Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν ακυρωθει η αιτηση πχ λογω εγγυηησης το κινητο το παιρνεις δωρο; :)

 

Την πληρώνεις εξ ολοκλήρου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σιγα μη πληρωνα εγγυηση για να γινει η συνδεση...αν κανει βλακειες το καταστημα για να παρει τη συνδεση δε φταιει ο πελατης...και αντε κυνηγα τον να σου φερει πισω το κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ίσως και offtopic. Στην σύνδεση μου στην vodafone μπορώ να αιτηθώ ώστε εναν συγκεκριμένος αριθμός που με ενοχλεί συνεχώς να γίνει φραγή;;
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη πληρωνα εγγυηση για να γινει η συνδεση...αν κανει βλακειες το καταστημα για να παρει τη συνδεση δε φταιει ο πελατης...και αντε κυνηγα τον να σου φερει πισω το κινητο....

 

Νομίζω ότι μπορούν να σε κυνηγήσουν νομικά μετά... Δεν είμαι σίγουρος βέβαια...

 

Παιδιά μια ερώτηση ίσως και offtopic. Στην σύνδεση μου στην vodafone μπορώ να αιτηθώ ώστε εναν συγκεκριμένος αριθμός που με ενοχλεί συνεχώς να γίνει φραγή;;

 

Μπορείς και μέσω καταστήματος και μέσω της συσκευής σου... Μέσω της συσκευής σου πας στις Ρυθμίσεις Κλήσεων και προσθέτεις τον αριθμό (κάπου θα λέει για αριθμούς που θα φράζονται)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορούν να σε κυνηγήσουν νομικά μετά... Δεν είμαι σίγουρος βέβαια...

 

 

 

Μπορείς και μέσω καταστήματος και μέσω της συσκευής σου... Μέσω της συσκευής σου πας στις Ρυθμίσεις Κλήσεων και προσθέτεις τον αριθμό (κάπου θα λέει για αριθμούς που θα φράζονται)

 

Ευχαριστώ πολύ αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο. Εχω xperia Arc S. Προς το παρόν το εχω με προγραμμα blacklist αλλα δεν με εξυπηρετεί. Θα παω μια βόλτα στην vodafone αυριο μαλλον

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορουν να σε κυνηγησουν γιατι δεν υπεγραψες συμβολαιο..το αιτημα φορητοτητας δε τους καλυπτει..
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορουν να σε κυνηγησουν γιατι δεν υπεγραψες συμβολαιο..το αιτημα φορητοτητας δε τους καλυπτει..

 

Εντάξει είπα δεν ξέρω σίγουρα... αλλά μήπως η αποδοχή της συσκευής συνεπάγεται αυτομάτως αποδοχή του συμβολαίου? Λέω βρε παιδί μου... :confused:

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν συσκευή πριν υπογράψεις συμβόλαιο .

Οι συσκευές δεν δίνονται δωρεάν ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο. Εχω xperia Arc S. Προς το παρόν το εχω με προγραμμα blacklist αλλα δεν με εξυπηρετεί. Θα παω μια βόλτα στην vodafone αυριο μαλλον

 

Δεν νομιζω να ναι αναγκη να κατεβασει; ξενη εφαρμογη. Στο s2 τουλαχιστον δεν χρειαστηκε... Δοκιμασε να βαλεις το 30 μπροστα απο το νουμερο που σε καλει για να το μπλοκαρει. πχ 30694xxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν συσκευή πριν υπογράψεις συμβόλαιο .

Οι συσκευές δεν δίνονται δωρεάν ....

 

 

 

ακριβως ετσι ειναι και το λεω επιδει πηγα για φορητοτητα την πεμπτη! υπογραφεις και δινει την συσκευη και μετα απο λιγο γινετε και η φορητοτητα! το κανουν ετσι για να μην μπορεις να αλλαξεις γνωμη μετα λογικα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτας το λογαριασμο σου θα το ειχες δει.. Πριν 20 μερες περιπου νομιζω εγινε..

Φυσικα και κοιταω το λογαριασμο μου. Αλλα αν εγινε πριν κανενα 20μερο θα εμφανιζεται στο λογαριασμο που θα μου ερθει τωρα. Τελος παντων, εγω βλεποντας οτι εχω ολα τα 500mb θεωρησα οτι ισχυει και για μας του unlimited τα δωρεαν mb γα τη μεγαλη εβδομαδα που εβγαλε η Vodafone.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπογράφεις χαρτί το οποίο αναφέρει τα στοιχεία σου τα στοιχεία της συσκευής και το κόστος της ακόμα και την επιδότηση που παίρνεις και πόσο είναι το ποσό που πληρώνεις αν βγαίνει διαφορά.

 

Αλλά ακόμα και αν ακυρωθεί αρχικά η αίτηση σου και δεν έχει καμία ευθύνη (πχ αν δεν κάνεις παζάρια με την άλλη εταιρία ώστε να σου ακυρώνουν εσκεμμένα την αίτηση ) υπάρχει τμήμα που ασχολείται με την υποβολή εκ νέου της αίτησης σου .

Link to comment
Share on other sites

σου δινουν την συσκευη που θες εκεινη την ωρα ωστε να μην μπορεσεις μετα να κανεις παζαρια με την αλλη εταιρια!(αφου πηρες την συσκευη μετα τι? θα την επιστρεψεις? )
Link to comment
Share on other sites

σου δινουν την συσκευη που θες εκεινη την ωρα ωστε να μην μπορεσεις μετα να κανεις παζαρια με την αλλη εταιρια!(αφου πηρες την συσκευη μετα τι? θα την επιστρεψεις? )

 

μετά το μόνο που σε σωζει ειναι να κανει αλλαγη σε καποια χρεωση η voda ωστε να σπασεις το συμβολαιο ''αζημίως''...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι και το λεω επιδει πηγα για φορητοτητα την πεμπτη! υπογραφεις και δινει την συσκευη και μετα απο λιγο γινετε και η φορητοτητα! το κανουν ετσι για να μην μπορεις να αλλαξεις γνωμη μετα λογικα!

 

Δηλ. θέλεις να πεις πως λειτούργει η γραμμή σου την ίδια μέρα;;; Πέμπτη έκανες την αίτηση και στη διάρκεια της ημέρας είχες ενεργοποιηθεί σε αυτούς;;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. θέλεις να πεις πως λειτούργει η γραμμή σου την ίδια μέρα;;; Πέμπτη έκανες την αίτηση και στη διάρκεια της ημέρας είχες ενεργοποιηθεί σε αυτούς;;;

 

 

δεν ενεργοποιηθηκε αμεσως η γραμμη μου απλα μου εβγαλαν εκεινη την στιγμη την επιδοτηση και εδωσα κατι παραπανω για να παρω ττην συσκευη που ηθελα! δηλαδη εκανα την φορητωτητα πηρα την συσκευη μου την ιδια στιγμη και απλα περιμενω να γινει η αλλαγη του δυκτιου τωρα μονο!πιστευω το κανουν ετσι ωστε να μην μπορεις να αλλαξεις γνωμη μετα γιατι σε δεσμευει με την συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, αν εχω απληρωτους 2 μηνες, μπορω να κανω διακοπη και να πληρωνω μετα τα χρωστούμενα?

εννοω να κανω τη διακοπη να μην τρεχουν τα μηνιατικα και να τους τα δωσω μετα οτι περισσευει.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, αν εχω απληρωτους 2 μηνες, μπορω να κανω διακοπη και να πληρωνω μετα τα χρωστούμενα?

εννοω να κανω τη διακοπη να μην τρεχουν τα μηνιατικα και να τους τα δωσω μετα οτι περισσευει.

 

Πρακτικα οχι, απο οτι ξερω ζητανε να πληρωθουν ολοι οι λογαριασμοι.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

ποσο κανει μια micro sim απο την vodafone?

 

5 Ευρώ ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα απς σε ένα κατάστημα και θα τους πείς ότι θέλεις να αλλάξεις την κάρτα σου σε micro-sim

Φυσικά κρατάς τον αριθμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην βοντα γύρω στα 10 χρόνια, την τελευταία επιδότηση/ανανέωση συμβολαίου την έκανα Χριστούγεννα του 2009 και απλά μέχρι τώρα πλήρώνω κανονικά χώρις να έχω χρησιμοποιήσει την (ελεεινή) επιδότηση τους. Τόσο καιρό έπαιρνα μία μέιωση παγίου γύρω στα 3 ευρώ αυτόματα κάθε μήνα. Το τελευταίο διάστημα αυτό έχει καταργηθεί. Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών και με ενημέρωσε ότι μπορώ να ενεργοποιήσω πάλι την μείωση απο το myaccount, κάνω login επιλέγω έκπτωση παγίου και προς μεγάλη έκπληξη βλέπω ότι το πάγιο μου δεν μπορεί να μειωθεί! Οι τύποι είναι αστείοι. Μου δίνουν 40 ευρώ επιδότηση και μου κατάργησαν και την μείωση παγίου! Αυτό είναι μάλλον η επιβράβευση για τα 10 χρόνια στην vodafone!!!! Τι τρομερά ολιγοπώλια έχουν στήσει οι π@#$%δες! Στην Αγγλία που ξέρω από προσωπική εμπειρία παίρνεις 1000 λεπτά , 1000 σμς και δωρεάν top συσκευή με 35 λίρες/μήνα, με το μέσο μεροκάματο να απέχει κατα πολύ απο το δικό μας , και αυτοί εδώ σε λίγο θα μου ζητήσουν να τους στήσω κ@#$λο!

 

Λαμόγια παντού!!

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...