Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να ζητήσω μετά το πέρας του προβλεπόμενου χρόνου του συμβολαίου να μην είναι εφικτή η πραγματοποίηση κλήσεων; Έχω το ευέλικτο 45, μετά το πέρας των 280 λεπτών ή των 662 μηνυμάτων να μην μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις, ούτε να στείλω μηνύματα. Γίνεται;

Πριν από ΠΟΛΛΑ (12-13) χρόνια που δούλευα σε ένα μαγαζί της Voda θυμάμαι ότι μπορούσες να ορίσεις ανώτατο όριο λογαριασμού που θα δεχθείς να πληρώσεις (πολύς κόσμος όριζε τις 50.000 δρχ) και η voda σε έκοβε μετά, αν και δεν ήταν τόσο ακριβές (αργούσαν 1-2 ημέρες να σε κόψουν).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παντως εγω ζητησα να γινει διακοπη γιατι περιμενα καιροοο να ληξει το συμβολαιο μου. Δε δεχομαι να εχω κλειδωμενο tethering στο iphone . Μου προτειναν 40% δε δεχτηκα, με πηραν πριν ειπαν 55% σε οτι παγιο θελω, δε δεχτηκα, ειπα δεν ειναι οικονομικος ο λογος και αυτα.

 

Απο τη μια οφειλω να πω οτι τα παιδια που καλεσαν ηταν ευγενεστατα. Απο την αλλη κανεις στα 2 τηλεφωνηματα δε γνωριζε τι εστι tethering :)

 

Εαν τα φετινα τους unlimited δεν ηταν τοσο χειροτερα σε σχεση με τα περσινα και εαν δεν ειχαν κλειδωμενο tethering δεν ειχα κανενα προβλημα να μεινω. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ζητήσω μετά το πέρας του προβλεπόμενου χρόνου του συμβολαίου να μην είναι εφικτή η πραγματοποίηση κλήσεων; Έχω το ευέλικτο 45, μετά το πέρας των 280 λεπτών ή των 662 μηνυμάτων να μην μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις, ούτε να στείλω μηνύματα. Γίνεται;

 

Μόνο η WIND το παρέχει αυτό στα WIND To All ή διαφορετικά κοιτάς για καρτοσύνδεση...

Δεν μπορείς να βάλεις φραγή στα συμβόλαια

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ζητησα να γινει διακοπη γιατι περιμενα καιροοο να ληξει το συμβολαιο μου. Δε δεχομαι να εχω κλειδωμενο tethering στο iphone . Μου προτειναν 40% δε δεχτηκα, με πηραν πριν ειπαν 55% σε οτι παγιο θελω, δε δεχτηκα, ειπα δεν ειναι οικονομικος ο λογος και αυτα.

 

Απο τη μια οφειλω να πω οτι τα παιδια που καλεσαν ηταν ευγενεστατα. Απο την αλλη κανεις στα 2 τηλεφωνηματα δε γνωριζε τι εστι tethering :)

 

Εαν τα φετινα τους unlimited δεν ηταν τοσο χειροτερα σε σχεση με τα περσινα και εαν δεν ειχαν κλειδωμενο tethering δεν ειχα κανενα προβλημα να μεινω. Κριμα.

 

μπορείς να κάνεις jailbreak και με το MyWi να χρησιμοποιείς usb, wifi και bluetooth tethering...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σας κουρασω πολυ παιδια.λοιπον,το μηνα κανω λογαριασμους 100 εως 170 ευρω!

παω να δω την επιδοτηση μου για δυο νουμερα στη voda και μου λενε 150 ε:lol::lol:οκ,λοιπον κανω ολα τα προβλεπομενα και να μην πολυλογω παιρνω...30 ευρω διοτι ειναι το καλυτερο που μπορουν να κανουν!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι γελοιο!

δεν μασαω ομως και πηγαινω απο καταστημα voda και τους εκθετω τα επιχειρηματα μου!

8 χρονια στην vodafone,παντοτε στην ωρα τους οι λογαριασμοι και το μεγιστο επιχειρημα μου και αληθινο οτι εχω προσφορα απο cosmote για 407 ε επιδοτηση!και με ονομα και τηλ επικοινωνιας!!!

 

τι αλλο να κανω ρε παιδια??

ας οψεται που θελω το optimus 2x παση θυσια,αλλιως θα επαιρναν και εκεινοι κατι απο μενα!

λοιπον,με τα τωρινα δεδομενα και το τσεκουρωμα στις επιδοτησεις,τι αλλο μπορω να κανω?φορητοτητα?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα επιχειρημάτων , Απλά κάνε φορητότητα , και θα σε πάρουν για αντιπροσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , μόνο φορητότητα έπρεπε να κάνεις και τίποτα άλλο!

Όταν σε πάρουν πίσω μην τους πεις τίποτα παρά μόνο την προσφορά του ανταγωνισμού.

Το έκανα πάλι την Τρίτη και σε 1-2 ώρες με πήραν και 3πλασίασαν το ποσό.

Όσο πιο πολύ δείχνεις αποφασισμένος και αδιάφορος ,κερδίζεις.

Link to comment
Share on other sites

να παω στην cosmote παιδια κατευθειαν και να πω οτι θελω να μεταφερθω εκει??

και αυτη η cosmote να μην φερνει το optimus :chair::shoot:

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι και εγω μιας και τωρα ηρθε ο πρωτος λογαριασμος απο βοντα. εγω κανει σε οικογενειακο πακετο 2 vodafone unlimited 25 με επιπλεον εκπτωση και στα 2,δηλαδη στα 17 € περιπου το καθενα παγιο.βλεπω στον αναλυτικο λογαριασμο σημερα και ειναι ως εξης οι χρεωσεις:

Πάγια Αξία προ Φ.Π.Α. σε €

Vodafone Unlimited 25 01/03/2011 31/03/2011 20,32

Επιστροφή Παγίων -4,06

Σύνολο 16,26

Χρεώσεις Επικοινωνίας Επιπλέον του Παγίου Αξία προ Φ.Π.Α. σε €

Χρεώσεις επικοινωνίας 0,00

Σύνολο 0,00

Άλλες Εκπτώσεις / χρεώσεις Αξία προ Φ.Π.Α. σε €

Φόρος Κινητής Τηλεφωνίας 1,95

Σύνολο 1,95

ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΦΠΑ: € 18,21

ΣΥΝΟΛΟ Φ.Π.Α. 23% : € 4,19

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ: € 22,40

 

Για την Vodafone πληρώνετε: € 16,26

Για φόρους πληρώνετε: € 6,14

 

Και ρωταω γιατι τοσοι πολλοι φοροι?? ειναι λογικο αυτο?? οπως και στο αλλο νουμερο επειδη χρεωθηκε επιπλεον 10 € του παγιου λογω παραπανω κλησεων οι φοροι ειναι 10€ εκει.Πειτε μου παρακαλω αν ειναι λογικο αυτο με τοσους πολλους φορους

Link to comment
Share on other sites

Για την Vodafone πληρώνετε: € 16,26

Για φόρους πληρώνετε: € 6,14

 

 

Ωραία τα έχει κάνει να φαίνονται...

Ουσιαστικά το πάγιο στη VODAFONE είναι 16,26€ δηλ. αυτά τα λεφτά παίρνει η εταιρία χωρίς το ΦΠΑ και τα τέλη κινητής τηλεφωνίας...

 

16,26 x 1,23 =19,99€ πάγιο με ΦΠΑ

 

19,99 x 1,12 =22,40€ πάγιο με ΦΠΑ και φόρους κινητής

 

Μα VODAFONE δεν με νοιάζει πόσα παίρνεις εσύ (16,26€) αλλά πόσα πληρώνω εγω (22,40€)

 

Ισχύει για όλες τις εταιρίες απλώς μου άρεσε η επεξήγηση του λογαρισμού...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι και εγω μιας και τωρα ηρθε ο πρωτος λογαριασμος απο βοντα. ...

Και ρωταω γιατι τοσοι πολλοι φοροι?? ειναι λογικο αυτο?? οπως και στο αλλο νουμερο επειδη χρεωθηκε επιπλεον 10 € του παγιου λογω παραπανω κλησεων οι φοροι ειναι 10€ εκει.Πειτε μου παρακαλω αν ειναι λογικο αυτο με τοσους πολλους φορους

Στην Ελλάδα ο Φ.Π.Α είναι 23% , δεν γνωρίζω αν είναι λογικό ή όχι , αλλλά σε όλα σχεδόν τα ήδη που αγοράζουμε πληρώνουμε 23% Φ.Π.Α.

Επιπλέον στην κινητή τηλεφωνία υπάρχει και ένας ακόμα φόρος, που λέγεται Τέλος κινητής τηλεφωνίας

Για λογαριασμούς μέχρι 50 ευρώ (χωρίς Φ.Π.Α) είναι 12% , για μεγαλύτερους λογαριασμούς μεγαλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που χρησιμοποιήσω την επιδοτηση μου και αλλαξω προγραμμα θα παρω και την εκπτωση που δινεται αν αγορασεις το κινητο σε καποιο προγραμμα ξεχωρα απο την επιδοτηση που μου δινει η βοντα?

 

Και κατι ακομα στο σαιτ της βοντα βλεπω πως μονο στο iphone σου δινει την δυνατοτητα να υπογραψεις συμβολαιο διαρκειας 18 μηνων (χαμηλοτερη τιμη αγορας)!Αυτο δεν ισχυει και για τις υπολοιπες συσκευες? δηλαδη οταν ερθει το optimus 2x δεν θα εχω την δυνατοτητα να υπογραψω μεγαλυτερης διαρκειας συμβολαιο για να το παρω σε πιο χαμηλη τιμη?

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.το ρωτησα κι εγω αυτο,αλλα ισχυει μονο για iphone!!

 

παιδια,στην ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ χειροτερη περιπτωση...γινεται διακανονισμος δηλαδη να προσαυξησεις το υπολοιπο ποσο στους επικειμενους λογαριασμους?:p

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αναρωτιέμαι αν δουλεύει πάντα έτσι το πράγμα, αν δηλαδή επικοινωνούν πάντα μαζί σου προκειμένου να δούν για ποιο λόγο θέλεις να φύγεις (και να ζητήσεις επιπλέον επιδότηση). Δεν υπάρχει το ρίσκο να προχωρήσει η αίτηση φορητότητας και τελικά να αλλάξεις δίκτυο χωρίς να υπάρχει επικοινωνία απο τη Vodafone? Και αν τελικά υπάρχει αποτέλεσμα πως ακυρώνεις την αίτηση φορητότητας?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αναρωτιέμαι αν δουλεύει πάντα έτσι το πράγμα, αν δηλαδή επικοινωνούν πάντα μαζί σου προκειμένου να δούν για ποιο λόγο θέλεις να φύγεις (και να ζητήσεις επιπλέον επιδότηση). Δεν υπάρχει το ρίσκο να προχωρήσει η αίτηση φορητότητας και τελικά να αλλάξεις δίκτυο χωρίς να υπάρχει επικοινωνία απο τη Vodafone? Και αν τελικά υπάρχει αποτέλεσμα πως ακυρώνεις την αίτηση φορητότητας?

 

κατα 99,99999% σε περνουν τηλεφωνο. Το κανω 4 χρονια με τη Voda και εχω γλιτωσει τρελα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο με αίτηση φορητότητας μπορείς να εξασφαλίσεις κάτι καλύτερο. Αν δεν επικοινωνήσουν μαζί σου απλά θα αλλάξεις δίκτυο οπότε πρόσεξε ποιό θα επιλέξεις! :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο με αίτηση φορητότητας μπορείς να εξασφαλίσεις κάτι καλύτερο. Αν δεν επικοινωνήσουν μαζί σου απλά θα αλλάξεις δίκτυο οπότε πρόσεξε ποιό θα επιλέξεις! :)

 

Μπορείς και να ακυρώσεις τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Η απλα να μην εισαι στο ραντεβου με τον κουριερ... Κριμα για το παλικαρι βεβαια, αλλα απο το να σε βρει, καλυτερα να μην εισαι εκει!!!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πράγματα αυτά, κύριοι.Όταν κάνουμε κάτι, να έχουμε την ευθύνη των πράξεων μας και όχι να κρυβόμαστε από τους κακόμοιρους τους κούριερ.Αν παίξαμε και χάσαμε, αποδεχόμαστε την ήττα.

 

Στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

2,5 φορές το ποσό που δώσανε αρχικά; Τους είπες πόσο σου προσφέρει η Cosmote;

 

 

στην αρχή ναι, αλλά δεν ίδρωσε το αυτί τους...

όταν έπεσε αίτηση στην κοσμοτέ με πήραν το ίδιο απόγευμα τηλ για προσφορά... τους είπα τι ήθελα και την επόμενη μέρα μου το δώσαν + 10% σε κάθε ένα από τα 3 νούμερα...:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βρηκα κατι αντιστοιχο στις τελευταιες σελιδες,ουτε στο επισημο site,υπαρχει τροπος να βλεπουμε ποσα λεπτα μας μενουν απο τα δωρεαν λεπτα που εχουμε καθε μηνα για ολους.Οχι για τα 1500 ' προς vodafone ,αλλα τα δωρεαν προς λοιπους...Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις κενό μήνυμα στο 1284.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που χρησιμοποιήσω την επιδοτηση μου και αλλαξω προγραμμα θα παρω και την εκπτωση που δινεται αν αγορασεις το κινητο σε καποιο προγραμμα ξεχωρα απο την επιδοτηση που μου δινει η βοντα?

 

Γινεται καποιος να μου απαντησει σε αυτο το ερωτημα επειδη δεν πηρα καποια απαντηση?:lost::lost:

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Γινεται καποιος να μου απαντησει σε αυτο το ερωτημα επειδη δεν πηρα καποια απαντηση?:lost::lost:

 

Κάνε αίτηση φορητότητας να ανέβει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ρωταω,αν πας τωρα να κανεις νεα συνδεση παιρνεις και καποια εκπτωση σε καθε συσκευη αναλογη του προγραμματος που θα επιλεξεις! Στην περιτωση που εισαι ηδη συνδρομητης και επανυπογραψεις νεο συμβολαιο παιρνεις και την εκπτωση που προσφερει το καθε συμβολαιο για την συσκευη που θα επιλεξεις?
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...