Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μετα τι ? σε διακοπτουν κι εισαι στο σκοταδι ? η θα πρεπει ηδη να εχεις φροντισει για την επομενη μερα ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Και μετα τι ? σε διακοπτουν κι εισαι στο σκοταδι ? η θα πρεπει ηδη να εχεις φροντισει για την επομενη μερα ?

 

θελει ενα μηνα η διακοπη. Εντωμεταξυ αρχιζουν τα τηλεφωνα απο την εταιρια και οι διαπραγματευσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση για τη διαδικασία φορητότητας:

 

Ακόμα κι αν έχω στείλω δικαιολογητικά, ταυτότητες κλπ, η διαδικασία μπορεί να κοπεί μέχρι να υπογράψω συμβόλαιο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση για τη διαδικασία φορητότητας:

 

Ακόμα κι αν έχω στείλω δικαιολογητικά, ταυτότητες κλπ, η διαδικασία μπορεί να κοπεί μέχρι να υπογράψω συμβόλαιο, σωστά;

 

αν δεν υπογραψεις δεν ισχυει τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το vodafone together υπαρχει ακομα?2 νουμερα σε μια καρτα δηλ.

ευχαριστω

 

ναι υπαρχει ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ηρθε το πακετο φορητοτητας στην κουριερ απο την Wind κι η Voda εκανε την ανηξερη ,δεν ειχαν λεει καμια αιτηση κτλ ..τεσπα οπως και να'χει 15 χρονια εκει δεν ηθελα να φυγω για πενταροδεκαρες ,με δικη μου πρωτοβουλια καλεσα το 1227 και μου προσφεραν εκπτωση στο παγιο 30% με δεσμευση 30 μερων μονο και το ξαναβλεπω παλι ,με 199 ευρω πηρα και το SE Neo V κι ειμαι οκ

Δυσκολοι καιροι ..το εμαθαν και οι εταιριες το κολπο της φορητοτητας και κανουν τις παπιες ,ουτε συνεταιροι να ητανε ..η μαλλον ειναι ???:O

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει ακομα

ΟΧΙ δεν υπάρχει ακόμα. Εχει σταματήσει η εμπορική διάθεση, το κρατάνε όσοι το είχαν μόνο.

 

Διακοπή εμπορικής διάθεσης της υπηρεσίας Vodafone 2gether.

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τη Δευτέρα 28/11/2011 σταματάει η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας Vodafone 2gether σε νέους συνδρομητές. Η Vodafone διατηρεί ένα ικανό αριθμό αποθέματος για τις περιπτώσεις των πελατών που ήδη χρησιμοποιούν την υπηρεσία και που για λόγους απώλειας ή βλάβης της κάρτας τους θα χρειαστούν αντικατάσταση. Ενημερώνουμε ότι η κάλυψη των αναγκών αντικατάστασης των καρτών Vodafone 2gether θα είναι εφικτή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων”

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ηρθε το πακετο φορητοτητας στην κουριερ απο την Wind κι η Voda εκανε την ανηξερη ,δεν ειχαν λεει καμια αιτηση κτλ ..τεσπα οπως και να'χει 15 χρονια εκει δεν ηθελα να φυγω για πενταροδεκαρες ,με δικη μου πρωτοβουλια καλεσα το 1227 και μου προσφεραν εκπτωση στο παγιο 30% με δεσμευση 30 μερων μονο και το ξαναβλεπω παλι ,με 199 ευρω πηρα και το SE Neo V κι ειμαι οκ

 

Και εγώ κάλεσα το 1227 για μετατροπή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό και μου έδωσαν αμέσως έκπτωση 30 %.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν και πότε θα διαθέτει η Vodafone το Sony Xperia S στα καταστήματα?
Απ'οσο εχω διαβασει στο φορουμ δεν θα το φερει καθολου ,δεν ξερω για τα υπολοιπα Sony U,P,Sola etc ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις τωρα τελευταια νεα συνδεση σε επαγγελματικα προγραμματα vodafone?τι παιζει απο επιδοτησεις συσκευων?και επισης μπορω να εχω προγραμμα Ιδιωτη αλλα να ειναι σε επαγγελματικο αφμ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις τωρα τελευταια νεα συνδεση σε επαγγελματικα προγραμματα vodafone?τι παιζει απο επιδοτησεις συσκευων?και επισης μπορω να εχω προγραμμα Ιδιωτη αλλα να ειναι σε επαγγελματικο αφμ?

ευχαριστω

 

Όταν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ μπορείς να βάλεις όποιο πρόγραμμα ιδιώτη θέλεις, το οποίο να είναι εμπορικά διαθέσιμο.

 

Κάτι, ελαφρώς άσχετο: http://forum.vodafone.net.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Προχθές ανανέωθηκε ο χρόνος ομιλίας μου και μαζί ανανεώθηκε και ο όγκος δεδομένων, ο οποίος είχε ανανεωθεί πρώτη του μηνός. Έχει αλλάξει κάτι στο κάθε πότε ανανεώνεται ο όγκος;

 

Και κάτι ακόμα.

Διαβάζω εδώ και πολύ καιρό για την φορητότητα. Λήγει το συμβόλαιο μου (2 χρόνια συνδρομητης) unlimited60 έχω και 2 broadband συνδέσεις η μία δεν έχει κλείσει χρόνο. Θέλω να πάω στην cosmote αλλά εκεί, έχω ήδη 5 συμβόλαια στο όνομα μου (τα χειρίζονται κάποιοι συνεργάτες μου) και θα μου ζητήσει η cosmote εγγύηση 150€ . Αν κάνω απλα την αίτηση στην cosmote η vodafone το βλεπει αμέσως ή πρέπει να μπω σε διαδικασία να δώσω την εγγύηση;; Αν η cosmote με κάνει καλύτερη προσφορά φυσικά θα πάω εκεί δίνοντας και την εγγύηση.

ευχαριστώ.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Προχθές ανανέωθηκε ο χρόνος ομιλίας μου και μαζί ανανεώθηκε και ο όγκος δεδομένων, ο οποίος είχε ανανεωθεί πρώτη του μηνός. Έχει αλλάξει κάτι στο κάθε πότε ανανεώνεται ο όγκος;

 

Και κάτι ακόμα.

Διαβάζω εδώ και πολύ καιρό για την φορητότητα. Λήγει το συμβόλαιο μου (2 χρόνια συνδρομητης) unlimited60 έχω και 2 broadband συνδέσεις η μία δεν έχει κλείσει χρόνο. Θέλω να πάω στην cosmote αλλά εκεί, έχω ήδη 5 συμβόλαια στο όνομα μου (τα χειρίζονται κάποιοι συνεργάτες μου) και θα μου ζητήσει η cosmote εγγύηση 150€ . Αν κάνω απλα την αίτηση στην cosmote η vodafone το βλεπει αμέσως ή πρέπει να μπω σε διαδικασία να δώσω την εγγύηση;; Αν η cosmote με κάνει καλύτερη προσφορά φυσικά θα πάω εκεί δίνοντας και την εγγύηση.

ευχαριστώ.

 

το πιο πιθανον να σου ζητησουν εγγυηση. Εγω, στη θεση σου, θα με χαλουσε να μου ζητανε εγγυηση, απο τη στιγμη που ηδη εχω 5 συμβολαια σε αυτους. Προσωπικη μου αποψη, θα επαιρνα και τα 5 συμβολαια και θα πηγαινα αλλου. Και οι 3 εταιριες εχουν μεγαλη μειωση στα συμβολαια (=μεγαλη αναγκη απο νεα συμβολαια) και δεν πιστευω να τους 'παιρνει' να ζητανε και εγγυησεις...

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανον να σου ζητησουν εγγυηση. Εγω, στη θεση σου, θα με χαλουσε να μου ζητανε εγγυηση, απο τη στιγμη που ηδη εχω 5 συμβολαια σε αυτους. Προσωπικη μου αποψη, θα επαιρνα και τα 5 συμβολαια και θα πηγαινα αλλου. Και οι 3 εταιριες εχουν μεγαλη μειωση στα συμβολαια (=μεγαλη αναγκη απο νεα συμβολαια) και δεν πιστευω να τους 'παιρνει' να ζητανε και εγγυησεις...

 

Είναι προφανές ότι δεν έχεις καταλάβει τον λόγο που η Cosmote του ζητάει εγγύηση.

 

 

καλησπέρα! Προχθές ανανέωθηκε ο χρόνος ομιλίας μου και μαζί ανανεώθηκε και ο όγκος δεδομένων, ο οποίος είχε ανανεωθεί πρώτη του μηνός. Έχει αλλάξει κάτι στο κάθε πότε ανανεώνεται ο όγκος;

 

Και κάτι ακόμα.

Διαβάζω εδώ και πολύ καιρό για την φορητότητα. Λήγει το συμβόλαιο μου (2 χρόνια συνδρομητης) unlimited60 έχω και 2 broadband συνδέσεις η μία δεν έχει κλείσει χρόνο. Θέλω να πάω στην cosmote αλλά εκεί, έχω ήδη 5 συμβόλαια στο όνομα μου (τα χειρίζονται κάποιοι συνεργάτες μου) και θα μου ζητήσει η cosmote εγγύηση 150€ . Αν κάνω απλα την αίτηση στην cosmote η vodafone το βλεπει αμέσως ή πρέπει να μπω σε διαδικασία να δώσω την εγγύηση;; Αν η cosmote με κάνει καλύτερη προσφορά φυσικά θα πάω εκεί δίνοντας και την εγγύηση.

ευχαριστώ.

 

Ναι, πλέον ανανεώνεται μαζί με τον χρόνο ομιλίας και ο όγκος δεδομένων.

 

Αν δουν από VF την αίτηση φορητότητας προφανώς και θα σε πάρουν τηλέφωνο πριν δώσουν την έγκριση, άρα μπορείς να πετύχεις καλές εκπτώσεις(της τάξης του 45-50%)

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την υπηρεσία απόρριψης εισερχόμενων κλήσεων με απόκρυψη την οποία είναι αναγκασμένα τα δίκτυα να παρέχουν και μέχρι στιγμής την δίνει μόνο η κοσμοτέ, θα τη δώσει ποτέ το δίκτυο με τις... τεράστιες επενδύσεις σε δίκτυο; Τί να κάνουμε, πρέπει να δίνουν και μερικές υπηρεσίες από τις οποίες δεν βγάζουν χρήματα. Αλλά ξέχασα, το ταλληροφονικό δίκτυο με τα... λάθη συστήματος δεν δίνει προτεραιότητα σε τέτοιες υπηρεσίες! :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω επιδοτηση στα 110€ για 18 μηνες απο cosmote με παγιο στα 46€ και ειμαι συνδρομητης παρα πολλα χρονια! ετσι πηγα στην vodafone για φορητοτητα και μου δινουν σε παρομοιο προγραμμα με 41€ παγιο επιδοτηση 175€ για 18 μηνες!

δεν εχω κανει ακομα ομως την αιτηση φορητοτητας! θελω να ρωτησω αν την κανω απο το καταστημα υπογραφω τπτ? επισης θα με παρει η cosmote για να αντιπροταση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω επιδοτηση στα 110€ για 18 μηνες απο cosmote με παγιο στα 46€ και ειμαι συνδρομητης παρα πολλα χρονια! ετσι πηγα στην vodafone για φορητοτητα και μου δινουν σε παρομοιο προγραμμα με 41€ παγιο επιδοτηση 175€ για 18 μηνες!

δεν εχω κανει ακομα ομως την αιτηση φορητοτητας! θελω να ρωτησω αν την κανω απο το καταστημα υπογραφω τπτ? επισης θα με παρει η cosmote για να αντιπροταση?

 

Ειναι καθαρα στον χειρισμο που θα κανει το καταστημα. Αν δεν σε βαλει να υπογραψεις η να παραλαβεις κατι τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα και περιμενεις αντιπροταση απο Cosmote. Υπαρχει βεβΑΙΑ το ενδεχομενο να μην σε παρει ποτε η Cosmote. Δοκιμαζεις

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω επιδοτηση στα 110€ για 18 μηνες απο cosmote με παγιο στα 46€ και ειμαι συνδρομητης παρα πολλα χρονια! ετσι πηγα στην vodafone για φορητοτητα και μου δινουν σε παρομοιο προγραμμα με 41€ παγιο επιδοτηση 175€ για 18 μηνες!

δεν εχω κανει ακομα ομως την αιτηση φορητοτητας! θελω να ρωτησω αν την κανω απο το καταστημα υπογραφω τπτ? επισης θα με παρει η cosmote για να αντιπροταση?

 

Φυσιολογικά, θα σε καλέσουν από Cosmote να σε ρωτήσουν για ποιον λόγο θες να αλλάξεις πάροχο. Εκεί θα διαπραγματευτείς για την επιδότηση. Υπάρχει πάντα όμως το ρίσκο να μην σε καλέσουν, οπότε να γίνει κανονικά η φορητότητα σε Vodafone. Πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση σκέψου κατά πόσο σε συμφέρει για μερικά ψωρο-ευρώ να αλλάξεις πάροχο.;)

Link to comment
Share on other sites

παδια πρεπει να το καταλαβαν και να τα σταματησαν αυτα γιατι πηγα στην vodafone να κανω φορητοτητα απο cosmote και σου βγαζουν εκεινη την στιγμη την επιδοτηση και σου δινουν την συσκευη! και υπογραφεις κι ολα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πλέον ανανεώνεται μαζί με τον χρόνο ομιλίας και ο όγκος δεδομένων.

Αυτό από πότε γίνεται; Με το που το έγραψες το κοίταξα και εγώ και πραγματικά μου έχει ανανεωθεί και ο όγκος δεδομένων μου (κάθε 11 του μήνα ανανεώνονταν τα λεπτά ομιλίας - Unlimited 50 έχω). Και τέλος πάντων, για διαφημίσεις μια χαρά στέλνουν μηνύματα. Ένα μήνυμα για αυτήν την ενημέρωση δεν μπορούσαν να στείλουν;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από πότε γίνεται; Με το που το έγραψες το κοίταξα και εγώ και πραγματικά μου έχει ανανεωθεί και ο όγκος δεδομένων μου (κάθε 11 του μήνα ανανεώνονταν τα λεπτά ομιλίας - Unlimited 50 έχω). Και τέλος πάντων, για διαφημίσεις μια χαρά στέλνουν μηνύματα. Ένα μήνυμα για αυτήν την ενημέρωση δεν μπορούσαν να στείλουν;

 

Αν κοιτας το λογαριασμο σου θα το ειχες δει.. Πριν 20 μερες περιπου νομιζω εγινε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...