοδος χρήσης: 20/5/2014 - 19/6/2014

Αλλά παρακάτω αναφέρει τα εξής :

 

Vodafone RED 1 - Internet 4Sharing 17/06/2014-19/06/2014 €0,00

Vodafone RED 1 Old 20/06/2014-19/07/2014 €48,78

Vodafone RED 1 - Internet 4Sharing 20/06/2014-19/07/2014 €4,06

Vodafone Προνομιακό για 'σένα - 14% 20/06/2014-19/07/2014 €-6,83

Έκπτωση Vodafone RED 1 Internet 4Sharing - 40% 20/06/2014-19/07/2014 €-1,62

Σύνολο παγίων €44,39

 

Τι κάνω τώρα εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνεις, θα βγει η εκκαθάριση στον επόμενο. Θα σε χρεώνει μόνο ό,τι επιπλέον του παγίου χρεώσεις είχες για 20/05-19/06 (αν είχες)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνεις, θα βγει η εκκαθάριση στον επόμενο. Θα σε χρεώνει μόνο ό,τι επιπλέον του παγίου χρεώσεις είχες για 20/05-19/06 (αν είχες)

 

Αυτό ισχύει σίγουρα δηλαδή, έτσι; Γιατί ήμουν έτοιμος να πάω να το πληρώσω για να μην έχω τίποτα τρεχάματα...

Βασικά θα πάω να πληρώσω τον προηγούμενο που έχει λήξει έτσι κι αλλιώς και θα αφήσω αυτόν για τον επόμενο μήνα με την εκκαθάριση, όπως είπες. Πάλι καλά ρε φίλε πάντως που μου το ανέφερες. Δεν είχα ιδέα τι θα μπορούσα να έκανα.

 

(Ερώτηση: αν εγώ το πλήρωνα, πώς θα μου τα έδινε πίσω η Vodafone; )

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πληρώσεις θα βγει ο επόμενος πιστωτικός και θα πρέπει να πας σε κατάστημα να δηλώσεις λογαριασμό τραπέζης να στα βάλουν.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα πληρώσεις θα βγει ο επόμενος πιστωτικός και θα πρέπει να πας σε κατάστημα να δηλώσεις λογαριασμό τραπέζης να στα βάλουν.

 

Σ΄ευχαριστώ φίλε μου.

Άρα το μόνο που έχω να κάνω τώρα είναι να πληρώσω τον προηγούμενο λογαριασμό και είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Mετα το νταβατζηλικι των 5 ευρω στο προγραμμα Red αποφασισα κι εγω με τη σειρα μου να προχωρησω σε διακοπη συμβολαιου με την εταιρεια γιατι ναι μεν ειναι ''νομιμο'' οπως ισχυριζονται βαση των ορων του συμβολαιου αλλα οτι ειναι νομιμο δεν ειναι και ηθικο και κανεις δεν μας υποχρωνει να δεχτουμε τετοιες πρακτικες,τα συμβολαια ναι μεν δεσμευουν αλλα ειναι και για να σπανε οταν οι οροι τους δεν ειναι θεμιτοι.Εκανα λοιπον το αιτημα διακοπης συμβολαιου μου λεει η υπαλληλος το λογο,της εξηγησα το λογο,μου λεει οτι πρεπει να εξοφλησω τον τρεχοντα λογαριασμο και να πληρωσω το ποσο της επιδοτησης που ειχα παρει για τη συσκευη....Εδω ομως διαφοροποιειτε το θεμα...εγω δεν πηρα συσκευη με τη μορφη επιδοτησης αλλα κανω χρηση της Υπηρεσιας Smartphone για ενα χρονο...που ορος μεσα στο συμβολαιο της υπηρεσιας ειναι οτι οταν παψει να ισχυει η υπηρεσια πριν τη ληξη της συμβασης ο κατοχος (δηλαδη εγω) εχω δυο επιλογες...Α.να επιστεψω τη συσκευη και να μην οφειλω τιποτα και Β. Αν κρατησω τη συσκευη να πληρωσω τη διαφορα με βαση καποιον συμψηφισμο της αξιας της συν τους μηνες που ηδη εχω πληρωσει....η υπαλληλος στο τμημα αποσυνδεσεων να μη δεχεται αυτο το πραγμα και να μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω το ποσο της επιδοτησης,με τα πολλα εφοσον κατανοησε οτι ποτε δεν πηρα ποσο εφαπαξ για επιδοτηση αλλα κανω χρηση υπηρεσιας που ειναι αλληλενδετη με το συμβολαιο με παρεπεμψε στο τμημα εξυπηρετησης εκει παλι τα ιδια ισχυρηστηκαν,οταν λοιπον τους ειπα να μου δωσουν ενα τηλ,Φαξ να τους στειλει ο δικηγορος μου τον ορο αυτο του συμβολαιου τοτε μπηκα στην αναμονη...η απαντηση?...να παω σε ενα καταστημα να παραδωσω τη συσκευη εφοσον ελεγχθει οτι ειναι σε καλη κατασταση και να δεν εχει φθορες που να επηρεαζουν τη λειτουργια της ωστε να φανει στο τμημα αποσυνδεσεων οτι δεν υπαρχει εκρεμοτητα με την ''επιδοτηση'' και να προχωρησει η διακοπη της συνδεσης....Με λιγα λογια οσοι εχετε αυτη την υπηρεσια smartphone για ενα χρονο δεν καταβαλετε ποσο επιδοτησης για διακοπη,απλα δινετε πισω τη συσκευη και δεν σας χρωστανε,δεν τους χρωστατε....τις επομενες μερες θα επισκεφθω το καταστημα να προχωρησει η διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο θεμα με τα εχτρα 5 ευρω νομιζω θα μπορουσε να κανει το πιο απλο......να κρατηση οπως εχει τους υπαρχων συνδρομητες μεχρι το τελος της δεσμευσης των συμβολαιων τους χωρις να αλλαξει κατι με τη δυνατοτητα να μεταβουν οσοι θελουν στο νεο RED1 με τα εχτρα 2GB και τα 5 ευρω με ή χωρις αναναιωση συμβολαιου...σιγα το πραγμα... τοσο δυσκολο ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο θεμα με τα εχτρα 5 ευρω νομιζω θα μπορουσε να κανει το πιο απλο......να κρατηση οπως εχει τους υπαρχων συνδρομητες μεχρι το τελος της δεσμευσης των συμβολαιων τους χωρις να αλλαξει κατι με τη δυνατοτητα να μεταβουν οσοι θελουν στο νεο RED1 με τα εχτρα 2GB και τα 5 ευρω με ή χωρις αναναιωση συμβολαιου...σιγα το πραγμα... τοσο δυσκολο ηταν?

 

Να σου πω, αν το έκαναν έτσι, εγώ μπορεί και να εμενα. Το νταβατζιλικι είναι που με χάλασε πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, αν το έκαναν έτσι, εγώ μπορεί και να εμενα. Το νταβατζιλικι είναι που με χάλασε πιο πολύ.

 

Mα αυτο ειναι που χαλασε πολυ κοσμο στη συγκεκριμενη κινηση,οτι εγινε με τροπο καθαρα εισπρακτικο κι οχι εστω με προσχημα την καλυτερη παροχη υπηρεσιων,γιατι δεν ερωτηθηκαν καν οι συνδρομοτες μονο λενε δημοσιευτηκε στο site,οχι βεβαια στην αρχικη σελιδα αλλα σε 3ο 4ο υπομενου στα δελτια τυπου,ουτε καν με ενα ενημερωτικο μηνυμα,τοσα μαζικα διαφημιστικα μας στελνουν.Γενικα ηταν ο ολος χειρισμος τους τυπου ''παμε να τους απρπαξουμε'' κι οποιος αντιδρασει οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ''τα πηρα'' που λενε στην αρχη ειδα το πραγμα λιγο διαφορετικα και θα παραμεινω τελικα χωρις ''ιστοριες'' Σκεφτηκα απλα οτι ακομη και με το νταβατζιλικι (να μην πω τιποτε χειροτερο) δεν θα βρω κατι αλλο που να με συμφερει με τοσα που μου δινει τουλαχιστον μεχρι την ληξη του συμβολαιου, μετα βλεπουμε αν και δεν νομιζω (σιγουρα δηλ) οτι θα με δουν ξανα στην εταιρια τους και ας εχω 20 χρονια σε αυτους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...