Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, εγώ κλείνω έναν χρόνο σε vodafone σε λιγότερο από 2 μήνες (1/2) και όπως έχω μάθει, σύντομα θα μου βγει η επιδότηση. Αν παω τώρα να ζητήσω αλλαγή φορητότητας σε άλλον πάροχο θα επισπέψουν την διαδικασία επιδότησης? Γιατί δεν θέλω να περιμένω τον επόμενο μηνα (Ιανουάριο) για να δω τι επιδότηση θα μου κάνουν ενώ ήδη έχω πολύ καλή προσφορά από Cosmote με το κινητό που θέλω να πάρω. Τι λέτε?:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακόμα ενεργοποιήσει κάποιο πρόγραμμα. Μέσω wifi χρησιμοποιώ το net. Αλλά λέω με πάω στο small με 5 € και 100 mb.Έχω το Galaxy s, είναι κινητό που πρέπει να έχεις πάντα net για να εκμεταλλεύεσαι τις δυνατότητες του android Ευχαριστώ παιδιά!!!!!!!!

 

Κι εγώ το Γαλαξία έχω (απαιχτο κινητό), το οποίο όντως θέλει ίντερνετ για να εκμεταλευτείς τις δυνατότητες του. Αλλιώς είναι σαν να έχεις Porche και την έχεις παρατημένη στο γκαράζ... :D:D:D

 

Πάντως για ενημερώσεις Facebook, καιρό και διάφορα τέτοια... είναι μια χαρά. Για παραπάνω.... για καθημερινό σεφράρισμα, θεωρώ οτι δεν θα σου φτάσει. Αν σερφάρεις μια στις τόσες, θα είναι οκ. Εγώ με σερφάρισμα κυρίως τα Σαββατοκύριακα κάνω καμια 250 ΜΒ... έτσι ενδεικτικά στο λέω (παντα εξαρτάται από το τι χρήση κάνει ο καθένας)

 

off topic: Βάλε ένα net counter και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μετράει ξεχωριστά την κίνηση δεδομένων απο το 3G και από το WIFI και ξέρεις ανα πάσα στιγμή τι σου γίνεται.

 

Παιδιά, εγώ κλείνω έναν χρόνο σε vodafone σε λιγότερο από 2 μήνες (1/2) και όπως έχω μάθει, σύντομα θα μου βγει η επιδότηση. Αν παω τώρα να ζητήσω αλλαγή φορητότητας σε άλλον πάροχο θα επισπέψουν την διαδικασία επιδότησης? Γιατί δεν θέλω να περιμένω τον επόμενο μηνα (Ιανουάριο) για να δω τι επιδότηση θα μου κάνουν ενώ ήδη έχω πολύ καλή προσφορά από Cosmote με το κινητό που θέλω να πάρω. Τι λέτε?:)

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα αίτηση φορητότητας, αφού η κοσμοτέ μου δίνει καλή προσφορά με το κινητό που θέλω. Και όταν σε πάρουν αυτοί για αντιπρόταση, πες τους οτι από την κοσμοτέ μου δίνουν τόσα.... και άμα θέλετε να μείνω σε Βόντα δώστε μου τα ίδια ή και περισσότερα.... αλλιώς "χαίρεται"....

 

Αν κάνεις αίτηση φορητότητας, σίγουρα θα βγούν αυτοί με αντιπρόταση, αλλά και να μην βγουν, εσύ έχεις ήδη την προσφορά που σε καλύπτει, οπότε όπως και να έχει, βγαίνεις πάλι κερδισμένος

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το Γαλαξία έχω (απαιχτο κινητό), το οποίο όντως θέλει ίντερνετ για να εκμεταλευτείς τις δυνατότητες του. Αλλιώς είναι σαν να έχεις Porche και την έχεις παρατημένη στο γκαράζ... :D:D:D

 

Πάντως για ενημερώσεις Facebook, καιρό και διάφορα τέτοια... είναι μια χαρά. Για παραπάνω.... για καθημερινό σεφράρισμα, θεωρώ οτι δεν θα σου φτάσει. Αν σερφάρεις μια στις τόσες, θα είναι οκ. Εγώ με σερφάρισμα κυρίως τα Σαββατοκύριακα κάνω καμια 250 ΜΒ... έτσι ενδεικτικά στο λέω (παντα εξαρτάται από το τι χρήση κάνει ο καθένας)

 

off topic: Βάλε ένα net counter και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μετράει ξεχωριστά την κίνηση δεδομένων απο το 3G και από το WIFI και ξέρεις ανα πάσα στιγμή τι σου γίνεται.

 

 

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα αίτηση φορητότητας, αφού η κοσμοτέ μου δίνει καλή προσφορά με το κινητό που θέλω. Και όταν σε πάρουν αυτοί για αντιπρόταση, πες τους οτι από την κοσμοτέ μου δίνουν τόσα.... και άμα θέλετε να μείνω σε Βόντα δώστε μου τα ίδια ή και περισσότερα.... αλλιώς "χαίρεται"....

 

Αν κάνεις αίτηση φορητότητας, σίγουρα θα βγούν αυτοί με αντιπρόταση, αλλά και να μην βγουν, εσύ έχεις ήδη την προσφορά που σε καλύπτει, οπότε όπως και να έχει, βγαίνεις πάλι κερδισμένος

 

Λοιπόν, εαν κάνω αίτηση φορητότητας πχ cosmote, πόσο γρήγορα θα μου αλλάξει η συνδεση και εαν επιστρέψω σε vodafone θα έχω κάποιο κόστος από πλευρά cosmote? Επειδή θα έχω υπογράψει συμβόλαιο το λέω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εαν κάνω αίτηση φορητότητας πχ cosmote, πόσο γρήγορα θα μου αλλάξει η συνδεση και εαν επιστρέψω σε vodafone θα έχω κάποιο κόστος από πλευρά cosmote? Επειδή θα έχω υπογράψει συμβόλαιο το λέω...

 

εγω θα σου προτεινα να το κανεις καρτοκινητο, οποτε θα εισαι ασφαλης

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να το κανεις καρτοκινητο, οποτε θα εισαι ασφαλης

 

Και θα τα καταφέρω επι τόπου να πάρω επιδότηση ή μετά από μέρες?:)

Link to comment
Share on other sites

Και θα τα καταφέρω επι τόπου να πάρω επιδότηση ή μετά από μέρες?:)

Αν δεν ειναι η ωρα σου να σου κανουν προσφορα για επιδοτηση, ο,τι και να κανεις δε θα σου την κανουν. Αντιθετως θα σου πουν να πληρωσεις κιολας.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι η ωρα σου να σου κανουν προσφορα για επιδοτηση, ο,τι και να κανεις δε θα σου την κανουν. Αντιθετως θα σου πουν να πληρωσεις κιολας.

 

Οπότε να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω 15-20 μέρες για να έρθει η επιδότηση πρώτα?:)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για τα νεα προγραμματα: υπαρχει δωρεαν τροπος να μαθαινεις τα υπολοιπομενα λεπτα και sms προς τριτους και για MBs; Και εαν 'ναι' ειναι παλι με ενημερωση μιας ημερας πισω;
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω 15-20 μέρες για να έρθει η επιδότηση πρώτα?:)

Εγω θα προτεινα να περιμενεις λιγο. Λογικα 2 μηνες πριν θα βγει η επιδοτηση, ωστε να εχεις 1 μηνα να το σκεφτεις και 1 μηνα αν θες να το κοψεις πχ. Παρε αν ειναι και το 13830. Αυτοι βλεπουν νωριτερα νομιζω απο το my account τι γινεται.

ερωτηση για τα νεα προγραμματα: υπαρχει δωρεαν τροπος να μαθαινεις τα υπολοιπομενα λεπτα και sms προς τριτους και για MBs; Και εαν 'ναι' ειναι παλι με ενημερωση μιας ημερας πισω;

 

Για τα mb δεν ξερω αν υπαρχει σε μηνυμα, αλλα για τα λεπτα και στα σμσ ειναι λογικα το ιδιο νουμερο που ειναι για ολα τα πακετα. Κενο σμσ στο 1284.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει μετατροπη σε καρτοκινητο συνδεσης απο απεριοριστο 35 που ειχα με εκπτωση 30% και με πηραν σημερα τηλεφωνο.

 

Εκπτωση 65% με τελικη τιμη 14.10 μαζι με φορους και ΦΠΑ για να παραμεινω.Φυσικα και δεχτηκα !!!:):):):)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει μετατροπη σε καρτοκινητο συνδεσης απο απεριοριστο 35 που ειχα με εκπτωση 30% και με πηραν σημερα τηλεφωνο.

 

Εκπτωση 65% με τελικη τιμη 14.10 μαζι με φορους και ΦΠΑ για να παραμεινω.Φυσικα και δεχτηκα !!!:):):):)

 

Για πες φίλε Γιάννη περισσότερες λεπτομέρειες....

 

Είχε λήξει το συμβόλαιό σου? Και για ποιό λόγο έκανες αίτηση φορητότητας?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Για πες φίλε Γιάννη περισσότερες λεπτομέρειες....

 

Είχε λήξει το συμβόλαιό σου? Και για ποιό λόγο έκανες αίτηση φορητότητας?

 

Εληγε 23/12 και δεν εκανα αιτηση φορητοτητας αλλα ζητησα μετατροπη σε καρτοκινητο vodafon οπως ηταν και η συνδεση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εληγε 23/12 και δεν εκανα αιτηση φορητοτητας αλλα ζητησα μετατροπη σε καρτοκινητο vodafon οπως ηταν και η συνδεση.

 

Φαντάζομαι οτι πήρες την έκπτωση, αλλά δε σου έδωσαν επιδότηση έτσι δεν είναι?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι δεν πήρε επιδότηση για συσκευή... :)

 

Ναι αλλα νομιζω πιο καλα συμφερει η εκπτωση σε τετοιο ποσοστο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα νομιζω πιο καλα συμφερει η εκπτωση σε τετοιο ποσοστο.

 

ναι φυσικά...

και εγώ πάντα κάτι αιτήσεις φορητότητας κάνω και μου κάνουν έκπτωση 40-50% αλλά χωρίς να έχω πάρει επιδότηση για συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου κανει εντυπωση.Με το καρτοκινητο θα ηθελα 10 ευρω τον μηνα για απεριοριστα σε vodafone και πολυ λιγο χρονο για αλλα δικτυα.Τωρα με 4 ευρω παραπανω θα εχω 150 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα .Τους συμφερει καλυτερα ?Εμενα φυσικα και με συμφερει....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου κανει εντυπωση.Με το καρτοκινητο θα ηθελα 10 ευρω τον μηνα για απεριοριστα σε vodafone και πολυ λιγο χρονο για αλλα δικτυα.Τωρα με 4 ευρω παραπανω θα εχω 150 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα .Τους συμφερει καλυτερα ?Εμενα φυσικα και με συμφερει....

Δεν τους συμφερει να σε χασουν. Με 10€, αν τα καταναλωσεις, θα πεις οτι "οκ μιλησα, μεχρι τελος του μηνα δε βαζω καρτα". Οταν εισαι συνδεση, εκτος του οτι μπορει να μην καταλαβεις πως τελειωσε ο χρονος, στανταρ πονταρει στο οτι θα παρασυρθεις, και τα 14 θα γινουν 24, 34, 44 +++...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει μετατροπη σε καρτοκινητο συνδεσης απο απεριοριστο 35 που ειχα με εκπτωση 30% και με πηραν σημερα τηλεφωνο.

 

Εκπτωση 65% με τελικη τιμη 14.10 μαζι με φορους και ΦΠΑ για να παραμεινω.Φυσικα και δεχτηκα !!!:):):):)

 

Το ίδιο έκανα και εγώ, και μου έδωσαν την ίδια έκπτωση σε δυο καρτοπρογράμματα 20 με συνολική επιβάρυνση για κάθε σύνδεση 8,11€ μαζί με όλους τους φόρους!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους συμφερει να σε χασουν. Με 10€, αν τα καταναλωσεις, θα πεις οτι "οκ μιλησα, μεχρι τελος του μηνα δε βαζω καρτα". Οταν εισαι συνδεση, εκτος του οτι μπορει να μην καταλαβεις πως τελειωσε ο χρονος, στανταρ πονταρει στο οτι θα παρασυρθεις, και τα 14 θα γινουν 24, 34, 44 +++...

 

Αν κοιταγαν τους λογαριασμους μου ( το κινητο το χρησιμοποιει η γυαναικα μου) ποτε στο 12μηνο δεν ειχε κανει υπερβαση των 150 λεπτων προς αλλα δικτυα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα που δείχνει η διαφήμιση ΔΕΝ είναι τη Σπάρτης, παρόλο που λέει Σπάρτη. Το ξέρω γιατί σπουδάζω στη Σπάρτη και ούτε κάποιο διαφημιστικό spot γυρίστηκε τελευταία (θα το είχα μάθει είναι μικρή η πόλη), ούτε υπάρχει παρόμοιο διπλανό κατάστημα με αυτό που φαίνεται, και στο πραγματικό κατάστημα γράφεται η διεύθυνση και όχι απλά "Σπάρτη".

 

Φυσικά, αυτό δεν αλλοιώνει την προσφορά. Απλά ενημερωτικά το έγραψα :)

 

Το ίδιο "κατάστημα" (πλατό ή άλλος χώρος) χρησιμοποιούν για όλες τις διαφημίσεις και απλά αλλάζουν την περιοχή στην "ταμπέλα". Αν δείτε τις διαφημίσεις των προηγούμενων χρόνων είναι ακριβώς το ίδιο και μάλιστα με τους ίδιους ηθοποιούς (απλό copy).

Δείτε την παραπάνω και δείτε και εδώ την περσινή στα τελειώματα τους :)

 

Ορίστε και η φωτογραφία του καταστήματος Σπάρτης. :p

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα σημερα σε καταστημα voda εαν μπορω να κανω το 'παλιο unlimited 50' σε α) νεο unlimited 45 (εχω κλεισει 8μηνο), β) νεο unlimited 50, και γ) νεο unlimited 60. Η απαντηση και στα τρια ηταν 'οχι', επειδη ειχα υπερεπιδοτηση.. ισχυουν αυτα, ή ο υπαλληλος τα επινε λιγο? Εγω ξερω οτι απο τη στιγμη που κλεινεις 8μηνο, μπορεις να ανεβοκατεβαινεις προγραμμα καθε μηνα!
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα σημερα σε καταστημα voda εαν μπορω να κανω το 'παλιο unlimited 50' σε α) νεο unlimited 45 (εχω κλεισει 8μηνο), β) νεο unlimited 50, και γ) νεο unlimited 60. Η απαντηση και στα τρια ηταν 'οχι', επειδη ειχα υπερεπιδοτηση.. ισχυουν αυτα, ή ο υπαλληλος τα επινε λιγο? Εγω ξερω οτι απο τη στιγμη που κλεινεις 8μηνο, μπορεις να ανεβοκατεβαινεις προγραμμα καθε μηνα!

 

η υπερεπιδοτηση που ελαβες ηταν για το προγραμμα δεδομενων που εχεις βαλει οποτε για να βαλεις ενα απο τα νεα unlimited που περιεχουν ιντερνετ πρεπει να πληρωσεις το αναποσβεστο ποσο απο την υπερεπιδοτηση και ετσι να κανεις την αλλαγη που θες καθως τα νεα unlimited δεν ειναι συμβατα με τα προγραμματα δεδομενων που υπαρχουν. Στο ειπε αυτο ο υπαλληλος ή αρκέστηκε στο οχι;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε δεδομενα το παλιο unlimited 50. Το θεμα ειναι οτι ουτε μεγαλυτερο παγιο (60αρι) δε με αφηνουν (πραγμα που τους συμφερει). Ειχα κανει συνδεση περσι το Μαρτιο (προσφορα επιδοτηση 400 ευρω με unlimited 50 κ ανω), οποτε δε με συμφερει να πληρωσω αναποσβεστο. Δηλαδη αναγκαστικα μενω στο προγραμμα μου για 3 ακομη μηνες?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...